Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 05:15

chrisnoch, даже си и нагъл и не четеш, какво си написал: "...гледате предимно екшъни и трилъри, свалени от торенти"
Комлексарщината и параноята е при теб - не търпиш никаква критика, обиждаш и се държиш, като гамен. Домусчиев ряпа да яде...

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   19-05-15 07:34

chrisnoch, явно четенето не ти е от най-силните страни. Не ги сравнявам, даже напротив. Написала съм какво е единственото общо.
Нямам нито една международна филмова награда.........[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-05-15 07:36)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-15 09:14

Видях го филма, интересен е.
САмо едно не мога да разбера (и хиляди други)- има основен проблем в БГ киното, и това е звукът. От времената на черно-белите Бг филми има като че ли едно глъхнене, едно гъгнене, зъл запис на ниско ли, не го разбирам. Все диалозите са леко заглъхнали и тихи. На масов брой филми, поне 75-80% от нашето производство. Не разбирам видео, клипове, звук, но има проблем. И при този нов филм също от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-15 15:33

chovecheto,
Аз чета много внимателно! "Единственото общо" все пак е сравнение, макар и по неадекватно избран формален признак, който няма как да издържи сериозен анализ. След това разширяваш сравнителните си "критерии" с "Филм пълен е емоции. Докато в "Урок" точно това ми липсваше." В същия контекст е и скудоумната ти ремарка за театралността в актьорската игра на Маргита Гошева. За "капак" добавяш и друго "епохално прозрение": "Съдържателят на заложната къща - добра игра, но тези роли традиционно се играят добре от българските актьори." Вероятно трябва да разберем, че това постижение би било много по-впечатляващо в изпълнението на аржентински актьори? Дали не мериш "нашите" и "чуждите" с различен аршин?

GOSPODIN,
Гузен негонен бяга!
Хайде да ми посочиш поне един филм на Тарантино, който може да определи като "екшън" или "трилър"!

kvakioh,
Прав си - звукът е голям проблем в българското кино! Не опира само до немотия, но и до некадърност. Изключенията са малко - предимно филми, на които финалният мишунг е правен в чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: camelasign   
Дата:   19-05-15 15:47

Аз оня ден гледах "Слънчев удар" на Михалков...и не ми се развалят усещанията за какво е добро кино с какъвто и да е нов български филм. Взех че се пробвах преди 2-3 седмици с "Буферна зона"...е не, няма кино днес у нас. Отказах новото американско преди повече от 10 години, мисля че ще откажа и новото българско.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   19-05-15 17:05

chrisnoch,казах аз за четенето, но ти си знаеш.....Какви аржентински актьори, какви глупости си навързал....
Отблъскващ е начина по който браниш филма. Както виждам има и доста други сбъркани хорица, по-нагоре в темата, които не са се прехласнали нито пред играта на Г-жата от филма, нито пред клатенето на камерата, нито пред лошото качество на звука.Не виждам защо при толкова много стойностни филми, трябва да твърдим че този е събитие в киното без да е????? Защото е български???


Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: axlastro   
Дата:   19-05-15 17:25

Ами той е написал, че е събитие в българското кино, за световното има да почакаме...

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 23:48

Според IMDb "Kill Bill" e определен само като екшън, а "Death Proof" като екшън и трилър. Посочих 2, стигат ли?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   20-05-15 00:08

по-добър ли е от Интерстелар?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: georgioiv   
Дата:   20-05-15 05:47

Българското кино (за мен) приключи 90-те години. С микроскопични излючения. Мога да гледам още 50 пъти "Вилна зона" или "Васко да Гама от с.Рупча" и още двайсетина заглавия от преди, но не бих повторил никой от "съвременните бг филми" Що тогава е можело, пък сега е събитие такъв мижав (за мен) филм - не съм специалист, просто съм средно статистически зрител (с попкорн и кола).

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-05-15 14:01

и аз го гледах ...
През цялото време ме дразнеше нещо (в сценария), но си струваше :)))
Звукът е доста добър, актьорската игра е чудесна.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 15:38

camelasign,
"Слънчев удар" е рядка постсъветска боза, а самозабравилият се руски олигарх Никита Михалков отдавна не е този режисьор, който беше! Същото важи и за Георги Дюлгеров, чиято "лебедова песен" е безпомощно имитативно упражнение, недостойно дори за първа курсова работа в най-пропадналото киноучилище. Жалко!
Поставянето на всички български/американски филми под общия знаменател "българско/американско кино" е профанско опростенчество.

chovecheto,
"Аржентински актьори" е иронизация на твоите "български актьори" в контекста на "Диви истории". Глупостите си ги навързала ти, не аз!
Не защитавам филма, а моето мнение за него. Има разлика!
"Сбърканите хорица" са лаици с аматьорски критерии. Тяхното мнение (барабар с твоето) сигурно има някаква стойност в кварталната кръчма.
Написал съм ясно, че "Урок" е събитие в БЪЛГАРСКОТО кино. Със съвсем лека хипербола би могло да се каже, че е събитие и в европейското кино. Както е събитие от европейска (поне!) величина и обявената вчера в Кан награда "ScriptEast!" за "Нанук" - новият проект на Милко Лазаров. Ама ти откъде да ги знаеш тези неща?!

GOSPODIN,
Как мислиш, дали всичко в IMDB е вярно? Колкото е вярно всичко, написано в този форум, според мен!
Големите майстори като Тарантино отдавна не снимат чисто жанрово кино - то битува само в "В" и "С" филмите от сорта на "Анаконда 7", "Акули 8" и "Пирани 9".

Murnau,
Че какво му е доброто на "Интерстелар"? [smilie5]
Безкрайно дълга, неравна и наивна космическа приказка с рехава драматургия и мърляв финал.

gorbi,
То гледал ли си "Урок" или плямпаш напосоки?
Моите уважения към Едуард Захариев, Георги Мишев, Катя Паскалева, Наум Шопов и т.н., но "Вилна зона" вече не може да се гледа. И аз съм склонен да се отнасям с романтично великодушие към много филми (може би само защото са били някаква част от моята безвъзвратно отишла си младост [smilie6]), но истината е, че повечето "изчадия на 10-ата муза" остаряват бързо и потъват в небитието доста преди своите автори. Останалите минават в каталог "Класика" и продължават своя живот в програмата на някои телевизии, специализирани киносалони, кинолектории и ретроспективни фестивални програми. За щастие много от тях могат да се намерят и в Интернет.

Колко от вас са гледали шедьовърът на Сергей Айзенщайн "Броненосецът "Потьомкин""? А "Гражданинът Кейн" на Орсън Уелс? А "Крадци на велосипеди" на Виторио де Сика?

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chovecheto   
Дата:   20-05-15 16:03

Голямо пеняване пада. Успокой се малко.И тия дето не са го гледали ще ги откажеш. Незнам ние лаиците за къде сме, ама ти с тоя речник вземи се засрами. Много претенции, много обиди нахвърли, не носиш на критика, почвам да си мисля, че имаш нещо общо с филма и затова е тая страст.
И ще ме прощаващ, но за събитие в европейското кино ще трябва да почакаме още доста години.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 16:44

chovecheto,
Нещо си се объркала! Изобщо не се пенявя! Бавно, хладно и методично унищожавам плевели, които пречат на плезните растения. [smilie5]
Къде видя обиди в моите постове? Речникът ми е експресивен, но чак пък да се засрамя?! От какво?
Споко, нося на критика и нямам нищо общо с филма!
Пък ти си пиши глупостите - не ми пречиш! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Idoru   
Дата:   20-05-15 16:46

Мислех да го пробвам, ама като гледам как му избива пяна на устата на тоз... се отказах

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   20-05-15 17:00

Ще се повторя:

Ритайте топката, а не играча!

Всички ще се чувствате много по-добре ако пишехта само за качествата на филма (или отсъствието им), но в никакъв случай НЕ за качествата на другите пишещи в темата. Имате ли ум и воля да сдържате тоя балкански (неандерталски?) инстинкт?

Опитайте да не кажете нито дума за никой от писалите преди вас, а само и единствено за филма. Ще видите колко по-добре ще тръгне!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Idoru   
Дата:   20-05-15 17:31

Тоест да разбирам, че ако някой ти рекламира паста за зъби (много добра) мажейки лайна по телевизора ти, ти ще я купиш без дори да се замислиш за рекламата й? Впечатляващо [beer]

Нямам желание да критикувам нещо с което не съм запознат, но не ми допадат похватите за рекламата му. Поне такова е моето мнение [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-05-15 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: emo99   
Дата:   20-05-15 17:42





Публикацията е редактирана (27-05-15 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: nyamago   
Дата:   20-05-15 18:22

> Нямам желание да критикувам нещо с което не съм запознат, но не ми
> допадат похватите за рекламата му.

С други думи: "Няма да ритам топка, която не съм виждал, но ще продължвам да ритам играча, понеже не ми харесва фланелката му."

Типично! [smilie2]

За да съм веерен на апела си, няма да коментирам първата част на горния пост, в която изборът на метафора и речникът говорят много.

Приятно ритане!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Murnau   
Дата:   20-05-15 19:05

Значи е по-добър.

Ще го гледам тия дни.
За мен най-доброто си остава Източни пиеси след 90те



Публикацията е редактирана (20-05-15 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: Idoru   
Дата:   20-05-15 19:25

За да коментирам и аз - този форум е пълен с пръдльовци избиващи комплекси с нафукан речник или поне те си мислят, че е нафукан а реално е просто префърцунен. Не е като да е шокиращо откритие :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-05-15 17:31

Murnau,
Ако "Източни пиеси" ти е харесал, то "Урок" ще ти хареса още повече! Приятно гледане! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-05-15 20:35

chrisnoch , нещо форума да не си сбъркал? Отричаш всичко и всички - само ти си първа инстанция. Не се извини за обидите си, но аз искам да знам името ти. Как се казваш "велики"? Кажи на простолюдието , като си толкова врял и кипял, как ти е името и какво си направил за киното и изкуството. Не се крий , като мушморок, а бъди поне малко мъж.

Понеже си от "гилдията" и раздаваш правосъдие, не признаваш мнение противно на твоето и за теб Internet Movie Database не било повече от БГ фото-форума е добре всички да знаят с кой точно от БГ гениите си имат работа.

И съм почти сигурен, че изброените от теб с болдфейс филми съм ги гледал преди теб, както и филмите на умишлено унижавания и забравен режисьор Христо Христов , като "Камионът" например.

p.s. Аз съм Здравко Господинов, ако за теб има някакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 20:56

Много е лесно да се сетиш кой е chrisnoch. Те режисьорите у нас не са чак толкова много. [smile]

А за IMDB и Тарантино е прав. Първата част на Kill Bill е определена само като екшън, но втората (и евентуалната трета) - като Action, Crime, Thriller. А те не се различават.

Не всичко в IMDB е вярно. Мой колега се опита да редактира информацията за себе си, последва обяснителна кореспонденция със сайта, в които доказваше, че е той и че знае най-добре какво е правил... накрая се отказа. Сега за него пише, че е бил в екипа на "Столичани в повече", макар да няма нищо общо с тях. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Урок" - събитие в българското кино!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-05-15 21:04

e-mil , спора беше дали Тарантино е снимал стил екшън и трилър. Аз мисля, че е снимал няколко такива филма. Ползвах по-достъпната информация от IMDB, остава да го питаме самия Тарантино на лични.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »