Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: punkpixel   
Дата:   29-06-15 17:24

Всичките противници на художествено образование в темата просто нямат такова, и сигурно така се успокояват че може и без
От всичките теми за образование до сега не съм прочел мнение на някой учил живопис, графика , реклама, и въобще изкуство да обяснява как си е загубил 5 години от живота и нищо не е научил.
Чета мнения все на индженери сватбари от ТУ, които обясняват че да учиш изкуство е загуба на време, как се научили да снимат от клипчета в тубата защото са много талантливи.

Ще ми е интересна много темата художници и музиканти коментират образованието на строители, механици и др., и как във форума на "направи си сам", може да научиш всичко ако имаш желание и си талантлив. ХА ХА [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: arkturian   
Дата:   29-06-15 17:33

от всичката тая помия едно стана ясно - че на плебса не му се дреме по аулите.
И всички тези велики фотографи, които с радост се посочват, че нямата завършено образование - са точно както се каза по-горе - гении, единици, 1 на 1млрд.
Та, накратко : моята позиция съвпада с тази на г-н Ночев и Сливенски.
Другите тарикати, които се мислят за природен талант наравно с Бесон и Сали Ман да дерзаят. Дано стигнат по-далече от ФотоФорум и фейсбук страници АлабалистПрокоповФотографи

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Slivenski   
Дата:   29-06-15 17:35

Да не стане грешка, моето образование няма нищо общо с фотографията, нито конкретно с изкуствата.

Аз съм учил за поп, а преди това английска гимназия... [smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Говоря изцяло по принцип, че Академията си е хубаво нещо... [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (29-06-15 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: arkturian   
Дата:   29-06-15 17:38

И аз нямам фатографско образование, да не ме нахейтите :)
ето ви един компромисен вариант:
http://www.thearcanum.com/

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: realnoncho   
Дата:   29-06-15 17:51

От цялата тема става ясно само, че не може да се обобщава [smilie3]
Фотографията има много различни насоки и няма как университета да те подготви за всичко. Една правилна среда може да допринесе много за развитието. Ако ми трябва фотограф бих наблегнал на портфолиото и отзивите за работата му. Трудно бих се впечатлил от диплом, но пък и който има време и желание да завърши фотография заслужава уважение, нали все пак сме фото общност [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: borissov   
Дата:   29-06-15 18:21

Старата песен на нов глас :) Подобни теми изникват непрекъснато, що админите не ги закачат най-горе?
Естествено, няма смисъл да се спори за значението на формалното образование като цяло (то и това оставаше). Факт е, че в частния случай на изкуствата, и особено фотографията, значението му е доста по-незначително в сравнение с почти всички други дисциплини. Втори факт - в България фотографското образование е на толкова трагично ниво, че е по-скоро вредно, от лични наблюдения върху приключенията на студентите - непрекъснато ми пишат и показват неща, огромното мнозинство умилително нефелни по един клиширан, безстойностен начин. ВРЕДНО.
И последен факт: познавам добре биографиите на двайсетината най-добри и успешни (две различни неща) на световно ниво фотографи в моята област - може би един или двама от тях имат формално фотографско образование. То и само това стига като довод.
Пиша горното не поради някакво специално отношение към темата, а с надеждата да помогна поне на няколко юноши бледни да спестят време и кинти. Пътят е един - продаваш кравата на село, хващаш си бохчичката, махаш се от България и отиваш да асистираш на някое нормално място по света, в зависимост от жанра фотография. За мода и реклама - Ню Йорк, Лондон, Париж, Милано, тук-таме по Азия. За стил лайф - Германия. За "файн арт" - Париж, Лондон. И т.н. И четене на книжки, поне вече в нета ресурси бол. Т'ва е. Абсолютно не ми побира главата как някой от фосилизираните соц-фотограф-художници с тотално неадекватни днес снимки (не е готино да ги цитирам поименно) би могъл да е от полза на студентите си - ако бяха толкова добри *днес* нямаше да са принудени да се издържат с преподаване в държава от третия свят. Много по-добре да се учиш асистирайки фотограф, който е а) признат б) всъщност добър и в) прави пачка. Лошата новина е, че за асистент цедката е много по-жестока от вузовете :-)
А, да - абсолютно никога не ми се е случвало клиент да ме попита за диплома, това е отвъд границите на абсурда.
Айде, загубих достатъчно време за днес, поздрави на младите :-)

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Slivenski   
Дата:   29-06-15 18:53

Пропуска се един важен момент, струва ми се, в цялата дискусия – че да знаеш и да можеш е различно от да преподаваш. За последното се иска повече от това, да си успял. Иска се желание да предадеш наученото, а не да си го пазиш за себе си. Иска се дух и благородство! Ето това смятам, че е основният проблем в България, а не че няма знаещи и можещи. Всичко опира до това, че пазарът е малък и всеки си пази хляба и не иска да отглежда конкуренция. И ако нещо ново и качествено се появи, то не е защото се е научило от „величията“, а напук – защото е твърде вироглаво и силно, за да го спре някой и нещо! Ние така оцеляваме и като нация и народ… Напук!

[smilie5]


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: ejel   
Дата:   29-06-15 20:28

Ах, тая нация[smilie5] Не й е лесно, при толкова народопихолози[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Slivenski   
Дата:   29-06-15 20:33

Поне да беше прочела цялото изследване, а не да говориш наизуст... [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Saxon   
Дата:   29-06-15 21:47

Това ми е достатъчно да прочета от г-н режисьора на Слави

Ако някой мутрафон те покани да снимаш сватбата му, ти ще откажеш ли? Съмнявам се!

Съмнявай се, но аз познава доста хора с принципи, които ще откажат. И да - като ядеш от копанята на прасетата и ти си прасе. Поне по душа.

А оправданието с чалгата дето я наложихте в БГ е смешно. Публиката това търсела. Вкусът се възпитава господине, но това вас не са ви научили явно. Жалка картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: punkpixel   
Дата:   29-06-15 23:05

Или накратко :
а)- търсиш фотографа с най дебелата пачка=той е най добрия=даваш му още една дебела пачка и се учиш при него
б) - всички учители са злета щото не правят дебели пачки и поради тази причина са станали учители
в)извод - обикновените учители са излишни - търсим богати успели с пачки, плащаме им още пачки и те стават наши учители с надеждата да
станем като тях
обобщение - образованието като такова е излишно, тичаме при най добрия, ако не знаем кой е питаме бай Пешо и той ни го показва. Остава въпроса най добрия от кой се учи, или той открива топлата вода всеки път.
Учителите в Милано, Париж и Лондон взимат дебели пачки и затова са учители, иначе не биха се жертвали.
Само не разбирам защо учителите в БГ са станали учители, след като знаят че там няма дебели пачки, вместо да се преорентират в недвижими имоти, търговия, автотенекии и др, поне средна пачка могат да направят.

идея - като ходя на доктор или викам строителна фирма ще искам да ми показват диплома, по възможност от Милано или Париж - начи тия са най добри и с удоволствие ще им плащам дебели пачки.
А най добре цяла България се изнасяме в Италия и правим пачки

пп.Айде и аз да не споменавам имена кой как е почнал и от кой се е учил, преди да почне да си вири носа. Тука всеки знае всичко за всеки и всичко му е ясно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-06-15 23:54

punkpixel , аз цитирах стари и по-млади световно известни фотографи и един режисьор, които не са имали подходящото арт академично образование и може би точно за това са били толкова креативни и напредничави.

Не разбирам, защо Борисов толкова те дразни, но е факт,че е млад и успял в чужбина български моден фотограф, който просто изказа мнение.Той има академично образование, но не по фотография , а икономика.

Борисов много точно каза, че "...абсолютно никога не ми се е случвало клиент да ме попита за диплома", като мисля, че Бони също ще потвърди, че не му искат диплома , когато снима сватби в Австрия или другаде в Европа, а портфолио.

Да обобщаваш в тема за образование по изкуствата, намесвайки доктори, зидари(не масони) и учители е смехотворно.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Mogila   
Дата:   30-06-15 08:55

GOSPODIN , на мен пък много често ми искат.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-15 15:23

borissov,

"Факт е, че в частния случай на изкуствата, и особено фотографията, значението му е доста по-незначително в сравнение с почти всички други дисциплини."

Факт е, че талантът има голямо значение в изкуствата, а това не се учи. Или го имаш, или го нямаш. Останалото е занаят и именно той се преподава в училищата.


"Втори факт - в България фотографското образование е на толкова трагично ниво, че е по-скоро вредно, от лични наблюдения върху приключенията на студентите - непрекъснато ми пишат и показват неща, огромното мнозинство умилително нефелни по един клиширан, безстойностен начин. ВРЕДНО."

Съдиш по каруцата за качествата на коня. ГЛУПАВО.


"Абсолютно не ми побира главата как някой от фосилизираните соц-фотограф-художници с тотално неадекватни днес снимки (не е готино да ги цитирам поименно) би могъл да е от полза на студентите си - ако бяха толкова добри *днес* нямаше да са принудени да се издържат с преподаване в държава от третия свят."

Високопарно и надменно! Аз пък мога да цитирам имена. Учил съм при Румен Георгиев, лека му пръст! Това беше отдавна. Сега преподават Петър Абаджиев (НБУ) и Красимир Андонов (НАТФИЗ), например. Тези хора дали се вписват в "апокалиптичната" картина, нарисувана от теб?


"Много по-добре да се учиш асистирайки фотограф, който е а) признат б) всъщност добър и в) прави пачка. "

Моите наблюдения са други. Именно въпросните фотографи са най-малко петимни да те научат на нещо. Носиш им куфарите, тичаш за кафета, пък ако междувременно откраднеш нещо от зананята ...


"А, да - абсолютно никога не ми се е случвало клиент да ме попита за диплома, това е отвъд границите на абсурда."

Клиенти - всякакви. Те какво общо имат с изкуството?



Saxon,

"Съмнявай се, но аз познава доста хора с принципи, които ще откажат."

Мда, затова снимат цигански сватби за по 200 лв. Принципи - всякакви!


"И да - като ядеш от копанята на прасетата и ти си прасе. Поне по душа."

Ти за моята душа недей да береш грижа!
Съветвам те да гледаш "Завистта разяжда душата" на Фасбиндер.
Апропо, хапвам само скъпи храни. Така ми е по-вкусно. Пък и мога да си го позволя.



"А оправданието с чалгата дето я наложихте в БГ е смешно. Публиката това търсела. Вкусът се възпитава господине, но това вас не са ви научили явно. Жалка картинка."

Изобщо не се оправдавам. Няма за какво!
Както вече казах, търговските телевизии СЛЕДВАТ вкусовете и потребностите на публиката, защото гонят рейтинг ТУК и СЕГА! Те не са се нагърбили нито с възпитателни, нито с образователни функции. Нямат време за това, защото борбата за оцеляване е жестока.
Образователни и възпитателни функции БИ трябвало да имат обществените телевизии. В България единствената такава е БНТ. Ако имаш претенции - обърни се към тях!
Вярно е, че вкусът се възпитава! Това трябва да се случва в семейството от най-ранна детска възраст. Наивно и нахално е да се прехвърля тази отговорност върху училищата, нежели върху медиите!



GOSPODIN,

"... аз цитирах стари и по-млади световно известни фотографи и един режисьор, които не са имали подходящото арт академично образование и може би точно за това са били толкова креативни и напредничави."

Продължаваш да спекулираш!
Истината е, че по времето на тези хора НЕ е имало специализирано образование.



"Не разбирам, защо Борисов толкова те дразни, но е факт,че е млад и успял в чужбина български моден фотограф ..."

Ключовата разлика е именно "в чужбина"!


"Той има академично образование, но не по фотография , а икономика."

Мда, "губил" си е времето да учи икономика. Вероятно защото по това време не е знаел какво иска да прави с живота си. След това най-после се е ориентирал и е положил допълнителни усилия (че и средства) да "влезе е час" с фотографията. Добър пример, няма що!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-15 15:38

Анализът и вниманието към всичките персонажи, които не го кефят кърти.
Факт и ежедневно доказателство е, че телевизията е безполезна в БГ. Тъжен[smilie2] вид спам и бълване е. Участващите там си вършат работата, няма какво друго да се прави, а доста от тях няма какво друго да правят. Операторското майсторство е занаят, който се краде, дори в БГ го виждам как силно се разпространява. Добре, че не е към телевизии чак толкова.
За това, че с помощ към реален фотограф може да се добият умения мога да кажа, че са верни. Мен така ме запалиха (оттук имам поне 5-6 учителя, не са активни много), и също и от работната среда. Даже от работата повече- макро, микро заснемане и нанотехнология, и прихванах. Забавно е, учи се бавно, но резултатите са винаги топ. Поне тези, които се публикуват. За съжаление не във Фотофорум. Няма да са интересни тук.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-06-15 16:32

chrisnoch ,точно, защото не са учили в НАТФИЗ и НБУ са станали добри и известни мнозина фотографи, оператори и режисьори по света.
Набора Люк Бесон се въртял по снимачните площадки 2-3 години, като асистентче, не се е сетил да завърши нищо и после на 25 години прави "Метро" с Кристоф Ламбер и Изабел Аджани, на 29 снима прекрасния "Le Grand Bleu" с Жан Рено. За останалите , като "Леон", "Никита", "Петият елемент" и "Angel-A" да говоря ли?
Мисля, че преди 20-30 години във Франция е имало академично образование в техния ВИТИЗ [smile]
Същото важи и за 60 годишната Сали Ман.

Понеже цитира имена, само ще кажа, че преди десетина години пратих едно 18 годишно момиче на частни уроци по фотография при един от тях. Искаше да кандидатства фотография в НАТФИЗ. На третия урок следва посягане , и опит за блудстване. Момичето получи шок и едвам се оправи, а после отиде да учи нещо друго в СУ. Толкоз!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chukov   
Дата:   30-06-15 17:19

Типична черта на българина е да изхожда от частното и да прави генерални заключения за общото

Изключния могат да се цитират във всяка област на живота. От тях не могат да се вадят всеобобщаващи заключения.


Какъв е смисълът да се дава за пример Люк Бесон?
Неговата кариера и жеитейски път обезсмислят образованието в сферата на изкуствата ли?

Аз не видях някой да каже, че е задължително да е завършено фотографско образование, за да стане човек добър фотограф. При това положение е безсмислено да се дават примери с отделни хора.


Борисов,
ти навремето не ходи да учиш Фотошоп, но известно време го преподаваше в Милано. Защо не каза на студентите си, че си губят времето в твоите часове, вместо да висят зад гърба на някой професионалист и в останалото време да четат от нета.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: boni   
Дата:   30-06-15 17:39

Виждам по-горе в темата, че се дъвче сватбената фотография и кой какво снима. Ще се намеся по този повод.
Аз лично не снимам мутри, не снимам цигански сватби по 200лв или за колкото и да е, имам графа в запитването за типа музика, която обичат младоженците. Не снимам ако ще има чалга на сватбата , също така ще разширя за другата година още условията си в тази посока, за да филтрирам максимално клиентите. Независимо от парите - отказвам ако не ми харесва. Цените ми не са ниски, в БГ са средно около 1500лв , за Австрия и Швейцария между 2000 и 3000 евро.
Също така съм отказвал пари за рекламни кампании на партии във Фото Форум. Скоро отказахме да рекламираме конкурс на ПЕС. Смятам, че парите миришат и то много.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-15 20:51

Бони, моите уважения!
Изобщо не омаловажавам сватбената фотография, но ти (както и Люк Бесон, макар и в малко по-друг аспект) си сред изключенията, които потвърждават правилото.
Проблемът е, че ТИ можеш да си позволиш да отказваш работа, а болшинството колеги се борят да оцелеят във все по-конкурентна среда. Колко са като теб в България? Трима? Петима? Честно казано, нямам представа, но едва ли са много.
Проблемът е, че талантливите хора все по-трудно се спавят в условията на родната дИВОкрация. Някои успяват да намерят адекватна реализация "оттатък", но и те не са много.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-15 21:03

GOSPODIN,

"Понеже цитира имена, само ще кажа, че преди десетина години пратих едно 18 годишно момиче на частни уроци по фотография при един от тях. Искаше да кандидатства фотография в НАТФИЗ. На третия урок следва посягане , и опит за блудстване. Момичето получи шок и едвам се оправи, а после отиде да учи нещо друго в СУ. Толкоз!"

Това е много сериозно обвинение! Надявам се, че можеш да го подкрепиш с факти!
Това обвинение, обаче, не може да послужи като аргумент в настоящата дискусия, защото е от съвсем различен порядък. Какво искаш да кажеш? Че не трябва да се учи фотография, защото някой някога си опитал да блудства с 18-годишно момиче?
Хайде малко по-сериозно!




Публикацията е редактирана (30-06-15 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: J0R0   
Дата:   30-06-15 21:37

Изглежда че аз съм много тъп, но за 4 страници не мога още да вдена за какво се спори в тая тема.
Сипят се някакви монолози, без връзка един с друг [smilie18]

Да се самоцитирам:
И трите тези са верни.
Без образование не става - вярно.
В изкуствата образованието не е от такова значение, както в самолетостроенето да речем.
В изкуствата често има самородни таланти - вярно.
В България образованието не е качествено - вярно.


Тия неща не си противоречат по никакъв начин.
Ето например, аз съм учил изключителни глупости, но не смятам това за загубено време.
Дори стремежът да "надвиеш" глупака отсреща, който ти е преподавател, те развива и те бута напред.
В образователната система се докосваш до атмосферата на материята и до миналото.
Задават ти задачи, които иначе не би си задал сам.
Ако не те научат на нещото, поне ще се научиш на методологията и пътищата за достигане и научаване на нещото.
Което пак не е малко.
Задължителните различни дисциплини ти развиват широтата на мисленето.

И некачественото образование пак е по-добро отколкото липсата на образование.

Между другото откак съм завършил, никой никъде не ми е искал дипломите. В живота си доста добре съм се оправял и без тях, но пак казвам, не смятам времето прекарано в Университета за загубено.

Със сигурност в областта на изкуствата можеш да стигнеш доста напред и без образование. Ако става дума за комерсиалност, то можеш да се научиш да работиш добре и да се пласираш добре на пазара. Но съсредоточавайки се върху комерсиалната и техническата страна, които са ти изключително необходими, едва ли би седнал да си губиш времето с неща, свързани с предмета, които не са ти необходими.
Примерно история на съответното изкуство, философия, течения, школи, идейни подбуди, сравнителни анализи... все неща които биха те накарали да погледнеш на материята и по един друг начин, не само като на средство за реализация.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: borissov   
Дата:   30-06-15 22:53

Чуков: между двудневни уъркшопи един път годишно и учителстване на щат има доста голяма разлика :) А и вече престанах да ги правя - именно защото вреди на марката.

chrisnoch: е точно занаятът се краде с гледане. Не знам ти как се отнасяш с твоите асистенти и не е готино да изтъквам как аз го правя, но написаното от теб просто не отговаря на истината. И пак - абсолютно всички от новата вълна успешни фотографи (коментирам само моята област на фотографията) са били асистенти я на Марио Тестино, я на Линдберг и т.н. Да, носят стативи и кафета. Ама и редят лампите, настройват апаратите, дори понякога снимат, въвлечени са от А до Я във всяка една продукция. И това непрекъснато, няколко години. Безценна школа. И най-важното - практиката е след 2-3-4 години когато асистентът се отдели и започне да гради самостоятелна кариера, менторът му да помогне с начален тласък, контакти и препоръки. Как точно каквото и да е фотографско образование, хеле пък от соц-фосилите в блатен булгаристан, може да се мери с това? Такава е общоприетата практика в цял свят, няма смисъл да си чешем езиците и да си носим от девет кладенеца вода.
А и ти си режисьор, доколкото разбирам, какъв точно вътрешен поглед имаш върху фотографския бизнес?
Не знам дали клиентите имат общо с изкуството - нямам абсолютно никакви претенции за "изкуство" и понеже съм малко пънкарче не харесвам нито хората, които имат, нито нещата които, хм, творят. В повечето случаи и те мен :-) Гледам да правя неща, които ме кефят и да намеря подходящите хора да ми плащат за това, с компромиси в рамките на разумното.

В този ред на мисли, забавен факт - когато зарязах банкирането и реших да ставам фотограф се записах в Accademia di belle arti di Brera, магистратура по фотография. Точно след три месеца си тръгнах (още ме е яд че бях платил таксата за цяла година), защото беше абсолютна загуба на време, колкото и да е най-престижното учебно заведение за изкуства в Италия (и далеч от натфизчета, нбу-нца и подобни). Така че имам поглед и към другата гледна точка. Само съжалявам, че тогава не поасистирах няколко години, ами се метнах директно да бачкам сам - щях да си улесня живота много, щото се нагледах на глад, мизерия и бой първите години. И че се усетих късно какво искам да правя - на 26 някъде. Но пък наваксах, така че сега съм доволен :-)

Нямам какво повече да кажа по темата, надявам се някой от младежите да извлече някаква полза :-) С едно изречение - бохчата на рамо, интернета и книжките под мишка и бегом към Терминал 2.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 00:06

borissov,

Браво на теб, че си успял да намериш себе си на 26 г., па макар и след известно лутане насам-натам! Евала, че си устоял избора си въпреки трудностите!
Ще те помоля, обаче, да не натрапваш нихилистичното си отношение към България, "изкуството" и образованието. Явно ти си уникален самороден талант, който пънкарски е избуял от нищото. Явно умееш и да се продаваш. Пак евала! Сигурно си и пич, макар да не водиш уъркшопи, защото "вредят на марката". Може би това ти дава основание да менторстваш и високомерно да обясняваш как единственото спасение от "блатен булгаристан" е Терминал 2. Жалко! Нищо не си разбрал от шарения свят, дето си видял!
Желая ти успех!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: localhost   
Дата:   01-07-15 03:52

Абе всеки гледа от собствената си камбанария и за всеки успеха е различен - един мери в пари, друг в дипломи и т.н.
Важното според мен е това което прави човек да го кефи и удовлетворява. И извинения, че виждате ли пазара иска това (чалга), но аз правя филми за кеф(визирам Християн) са си изцяло за него.

С диплома или без диплома все тая - или го можеш или не. Останалото е борба, постоянство и късмет - някой да те забележи, препоръча и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 06:28

Нещо пак не се разбираме! Аз извинения не дължа никому. Пък и не смятам, че трябва да се извинявам за състоянието на пазара в България, за бизнес модела на търговските телевизии и за куп други неща, които не зависят от мен.
Да припомня ли с колко гласове мутрата Б.Б. дойде на власт първия път? А втория път? Въпреки пържолките за кучето-следотърсач и "ласкавите" реплики за мат'ряла ... Май наистина всеки народ си заслужава и управниците, и телевизиите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »