Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   12-06-15 17:40

Ако имаш възможност ги виж и двата модела наживо и прецени кой ти е по-удобен.
Който и от двата да вземеш ще си достатъчно близко до най-доброто което може да се получи при това ниво на компактност, за да не се усеща особенна разлика при реални условия.

п.с: Съмнява ме да тръгнеш да слагаш външна светкавица на компактен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-06-15 00:47

VeselinaDimova, колегата от съседната тема се колебаеше из между същите и подобни модели, накрая си избра Fujifilm X30
Иди и ти до магазина и сред посочените до тук хвърли и бегъл поглед на Фуджито. Ако не ти хареса, все още останалите два ще са опция! Късмет! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   13-06-15 08:41

Fuji X30 е с матричка с диагонал 1/1.5". Тъпо е да дадеш за такава 900 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   13-06-15 09:37

най-добре е постигнат балнса между обем-тегло-качество на изображението при олимпус и панасоник м43, ако не ти се сменят обективи може едно сони рх100, ако обема и теглото не те притесняват, някой от многото дслр-и... няма лоши фотоапарати днес!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: VeselinaDimova   
Дата:   14-06-15 14:32

Много благодаря, че се опитвате да ми помогнете. А дали някой има мнение от посочените два модела кой е с по-лесно и разбираемо за ползване меню? Като ръчни настройки има ли съществена разлика? Ходила съм до Технополис - от Габрово съм и там имат само сони рх100. Дори канона не го предлагат. Трабва да се поръчват. И още един въпрос - съществена ли е разликата в светлосила f/1.8-2.8 и f1.8-4.9. Ясно е,че първата е по-добра, но СЪЩЕСТВЕНА ли е тази разлика?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: stoyanivanov   
Дата:   15-06-15 10:29

ivjordan, "къси" са тези 150 мм, но не по принцип, защото по принцип дори са "дълги" за повечето сюжети, а именно в някои ситуации с диви животни, особено при снимане на по-дребни птички. Това написах и го написах от личен опит. Поради което в края на по-миналата зима си купих 100-300 на Панасоник. С Е-М5 си паснаха добре, особено след фърмуер 2.0 с добавената малка AF точка за фокусиране. Малко по-бавно фокусира от 40-150, омеква след 250 мм, превъзходната иначе стабилизация на апарата не е достатъчна при фокусно над 220, иска се и стабилна стойка (или монопод и статив, каквито много рядко нося)... но е въпрос на навик и да му хванеш цаката. Стабилизацията на ПЛ-6 е по-слаба от тази на ЕМ-5, това също трябва да се има предвид.
darokh вече е направил своя избор, изборът му никак не е лош, той сподели желанието си да снима и животинки и птици... затова аз пък споделих с него малко личен опит с микро 4:3, Оли и снимане на птички. ;)
"Птичарските" системи (и въобще за диви животни), които използват запалените любители или хората, занимаващи се по-професионалнос такава фотография, разбира се, са други. Но там и инвестициите са други. Други са и подготовката за "фотоизлет", подходът, екипировката - не е като да излезеш в парка или на пикник в гората и да подебнеш за удоволствие час-два, както аз правя понякога... [shtrak]



Публикацията е редактирана (15-06-15 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: антивик   
Дата:   15-06-15 12:43

Ако е въпроса за хептен убава техника за снимане на живата природа, то там цените скачат до небесата и почваш да се чудиш дъл да си купиш обектив или апартамент..., но па и съвсем де са на апаратите са си друга бира, та без един поне 300мм.[smilie2] няма да се размине човека ако залага основно на птички и диви добичета/с козина имам в предвид[smilie3] /.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darokh   
Дата:   25-06-15 09:56

Привет на всички! Най-после се сдобих с нов апарат ето този:
OLYMPUS PEN E-PL6 kit 14-42mm II R + 40-150mm
Страхотна машинка, като за начинаещ.
Имам молба, как и с каква програма мога да преоразмерявам снимки без да се губи качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   25-06-15 09:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darokh   
Дата:   25-06-15 10:27

Публикувал съм няколко снимки направени с 150-ката обектив, можете да ги видите и да дадете полезни съвети. [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darokh   
Дата:   25-06-15 10:33

Определено си прав! Сега ще събирам пари и за 300. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: darokh   
Дата:   25-06-15 10:44

Много си прав, stoyanivanov аз също съм като теб и се задоволявам и с това. За мен никак не е лошо! Само ще добавя и аз едно 300 по-натам.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »