Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: EVAJor   
Дата:   07-06-15 17:47

При толкова много заинтересувани от образованието на децата си родители, които виждам във форума, да се чуди наистина човек от къде са тези двойки....

Моята работа като родител е да се грижа за него и да го възпитавам - от това да поздрави в асансьора, през това да си изхвърли хартийката в коша за боклук до това да не си използва мобилния телефон в час и да ходи с написано домашно.
Задължението да му преподават е на други. Ясно е колко си вършат работата. Аз не съм преподавател. Имам родителски, а не педагогически похват. И как, например, ще му преподавам по немски, ако цял живот съм учила английски? Ще намеря време и средства да се запиша на курс.....По спомени, в дипломата си, по физика имам 4. И на курс по физика ли трябва да се запиша?

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: EVAJor   
Дата:   07-06-15 17:49

Да наричаш децата "келеши" е грозно. Много грозно!

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: GenaDP   
Дата:   07-06-15 17:53

EVAJor
Да наричаш децата "келеши" е грозно. Много грозно!


Напълно съм съгласен. Аз им викам говеда. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: fraction   
Дата:   07-06-15 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: fraction   
Дата:   07-06-15 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: mmjm   
Дата:   07-06-15 18:02

Ако децата Ви са келеши и говеда, какви ли са родителите им??[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: SameButDifferent   
Дата:   07-06-15 18:07

При толкова много заинтересувани от образованието на децата си родители, които виждам във форума, да се чуди наистина човек от къде са тези двойки....

Родителите на децата с двойките едва ли са се регистрирали във форума. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: fraction   
Дата:   07-06-15 18:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: jivkojj   
Дата:   07-06-15 19:00

Да, във форума е цвета на нацията. Само !
[smilie24]


Нема да се пуашите. Келешите и говедата ще ви освободят от присъствието си като порастнат. До така степен ще освободят, че ще се чудят от къде да вземат пари за пенсии за родителите им - отличници.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-06-15 19:27

Изследването на функционалната грамотност е проведено паралелно с оценяването на тестовете по БЕЛ и математика, но се вземат предвид точките (от 0 до 100), а не оценките (от 2 до 6). Резултатите не са обявени и не знам дали някога ще бъдат обявени публично. Аз имам вътрешна информация, но по понятни причини не мога да назова източника.

SameButDifferent,
"Chrisnoch, Вие май неправилно събирате процентите или пък изпитвате затруднения "пълноценно да възприемете непознат текст". Повече от половината зрелостници имат оценка "добър" и повече от "добър"."
Нямам проблеми нито с процентите, нито затруднения с възприемането на непознат текст. Наивно е да правите такова глупаво предположение. Поинтересувайте се кой диапазон от точки се приравнява на оценка "Добър (4)" и ще Ви стане ясна картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: ejel   
Дата:   07-06-15 20:06

Автор: chrisnoch
Дата: 07-06-15 19:27

Изследването на функционалната грамотност е проведено паралелно с оценяването на тестовете по БЕЛ и математика, но се вземат предвид точките (от 0 до 100), а не оценките (от 2 до 6). Резултатите не са обявени и не знам дали някога ще бъдат обявени публично. Аз имам вътрешна информация, но по понятни причини не мога да назова източника.

----------------------------

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak]

Майтап[cool]

Тайна - майна[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10]

Нагледен пример за подрастващите за това как да пробваме да се измъкнем, когато ни хванат в очевадна лъжа и неграмотност. Главоломно патетично!

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-06-15 20:13

fraction,

"chrisnoch, понеже си много силен в откриването на трески, бих се радвал да чуя, има ли в твоето око следи от дървесина или ти си венеца на человеческата еволюция ?

щото ако ти си венеца, по добре да идва апокалипсиса.
свят с безсърдечни, самовлюбени и всичкодругомразещи (виж ква хубава дума) хора на кого е нужен ?
"


Нямам никакви претенции, че съм "венецЪТ на человеческата еволюция", каквото и да означава това! Не съм нито самовлюбен, нито безсърдечен. Не мразя нищо и никого. Глупаците ме натъжават, но се случва и да ме ядосат, ако демонстрират безпочвено самочувствие.
Съветвам те да потърсиш помощта на психолог, ако толкова лесно ти се привиждат апокалиптични картини.




Публикацията е редактирана (07-06-15 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: ejel   
Дата:   07-06-15 20:17

Моят съвет - интензивен курс за смятане на проценти[smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: тьма   
Дата:   07-06-15 20:30

Като лингвист винаги правя и аз матурите по БЕЛ - интересно ми е моето лично ниво и доколко са се справили авторите на теста.
При това образование, което имаме, при тази липса на достатъчно затвърдяване на получените знания /по-скоро ми се струва - неполучени/, защото съм запозната как се претупва материалът по български език особено - в тазгодишния тест имаше много въпроси, които са непосилни, струва ми се, и за самите учители [smilie3].

Разбира се, който е искал висока оценка, е ходил на частни уроци, защото това, което се дава в училище, е абсолютна Нула.

Само един пример - едва ли изобщо се говори за слято и полуслято писане, а имаше няколко въпроса, свързани с това.

Не са виновни децата, още по-малко техните родители/не е тяхна задача да учат заедно с чедата си/.

Виновен е спадът в образователната система - а за това си има причина- та как иначе ще си спечелят бели роби в Европа и Америка[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-06-15 20:31

антивик,

"Матурите по-скоро трябва да бъдат за оценка работата на даскалята, какво и как са свършили за тези години, но тук вече факторите са толкова много и толкова забатачени за 25 години, че трудно ще се оправят."

Очевидно смятате, че знанията на ученика зависят единствено от квалификацията и усилията на учителя. Това е, меко казано, наивно.
Националните матури са въведени с цел да се оценят знанията на всички зрелостници по еднакви критерии. Такава е практиката в почти всички европейски държави. Останалите (напр. Австрия) предстои да въведат подобни системи.
Нали не си въобразявате, че отличната оценка по математика от Техникума по дървообработване в Сусурлево се равнява на същата оценка от Математическата гимназия в София?




Публикацията е редактирана (07-06-15 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: Slivenski   
Дата:   07-06-15 20:38

Европа и Америка, нито пък някой друг от континентите, изобщо не са ни виновни.

Виновни сме самите ние, заради нашата алчност.

Учителите нарочно не преподават адекватно, за да може после учениците да ходят на частни уроци при същите тези учители.

Учебниците отдавна не са средство за образование, а начин за забогатяване на "свои" фирми – за написването и за отпечатването им.

И така нататък - както и при всичко останало.

Тази държава отива по дяволите, защото хората в нея са не просто алчни, но и глупави. И не разбират, че сами причиняват упадъка, на който сме свидетели в момента.

Това не е материален упадък, а нравствен. А той е много по-страшен.


[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-06-15 20:48

ejel,

"Нагледен пример за подрастващите за това как да пробваме да се измъкнем, когато ни хванат в очевадна лъжа и неграмотност. Главоломно патетично!"

Очевидно на Вас ви е по-удобно да смятате така - нищо че нямате аргументи. Ваша си работа! Да му мислят децата Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: fraction   
Дата:   07-06-15 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: SameButDifferent   
Дата:   07-06-15 21:46

Изследването на функционалната грамотност е проведено паралелно с оценяването на тестовете по БЕЛ и математика, но се вземат предвид точките (от 0 до 100), а не оценките (от 2 до 6). Резултатите не са обявени и не знам дали някога ще бъдат обявени публично. Аз имам вътрешна информация, но по понятни причини не мога да назова източника.

В такъв случай и ние, по понятни причини, няма как да имаме реална представа за резултатите от изследването. [smilie3] Липсата на информация може да доведе до погрешни заключения.

За мен резултатите - във вида, в който са обявени, - не са шокиращи. Мога да приема, че оценка "добър" означава посредствен, но не и лош резултат. Тестът не е елементарен и би било неестествено всички да са отличници.


Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: Ivo55   
Дата:   07-06-15 21:58

Реално, обучението по български език - граматика, приключва в 7. клас!
Какво да очакваме от ВСИЧКИ деца?
Ако тук има учители, нека споделят по колко часа седмично имат теория на езика и практически упражнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: ejel   
Дата:   07-06-15 22:11

Chrisnoch, като си говорим за аргументи, само да споделя нещо, което само аз и целокупният български народ знаем, а именно: оценките на тестовете на матурите са пряко свързани с точките и се приравняват по таблица.

Т.е. и само точките да се вземаха предвид, процентите не би трябвало да са много по-различни от тези при оценките. Конкретно за БЕЛ изкараните точки са 53.50 от 100, което пак е над 50%.

И не ми е удобно да го смятам - ползвам интернет, където има официална информация за всички, а не споделям на ушенце конспирацийки по форумите, за да си замазвам неумението да правя елементарни сметки за сметка на гръмогласни прокоби.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: тьма   
Дата:   07-06-15 22:49

Интересно ми е дали някой от пишещите тук е решил матурата по БЕЛ и колко точки е събрал [smilie3]

или пак само чесане на езици?


Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: ejel   
Дата:   07-06-15 22:52

Не цялата, но вчера обстойно обсъдихме този пример[smilie5] :

4. В кое от изреченията е допусната правописна грешка?
А) Националната ветеринарно-медицинска служба направи проверки по случая.
Б) Решението за тази промяна е взето на специален църковнонационален събор.
В) Екоактивисти от цялата страна ще протестират срещу незаконните строежи.
Г) В тази част на страната ще отглеждат лимони със специфичен кисело-сладък вкус.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: imitev   
Дата:   07-06-15 22:53


От чесане на езиците и мерене на пишките по форумите и сураттефтера не остава време за решаване на тестове и обучение на децата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Едва едва остава време за възпитание [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Резултатите от изпитите по БЕЛ - национална катастрофа!
Автор: asahi   
Дата:   07-06-15 23:02

Отговорът е бе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »