Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   21-07-15 20:09

На къде има да мърдаш през тея 20 години бе бони?
Поне ти трябва да си наясно,че фотографията означава рисуване със светлина.Слагай пари за матрици и обективи в тъмницата и после гледай снеговалеж и зърно у сред лето.Кой селянин /сватбар/ заслужава холивудска продукция с режисура и постановка,когато сватбата не е спектакъл ами репортаж от събитие?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   21-07-15 20:29

бони,поне ти трябва да си наясно,че фотографията означава рисуване със светлина.Каквито матрици или обективи да сложиш в тъмницата после ще гледаш снеговалеж и зърно по сред лято.Никой селянин /сватбар/ не заслужава холивудска продукция с постановка и сценарий и е достатъчен само репортаж от събитието.На последък даже избягват видеото и се радват на снимки от приятелите с телефони.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   21-07-15 21:27

Папач, както съм казвал и друг път, каквото ти е портфолиото, такива са ти клиентите. Също така каквото ти е отношението и начина на мислене, такива са ти клиентите.
И да, репортаж е сватбата и точно аз съм много наясно, вярвай ми:)
Има репортаж и репортаж....
Не съм видял до сега църква, в която да не може да се справи всяка съвременна камера с голяма матрица без да има никакъв видим шум. Въобще няма такъв случай, особено пък за модели като Сони 7с.
А това, че избягват видеото и се радват на снимки от приятелите с телефони е така... в ниския ценови клас и все по-така ще става. И е така, защото телефоните с едноинчови матрици, както и малките апаратчета с големи матрици снимат вече по-добре от старите тукмаци с лампа....

Папач, който не се развива, просто излиза от тоя пазар, факт. Такъв е живота.
Всеки си преценява какво е достатъчно и какво не. Виж как се развиха Илиян Матушев, Ицо от Хал Дигитал и т.н. Не мисля, че могат да се оплачат от липса на работа. Аз съм претоварен с поръчки и средната ми цена е 1500лв за България, в Австрия и Швейцария снимам на цени между 2000 и 3000 Евро. Въобще не ми пречат приятелите с телефоните.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: venciwideo   
Дата:   21-07-15 22:09


..........старите сватбарски камери с малка матрица нямат динамика, картинката е плоска и без детайл, реалния отвор е много малък и съответно дифракцията е гадна........


това е една голяма глупост,[smilie7] малка или голяма матрица на слънце си снима, [smilie7] детайла .... колко да е детайла на един телевизор? 1920-1080... толкова ако и двете камери, старата и новата са с таз резолюция детайла ще е един и същ[smilie25]

..ако някой хора снимат сватби със скъпи фотоапарати и искат да бъдат гъзари, ок, но като изгори матрицата на фотоапарата.. и сватбата свършва, и всичко това заради един гъзарлък или да покажем че можем да снимаме безлампи[smilie18] или че сме с тъхника от 2015 година[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
..сега има камери за по 2-3хлв за сватби са перфектни, всичко нагоре е безмислено [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   21-07-15 22:22

Да, голяма глупост е нали, че динамиката на малката матрица е ниска и гори всичко... За дифракцията при малък реален отвор няма какво да говорим, тя е ясна. Защото отворът при бленда 2.8 е коренно различен при камерите с различна големина на сензора и съответно на обектива.
Разликата е огромна и ясно видима, особено при динамиката и при детайла също, нищо че резолюцията е еднаква, на едната камера картината е мазна и без детайл, защото като имаш ярка светлина или трябва да си на висок шътър, или на затворена бленда . В първия случай имаш насичане, във втория силна дифракция при малка матрица.

Между другото до сега не съм чул или видял да е изгоряла матрица на апарат.

Реално все повече се убеждавам, че повечето хора не заслужават да ги вадиш от блатото. Всеки да се спасява сам или да реве на ракия пред панелката, че любителите с телефоните им изяли хляба:)



Публикацията е редактирана (21-07-15 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-07-15 22:25

venciwideo написа:

>
> ..........старите сватбарски камери с
> малка матрица нямат динамика,
> картинката е плоска и без детайл,
> реалния отвор е много малък и
> съответно дифракцията е гадна........
>
>
> това е една голяма глупост,[smilie7]
> малка или голяма матрица на слънце
> си снима, [smilie7] детайла .... колко да
> е детайла на един телевизор?
> 1920-1080... толкова ако и двете камери,
> старата и новата са с таз
> резолюция детайла ще е един и
> същ[smilie25]
>
> ..ако някой хора снимат сватби със
> скъпи фотоапарати и искат да бъдат
> гъзари, ок, но като изгори
> матрицата на фотоапарата.. и
> сватбата свършва, и всичко това
> заради един гъзарлък или да
> покажем че можем да снимаме
> безлампи[smilie18] или че сме с тъхника
> от 2015 година[smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
> ..сега има камери за по 2-3хлв за
> сватби са перфектни, всичко нагоре
> е безмислено [smilie18]

Ебаси простотията написа [cool]

boni - нема смисъл, то това с фуния се не налива [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: папач   
Дата:   22-07-15 10:52

два пъти пиша и ми трият коментарите.Това е за последно с осветляването ви от моя страна. Чао и живейте в заблуда.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   22-07-15 11:05

Никой нищо не ти е трил, каквото си написал си стои. ПУснал си два почти еднакви поста и си стоят.
Ок, мерси, че ни осветли както с лампа, така и с 1000 вата халогени, но предпочитаме да живеем в тъмнина и заблуда... Ти се жалвай, че не искат видео, щото приятелите снимат с телефони:)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   22-07-15 11:07

1500 ми е средната цена в БГ за фотография за 1 човек - т.е. аз. Аз съм фотограф.
Видео екипа базовата цена е 1900 за двама.



Публикацията е редактирана (22-07-15 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: boni   
Дата:   22-07-15 11:20

Разбира се, това го определя пазара и клиентите. Първата си сватба снимах през 1991г. Снимал съм много на филм и все още снимам и на филм.
На много хора съм помогнал в тоя бранш и съм им дал старт, както и доста поръчки. Голяма част от младите и успешни сватбени фоторгафи в БГ са ми ученици. Някои снимат вече и извън БГ. Смятам, че човек трябва да се развива нерекъснато, иначе изпада .
Напоследък се сблъсквам с доста несериозни хора за съжаление и започва да ми се губи желанието за подкрепа...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-07-15 11:39

Точно така, ако не приемаш новостите и не се усъвършенстваш и адаптираш постоянно си обречен на провал. Другата обяснима закономерност при сватбеното заснемане е възрастта [smile] ако си минал 55-56 не те викат, ако ще да си гениален [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: 2metraninja   
Дата:   22-07-15 11:49

:) Принципно във всяка работа, която е свързана с хора външният вид има значение. Но аз познавам лично един пример - господина е над 55 със сигурност, защото сина му ми е набор, но това не го спира да си снима сватби почти всеки уикенд.

Друг пример (тук вече по- скоро за принципа, отколкото за някаква приложима статистика с нашата родна реалност) но сватбения фотограф, когото често свързват със снимане сватбите на звездите в САЩ е Джо Бюисинк, който е започнал изобщо да снима на 45. Сега е около 65 и продължава да снима. Снимал е на Дженифър Лопез сватбата (хех, тя май вече има няколко, не зная коя от всички) Кристина Агилера, Ли Ан Раймс и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: izabela   
Дата:   22-07-15 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   22-07-15 12:07

Истинската сватбена фотография е една от най-сложните, защото в нея има голяма доза психология и философия. За да си добър, трябва да си психолог [smile] . Трябва да можеш да си говориш с младоженците и техните приятели на един език, те трябва да се чувстват комфортно, да им влезеш в хумора, в майтапите, в темите и начина на мислене......това е много по-важно за тях, от колкото малко по-добрите снимки, но ако си дрът, грозен, лошо облечен и поведение на всезнаещ чичка [smile]



Публикацията е редактирана (22-07-15 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   23-07-15 19:54

NORMAN-KUK [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   23-07-15 20:13

[smilie25] [smilie18]
Екшън камерка[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: twisterche   
Дата:   23-07-15 23:16

kiten можеш ли да обасниш как ще снимаш цяла сватба с екшън камера? Сигурно е много лесно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   23-07-15 23:56

[smilie5] [smilie18] по добре е от някой телефон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: goldstar   
Дата:   06-08-15 10:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: SLX   
Дата:   06-08-15 10:17

Mest, чудесна работа, браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте видеокамера за заснемане на сватби.
Автор: kiten   
Дата:   06-08-15 10:49

up по темата. Защо нещо се поизгубиха нексовите видеокамери и колеги сватбари купили от този артикул много бързо търсят начин да се отърват?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »