Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-06-15 11:34

Ами пак във Википедия :

"Первые разработки верхнеклапанного двигателя с полусферическими камерами сгорания и алюминиевым блоком цилиндров (проект «406») на «Москвиче» относятся ещё к середине пятидесятых годов. Тем не менее, прототип довольно многих конструктивных решений финальной версии этого мотора угадать несложно — новейший, по тем временам, силовой агрегат BMW M10 в версии с рабочим объёмом 1500 см³ (она обозначалась М115 и выпускалась до 1977, а само семейство двигателей М10 просуществовало на конвейере до 1987 года)"

В общи линии превода е, че разработката на новия двигател за Москвич от средата на 50-те с алуминиев блок и неговите конструктивни решения не е трудно да се досетим, че са дошли от новия по това време двигател на БМВ М10 1500 кубика.

И още : "Под литой из алюминия крышкой головки блока с красивой надписью «Москвич-412» скрывалась весьма современная для 1967 года конструкция: верхний распредвал, приводимый в движение пластинчатой цепью с натяжителем-звёздочкой, и приводимые коромыслами клапана, расположенные буквой V по обе стороны от распредвала. Эта схема широко использовалась на высокопотенциальных двигателях тех лет — BMW, Honda, и так далее."

Имаме яко изкопирани двигатели,части от купета, НО поради руските сглобки и допуски са се получили доста неконкурентни коли. Скоростната кутия на Москвич беше тотално недоразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: imitev   
Дата:   16-06-15 12:11

[smilie3]

С копи-пейст се получава рашън стайл бейби [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Моята мисъл беше, че двигателят не е копиран директно от БМВ, а е конструиран със заемки. Докато модел 400 си е копиран 1:1 от опел...

Да конструираш двигател като цяло не е нещо просто и лесно, да откраднеш също...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-06-15 13:11

Така е , не е 1:1 , но са копирани много неща. За крадения завод на опел е ясно.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: vonfleisch2   
Дата:   16-06-15 13:22

Transcend ползвам от 5 години, и то от най-евтитени 16,32 гб, единствения проблем е че след много ползване се разлепват и трябва или да се залепят, или да се нахранят гълъбите с тех. Дори имам няколко Qumox, дето са още по-клошарски, и не съм имал грам проблем.
* Ползвам ги за елементарно Canon-ско fullHD видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: dilomski   
Дата:   16-06-15 14:29

Sandisk, baby![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: tziko   
Дата:   16-06-15 15:52

Сега не разбрах, тези карти Москвич истински ли са или менте? Sandisk от 1937-ма с оригинален двигател ли са или наклонен? ...

http://tinyurl.com/p9m2otf




Публикацията е редактирана (16-06-15 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: kiten   
Дата:   16-06-15 18:46

PhotoBo Втората е менте- големия надпис ексрим е по къс и буквата "е" на оригинала се намила точно над SD и освен това има бяла лентичка за писане отдолу. 45 мб.с са оригиналните а на някои е добавен надпис HD Video



Публикацията е редактирана (16-06-15 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-15 19:00

kiten, гледам, че ги разбираш нещата. Тази менте ли е, според теб?


http://picbg.net/u/29353/59817/801888.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: kiten   
Дата:   16-06-15 22:10

да модела е от повече от 3 г!!! По горе бе споменато че сандиск си поръчват при различни производители а напоследък само от самсунг. на оригиналите карти на лепенката буквите са по-малки. Покажи гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-15 22:18


http://picbg.net/u/29353/59817/801896.jpg



Каква е диагнозата, докторе? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-06-15 22:27

Къде е серийния? Опаковката? Екстийм на 30 е нещо ново [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: kiten   
Дата:   16-06-15 22:44

Гърба е потвърждение че е 110 % менте! Освен серийния номер липсва и надписа мейн ин чайна! Пластмасата е леко светла докато на оригинална карта е напълно черна. В по-горния пост написах че първия признак с който да познаем ментето е че нанадписа сандиск при ментето е с едри букви по цялата дължина докато при оригинала са по ситни и леко изместени в ляво- лепенката отпред.
[beer]



Публикацията е редактирана (16-06-15 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-15 23:14

Всъщност Extreme на 30 е нещо доста старо [smile] . Картата е на повече от 5 години, купувана е от Фото Павилион, и е напълно оригинална. Досега не ми е създавала никакви проблеми, а вече не помня на колко тела съм я слагал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: kiten   
Дата:   16-06-15 23:56

Може да си я купил от павилиона, но не е оригинална! И аз се прекарах и купих от там трансенд и за 1 месец два пъти я сменях и накрая се улучи нормално работеща. Вземи и си форматирай под ntsf ментето и пусни тест и виж скороста и дали ще падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: Pavlov   
Дата:   17-06-15 00:04

И аз като разправям, че Transcend са боклуци, и не ми вярват ...
Картата не е менте, повярвай ми. За разлика от теб, аз разпознавам оригиналните.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: bborisov   
Дата:   16-08-15 17:27

Реших да взема тази карта: Но имам едно последно питане. Ще стане за снимане на raw видео с MagicLantern на 700D ?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: aldygreen   
Дата:   16-08-15 17:43

Хм, SanDisk... Взех една такава 8 ГИГИ и скорост up to 40MB. Със зор вдигна 14MB на запис, на четене 32MB. Върнах я. Сега не смея да си купя SanDisk.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква SD карта да избера?
Автор: Twingo   
Дата:   17-08-15 18:37

Предложете някоя евтина sd карта, 16 gb :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »