Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-07-15 09:01

O, господин Ночев вкара и политиката в темата. Това ли е новата задачка поставена от Дългия, да се троли навсякъде срещу правителството, защото Б.Б. отказа на Трифонов да го направи нещо, като Бареков.

Темата е за нивото на българското образование по фотография и ако ще се вдигат предизборни лозунги е добре да се затвори и да се отвори нова със заглавие от сорта :" Защо Б.Б. е виновен за чалгаризацията на образованието и медиите"

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: 2metraninja   
Дата:   01-07-15 09:23

Да бе, много е грозно да наричаш родината си "блатен булгаристан". 'Бах та в цветето красиво и изящно дето си поникнал и отраснал в блатото, но вече си мигрирал в по- кристални сини води.

По темата, преподаването в АМТИИ по фотография - имам само косвени наблюдения - мой приятел изкара магистратура там и не беше много доволен, ама той ходеше от дъжд на вятър, защото работи. Отделно е личност с много силни вътрешни убеждения и лесно се дразни. Казваше как било тъпо да искат да снима на лента и да му преподават някакви си правила и канони. А той самоук майстор и снима по душа, даже някои от фотографските термини не знае. Но пък имаше и предмети и преподаватели, които много го радваха и му разшириха кръгозора. И срещна преподаватели и фотографи, които много хареса. Далеч от определението за "фосилизирани". Петър Пешев да спомена, за него се сещам. Отделно ги изпращаха на няколкомесечна специализация в Гърция, където ги срещнаха с фотографи от целия свят. Поставяха им задачи, правиха им изложби. Той никога няма да си признае, (знам че не чете форума :) ) но дръпна много напред от АМТИИ.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   01-07-15 09:44

В едно интервю питат Бейкън дали не му липсва академичното образование и той отговаря много учуден: "Защо ми е да рисувам като някой друг?"

Та, има различни видове фотография. Макар да живеем в информационен океан, в който може да се намери, изчете и научи почти всичко, за комерсиална фотография, за рекламна фотография, може би има смисъл от обучение с практическа насоченост, а също за придобиване на контакти, както и за запълване огромната дупка в образованието тук - липсата на елементарна обща култура по историята на визуалните изкуства, особено модерното изкуство.

Но за фотографи индивидуалисти, фотографи поети, трагични затворени в себе си личности, приели фотографията като единствено допустимо средство да комуникират със света, за какво име това? Няма да изброявам имена, ако се интересувате от този вид фотография, би трябвало да ги знаете. За какво им е на такива хора обучение, нима има обучение, което би могло да те научи на поезия, да те направи поет, да култивира в теб чувствителност, креативност. Това са индивидуални личностни качества, с които се раждаме и развиваме, а някои от нас успяват да превърнат в изкуство.

А другото е ширпотреба!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Murnau   
Дата:   01-07-15 13:44

Люк Бесон пък какъв пример за талант може да е?
Или пък Петър Абаджиев??

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-07-15 14:02

Murnau , имаш право на мнение, но горното е малко нелепо.

Гледал ли си "Дълбока синева" или "Анжел-А", а и първият му сериозен филм "Метро"? Оставям настрана екшъните,като "Никита" които може би не харесваш. Хубаво е да се обосновеш.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-07-15 15:53

GOSPODIN,

"O, господин Ночев вкара и политиката в темата."

Образованието е функция на политиката. Странно е, че не знаеш.


"Това ли е новата задачка поставена от Дългия, да се троли навсякъде срещу правителството, защото Б.Б. отказа на Трифонов да го направи нещо, като Бареков."

Хвърляш едно след друго безпочвени обвинения. То не бяха прелъстени девици, то не бяха задачки, спуснати свише, то не бе чудо!
Да те светна, че явно не си информиран! В ТВ7 сте свикнали да изпълнявате задачки (нали затова сте създадени!), но това не означава, че навсякъде е така!


"Темата е за нивото на българското образование по фотография..."

... което, според теб, явно не се влияе от унищожителните образователни политики на поредица Народни събрания и правителства? Да не говорим, че фотографията е изкуство, така че е зависима и от културната политика! Да беше си размърдал мозъка, та да помислиш, преди да пишеш врели-некипели!


Dora93,

"В едно интервю питат Бейкън дали не му липсва академичното образование и той отговаря много учуден: "Защо ми е да рисувам като някой друг?""

Елементарно, драга! За да "нарушаваш правилата", трябва първо да ги познаваш! Обучението не е папагалска имитация. Би трябвало да го знаеш, ако си попадала на истински учители! Явно не си, ама това си е за твоя сметка.

"Но за фотографи индивидуалисти, фотографи поети, трагични затворени в себе си личности, приели фотографията като единствено допустимо средство да комуникират със света, за какво им е това?

На такива нищо не им трябва - те са си самодостатъчни. То и фотография не им е нужна, ама нали трябва да "изкрещят" пред останалия свят (за който уж хич не им пука!), че са незаслужено неразбрани уникални артисти - единственият колеблив лъч светлина в лумпенизирания мрак на духовната пустота. Тази "трагична поза" е изключително лицемерна. Да обяснявам ли защо?
Изкуството е вид комуникация. То се създава ОТ хора ЗА хора. Иначе е безсмислено.


"... нима има обучение, което би могло да те научи на поезия, да те направи поет, да култивира в теб чувствителност, креативност."

Не, няма такова обучение. Никога не е имало. В училщата по изкуствата се преподава занаят - т.е. изразните средства, чрез които се проявява талантът. А талант или имаш, или нямаш. Ако нямаш, ставаш добър занаятчия. Ако имаш, ставаш Кольо Фичето или Захари Зограф.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   01-07-15 17:06

Просто трябва да се прави разлика между високо изкуство и халтура. Християн Ночев изглежда не знае разликата или не би искал да я види. Ще трябва да зачеркне голяма част от иначе плодовитото си "творчество".



Публикацията е редактирана (01-07-15 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: 2metraninja   
Дата:   01-07-15 17:22

Дора, 'кво да правим 'ся - да затваряме ли всички училища 'щото зер артист или се раждаш неразбран или си алата-балата?

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   01-07-15 17:43

2metraninja, как ме четеш?

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-15 03:31

Dora93,

"Просто трябва да се прави разлика между високо изкуство и халтура. Християн Ночев изглежда не знае разликата или не би искал да я види. Ще трябва да зачеркне голяма част от иначе плодовитото си "творчество"."

Светът не е черно-бял, колкото и да ти се иска. Между високото изкуство и халтурата има десетки нюанси, които ти или се правиш, че не виждаш (защото така изглеждаш по-хард, което сигурно се харчи в твоята компания от екстремисти), или си просто неспособна да видиш (по някаква неизвестна на науката причина).
Умилявам се при вида на млади дами, които анонимно хвърлят наляво-надясно гръмки кухи фрази - вероятно защото това е единственият начин да привлекат внимание върху себе си.
Апропо, казвам се ХристиАн. Детайлите имат значение.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   02-07-15 07:24

Ласкай се, че си в нюансите. Автор, който приема своята посредственост.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: ejel   
Дата:   02-07-15 07:28

[smilie18]

Весел четвъртък с малко от личната ми колекция цитати, започващи с „апропо“ от темата. Съвсем случайно авторът им е chrisnoch:

1. Апропо, "реалността" не е еднаква за всички. Пък и някои са се родили с черни очила на носа и никога не са ги сваляли!

2. Апропо, изключенията само потвърждават правилото!

3. Апропо, хапвам само скъпи храни. Така ми е по-вкусно. Пък и мога да си го позволя.

4. Апропо, казвам се ХристиАн. Детайлите имат значение.


[shtrak]
----------------------------------


За мъдростта - която продължава да се лее! - вече споменах. Удивителните след оригиналните твърдения в 1. и 2. вероятно подчертават важността на казаното[smitten]

Сега се впечатлявам на някои стилистични похвати от рода на комбинацията "апропо - пък", демонстрирана в 1. и 3.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: 2metraninja   
Дата:   02-07-15 09:25

Мда, извинявам се, Дора. Като препрочетох отново поста, явно миналия път съм омаловажил средният абзац където допускаш че, може би има смисъл от обучение за комерсиална и рекламна фотография. Забило ми се е в съзнанието само приравняването на учене с копиране от първия и последната част с неразбраните и страдащи артисти с които позиции съвсем не съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   02-07-15 10:04

2metraninja, още по-горе пуснах един линк с препоръчан от куратори и изкуствоведи списък от учебни заведения. Разбира се има смисъл от учене, разширява кръгозора, наваксва пропуските в общата култура в изкуствата. Последното е особено актуално за българи.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-15 14:49

ejel,

Много мило, че с такава колекционаеска страст къташ мъдрите ми мисли! [smilie5]
Апропо, удивителният знак има много употреби. Радвам се, че си "вдянал" една от тях!

"Сега се впечатлявам на някои стилистични похвати от рода на комбинацията "апропо - пък", демонстрирана в 1. и 3."

Правилно е "впечатлявам ОТ", а не "впечатялвам НА". "Демонстрирана" трябва да е в множествено число (т.е. "демонстрирани"), защото се съгласува с "похвати".
Иначе си свободен да се впечатляваш от каквото поискаш. [smilie5]



Dora93,

Високомерието, с което "раздаваш присъди" е смайващо дори за мен, дето съм видял какво ли не. Интересно ми е на какви постижения почива твоето напомпано самочувствие. Може ли да ме просветиш по въпроса?
Ти колко награди от международни фестивали имаш? Моите са доста дълъг списък.
До колко хора достига твоето "творчество"? Или то е толкова елитарно, че става само за твоя лична "употреба"? Моите "посредствени произведения" стигат до стотици хиляди хора. Надявам се, помниш, че изкуството е вид комуникация!

"Разбира се има смисъл от учене, разширява кръгозора, наваксва пропуските в общата култура в изкуствата. Последното е особено актуално за българи."

Пренебрежителното ти отношение към "родното племе" подсказва, че не живееш в България поне "духовно", а може би и физически. Талантливите български емигранти винаги са държали на своя произход и с гордост са подчертавали, че са българи. Ще спомена само Борис Христов, Гена Димитрова, Николай Гюзелев, Райна Кабаиванска...

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   02-07-15 16:12

chrisnoch, една от анонимните жертви на телевизионното ти "творчество" съм, нямам международни награди.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-15 16:28

Dora93,

"chrisnoch, една от анонимните жертви на телевизионното ти "творчество" съм, нямам международни награди."

Гледането на телевизия не е задължително. В този смисъл ти си "жертва" на собствения си свободен избор. От какво се оплакваш?
Много е лесно да се седи по евтини кафенета и да се одумва чуждата "посредственост". Доста по-трудно е да съзадеш нещо, пък било то и "посредствено".
Sutor, ne supra crepidam!
(Обущарю, не гледай по-горе от обувките!)
Надявам се, знаеш кой и по какъв повод го е казал!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   02-07-15 16:36

chrisnoch, и правенете на ТВ бози не е задължително, но ти го правиш. Да ти върна и аз съвета: отдавай се по-често на занимания "за душата" си, прави игрални филми. Те поне не се борят агресивно за вниманието и времето ни.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: realnoncho   
Дата:   02-07-15 16:36

В темата отдавна не се говори за това за което е заглавието.

На кого са нужни тези високопарни слова от няколко човека...

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-15 17:23

realnoncho,

Четенето на тази тема също не е задължително. Не знам защо си мислиш, че твоите нужди са представителни за този форум, пък и за каквото и да било друго.


Dora93,

"chrisnoch, и правенете на ТВ бози не е задължително, но ти го правиш."

Не мисля, че притежаваш необходимата квалификация да определяш кое е "боза" и кое - не! Виж латинската сентенция по-горе!

"Да ти върна и аз съвета: отдавай се по-често на занимания "за душата" си, прави игрални филми. Те поне не се борят агресивно за вниманието и времето ни."

Очевидно не знаеш колко е "лесно" да се правят филми, особено в България. Глупаво е да ми даваш съвети, след като нищо не разбираш от кино.
Още по-глупаво е да виниш другите, че ТИ си избрала нещо да привлече вниманието ти. Свят - голям, избор - необятен!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   02-07-15 17:33

chrisnoch, още по-зле, че при това трудно финансиране, като намерите пари правите подобни тъпотии. Още първата сцена от "Лов на дребни хищници" ме отказа да го гледам. Нямам нерви за подобни полюции.

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: ejel   
Дата:   02-07-15 18:32

Апропо, кое е правилно не ме вълнува! Пък дори и chrisnoch да го казва! [smilie3]

Вдяна ли го, chrisnoch?

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-15 16:52

ejel,

"Апропо, кое е правилно не ме вълнува! Пък дори и chrisnoch да го казва!"

Не го казвам аз, а граматиката на българския език! Тази материя явно ти е много чужда - факт, с който очевидно се гордееш, неизвестно защо.


Dora93,

"Още първата сцена от "Лов на дребни хищници" ме отказа да го гледам. Нямам нерви за подобни полюции."

Явно си голям и утвърден специалист, щом след гледане на една сцена смело раздаваш присъди кое е "полюция" и кое - не! Това и световноизвестни кинокритици не го могат. Може би трябва да започнеш да им даваш уроци, че те, милите, се мъчат да гледат целите филми, пък после да пишат. [smilie5]
Дали имаш нерви за каквото и да било си е изцяло твой проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: ejel   
Дата:   03-07-15 18:32

chrisnoch, акъл за граматика избягвам да приемам от завършили "натфизчета", както сполучливо отбеляза borissov[smilie5]

Апропо, продължавай със съветите. Пък и с удивителните[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АМТИИ обяви прием за фотографи
Автор: arkturian   
Дата:   03-07-15 20:22

ах ти, малък бунтовнико...граматиката е толкова мейнстрийм, нали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »