Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: tishovsx   
Дата:   29-05-15 16:45

Хубави "фотки", ма мен нещо не ме кефят.
Някой беше казал - който не умее да снима - обработва те такива "шидьоври".
Не ме разбирайте погрешно, на вкус и цвет товарищей нет!

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: marves   
Дата:   29-05-15 16:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: nyamago   
Дата:   29-05-15 19:33

Има един 'лек' проблем с тези снимки: като отвори човек коя да е - от крайните резултати, БЕЗ да е виждал оригинала ('преди') - първата мисъл е: "Това е много обработвано"!

Не считам обработките нито за грях, нито за престъпление - дори ги намирам за естествена част от творческия фотографски процес. Но добрата обработка е 'невидима' - бие ли на око, значи е прекалена. Добрата мярка върви ръка за ръка с добрия вкус - та ако е прескочена мярката, може и вкусът да е избягал нанякъде...

И не е нужно да се увеличават до 100% - броенето на пиксели с лупа е патологично. Достатъчно е човек на този среден размер да ги погледне и невъздържаната намеса е очевАдна. Какъв художник? Сръчен занаятчия, разполагащ с богат избор хубави модели, с приличен вкус по отношение на цветовете, но слабо чувство за мярка по отношение на локалните контрасти (особено тези със среден радиус, за който разбира какво имам предвид)...

Да не го анализирам, но - не ми 'пада шапката' от работите му. И, да - на Ники Борисов работите са от друга класа и е просто грешно да се сравняват.

Мое лично (и вероятно грешно) мнение - останете с вашето, петък е!
[smilie25]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-05-15 20:21

Автора, който плюете [smilie5] има и добри кадри. Те са тези на които не личи много обработката. Повечето примери в първия пост са му от слабите изпълнения или поне на мен не ми харесват.

А по въпроса за преди и след и какво правел... целта оправдава средствата винаги. Няма значение как се постига, важното е крайния резултат да е добър. Това за рисуването със светлина и не на фотошопа го говорят хора дето не могат да работят с фотошоп [smilie5]

И накрая нека не забравяме, че хора много и също толкова вкусове има... някой ще хареса, друг не...

Също така ми става забавно как тема за "как се прави това" отива на плювалник типично по български.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: tbby   
Дата:   29-05-15 20:40

simbon4o, уцели десетката с изказването за фотошопа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: deerstalker   
Дата:   29-05-15 21:05

С допълнителните филтри в фотошопа и крайния резултат е видим. Какво толкова има да им се чудиш. [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-05-15 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Vanquished   
Дата:   29-05-15 21:16

Симбо ме изпревари - защо никой не обясни на автора похватите за постигане на дадени резултати, а се изредиха безкрай мнения, че фотосите не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: nyamago   
Дата:   29-05-15 21:49

> "... защо никой не обясни на автора похватите за
> постигане на дадени резултати, а се изредиха безкрай мнения, че
> фотосите не стават.

Защото никой не знае как точно са постигнати резултатите [smilie5] Като не знаеш и не можеш ено нещо, най-печелившата позиция е да го обявиш за лошо и "така не се прави" (Не ме ли видя как аз го наплюх, за да остана на висота [smilie6])

Хайде честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Vanquished   
Дата:   29-05-15 22:01

Видях, а и отговорът знам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   29-05-15 22:05

Да не се окаже най-накрая, че проблема на форума не са анонимните тролове, а българския манталитет........

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: iliyanb   
Дата:   29-05-15 22:22

batsali, вървят си двете ръка за ръка...

По темата: Не виждам кой би могъл да обясни на автора похватите при така зададения от него въпрос и при посочените примери. Ако авторът беше задал нещо подобно като въпрос: "Гледам от доста време кадрите на този руснак, които мен ме впечатляват като обработка. Опитах това, това, това и това, но не стигам до този резултат. Моля кажете какво пропускам, греша и какво още трябва да направя?", може би щеше да има по-полезни отговори[smilie3] .

На мен кадрите не ми правят някакво неземно впечатление. Има обработка, има доста локални корекции, но като цяло не е правено нещо, което един човек, разбиращ нещата на прилично ниво, не би могъл да направи и сам.

На така зададения въпрос, логичният отговор е: Търсете си готови присети в интернет, които се доближават до визията, която харесвате, но не успявате да постигнете. Въпреки, че за мен всеки кадър се нуждае сам за себе си от специфична обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: psiho91   
Дата:   29-05-15 23:13

Ще опитам някакси да си перифразирам въпроса и да изкажа мнения относно казаното от вас до сега. На първо място всеки човек решава сам за себе си какво ще му хареса и какво - не, колко ще обработва и какво. Дали се впечатлява от много обработени снимки, които направо крещят: фотошооооп, като ги видиш, или от такива, които почти не се обработват или не им личи, това си зависи от човека и виждането му. По-скоро аз тук имам предвид нещо друго - в снимките му преди-след се вижда в обработения вариант добра осветеност на лицето, добър детайл, много добро тониране. Като цяло да, ако снимките са 1-2 идеи по-занижена обработката и приравнена към оригинала, ще е по-добре, но идеята ми е как се правят да изглеждат доста по-добре(за мен) от оригинала, който е тъмен, без особен детайл и т.н. Да речем, винаги "каквото и да опитвам" тонирането ми все куца и не ми харесва. Все се кефя на други такива, които боравят доста добре с цветовете. Ето това бих искал може би най-вече да постигна, както и добрата осветеност и контраст тук в тези снимки, които съм дал за пример.
Както казах в първия си пост, всички ние сме различни и всеки вижда и харесва различни неща, тъй че затова всъщност пуснах темата. Ще се радвам също така, тъй като видях доста мнения - "снимките не стават, не ми харесват, не ми харесва обработката и т.н." да ми кажете от кой/къде трябва да се уча за обработка на портретни снимки. Ако пък знаете руски автори(както беше споменато) или сайтове, които показват кое, как става...и Ви харесва начина им на работа, също можете да го споделите тук.
Благодаря на мненията до тук! :)

(п.п. Стана ми интересно едно изказване, което беше от сорта на: Най-добрата и професионална обработка си личи по това, че не си личи!
Бих се радвал ако ми изясните с примери какво точно имате предвид)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Lycan   
Дата:   30-05-15 00:05

..Стана ми интересно едно изказване, което беше от сорта на: Най-добрата и професионална обработка си личи по това, че не си личи!
Бих се радвал ако ми изясните с примери какво точно имате предвид..


да, буквално става въпрос за кадри с недоловима намеса http://retouchingebooks.com/portfolio-item/retouching-before-after-images/





Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   30-05-15 01:00

Тоя момък леко пийнал или след плаж [smilie5] По добре е оригинала.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Славчо1989   
Дата:   30-05-15 01:27

добре бе, не разбирам защо плюете, след като повечето от вас, не могат да направят нещо такова, дори на половина близко?Снимките не са никак лоши,сигурен съм, че всички дето хулят снимат много по-зле, но си продължават да се правят на разбирачи...

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Lycan   
Дата:   30-05-15 02:37

:)



Публикацията е редактирана (30-05-15 02:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: tbby   
Дата:   30-05-15 08:24

Никой не може да кажа как точно е постигнат резултата, защото във фотошоп можеш да направиш нещо по 5 различни начина, а като става въпрос за ретуш - поне 10 различни похвата :)
Има огромно количество туториали в интернет, така че дерзайте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: iliyanb   
Дата:   30-05-15 08:28

Batsali, за момъка дали разбираш, кое е преди и кое след[smilie5] всъщност? Неподготвено се изказваш май?



Публикацията е редактирана (30-05-15 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   30-05-15 09:12

добре бе, не разбирам защо плюете, след като повечето от вас, не могат да направят нещо такова, дори на половина близко?Снимките не са никак лоши,сигурен съм, че всички дето хулят снимат много по-зле, но си продължават да се правят на разбирачи...

Евалата Славчо!Каза им го...разбирачи![smilie18] [smilie18] [smilie18]

За какво да учиш и работиш на Photoshop по 10 часа на ден, вместо да влезеш в тубата и да видиш как с едно кликване в готов присет да направиш ебати арта като баткото от Русия. Евала.

Simbon4o, точно от теб не очаквах да не правиш разлика, между сърдити старчета от комунистическата епоха отричащи фотошопа, и хора, които го владеят достатъчно добре, за да правят разлика между мърлява работа от качествен ретуш.
И ако някой не е прочел - пак да повторя...
Показаните примери от руснака са ОГРОМНА НУЛА като фотография, още преди да са омазани. И ако някой харесва подобно нещо, омазано допълнително по instagram-ски и дори се опитва да му подражава...МНОГО ТЪЖНО

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Антивик   
Дата:   30-05-15 09:34

Дааа...твърде интересна тема. И интересна не толкова с въпросите, които поставя автора относно как и с каква обработка. По горе tbby го е казал, конкретен отговор не може да се даде що начините и подходите са много и според всекиму - своето.
По-интересни са въпросите които се появяват след това-до колко и каква трябва да е обработката, а погледнато като цяло КАКВО ТОЧНО Е ФОТОГРАФИЯТА И КАКВО Е ЕДИНСТВЕНОТО И ПРЕДИМСТВО И КАЧЕСТВО, КОЕТО Я ОТЛИЧАВА ОТ ДРУГИТЕ ИЗОБРАЗИТЕЛНИ ИЗКУСТВА[smilie11] ?
Чини ми се /не само мое мнение/ ДОКУМЕНТАЛНОСТТА, ОБЕКТИВНОСТТА, представянето на действителното каквото е, запечатването на момента. При всички други изкуства художника може да повтаря и прерисува безкрайно. Фотографията е като онази японска мъдрост, де казва, че не можеш стъпи 2 пъти в една и съща река.
А сега като гледам примерите от автора на темата и особено №9...., че това са си направо различни жени..., кому е нужна тази машинация...може би на снимащия да си разкраси мацката, любовницата, гаджето, да се докара колко е добър..., стига се до някаква аналогия с естествените и силиконови цици, но хора всякакви има и таквизи де харесват чалга.
Относно изказаното мнение за "гримирането", а не обработката и четките, тук е малко по-поносимо, но добър фотограф с подходящото осветление и "стъклария" ще постигне същите, да не река, по-добри резултати/хеле ако и модела е добър/.
С една дума подкрепям мнението на уважавания от мен Нямаго, че най-добрата обработка е тази дето не личи.
А относно начини и научаване пътища много - книги, интернет, уроци, а за мен да се ръгнеш в шопето и да ровичкаш и гледаш къде какво става, какво прави и как се променя/не че съм от майсторите професионалисти, аз съм си прост любител/[smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-05-15 11:32

един пример и от мен да не остана по назад
обработка 2010 година на cs5

https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1280386885.jpg



и осъвременен вариант на CC 2014 с няколко плъгина които всички от рейтинг Б ползват но няма си признаят щото няма да са вече про[smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/148/1432702116_Recovered_Tiff_10152.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: marves   
Дата:   30-05-15 11:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   30-05-15 11:58

Първата ми харесва повече

Тва щях да кажа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-05-15 12:09

Автор: MixMike
Дата: 30-05-15 09:12

Simbon4o, точно от теб не очаквах да не правиш разлика, между сърдити старчета от комунистическата епоха отричащи фотошопа, и хора, които го владеят достатъчно добре, за да правят разлика между мърлява работа от качествен ретуш.


О аз правя разлика, но както казах вкусове всякакви и не виждам смисъл в плюенето на това и онова. Всеки е свободен да си прави каквото си му харесва и със сигурност ще се намират и хора, които да го харесват...


Относно плугините [smilie5] във фотошоп има всичко необходимо за качествен ретуш и ползването на плугини и др. добавки за мен поне е безмислено. Единствения начин човек да постигне нещо е да разучи възможностите на програмите и след това в процеса на работа да намери това, което на него му харесва.


Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   30-05-15 12:25

Абеееее...каза точно:

Това за рисуването със светлина и не на фотошопа го говорят хора дето не могат да работят с фотошоп

Което аз също мисля, че в повечето случаи е вярно, но неприложимо точно за конкретния, защото аз си изкарвам парите с шопа, но съм категорично против фрапиращите обработки с които донякъде се спасява лайняна фотография.

А по темата...с две думи...
Вземете за пример една кебапчииница. Сочни кебапченца подскачат на скарата. Умирате от глад...Кебапче с питка, малко лук и люта чушчица...ухаааа.
И тогава идва chef-а на съседния ресторант и ви казва - тва е проста кайма. С нея аз мога да ви направя руло стефани върху канапе от свежи зеленчуци и сос от млади печурки (примерно). Ще си оближете пръстите.

и реакцията е..."ууу ти па кво разбираш веееее, 'наиш кебапчето колко е вкуснооооо, тъпак...отрича кебапчетата щото не може да ги направи толкова вкусни. Chef ми бил, щом аз не съм чул за ресторанта ти, никой явно не го знае. А пък кебапчийницата е толкова популярна. Всички я харесват, вечер всички от квартала се събират тук.

"Ти му приказваш, оно си рупа ли, рупа![smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »