Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: psiho91   
Дата:   01-06-15 00:44

Тед, много благодаря за включването. И най-вече се радвам, че отговаряш на въпроса ми. Иначе ако не е проблем може да ми пратиш PSD файла, да видя какво точно си правил, защото да, на мен това тониране, което и ти си постигнал, ми харесва, но не съм сигурен как точно си го направил самото тониране, иначе оправянето и оформлението на косата или дрехата ..владея ги тези неща, но все не си харесвам цветовете, а тук резултата ти хич не е зле! [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: peerless   
Дата:   01-06-15 10:36

MixMike, твоите аналогии са просто смешни, не може да налагаш своя вкус на всички други, това, че ти предпочиташ руло Стефани пред кебапче си е лично твое предпочитание и не може да слагаш етикети на кебапчийниците. Ами представи си, че този на когото предлагаш рулото не обича яйца!?!

Относно поста ти на първа страница, аз нямам претенции да съм повече от "Зеро" във фотографията. Просто няма как да ме засегнеш с такива смешни етикетчета. Както казах, някои хора тук не се изживяваме като профита, и го правим за собствено удовлетворение. Не снимаме за да може MixMike да одобри или да порицае. [smilie21]

Единствено Тед писа по темата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: compur   
Дата:   01-06-15 10:38

браво на Тед!

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Антивик   
Дата:   01-06-15 11:07

Колкото до вкусовете някои предпочитаме шкембе чорба с много чесън, кисело и люто и някоя по-обикновена бира покрай нея[smilie3] [smilie25].

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: peerless   
Дата:   01-06-15 11:33

Е как ще предпочиташ шкембе, много е мейнстрийм, яж френски горме супи иначе влизаш в "зеро" групата. И мен не ме кефят червените коли, нищо, че Фераритата ги правят основно в този цвят, но какво ми разбира главата от цветове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   01-06-15 12:03

Извинявам се на всички, които съм засегнал с постовете си! Просто се опитвам да ви обясня, че има доста нива НАД чалга фотографията. Ако не искате да разберете - живи и здрави![beer] [beer] [beer]

Ако съдим по правописа наистина няма смисъл от повече обяснения. Ако цял живот си ял боб, няма как да знаеш вкуса на хубавата храна.[smilie7]

П.С. За неразбралите, не казвам че боба е лоша храна, напротив...но гледам че много буквалисти има в темата



Публикацията е редактирана (01-06-15 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-06-15 12:25

отдавна не съм виждал у форума снимка която да ме впечетлява дори без обработка. Сигурно щото някой прекаляват със графичните обработки и от фотографи се превъплащават на художници[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   01-06-15 13:26

MixMike, я ни светни каква е йерархията в изкуствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: peerless   
Дата:   01-06-15 13:57

Буквалисти или не, не може да налагаш вкусове и лични предпочитания на база на които да слагаш етикети на този и онзи! [beer]

Тотално оф-топик е това ти колко си добър (което пък е твърде субективно понятие) и кое на теб ти харесва. Ако не се лъжа, темата не започна с "MixMike, харесва ли ти тоя руски мазач?".



Публикацията е редактирана (01-06-15 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   01-06-15 14:09

Вкус не може да се наложи бе хора, спрете се. Всеки може да си изразява мнението, колкото твърдо иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: peerless   
Дата:   01-06-15 14:14

Напълно съм съгласен batsali, всеки може да изразява мнение и в това няма нищо лошо... стига някой да го е поискал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: nyamago   
Дата:   01-06-15 14:25

"Аз съм велик" - допустимо мнение, всеки може да го изкаже.

"А всички вие сте долни нищожества" - недопустимо мнение. Говори недобре за изказалия го.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   01-06-15 14:27

... и е личен проблем на изказалия го.

А това да определяш кой какво може да казва какво е?



Публикацията е редактирана (01-06-15 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   01-06-15 14:40

Като гледам, баш вие двамцата коментирате единствено моите мнения! Дори не коментирате по темата с руснака, независимо дали отрицателно или положително.

За да не съм тотален ОФФ, ето отговора ми на въпроса, въпреки че вече е отговорено достатъчно изчерпателно.
Подобен ретуш се прави с криви, маски, hue/saturation, selective color, adjustment layer-и и още хиляди начини...НО НЕ СТАВА С ЕДИН КЛИК И СЕ ПРАВИ С МЯРКА! Това е едно от най-важните неща. Нещо което повтарям от началото на темата.
А най-най-най важното е - да има качествена фотография преди да се маже отгоре.
Та извода е - подобно прехласване по мазньоч от рода "урок в тубата - кликни тук и после тук, и от лайно правиш торта" е пагубен за начинаещ любител, особено ако не знае ЗАЩО аджеба се клика точно там!

Научете А и Б на фотографията и тогава се научете да мажете.

Всеки има право на лош вкус!

И един друг съвет: намерете си работа, излезте и снимайте. Губите си времето във форума. Нещо което разбрах доста отдавна, но кой ме би по главата да пиша отново и да се боря с форумни тролове[smilie11]

Айчал!



Публикацията е редактирана (01-06-15 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: nyamago   
Дата:   01-06-15 14:45

> А това да определяш кой какво може да казва какво е?

Цивилизовано общество е. Не определя някой си (личност), а обществото, част от което сме приели (или сме принудени по неволя) да бъдем. В по-широкото общество се определя по два начина: етични норми (препоръчителни) и закони (задължителни). В този форум има Правила и всеки може да се допита до тях. Определят се от стопаните на сайта и всеки ги приема доброволно, ставайки член.

Неспазването на закони от други (или на форумните правила) НЕ оневинява никой конкретен нарушител.
= = = = =

А това да се заяждаш с всеки и за всичко какво е? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-06-15 14:53

Мисля, че освен много други техники има и използване на готови екшъни подобни на скъпите на Флорабела:

http://www.florabellacollection.com/florabella-classic-workflow-photoshop-actions.html

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   01-06-15 15:36

Разбира се пак стигаме до мнимия аргумент "Ама как може такова нещо!?" Цитираме и тълкуваме обществените норми, когато и както ни отърва. Като не можеш да си защитиш тезата самичък, другия автоматично става трол, заядливец и подобни. Казваш "ама аз всъщност не искам да споря" и се изнасяш самодоволно. Това е масова практика, смятам че не може да се отрече.

Не знам защо се цитират правилата на сайта, но в точка 8 е спомената "интернет етика" не обществени етични норми.

Приемете, че се "заяждам", защото съм рицар-защитник на логиката, а това е много общественополезно. [smilie7] В тоя ред на мисли не е логично да се слага чалга фотографията в дъното и да се мери по някаква измислена вертикална скала, когато става дума за субективно изкуство. Точно затова исках да ни се обясни каква е тая йерархия аджеба. От чалгата има много посоки, в които може да се върви към положителното и мнението на фотографите занаятчии не смятам, че може да е меродавно, защото от тях се иска да произведат продукт с определени параметри, не задължително изкуство. Когато се работи по спецификации, може да се сравняват обективно два продукта, но иначе подобни сравнения между кебапчета и гурме или фотошоп мазочи и висок артЪ са необосновани. Както казах, всеки може да си заявява колкото страстно иска мнението, но и да се обоснове. "Как може?" и "Защото така." не са валидни аргументи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-06-15 15:39

MauMyHa:
"отдавна не съм виждал у форума снимка която да ме впечетлява дори без обработка. Сигурно щото някой прекаляват със графичните обработки и от фотографи се превъплащават на художници[smilie8]"

Аз пък друго отдавна не съм виждал - смислено мнение, написано неграмотно!

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: marrio31   
Дата:   01-06-15 15:44

Я пуснете тая темичка на руснака..дали му пука за нея:) а иначе се радвам,че най-накрая има фотографска тема във фото форум,радвам се ,че и Борисов се завръща тук[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   01-06-15 15:48

Както казах, всеки може да си заявява колкото страстно иска мнението, но и да се обоснове.

Чакай сега, ти четеш ли, или само така...липсва ти трибуна и да вземеш да кажеш нещо...

а чак после се научи как да правиш цветови корекции без загуба на качество и без да станат пластмасови, или да ти избие постеризация и хиляди други проблеми на прекомерната обработка.

Това съм написал в първото си мнение. Към него мога да добавя, артефакти, шум, изкривени цветове и т.н. Следствието от това е, че подобна "снимка" може да се гледа само на 800x600px иначе личи колко е "анимационна"

Айде първо чети, после определяй кой - кой е, какво има право и колко е добър...панимайш?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   01-06-15 16:26

Чета. Проблемът ти с конкретните снимки не мисля, че е главно от техническо, а от естетическо естество:


"вместо да си поръчаш качествено ядене, се задоволяваш с бълвоч"

"Показаните примери от руснака са ОГРОМНА НУЛА като фотография, още преди да са омазани. И ако някой харесва подобно нещо, омазано допълнително по instagram-ски и дори се опитва да му подражава...МНОГО ТЪЖНО"

"Ти му приказваш, оно си рупа ли, рупа![smilie5] "

"Точно това искам да кажа - имаш избор, но ти избираш боклука, шлаката, комерса, чалгата...това което се харесва от масата..."

... и затова ми беше интересно за йерархията.

А как може да забравим и дежурното "Ако съдим по правописа наистина няма смисъл от повече обяснения."

Как е въздуха там горе?



Публикацията е редактирана (01-06-15 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   01-06-15 16:34

Как е въздуха там горе?

И да ти кажа, няма да ме разбереш[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: Антивик   
Дата:   01-06-15 17:07

И язе мислим, че примерите на руснячето без обработката са си като на човек, койт не съ е научил кв`о е т`ва експозиция и ка да я определя. Друг въпрос кой ка ще тълкува обработката, що я мойто мнение си го казах - де се намеше много шоп и четки се излиза от фотография и се минава към компютърна графика.

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: MixMike   
Дата:   01-06-15 17:40

Антивик, как смееш да си кажеш мнението. Че и не си го обосновал.[smilie10] [smilie11]
Рицаря на логиката не спи, ша знаиш[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как според вас се случват тези обработки?
Автор: batsali   
Дата:   01-06-15 17:55

За йерархията нещо не разбрах пак...

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/057.gif



Отивам да ям Foie gras с трюфели...

И се пише "ша знаЙш". Неграмотна работа...



Публикацията е редактирана (01-06-15 18:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »