Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: chill   
Дата:   30-05-15 13:20

... мда, да продължим историята, все пак си любопитен,
отиваш в ресторанта, поднася ти средно вкусно руло стефани, красиво аранжирано заедно с гарнитурата в чиния от ръчно рисуван китайски порцелан ... общо тегло 136г, цена 93 евро, излизаш си гладен и псувайки се отправяш обратно към кварталната кебапчийница ...


Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: burningice   
Дата:   30-05-15 13:36

Фотографи, които обработват добре, могат да си позволят да снимат мърляво.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-05-15 13:44

Автор: MixMike
Дата: 30-05-15 12:25

Абеееее...каза точно:

Това за рисуването със светлина и не на фотошопа го говорят хора дето не могат да работят с фотошоп

Което аз също мисля, че в повечето случаи е вярно, но неприложимо точно за конкретния, защото аз си изкарвам парите с шопа, но съм категорично против фрапиращите обработки с които донякъде се спасява лайняна фотография.


Не отричам ролята на светлината и доброто заснемане, но винаги неможещите ретуша започват с тези думи - това имах предвид [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: антивик   
Дата:   30-05-15 14:17

burningice написа:

> Фотографи, които обработват добре,
> могат да си позволят да снимат
> мърляво.

[smilie11] [smilie8] Това как требе да се разбира..., че един инжинер изучил до съвършенство 3D графика и проектиране+фотошоп ще може да извърти кадър като фотограф...и да зареже човек фотографията и апарата с обективите и да хване да учи компютърен дизайн и графика....[smilie10], тогава всичко което успее да вкара със скенер вкомпютъра /желателно колкото се може по-мощен и от последно поколение/, ще се превърне в шедьовър на фотографията...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   30-05-15 15:08

живопис -> фотография -> CGI

Накъде отива тоя свят, толкова хляб се изяжда...

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Daniel.de.Marko   
Дата:   30-05-15 16:03

И Маймуна кои са плъгините? :P

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-05-15 16:16

Google Nik Soft [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   30-05-15 18:03

мда, да продължим историята...
и псувайки се отправяш обратно към кварталната кебапчийница ...


Защо? Ти можеш да си позволиш и еленско от сукалче с круши. Всъщност може да си позволиш всичко.
Точно това искам да кажа - имаш избор, но ти избираш боклука, шлаката, комерса, чалгата...това което се харесва от масата...[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: angel.s   
Дата:   30-05-15 21:30


добре бе, не разбирам защо плюете, след като повечето от вас, не могат да направят нещо такова, дори на половина близко?Снимките не са никак лоши,сигурен съм, че всички дето хулят снимат много по-зле, но си продължават да се правят на разбирачи...
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: t.marev   
Дата:   30-05-15 22:52

На мен пък снимките на руснака ми харесват, а моделките - още повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-05-15 23:05

Точно тука е проблемът, във фф повечето хора харесват тези снимки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: chill   
Дата:   30-05-15 23:08

Какво не им е наред на снимките? [smilie21]

Според моето лаишко мнение, са по-добри
портрети от 90% от снимките в галерия "Портрет" на ФФ.



Публикацията е редактирана (30-05-15 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-05-15 23:22

Точно за това си говорим, особено ми хареса и изписването на галерията ""

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Lycan   
Дата:   30-05-15 23:34

didesignbg [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: psiho91   
Дата:   30-05-15 23:46

Много се радвам, че от първоначалния ми текст и примери се родиха толкова неща след това. Затова предвид всичко казано до тук искам да попитам нещо аз отново.
Защо когато се качи снимки било във фф, било в 500Px .. от 20 една да се забележи и коментира, а другите си остават някъде там...в ъгъла. От какво зависи това? Почти всички тук казвате, че е добре обработката да не си личи, а като влезе човек в някой сайт за фотография, даде по рейтинг и на първата страница са точно такива снимки в раздел "Портрет"...който лъхат яко на фотошоп, но въпреки това се харесват. Коя е причината една снимка да се харесва, защото аз не съм на мнение, че ти трябва само добро заснемане. Дори мисля, че обработката е над 40 % от добрата снимка( и това си е мое мнения, не държа да го споделя всеки един около мен). Изписаха се много неща, казахте на няколко места, че има хиляди уроци за обработки и т.н, но тези, които са на първа страница, в рейтинг А, Б и т.н. доста често се чудя те по какви ли уроци се водят и обработват и какво има в техните снимки, което го няма при мен например? Не че не съм попадал и аз в А или Б рейтинг тук, но реално не знам защо съм попадал, и защо в други случаи, в които си мисля, че трябва да съм там - не съм! Може би затова пускам тази тема, защото искам да разбера причината една снимка да се харесва или не. Усещам обаче как в крайна сметка ще се окаже, че всичко е строго индивидуално, но все пак ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Qze   
Дата:   31-05-15 00:28

Обработката допълва правилно заснет интересен и оригинален кадър.
Утре като нащракаш 100 снимки, винаги ще има някои, които ще се отличават от другите , още в суров RAW формат... (кадрирането, техниката, моментът : ще се харесат на мозъка ти). Към тази група като добавиш дори лека обработка ще изглеждат още по-хубави и балансирани. Останалаият материал, за да ти се хареса, ще наблегнеш на ретуша и т.н. , а както всички заем границата е тънка, освен ако не търсиш такова излъчване (ефект). Практика, упражнения с RAW файлове. Специално за обработката, нетът е пълен с добри сурови файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-05-15 01:13

Мога много лесно да отговоря кое е това дето бута снимките на първите страници - яките мацки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Lycan   
Дата:   31-05-15 03:32

не е само до мацките, профанизацията е глобална :(

ето една баш-яка мацка от 1стр на пикселите


и друг пример редакторска селекция 1стр ..бам

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: piknik   
Дата:   31-05-15 05:10

И от мен един руснак с доста добри снимки, обработка и пр.

Откъде ги намира мацките - не знам...

http://fedorshmidt.xxx/




Публикацията е редактирана (31-05-15 05:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Vanquished   
Дата:   31-05-15 14:44

Страшно добри, особено тази :


http://fedorshmidt.xxx/images/uploads/gallery/IMG_0328-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D



[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   31-05-15 14:50

И от мен един руснак с доста добри снимки, обработка и пр.

И този ли трябва да ни служи за пример[smilie11] [smilie10]

Нямам предвид горната снимка...а "обработката" му[smilie11] [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (31-05-15 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: piknik   
Дата:   31-05-15 18:48

Не вярвам да се е объркал, като я е качвал в сайта си.
Като гледам за кого работи, май не е много бездарен...
Поне така си мисля...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Vanquished   
Дата:   31-05-15 19:09

Все тая, за кого работи, тези намазани с олио задници са доста преобладаващи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: johnny_fx   
Дата:   31-05-15 19:27

"Да речем, винаги "каквото и да опитвам" тонирането ми все куца и не ми харесва. Все се кефя на други такива, които боравят доста добре с цветовете. Ето това бих искал може би най-вече да постигна, както и добрата осветеност и контраст тук в тези снимки, които съм дал за пример. "

За цветовете, чети за цветова теория и хармония и гледай добри снимки, картини, филми и т.н.

Иначе горните снимки те впечатляват основно с контраст и цвят, копай в тази насока. Локален контраст с криви и маски, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Тед   
Дата:   31-05-15 23:11

Започвайки от този цитат на автора на темата:
"Въпросът ми към вас е дали бихме могли заедно ( и най-вече вие, които сте по-навътре в нещата и можете да разпознаете) да се опитаме да разберем какво е специфичното и като цяло КАК я постига. Какво е основното, което прави. "
си мисля, че въпросът му е чисто технически и не е задавал въпроса дали ни харесва и какво мислим за автора.

Никой не отговори или да даде пример какво точно прави, а още повече се помпаха мускули на тема Фото и Шоп.
Ами, все си мисля, че някой трябваше да вземе оригинала и да се пробва до крайния резултат и дакаже ....а ве тоя прави това и това...
Пък дали е световно или долнопробно ... всеки си има вътрешен субективен рейтинг.

Грабнах буквално 1 линк, и това, което установих, е че кадрите не са 1:1 - по точки на косата и бокето в дъното, но не зацепих отначало и се мъчех по косата.
Част от мъките са liquify филтъра по косата и шуплата от палтото на гърба /грубо е, но ме мързеше да е незабележимо/.
Цвета на пътеката зад момичето - не можах да го достигна - някакъв крос процес и с други инструменти пробвах ...но го няма инфото.
Примерът е малък по размер и окото е невъзможно да се работи. Склерата е тъмна и няма изсветляване.
Важно е да знаете и да искате неговия краен резултат и инструментите, селекциите и маските не са много.
Поне това, което гледах да доближа максимално до неговия вариант.
Ако не знаете на скицата какво искате да постигнете...значи нищо не знаете.
Оставил е повече неща по кожата, но от примера..нямаме толкова детайл...
Ами ...взимате някой от оригиналите и го джуркате из графичния редактор.
Плъгини-млъгини - ако някой се надява, че с едно кликане и цъфва черешката...нещо е сънувал.


http://s8.postimg.org/h7rhouk5x/attempt.jpg



Въобще не коментирам какво има по снимката.
Ако автора на темата се интересува, значи явно го кефи и иска така да си ги моделира.

И темата се превръща кой какво снима, примери с дупета се появиха, и какви ли не още талантливи изказвания.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »