Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Питане за aliexpress
Автор: hotsnail   
Дата:   11-11-18 21:36

Преди година или малко повече бях супер щастлив от посещението си нанвеслец. Знам, че не е привично да хвалим родната администрация, но се справиха блястфящо. 5-10 минути отне. Платих си и си тръгнах. Дори не разбрах имало ли е или не ЕОРИ

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 22:36

За DHL и митниците е кошмар. Показателен е факта, че Български Пощи, които са все още в 19-ти век по някои показатели, успяха да реализират упростена процедура за освобождаване на пратки. Малко хора знаят, че за пратки със стойност до между 30 и 300 лева е възможно да се прескочи митниеската процедура и да се плати само дължимото ДДС, без да се категоризират нещата. Да, няма мито за стоки до 300 лева, НО... ако минат по съответната процедура. Не и ако доставчика е DHL. За стоки до 2000 лева (1000 евро), отново има упростена процедура - има дължимо ДДС и мито, но всичко ена базата на CN22/23 декларацията върху пакета. Освобождаването става за 5 мин. За съжаление, към момента само БП са покрили изискванията да оперират с тези декларации и по тази причина силно препоръчвам ако имате възможност - изберете доставчик, като крайния подизпълнител са именно БП.

Между другото знаете ли какво се случва, когато получите пакет през DHL, а китаеца е сложил "безплатна доставка" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: marves   
Дата:   11-11-18 22:41

Предполагам това, което описах преди 3-4 поста? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-18 22:51

Хах - сега видях :)

Сега ме мързи, но утре може да напиша за една сага за една настолна игра (нещо като шах) от САЩ - дори ако имам късмет може да изровя документите с изисквания, цените и срокове на DHL :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Argo   
Дата:   11-11-18 23:16

Скоро пробвах да пратя по мейл документите в митницата на Веслец, за да не се разкарвам. Служителя от там поиска допълнително заверен от банката документ за плащането... Това значи да отидеш до клон на банката, да почакаш 1 час и да платиш 10лв за този документ! Цялата ми пратка струваше 15лв! Теглих им едни майни и им казах да си я заврат в... тоест да я върнат в Китай! Така че всеки път е различно. [smilie9] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Synthy   
Дата:   12-11-18 08:39

На мен в митницата на Веслец са ми искали само разпечатка от пейпал или някой друг оператор, чрез който е платено (в краен случай от сайта, от който е купена стоката). Все още гоискат и работи, защото преди 5 дена колегата си освободи по този начин пратка от САЩ, само с разпечатка от пейпал.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: desmes   
Дата:   12-11-18 10:16

Доставяли ли са ви пратки извън EU с Холандските PostNL ? Дали създават по-малко дертове от DHL ?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-18 10:50

Да, няма проблем с тях. Китайците обикновенно ги използват за по-евтините дреболии, тук се доставят от БП.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Becko   
Дата:   12-11-18 11:27

С Холандските PostNL и съответно с БП, обикновенно ми пристигат батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: nimi   
Дата:   12-11-18 11:52

DHL на една безплатна доставка извадиха информация колко е платил изпращача и начислиха върху сумата ДДС.
То това да видиш безплатна доставка с DHL е изключение в Алиекспрес. Алибаба е друга бира.
Безплатно с DHL - от складове в Европа ако има такава опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-18 12:49

Принципно се води таксата калкулирана в цената и ако можеха да видят реално колко е платено - нямаше да има подобни малоумни изпълнения от тяхна страна. По скоро вадят някакъв тарифен калкулатор и казват колко трябва да бъде по принцип, но те небутват тройно. Защото ти вече си си платил всичко, като дори си плащаш евентуално и мито върху цената за доставка, отделно ти начисляват такси, които не трябва и те облагат допълнително въху тези допълнителни такси. А загубеното време и разправията с идиоти няма как да изчилим колко струва...

Китайците пращат понякога с "безплатна" доставака през DHL разни малко по-скъпи неща - телефони, таблети и т.н., но напоследък май престанаха да ги използват в сайтовете, от които пазаря от време на време (gearbest, banggood)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: MoHaX   
Дата:   12-11-18 14:17

Поръчвал съм мултимедийна навигация за кола за 253 долара , като фрий шипинг беше обявено DHL, дойде ми на адрес без никакви такси, мита итн. Не знам дали има нещо общо но я заплатих с Белгийска карта, не с Българска.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-18 16:18

По скоро китаеца на CN22 е декларирал някаква символична сума и те е оттървал...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: fotomaniack   
Дата:   18-08-19 01:47

Виждам, че сте доста навътре в нещата с онлайн пазаруването от чужбина, затова ще се възползвам и аз да задам един въпрос. Наскоро разбрах за Аliexpress и това, че може да се извършват доставки до България директно от Китай. Идеята ми се вижда много добра и съм решил да взема един фотоапарат, защото е на много добра цена и даже с безплатна доставка до тук.
В тази връзка искам да питам - ако дойде повреден при доставката, дали продавачът в Aliexpress ще иска да ми го подмени? Другото, което не ми стана ясно от това ревю в firmsinfo е как седят нещата с митото. За по-скъпи стоки ще се плаща ли мито?
Като цяло да се доверя ли на Алиекспрес или да търся направо от магазини като eMAG или други такива...


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: Argo   
Дата:   18-08-19 07:39

Аliexpress е най-вече за евтини неща. С поръчки примерно над 50 долара, очаквай проблеми, мито, ддс... За фотоапарат изобщо забрави, камо ли пък някаква китайска марка...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за aliexpress
Автор: studio-canko   
Дата:   18-08-19 10:26

Най-редовно пазарувам от там. До сега съм поръчвал какво ли не, както фотографски неща, така и мастила, хартий, последно ми пристигва колело :) което струва 700 лв. А тук е поне х2. Няма никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »