Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   10-06-15 11:26

Това било проектът, спечелил второ място:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11391448_890952340972547_3799724412829299...



Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: fraction   
Дата:   10-06-15 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: pmartinov   
Дата:   10-06-15 12:19

В изкуствата въображението е от решаваща роля.

В историята няма място за въображение.

С изключение на случайте в които историята се използва от клептократи и популисти за да трупат девиденти предизборно.

Наивно е да си мислите,че нещо се случва случайно в период на предизборна кампания.

И така ще бъде до изборите.





А след това новите цени на тока и увеличение на данъците ...


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: pmartinov   
Дата:   10-06-15 13:20

Самуил ако можеше да види днешна България дали би издържал повече от гледката на ослепените си войници?

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Ivo55   
Дата:   10-06-15 13:37



fraction! [smilie24]
За мен също това е паметникът!
Изчистена линия, ясно послание -страдащ и загрижен държавник.
Трагизмът на образа не трябва да се обяснява!

http://c2.24chasa.bg/Images/Cache/Image_4126888_128.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: nyamago   
Дата:   10-06-15 14:11

И аз харесвам показания (от fraction) алтернативен вариант, но личният вкус на никой от нас не може да диктува. Демократично (?) е избран онзи със светещите очи и това е - другите следва да си глътнат личното мнение и да си мълчат или най-много "под мустаците увиснали..." как беше там...

Също като най-добрите снимки във Фото Форум и като най-добрите политици в Парламента. Който не ги харесва - да се съобразява с демократичния избор и да си трае. Точно затова няма да казвам какво мисля за обсъждания обект / явление.

Да живее мнозинството - Азис за президент! [cool]



Публикацията е редактирана (10-06-15 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: caspin   
Дата:   10-06-15 14:38

Проектът спечелил второ място действително ще е близък като вид до ослепените войни на Самуилhttps://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11391448_890952340972547_3799724412829299...


Сегашния обаче също има своите достойнства.И като размер и като качество на изработка ми допада, мястото е подходящо избрано.Като мине повече време и като се патинира ще изглежда още по внушително.Очите си изглеждат добре /видях ги само на дневна светлина обаче/.Защо обаче тези очи не се приемат като нещо новаторско, което се прави за пръв път у нас.
Няма място за съпоставка на нашия паметник с македонските мегаломански произведения били те и за милиони[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: fraction   
Дата:   10-06-15 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: pmartinov   
Дата:   10-06-15 15:25

И все пак ако този паметник помогне на българския народ да прогледне и да разбере защо е в това положение днес неговото създаване няма да е напразно.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: h_bio   
Дата:   10-06-15 15:33

Ще помогне, ще помогне. Ама на всеки за различно ще помогне. Защото и дявола си има своето тълкуване на евнагелието, което вярвам се различава от това на папата.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-06-15 16:15

Като гледам алтернативните проекти се убеждавам, че е нямало по-добър избор. Единия някакво си бюстче с глава и копче, а другия е в момент на полуразпад или какавида, та ми заприлича на персонажите от "Мумията".

Мечът му бил войнишки, та нали и царят е войник. Как някой не се сетил да бръкне и под мантията се чудя.

За всичко е виновен Бойко - за сушата, за кишата, за ураганите, за снеговалежите, за паметниците и даже , че нечии половинки не могат да заченат. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: шдфдшд   
Дата:   10-06-15 16:22

Автор: GOSPODIN
Дата: 10-06-15 16:15
....За всичко е виновен Бойко - за сушата, за кишата, за ураганите, за снеговалежите, за паметниците и даже , че нечии половинки не могат да заченат...


...нали!?...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: fraction   
Дата:   10-06-15 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: шдфдшд   
Дата:   10-06-15 16:32

..fraction, недей така бе...проблемите на България са от много преди Бойко и нямат нищо общо с него...
...ти ми кажи, варианта , който показваш...така ли е бил предложен...само бюст или това е част от някакво друго цяло ?...

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Антивик   
Дата:   10-06-15 17:07

pmartinov
написа:

> И все пак ако този паметник
> помогне на българския народ да
> прогледне и да разбере защо е в
> това положение днес неговото
> създаване няма да е напразно.

Да бе ДА! С това рязане на уроците и часовете по история и с налагането на Чалго-Мутренските идеали....[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Антивик   
Дата:   10-06-15 17:16

GOSPODIN
написа:

> Като гледам алтернативните
> проекти се убеждавам, че е нямало
> по-добър избор. Единия някакво си
> бюстче с глава и копче, а другия е в
> момент на полуразпад или какавида,
> та ми заприлича на персонажите от
> "Мумията".
>
> Мечът му бил войнишки, та нали и
> царят е войник. Как някой не се
> сетил да бръкне и под мантията се
> чудя.
>
.......................... [smilie18]

Въпросът не е в какво е бил, какво не е бил..., кой къде и какво е погледнал.
Въпроса е в спазването на някои правила и канони при творенето на ПАМЕТНИЦИ, при предаване на историята. Пак го повтарям ПАМЕТНИЦИ ако беше проста скулптура, просто творение на художник, как да е, но когато се предава история и исторически идеали/които между другото би трябвало да дават някакви насоки на размисъл, някакви примери и спомени/, все пак трябва да се спазват определени правила, инак се стига до чалга в символите и в историята. Нещо от рода на изографисването на патриаршията на хълма Царевец /все пак не е действащ храм и може да се приеме/ и онази църква там...на Баба Ванга с модернистичното изписване де няма нищо общо с православието.

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: pmartinov   
Дата:   10-06-15 17:31

Българският народ искаше нещо различно от меките китки които му предлагаха.

И си избра силен,снажен,смел министър председател.

Той твърдеше:


-Вие сте прости и аз съм прост!


Оказа се,че само ние сме простите...

Последното което може да се каже за Бойко Борисов е,че е прост!


Разбира се не може да се твърди,че ББ е виновен за всичко!

Наследството което получи не беше леко.

Той застана на чело в сложна ситуация която във времето ставаше все по-зле както във вътрешен така и във външен политически и икономически план.

Не съм сигурен,че друг би издържал толкова на неговото място.


Най-много сълзи са излети за сбъднати мечти.

Пътят към Ада е постлан само с добри намерения.

Сам каквото си причиниш никой не може да ти го направи.



За това хората трябва много да внимават какво си пожелават...

Защото после плащат сами сметката.



Публикацията е редактирана (10-06-15 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-06-15 18:02

pmartinov , Виденов, Станишев и Орешарски, като не бяха прости, какво направиха?
Аман от учили дупедавци и мръсници...

Ето ви за капак едно жалко изказване на проф. Ивайло Дичев : " "По-лошото е, че с нея заигра традиционната десница. Тази година например г-н Борисов и г-н Москов (който се прочу с расисткото си изказване за циганите) ходиха на гара Буново при едно друго произведение на Александър Хайтов, посветено на "протурския тероризъм" - много специално място за партии като "Атака". Тия неща не са случайни." [smilie10]

Безродниците и предателите са навсякъде, за по-малко от 30 сребърника са готови на всичко.

Ето и произведението в памет на загиналите жени и деца в АТЕНТАТА :


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: pmartinov   
Дата:   10-06-15 18:21

Крадоха Господин !

Всички които се изредиха крадоха,крадоха...

Единствените който не откраднаха нищо са Желю Желев и Петър Стоянов.

Свидетел съм лично как Георги Първанов открадна бившата патийна школа и сега е :

belchin-garden

Всички от Самоков знаят за какво става въпрос.



Публикацията е редактирана (10-06-15 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-06-15 18:40

Знаем мартинов и още как ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: icikonti   
Дата:   10-06-15 18:57

Извън контекста на лакърдията за паметника, на мен ми правят впечатления две неща, които към днешен ден са ми необясними....
Битолски надпис на цар Иван Владислав (1015-1018).Той е племенник на цар Самуил и би трябвало най-добре да знае името на чичо си, пък било и защото чичото избива всички негови роднини!


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/Bitolski_nadpis.jpg



1."† Въ лѣто Ѕ ҃Ф ҃К ҃Г ҃ отъ створенїа мира обнови сѧ съ градь зидаемъ и дѣлаемъ Їѡаном самодрьжъцемъ блъгарьскомь и помощїѫ и молїтвамї прѣс ҃тыѧ влад ҃чицѧ нашеѧ Б ҃чѧ ї въз()стѫпенїе І ҃В ҃ i връховънюю ап ҃лъсъ же градь дѣлань бысть на ѹбѣжище и на сп҃сенѥ ї на жизнь бльгаромъ начѧть же бысть градь сь Битола м ҃ца окто ҃вра въ К ҃. Конъчѣ же сѧ м ҃ца ... исходѧща съ самодрьжъць быстъ бльгарїнь родомь ѹнѹкъ Николы же ї Риѱимиѧ благовѣрьнѹ сынь Арона Самоила же брата сѫща ц ҃рѣ самодрьжавьнаго ꙗже i разбїсте въ Щїпонѣ грьчьскѫ воїскѫ ц ҃рѣ Васїлїа кде же взѧто бы злато ... фоѧ съжев ... ц҃рь разбїенъ бы ц҃рѣмь Васїлїемь Ѕ ҃Ф ҃К ҃В ҃ г. лтѣ оть створенїѧ мира ... їѹ съп() лѣтѹ семѹ и сходѧщѹ"

2."блъгарьскомь", "бльгаромъ", "бльгарїнь".

Чини ми се, че макетата са прави да пишат СамОил???
И май, май, май.....не сме българи, а блъгари???

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: pmartinov   
Дата:   10-06-15 19:41

icikonti

Българският език както всички езици търпи развитие.

Няма как да е същият 1000 години.



Звук на 6000 години !!!

Такива има само в Македония :)


Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: mmjm   
Дата:   10-06-15 19:42

От въпроса безобразен кич ли е паметника на Самуил (личното ми мнение е да, безобразна мутро-чалгарска изгъзица с привкус на ромско гето и дъвки турбо), стигнахте до "кой не скача е червен". Нямам думи, заслужаваме си и управниците (бивши и настоящи) и паметниците (от този на съветската армия през петохуя до Самуил. Е можеха и да му се въртят очите в такт с ... кой каквото си пожелае.)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: nyamago   
Дата:   10-06-15 22:15

Азис за президент! [cool]

(И, разбира се, кой не скача е червен![smilie22] )

[beer]



Публикацията е редактирана (10-06-15 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Самуил
Автор: Slivenski   
Дата:   10-06-15 22:20

Като мине повече време и като се патинира ще изглежда още по внушително.


А дано! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »