Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Родопите
Автор: J0R0   
Дата:   15-06-15 22:55

Тъма, както четеш диагонално, така и мислиш диагонално.
Тая петиция е безсмислена.
"Да се забрани сечта и строителството в защитените територии"
Еми, те и в момента са забранени
И какво?
Преди няколко години срещам едни секачи, разбирай с бензинови резачки в резервата Ропотамо.
Питам ги що секат в резервата, нали е забранено, а те ми викат, стара ти е информацията, вече не е със статут на резеват, мина към горското.
Пирин все още е национален парк, при това под защитата на Юнеско, ама това не пречи на ниво Министерски съвет да се обсъждат нови лифтове, нали?
Колко му е да се промени един статут, нали знаеш как става в Швеция, ало Ваньо... и квото нареди Бащицата.
Ма мнозинството от българите си го искат тоя шведски модел, харесва си им.

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: bairi100   
Дата:   15-06-15 23:13

Хора,не се отчайвайте,гора ще има и след нас.Киселите физиономии са по-голямо бедствие от няколкостотин опозорени баира.Голямата беля вече е направена с безкрайното соц и евроразораване и канализирането на реките.Като добавим гъчкането в смърдели агломерати-това изсичане е бял кахър.Природата се завръща,като се махнат човекоподобните[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: BOZO   
Дата:   15-06-15 23:16

тъма, тия петиции са пръдня в пустиня.

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: imitev   
Дата:   16-06-15 05:05


bairi те и в Афганистан така са си мислели за гората, ама се оказало, че гора наистина ще има, ама на друго място...

А те ще сеят опиум и ще стрелят с калашници [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: krist   
Дата:   16-06-15 11:58

Казват, и по видинско се сечало доста...

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: bairi100   
Дата:   16-06-15 12:19

imitev ,има регионални особености на климата и релефа,които решават дали ще има гора,освен ганьовците.Тук на гол камък,трева храст и гора никне.Има разбира се лошо ерозирали склонове в източни родопи и западните части на Рила и Пирин,но и твоите прапраправнуци ще имат гора(ако са тука и знаят корена си) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: fraction   
Дата:   16-06-15 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: Shael   
Дата:   16-06-15 13:01

Темата за изсичането на горите наистина е болезнена.
Като собственик на гора, макар и със скромно участие
в горовладелска кооперация в Родопите съм запознат с проблема.
В миналото родопчани са се изхранвали основно с овцевъдство,
Беломорието и Родопите са били едно териториално и стопанско
цяло.Овцете, десетки хиляди са зимували в Беломорието и са
летували по егреците в Родопите.За съжаление Историята жестоко
откъсва Беломорието,стотици чанове замлъкват, непосилно е отглеждането на
животните през зимата.Имало е разбира се и цели села,
които се се препитавали с дюлгерство, абаджийство и т.н.
Дърводобивът и горовладелството- разбирай грижа за гората и
търговия с дървесина са били предимно на кооперативна основа.
Благодарение на приходите много селища са се сдобили с читалища,
църкви.Нашето село например,благодарение на износ на
дървесина,от близо сто години пие ледена изворна вода,
която идва по тръби, произведени от Круп, издържали изпитанията
на времето..В момента единственият поминък е
дърводобива.Хората наистина разчитат на тези пари за
оцеляването си.Болшинството получават трохи.Големите печалби
са за износителите и търговците..
Единствено ефективната забрана на износ на необработена
дървесина и стимулирането на производсвото на качествена
дограма и мебели би имало някакъв позитивен ефект.


Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: itilien   
Дата:   16-06-15 16:25

От иглолистен материал общо взето нищо кой знае колко качествено не става. Особено пък мебели...

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: asahi   
Дата:   16-06-15 16:52

Виж, от овчици файда има.

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: slavun   
Дата:   16-06-15 18:55

Shael

Харесва ми как си го написал.
Струва ми се,че вече се спускаме по нанадолнището и ,ако няма здрава ръка която да спре ЛОШОТО,за нас ще стане много лошо.


Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: тьма   
Дата:   16-06-15 19:25

Може да чета по диагонал, ами то при толкова писаници тук, няма как да не се обърнеш към геометрията.

Но вие само охкате и ахкате, докато някои хора все пак се опитват да предприемат нещо - петицията е едно от нещата- аз наистина не вярвам в това, аз вярвам в протестите, както беше в годината, когато загина Пламен...


Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: тьма   
Дата:   16-06-15 19:28

И още нещо - държа господинът под ник nikton1954 да ми се извини публично, иначе приемам, че админите наистина не си изпълняват задълженията [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: analogsa   
Дата:   16-06-15 20:42

А аз пък държа да не се извинява [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: chill   
Дата:   16-06-15 21:58

От иглолистен материал не става ли ПДЧ и/или MDF ?

Масивни мебели само гъзарите купуват. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: crownmaker   
Дата:   16-06-15 22:59

За руския модел други трябва да се извинят мягхикий знак!Великая Рус е най-голямата бананова република в света!Що си не купувате коли,компютри и камери от там??????????????ЩО НЕ ЕМИГРИРАТЕ НА СЕВЕРОИЗТОК,МОЗЪЦИ ПРОМИТИ??????????????????ДЯДО МИ Е БИЛ СВОБОДЕН ПРЕДИ ДА ГО ОСВОБОДЯТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: 5co   
Дата:   16-06-15 23:10

ДПС са мафия, създадена от БСП и Държавна сигурност. Бяха удобни дълго време, но вече станаха неуправляеми, еманципираха се от създателите си. Те подклаждат напрежението в Орландовци за да придърпат и циганския електорат. Така благодарение на маргинални групи, отритнати от българското общество, лидерите им винаги ще са във властта.

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: sauron69   
Дата:   17-06-15 11:15

Мдаам, за всичко са виновни комунистите, ДС и Путин.
Само ми е много гот като де замисля, с какакво ще се оправдават някои хора след 20-30 , като измрат всичките. [smilie11]
Всъщност няма какво да се чудя. И след 50 години пак ще се оправдават със същото [smilie23]

Айде и един библейски цитат
Защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш?
Нарочно не продължавам цитата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: fraction   
Дата:   17-06-15 11:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: uri64   
Дата:   17-06-15 12:11

fraction написа:

> по принцип такова
> отношение е недопустимо.
>
> [smilie23]

Така е, независимо от разликата във вижданията, реакции като тази на Никтон не би трябвало не да се толерират, ами да се оставят въобще...независимо от коя страна идват...иначе това не е форум, ами не знам какво...Народно събрание например

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: elixx   
Дата:   17-06-15 14:40

Преди три седмици се разхождам в гората около Самоков.На отсрещния баир виждам две каруци и 7-8 "братя" роми. Запалили едни резачки и карат наред. Падат дървета едно след дуго. Като примерен гражданин звъня на 112 и обяснявам проблема. Взеха ми името, попитаха колко човека са и казаха, че обаждането ми е прехвърлено към РПУ Самоков. Сигнала е подаден и започна едно чакане близо час. Никой не не дойде. Искам само да кажа,че от РПУ-то до мястото където се намирах разстоянието е 10-15 минути пеша. Така, че дори да подаваме сигнали файда няма. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: imitev   
Дата:   17-06-15 14:54


Хе - ще накараш милиционерите да работят...

Те не са там да работят, а да служат [smilie18]

И да се пенсионират на 45 г. защото като престареели и вече не можели да служат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-06-15 15:00

elixx носи си оръжие около нашия район , че туко виж ти харесали фото техниката ....

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: elixx   
Дата:   17-06-15 15:10

Мислех,че като има подаден официално сигнал ще се случи нещо ама нейсе.После хората от града ми казаха,че или полицаите са комбина с "братята" или ги е страх да проверят. Може би затова ме попитаха колко човека виждам. Ако са двама пишлегари ще им спретнат акция, ама като са 7-8 с резачки-бягай далече. Вярвам и на двете теории поравно. Да не забравяме, че те са и голям процент от гласоподавателите там. Не може така с рогата срещу гласоподавателя.[smilie18]



Публикацията е редактирана (17-06-15 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Родопите
Автор: Shael   
Дата:   17-06-15 16:17

elixx , подавал съм и официални сигнали до прокуратурата и РИОКОЗ за сеч в защитена местност.Дойдоха на проверка със специални устройства за спътникова навигация и ми демонстрираха, че сечта е в рамките на разрешен участък според техните карти, който се разминава с видимата маркировка на защитената територия, която изкараха неточна.Освен това, въпреки ,че е защитена територия показаха и разрешение за "санитарна сеч", която по закон включва " отсичането на престарелите и с влошени декоративни качества дървета".Както се досещате бяха маркирани и натъркаляни най- здравите дървета.Беше ми обяснено, че не съм компетентен да коментирам сечта и маркировката, направени от лицензиран лесничей..Сигурно е така, не споря, но дърветата са още пред очите ми.Да не говорим какво беше състоянието в сечището- непочистени клони, дънери и сипеи, на местата на извличане на материала.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »