Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   13-07-15 22:28

Здравейте, колеги!
Препоръчайте ми добра видеокамера за заснемане на сватби.
Обосновете се защо. Какво е важно за една видеокамера за да е подходяща за сватби.
Пущам темата понеже ми трябва малко помощ и от вас при избора на видеокамера.
Благодаря!
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: icovalchev   
Дата:   13-07-15 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   13-07-15 23:55

пропуск sorry
...до 7-8К за нова, не втора употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: ecobo   
Дата:   14-07-15 11:04

Всяка с голяма матрица, примерно NEX някакъв. Ако трябва да се ползва лампа, за да сеснима в полумрак, значи не става - най-малко пречи на фотографа [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   14-07-15 11:04

За сватби възможно най-евтината.Моята е от 1500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: ecobo   
Дата:   14-07-15 11:06

папач написа:

> За сватби възможно
> най-евтината.Моята е от 1500лв.


Дай клип от тъмна църква да видим?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: radikyokushin   
Дата:   14-07-15 14:12

A7s [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   15-07-15 00:18

https://www.youtube.com/watch?v=WpFYW4J-7cM
приказки за шерезада[smilie7]
на немски е!



Публикацията е редактирана (15-07-15 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: Тед   
Дата:   15-07-15 13:04

Снимат със Sony-to а7, не е майтап:)
http://s16.postimg.org/rqmcu7oit/sony.jpg




Публикацията е редактирана (15-07-15 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   15-07-15 17:44

Това Сони което ми го препоръчвате е добро. Ама голяма разправия докато го сглобя за видео. А и не е подходящо да се откача, за да се ползва на стеди или на трипод. По-добра работа ще ми свърши някоя видео камера. Но не знам коя точно е подходяща или по-точно който параметри да гледам за да е подходяща за сватби.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: vga   
Дата:   15-07-15 18:06

Трудно ще си недоволен от Sony NX5

https://www.youtube.com/watch?v=zUUt81XVDfA&ab_channel=prosalesReviews

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: Atman   
Дата:   15-07-15 19:51

Виж и тази. Лампичката помага доста.Sony HXR-NH3/1E NX KAM

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   17-07-15 12:13

Тия NX изглеждат обещаващо. А някой запознат ли е с "lux" и може ли да кажете защо е важен за камерата?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: videolux   
Дата:   17-07-15 14:46

лукс е единица за измерване на осветеност. Демек колкото по малко е числото (лукс), толкова по добре ще се справя камерата на тъмни и не добре осветени места. За снимане на сватби това е една от най-важните характеристики на една камера.
Явно не си много наясно нито с камери, нито с видеозаснемане. Имай в предвид, че камерата е само инструмент, оператора е съществената част при заснемането.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   17-07-15 16:17

Мерси за всички който се включиха по темата. Предполагах, че повече хора ще се включат, но можеби сега повечето са заети предвид разгарана на сезона. Вече горе-долу съм наясно каква камера ми трябва за заснемане на сватби.

пс: чичо гугъл много знае :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: mano   
Дата:   17-07-15 16:41

Мисля, си че ако си стигнал до подходящото ниво, за да се наемаш да снимаш сватби, то би трябвало да си наясно и с какво ще ги снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   17-07-15 16:56

Така е "mano", но все пак ми се искаше да чуя препоръките за видео камера на колеги който се занимават от по-дълго време с тази дейност. Но след коментара ти тематаа тръгва в друга посока, като много други теме във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: emo99   
Дата:   17-07-15 22:46

mano - и си прав и не си, защото има сватби и СВАТБИ. Някои искат да ги снимат и с VHS, други искат 4К. А и така зададената тема е много относителна. То не е само камера.Трябва и комп. и софт. Трябва и знания кой формат е най-добър и как да се обработи, за да не се влоши качеството и още и още...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   18-07-15 12:16

emo99 прав си ! [beer] Вземи сподели ако може формати и прочие това което го каза в поста си , интересно ми е просто. [smilie21] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: mest   
Дата:   18-07-15 12:50

В момента снимам сватби със Sony a7s и мога да кажа,че се справя отлично във всякакви ситуации (особенно тъмни църкви и ресторанти),без допълнително осветление.
Ще ти изпратя линк,сам да се убедиш в качеството на картината и възможностите при постпроцесинга.
Ако ти трябват и удобствата на видеокамерата (механичен зум,стабилизация,ауто фокус),препоръчвам ти този обектив: FE PZ 28-135 мм F4 G OSS

http://matushev.com/blog/archives/930

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   18-07-15 14:08

от 2:46 много добър замисъл поздравления![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   20-07-15 15:18

ecobo,
Понякога на камерата се слага една лампичка отгоре която решава проблема с тъмните църкви,а за ресторантите има прожектори по 1000 вата.Не разчитайте нещо друго да ви осветлява картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   20-07-15 15:34

Да, 90-те така се снимаше с лампи и прожектори. В църквата светнати лица на младоженци и тъмен фон. Трагедия. С новите камери с голяма матрица визията в църквата е съвсем различна - истинска атмосфера, усещане + ненатрапчивост от страна на снимащия.
В ресторантите - 1000 вата прожектори, да се пекат гостите на бавен огън, да няма интимна атмосфера на дансинга и т.н.
На светло, особено на слънце, старите сватбарски камери с малка матрица нямат динамика, картинката е плоска и без детайл, реалния отвор е много малък и съответно дифракцията е гадна. В слънчев ден разликата между такъв тип камера и камера с голяма матрица е потресаващо голяма.
Беше тая, но в едни други времена...Иначе е по-лесно, да. Някои не са мръднали грам за 20 години.. Не случайно има един лаф " Визията ти е като на кабеларка от 90-те"
И за фотографията важи.



Публикацията е редактирана (20-07-15 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: PieroBG   
Дата:   21-07-15 12:11

boni [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   21-07-15 12:14

Най-добре е апарат (апарати, хубаво е да са два еднакви). Съпер подходящи са микро 4/3. Взимаш си два олимпуса или панасоника 3-4 обектива малко опит, стилен монтаж и ще си ненадминат.

п.п. Онзи ден снимах сватба на която дансинга беше 20 квадратни метра, а танцуващите около 30 човека постоянно. Ако нямах 8 мм. обектив снимането беше обречено на провал. С нормална видеокамера не би се получило.



Публикацията е редактирана (21-07-15 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   21-07-15 20:09

На къде има да мърдаш през тея 20 години бе бони?
Поне ти трябва да си наясно,че фотографията означава рисуване със светлина.Слагай пари за матрици и обективи в тъмницата и после гледай снеговалеж и зърно у сред лето.Кой селянин /сватбар/ заслужава холивудска продукция с режисура и постановка,когато сватбата не е спектакъл ами репортаж от събитие?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   21-07-15 20:29

бони,поне ти трябва да си наясно,че фотографията означава рисуване със светлина.Каквито матрици или обективи да сложиш в тъмницата после ще гледаш снеговалеж и зърно по сред лято.Никой селянин /сватбар/ не заслужава холивудска продукция с постановка и сценарий и е достатъчен само репортаж от събитието.На последък даже избягват видеото и се радват на снимки от приятелите с телефони.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   21-07-15 21:27

Папач, както съм казвал и друг път, каквото ти е портфолиото, такива са ти клиентите. Също така каквото ти е отношението и начина на мислене, такива са ти клиентите.
И да, репортаж е сватбата и точно аз съм много наясно, вярвай ми:)
Има репортаж и репортаж....
Не съм видял до сега църква, в която да не може да се справи всяка съвременна камера с голяма матрица без да има никакъв видим шум. Въобще няма такъв случай, особено пък за модели като Сони 7с.
А това, че избягват видеото и се радват на снимки от приятелите с телефони е така... в ниския ценови клас и все по-така ще става. И е така, защото телефоните с едноинчови матрици, както и малките апаратчета с големи матрици снимат вече по-добре от старите тукмаци с лампа....

Папач, който не се развива, просто излиза от тоя пазар, факт. Такъв е живота.
Всеки си преценява какво е достатъчно и какво не. Виж как се развиха Илиян Матушев, Ицо от Хал Дигитал и т.н. Не мисля, че могат да се оплачат от липса на работа. Аз съм претоварен с поръчки и средната ми цена е 1500лв за България, в Австрия и Швейцария снимам на цени между 2000 и 3000 Евро. Въобще не ми пречат приятелите с телефоните.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: venciwideo   
Дата:   21-07-15 22:09


..........старите сватбарски камери с малка матрица нямат динамика, картинката е плоска и без детайл, реалния отвор е много малък и съответно дифракцията е гадна........


това е една голяма глупост,[smilie7] малка или голяма матрица на слънце си снима, [smilie7] детайла .... колко да е детайла на един телевизор? 1920-1080... толкова ако и двете камери, старата и новата са с таз резолюция детайла ще е един и същ[smilie25]

..ако някой хора снимат сватби със скъпи фотоапарати и искат да бъдат гъзари, ок, но като изгори матрицата на фотоапарата.. и сватбата свършва, и всичко това заради един гъзарлък или да покажем че можем да снимаме безлампи[smilie18] или че сме с тъхника от 2015 година[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
..сега има камери за по 2-3хлв за сватби са перфектни, всичко нагоре е безмислено [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   21-07-15 22:22

Да, голяма глупост е нали, че динамиката на малката матрица е ниска и гори всичко... За дифракцията при малък реален отвор няма какво да говорим, тя е ясна. Защото отворът при бленда 2.8 е коренно различен при камерите с различна големина на сензора и съответно на обектива.
Разликата е огромна и ясно видима, особено при динамиката и при детайла също, нищо че резолюцията е еднаква, на едната камера картината е мазна и без детайл, защото като имаш ярка светлина или трябва да си на висок шътър, или на затворена бленда . В първия случай имаш насичане, във втория силна дифракция при малка матрица.

Между другото до сега не съм чул или видял да е изгоряла матрица на апарат.

Реално все повече се убеждавам, че повечето хора не заслужават да ги вадиш от блатото. Всеки да се спасява сам или да реве на ракия пред панелката, че любителите с телефоните им изяли хляба:)



Публикацията е редактирана (21-07-15 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-07-15 22:25

venciwideo написа:

>
> ..........старите сватбарски камери с
> малка матрица нямат динамика,
> картинката е плоска и без детайл,
> реалния отвор е много малък и
> съответно дифракцията е гадна........
>
>
> това е една голяма глупост,[smilie7]
> малка или голяма матрица на слънце
> си снима, [smilie7] детайла .... колко да
> е детайла на един телевизор?
> 1920-1080... толкова ако и двете камери,
> старата и новата са с таз
> резолюция детайла ще е един и
> същ[smilie25]
>
> ..ако някой хора снимат сватби със
> скъпи фотоапарати и искат да бъдат
> гъзари, ок, но като изгори
> матрицата на фотоапарата.. и
> сватбата свършва, и всичко това
> заради един гъзарлък или да
> покажем че можем да снимаме
> безлампи[smilie18] или че сме с тъхника
> от 2015 година[smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> ..сега има камери за по 2-3хлв за
> сватби са перфектни, всичко нагоре
> е безмислено [smilie18]

Ебаси простотията написа [cool]

boni - нема смисъл, то това с фуния се не налива [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   22-07-15 10:52

два пъти пиша и ми трият коментарите.Това е за последно с осветляването ви от моя страна. Чао и живейте в заблуда.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   22-07-15 11:05

Никой нищо не ти е трил, каквото си написал си стои. ПУснал си два почти еднакви поста и си стоят.
Ок, мерси, че ни осветли както с лампа, така и с 1000 вата халогени, но предпочитаме да живеем в тъмнина и заблуда... Ти се жалвай, че не искат видео, щото приятелите снимат с телефони:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   22-07-15 11:07

1500 ми е средната цена в БГ за фотография за 1 човек - т.е. аз. Аз съм фотограф.
Видео екипа базовата цена е 1900 за двама.



Публикацията е редактирана (22-07-15 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   22-07-15 11:20

Разбира се, това го определя пазара и клиентите. Първата си сватба снимах през 1991г. Снимал съм много на филм и все още снимам и на филм.
На много хора съм помогнал в тоя бранш и съм им дал старт, както и доста поръчки. Голяма част от младите и успешни сватбени фоторгафи в БГ са ми ученици. Някои снимат вече и извън БГ. Смятам, че човек трябва да се развива нерекъснато, иначе изпада .
Напоследък се сблъсквам с доста несериозни хора за съжаление и започва да ми се губи желанието за подкрепа...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-07-15 11:39

Точно така, ако не приемаш новостите и не се усъвършенстваш и адаптираш постоянно си обречен на провал. Другата обяснима закономерност при сватбеното заснемане е възрастта [smile] ако си минал 55-56 не те викат, ако ще да си гениален [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: 2metraninja   
Дата:   22-07-15 11:49

:) Принципно във всяка работа, която е свързана с хора външният вид има значение. Но аз познавам лично един пример - господина е над 55 със сигурност, защото сина му ми е набор, но това не го спира да си снима сватби почти всеки уикенд.

Друг пример (тук вече по- скоро за принципа, отколкото за някаква приложима статистика с нашата родна реалност) но сватбения фотограф, когото често свързват със снимане сватбите на звездите в САЩ е Джо Бюисинк, който е започнал изобщо да снима на 45. Сега е около 65 и продължава да снима. Снимал е на Дженифър Лопез сватбата (хех, тя май вече има няколко, не зная коя от всички) Кристина Агилера, Ли Ан Раймс и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-07-15 12:07

Истинската сватбена фотография е една от най-сложните, защото в нея има голяма доза психология и философия. За да си добър, трябва да си психолог [smile] . Трябва да можеш да си говориш с младоженците и техните приятели на един език, те трябва да се чувстват комфортно, да им влезеш в хумора, в майтапите, в темите и начина на мислене......това е много по-важно за тях, от колкото малко по-добрите снимки, но ако си дрът, грозен, лошо облечен и поведение на всезнаещ чичка [smile]



Публикацията е редактирана (22-07-15 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   23-07-15 19:54

NORMAN-KUK [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   23-07-15 20:13

[smilie25] [smilie18]
Екшън камерка[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   23-07-15 23:16

kiten можеш ли да обасниш как ще снимаш цяла сватба с екшън камера? Сигурно е много лесно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   23-07-15 23:56

[smilie5] [smilie18] по добре е от някой телефон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   06-08-15 10:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: SLX   
Дата:   06-08-15 10:17

Mest, чудесна работа, браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   06-08-15 10:49

up по темата. Защо нещо се поизгубиха нексовите видеокамери и колеги сватбари купили от този артикул много бързо търсят начин да се отърват?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   06-08-15 18:54

kiten и аз това се питам[smilie11] Бях се наточил да си купя и аз , но добре че не съм. [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   06-08-15 19:23

gldstar купувай смело във секи случай ще ти върши повече работа от дрона дето имаш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   08-08-15 22:31

Преди време и аз бях пуснал тема , но не се разви с много мнение и нямаше много активни (ако си спомняш). Аз ако си купувам ще е нещо малко в размери на Canon XA10 HD .Поне за сега това обмислям (като идея)[shtrak] или Canon XF200 HD Camcorder



Публикацията е редактирана (08-08-15 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   09-08-15 00:16

[smilie18] друга глупост не можа ли да измислиш, тия канони са крачка назад в сравнение от сонито, с което снимате в момента!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: tuizzl   
Дата:   09-08-15 00:45

kiten защо така си мислиш. Случайно да имаш наблюдения над тези камери?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   09-08-15 01:05

Не ги знам , не съм ги пробвам и нямам наблюдения все още , но аз визирах хардуерните параметри като размер тегли и прочие [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   09-08-15 12:54

Някой пита къде се изгубиха НЕКС овиите камери на Сони? Аз бих казал, че повечето сватбени оператори нямат възможност да и завинтят един истински качествен светъл обектив. Тогава се вижда цялото достойнство на тази камера. С китовите тъмни зумове тази камера не е кой знае какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: jivkojj   
Дата:   09-08-15 16:45

Ами то просто няма такива обектив:
- на Е-байонет, по възможност кроп
- да има ауто-фокус
- да има зум.
Единствен 18-105/4 покрива тея изисквания, но пак не е достатъчно светъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: milk0s   
Дата:   09-08-15 23:00

Някой снимал с panasonic gh4, ако може да изкаже мнение за него

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   10-08-15 12:09

Пусни си тема ? Тази е с друга целенасоченост [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   10-08-15 15:31

jivkojj

какво означава няма обектив? Това е камера със сменяема оптика, ако трябва да я използваш оптимално значи трябва да имаш една раница с обективи и да сменяваш за всяка ситуация. Ръчно фокусни, с преходници на други байонети и т.н. Това е съвсем друг вид снимане на доста по-различна цена. Ако ти трябва един универсален зум обектив, значи изобщо не ти трябва подобен вид камера. Аз лично снимам с безогледалка видео (принципа е същия) и на една сватба сменявам около 7-8 обектива, всичките, които имам. Фишай, за входовето и тесните стаи, разни твърди за ритуалната зала, дългите по време на фотосесията и т.н.



Публикацията е редактирана (10-08-15 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   10-08-15 17:25

и докато сменяш обектив направо си изтървал момента?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   10-08-15 17:39

Глупости...то ако не знаеш на една сватба, кога какво следва и кога имаш паузи, по-добре не ходи. Иначе обектив се сменява за 5-6 секунди.



Публикацията е редактирана (10-08-15 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: jivkojj   
Дата:   10-08-15 17:50

NORMAN-KUK

Имах в предвид, че сони започнаха да правят Е-система-та и някъде по пътя зарязаха работата с Е-видео-камерите. Освен 18-200 и 18-105, така и не направиха други видео-обективи.
То ясно, че с адаптери всичко пасва, ама тея на тея малките камерки е добре да имаш АФ, моторизиран зум на няколко скоростти, стабилизация за да е удобно ползването при събития, които изискват спонтанни реакции.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: Saxon   
Дата:   10-08-15 18:29

Всички обективи за некс апаратите работят на Некс камерите. Примерно цайс 24/1.8 работи идеално. 50/1.8 стабилизирания също, 16/2.8 и доста други.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   10-08-15 20:19

Аз снимам с апарат видео и обективи които са само на ръчен фокус, или фокус който не е следящ и трябва да префокусираш на всяко сменяне на плана, така снимам по 6-7 часа дневно. Свиква се, по-трудно е, но се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   10-08-15 21:39

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: VassilK   
Дата:   11-08-15 11:54

http://www.bhphotovideo.com/c/product/848144-REG/Sony_PMW_F3L_RGB_PMW_F3L_Super_35mm_Full_HD.html

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: dimidumi   
Дата:   11-08-15 14:22

VassilK написа:

> http://www.bhphotovideo.com/c/product/848144-REG/Sony_PMW_F3L_RGB_PMW_F3L_Super_35mm_Full_HD.html


Това е камерата [smile] , ама ще трябват и обективи за да започне да снима [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: lamerko   
Дата:   11-08-15 14:58

Е па едно трупче с дупка на него може да свърши чудесна работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   11-08-15 21:15

Самата сглобка не ме радва нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   11-08-15 21:45

[smilie18] сглобката или че няма как да я подпреш върху рамото?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   12-08-15 12:09

Не ми трябва на рамото , а винаги има стабилизиращи системи било то раменни или други .. [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: tuizzl   
Дата:   13-08-15 16:24

Това Канонче мисля, че ще ти свърши работа. Можеш и два прожекора по 500-600W да си купиш + някой друг аксесоар. Дори и пари ще ти останат. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   13-08-15 23:10

tuizzl не му предлагай канонче , "златната звезда" . С предложението на тоя канон направо го хвърляш в 3-та глуха или с 3 години назад. Защо не му предложиш например Blackmagic URSA? Отговора е елементарен - с хубава камера и стар компютър до кривата круша.
[smilie11]
Някой ще кажи ли, или предложи нещо за 4к ?



Публикацията е редактирана (13-08-15 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: tuizzl   
Дата:   13-08-15 23:40

kiten просто отговарям по темата :). Сони вече не са фактор.
Мога да дам още едно предложение ето това Панасоникче също ще свърши чудесна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   14-08-15 00:08

[smilie5] сони не са фактор в този форум. Не усещаш ли, че човека пита за кино визия ,а не знае как да попита.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   14-08-15 00:55

Аз никъде не видях ,че кино визия се цели ?[smilie11] Това панасоникче и мен ме радва и с сензора [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-08-15 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: lamerko   
Дата:   14-08-15 02:13

Баси... ГСМ-а ми има по-голям сензор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   15-08-15 10:36

Къв тоя ГСМ :D[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   15-08-15 12:19

телефон бе от модерните [smilie6] някои му казват смартфон[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   15-08-15 12:30

Може ли да не ми спамите темата? Ако искате да покажете колко сте остроумни, отворете си тема и си остроумничете там. Благодаря на останалите който се опитват да помагат.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   17-08-15 21:47

Така се раждат добрите съвети и препоръки - с базици и майтапи !! Чийрс [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »