Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 10:51

Леле какъв спам! Как можа да цитираш цялото ми есе? [smilie5] Тролът си е трол.

"защото си анонимен и това прави всички аргументи леки като перце"

Причина?



Публикацията е редактирана (26-05-15 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-05-15 10:52

batsali, писнало ми е от некадърници и злостни хора (само от втория тип има тук), затова. А човекът можеше да ми пише, отговори на лично. Но си е такъв- ядлив и показен явно. А има и блокиране, можеше да ме блокира от първото съобщение, той си предпочете да ме яде показно в тема, в която не каза нищо, освен обиди и определения. Ядоса се, защото често пиша и описвам в повече, искам да съм изчерпателен и да помагам.
Иначе, аз си признавам, че имах някакви дразги, моя е вината например с chrisnoch, но се разбрахме на Лични, защо да се гледа какво пиша? Човекът е отличен, всички тук са отлични. Аз дори и да съм казал нещо свръхсилно, било е в момента. Извинявам се на всички, дори и на неотговорилия от вчера човек. Нямам дори срещу него лично против, но като почне, трябва да спре.
По-добре е така с имената, има както казах известни, неизвестни, със или без сайтове (аз правя тайно, но няма да го обявя, по кадрите ми личи какъв ще е). Така ще има повече прозрачност. И дори в повече може да се виждаме помежду си, дори в непозната невиртуална среда.
В доста случаи, в определен момент името започва да работи за човека...[smitten] [smitten] [smitten] [smitten] [smitten]



Публикацията е редактирана (26-05-15 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: batsali   
Дата:   26-05-15 10:59

В конкретния спор sherbit беше повече в грешка, но просто трябваше да го игнорираш в даден момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: burningice   
Дата:   26-05-15 11:01

Имената са лични данни и не се публикуват в интернет, а за троловете не е проблем да напишат члена, цитиран от админа.
Това ще принуди някои потребители да вземат мерки срещу това и една от тях е цитираната по-горе с премахването на снимките в профила.



Публикацията е редактирана (26-05-15 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-05-15 11:10

batsali, вече го игнорирах като се извиних пред всички, ако той има смелост, да го направи и той. Аз съм чист.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-05-15 11:24

Супер! Подкрепям с две ръце идеята за имената [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: bairi100   
Дата:   26-05-15 11:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: Vizov   
Дата:   26-05-15 11:37

Абе и аз по принцип нямам против, ама начина, по който е станало е зверски тъп. Не че е нещо ново де. Да не говорим, че е престъпление. Комсомолска му работа.

Това е промяна в правилата, за която потребителите не са уведомени надлежно и не им е дадено право на избор. Толкова комунистическо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: Vizov   
Дата:   26-05-15 11:45

Да цитираме общите условия на ФФ

Потребителят се съгласява с това, че част от персонала на Фото Форум в зависимост от задълженията си, има достъп следната информация: имейл адрес, IP адреси, съдържание на съобщенията и др., но няма право да ги разгласява/разпространява освен в предвидените в настоящите Общи условия случаи.


Уф, забравих и това

Информация, съдържаща се в базата данни на Фото Форум, не може да се предоставя на трети лица, освен в случаите когато това се изисква от оправомощените органи или в съответствие с българското законодателство.



На кратко казано, сайт, който погазва правилата и морала щял да се бори с погазването на правилата и морала. [smilie23]



Публикацията е редактирана (26-05-15 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: fizo   
Дата:   26-05-15 11:51

После да не се чудите защо нивото на сайта става все по-ниско и нормалните са на изчезване. С простотии като тази напускат нормалните, а не другите. Аз бих искал да се появявам с псевдоним, а истинското си име искам да кажа само когато сметна за необходимо. Ако пък случайно се прочуя повече с псевдонима си тогава хората ще ме разпознават с него. Идеята ви е как да не наемем още два админа да контролират форума, а как да направим още една голяма стъпка на долу такава каквато беше затварянето на Клуба, който беше затворен поради същата причина както се изрази един колега по-горе защото ви мързи да си косите тревата. Форум е хората пишат,обсъждат,разискват,спорят,
спамват,дразнят,обиждат и тн. неизбежно е.Освен ако не го направите такъв, че никой да не иска да стъпва в него, че да ви е по лесно и удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: TheOne   
Дата:   26-05-15 11:58





Публикацията е редактирана (26-05-15 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: narval   
Дата:   26-05-15 12:28

Голяма драма! И кой ви пречи да се появявате пак само с псевдоним? Напълно подкрепям промените.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: Vizov   
Дата:   26-05-15 12:31

Никой не ни пречи, но никой не е предупредил, което дори да не е незаконно е меко казано нередно.


По принцип нарушаването на правила и закони следва да е голяма драма, нали така?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: 5co   
Дата:   26-05-15 12:32

Защо е драмата?
Който иска си пише името, които не иска - не си го пише.
Като цяло тенденцията в итнернет върви към повече откритост.
Но който иска да е анонимен - какво му пречи?
Никой не го задължава да си пише името?
Или може би анонимните ги е яд, че има други хора, които не искат да са анонимни?
Вижте как е във Фейсбук групите. Фейсбук създаде стандарти.
По един начин гледаш на Петко Тодоров, с когото имаш 100 общи приятели и по друг начин на Розов Слон, който никой не го познава.
Като влезете в Базара, не искате да купувате техника от Розов Слон, регистриран вчера, и без телефон за връзка, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: Vizov   
Дата:   26-05-15 12:35

А между другото, писането на иманата е задължително според правилата на този сайт. Така че трябва да се впише.

За останалото няма да цитирам горните пост, но погледнете него

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: boni   
Дата:   26-05-15 12:40

Визов, принципно напълно си прав, както писах по-горе, това беше грешка, трябваше да има предупреждение, програмистът го е пуснал директно.
Беше замислено като мярка, но в пакет с много други промени и не директно през базата данни, а чрез въвеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: fizo   
Дата:   26-05-15 12:41

Никой не ми пречи да се появявам само с псевдоним ама сега съм Fiz0 - fizo, което обезмисля малко борбата ви с анонимността просто е по-грозно, когато са два ника.



Публикацията е редактирана (26-05-15 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: Vizov   
Дата:   26-05-15 12:51

Бони, пропуснал съм този пост. Надявам се да го оправите, защото така не е коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: HP   
Дата:   26-05-15 12:52

Като влезете в Базара, не искате да купувате техника от Розов Слон, регистриран вчера, и без телефон за връзка, нали?

А като влезем в Базара и купим от Иван Димитров да речем, който е регистриран вчера и всичко ще е наред, така ли?

Няма драма за мен с имената, кой как иска да се пише. Тя колегиалността, точността и надеждността ако зависеха от имената....
За мен лично, както винаги съм го споделял, е не да има рейтинг Аи Б, а да има рангове. Аз съм от 10 години на сайта, познават ме достатъчно хора с ника ми. Би трябвало да има ранг на ползвателите-не може вчера регистриран и да почне с безумията. Нека поне минат 2-3 години :)

Пример давам -вместо имената да има НР (10+), Едикойси (5+), още по едикой си(1+). :)
Или нещо подобно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: nyamago   
Дата:   26-05-15 12:53

Цитираното от Vizov противоречие с Правилата на сайта е много сериозно! [smilie9]


На мястото на стопаните на Фото Форум бих се замислил или за незабавна отмяна на последното решение за (незаконна) разгласа на имената, или за тотална преработка на Правилата, за да няма противоречия. (И за последствията, ако се избере опцията за тотална преработка, която - за да удовлетвори последната промяна, трябва да е и тоталИТАРна.)

И всичко това, разбира се, с предварително (!!!) ясно уведомяване на ползувателите и достатъчен срок да решат съгласни ли са и остават ли тук при променените условия.

Иначе си е суверенно право на собствениците да измислят и налагат Правила, но е непрофесионално и неетично сами да си ги нарушават [smilie11]

П.п. казвам това от принципна позиция; лично - както вече писах, нямам нищо против да ми се вижда името. Но принципите са по-важни (!) от личните предпочитания.



Публикацията е редактирана (26-05-15 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: Vizov   
Дата:   26-05-15 13:15

Мисля, че проблема е решен вече [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-05-15 13:22

Това с имената е абсолютна простотия... [smilie23]

П.П. ...беше [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-05-15 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: nyamago   
Дата:   26-05-15 13:40

> Мисля, че проблема е решен вече

Е, каза се, че това е непредвиден тест. Ще видим когато (ако) излязат официални съобщения.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: CDman   
Дата:   26-05-15 13:59

Еееее тъкмо мислех да се пиша Тери Ричардсън. [smilie7]

@e-mil

Цитирах мнението , но целта ми не беше да се приема буквално защото все пак е писано за форум в който се обсъждат друг тип теми.

А критичност липсва, но не защото хората са слепи и не виждат косурите на другите.

Аз лично много рядко критикувам защото тук не се приемат никакви критики от непрофесионалисти.

Троловете ще изчезнат не ако се изпишат имената, а ако спрете да им се връзвате. [smilie3]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо ни пише имената ?
Автор: geokar   
Дата:   26-05-15 15:01

Тук съм не за да се крия зад ника си, нямам никакви причини по какъвто и да е начин да бъда анонимен, нямам особени причини да се срамувам от това, което правя тук, така че нямам нищо против потребителите, които получават мнение от мен за снимките си да знаят от кого го получават, убеден съм, че това е тяхно право. Ако имах някакви причини да се крия, щях да си затрия профила и да си изключа интернета. А не да пускам подобни теми "за правата", от които излиза, че някой има право да те ругае, а ти нямаш право да разбереш кой е той. Откъде накъде? Всеки носи отговорност за действията си, затова в традиционно демократичните държави регистрацията е просто задължителна. Точно тя гарантира защитата на личността.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »