Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: BOZO   
Дата:   18-05-15 02:17

Селяньееееее

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: papadok   
Дата:   18-05-15 02:25

Тук вината е на сметопочистващата фирма. В повечето градове те не работят в събота и неделя - предполагам и в София е така. А това са дните, в които по контейнерите се събира най-много боклук. Покрай заведенията става страшно, по кварталите обаче положението не е по-розово.

Само за протокола - аз съм един от тези дето изхвърлят боклука от кръчмата вечер [smilie7]
В петък вечер контейнера се препълва но все още успява да побере боклуците. В събота никой не е минал да ги събере и вечерта трупаме извън контейнера. Добре, че в неделя не работим, че тогава мазалото е пълно!


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-05-15 04:16

http://m.dariknews.bg/11434735

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   18-05-15 08:16

Браво на Дарик.
Papadok тук сметопочистването минава абсолютно всели ден. И въпреки това есеки ден е така. Просто три контейнера не могат да поемат боклука на десет ресторанта. А на самата Витошка, където са само магазини и ресторанти, контейнери няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: aivn   
Дата:   18-05-15 08:27

И въпреки това е по-чисто от Неапол [smilie5]

Иначе може да постнете в този форум:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1818

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-05-15 09:59

http://www.dnes.bg/sofia/2015/05/18/bokluk-i-vonia-a-pokrai-nego-deca.263799


А дано се размърда нещо.

В нощта на музейте бе потресаващо. Излизаш от поредния музей и ...хоп! направо в кочина от опаковки и кенове. Пред народния продавачите споделяха, че никой не е очаквал такава навалица. Обикновено кошчетата не прелливали.

П.П. В сайта дали са объркали автора на снимките?



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: stemer   
Дата:   18-05-15 11:14

И тук проблемът е на няколко нива. Казвам го от опита на човек работещ за сметосъбираща фирма/не в София/
От законодателна гледна точка този вид отпадък се третира двусмислено, тъй като е Наредба 4, за класификация на видовете отпадък попада в графата битови отпадъци, за които се заплаща такса смет и следователно трябва да се извозват на общо основание. От друга страна по смисъла на Закон за управление на отпадъците, битови отпадъци са тези, произлизащи от домакинствата, а не от производствената дейност на населението. Изхождайки от тук следва ресторанта, хотела и т.н. да има отделени съдове, включително за разделно-събиране и да има сключен договор с лицензирана фирма за извозването им, което води и до заплащане на услугата. Но в милата на родина всеки приема позиция "аз си плащам такса смет" и подобни договори не се сключват. Често се случва персоналът на големи супермаркети да обикаля с пазарска количка и да изхвърлят отпадъците си в съдовете за граждани.
От друга страна тези гледки могат да бъдат избегнати, ако отпадъците се изхвърлят непосредствено преди сметосъбирашия автомобил, но и тази практика е чужда на собствениците на заведения. По - често се случва търговските обекти да изваждат отпадъците си след на автомобила, което означава че те престояват там до следващо минаване на автомобила. Междувременно отпадъка се "проверява" от клошари и бездомни животни, които допълнително го разпиляват.
Колкото до фирмите по сметосъбиране - обективната реалност е, че в централните части на градовете няма физическо място за разполагане на повече контейнери и битката контейнери срещу парко места е ежедневна.
Автомобилите наистина се движат по график и не е възможно всеки един контейнер да се извозва по всяко време на денонощието. Като прибавим към цялата картинка и паркиралите безразборно автомобили, преминаването на сметосъбиращите камиони е става почти невъзможно в пиковите часове, а извозването през нощта води до жалби от гражданите за вдигнатия шум.

papadok, не зная в кой град живееш, но във Варна всички фирми работим и в събота и в неделя

P.S. на снимките се виждат също и стрителни отпадъци, които също не трябва да са там.



Публикацията е редактирана (18-05-15 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: papadok   
Дата:   18-05-15 12:01

Говоря за най-големия град в България. София естествено я пропускам. Това, че на хартия работите всеки ден не означава, че работите по еднакъв начин всеки ден [smilie3]
Явно не всяка фирма успява да се справи с боклука през уикендите - тогава той е в пъти повече. В Пловдив изглежда също работят в събота и неделя но вероятно са с намален капацитет(персонала е на половина) и въобще не успяват да се доберат до много от улиците.

Иначе моят опит в последната половин година е от английските кръчми. Естествено тук са с 200 години напред. Всеки си има собствени съдове за разделно събиране на отпадъците и на всеки са според потребностите [smilie3]
В къщи сме с едни големи пластмасови кутии, защото конвенционалния камион не може да се придвижва по нашата улица и са избрали друго решение.
В ресторанта имаме шест огромни контейнера. Съседното заведение е по-голямо, те си имат десет контейнера и отделно един гигантски съд с преса(не му знам името), който смазва всичко.
В богатите държави боклуците са несъизмерими с нашите, дет се вика: боклук да видиш, немоем ги настигнем скоро :) Но те си имат традиции и в тази дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: jivkojj   
Дата:   18-05-15 12:17

Всеки ден извозване на боклука [smilie10]

В Германия основния боклук се извозва 1 път седмично.
Рециклируемите неща - по веднъж на 2 седмици, като нямаш право да ги хвърляш друг ден, освен деня преди извозването.
Биологичните отпадъци - веднъж седмично.

На мен ми омръзна да събирам боклуци в къщи. Ако вземат всеки ден да прибират - рай ще настане [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: Нели   
Дата:   18-05-15 12:50

В Германия циганите имат ли право да си взимат с каручката от кофите вече разпределения нагтово боклук и да го издават, за да им се дадат пари за това?

И втори въпрос - в Германия изобщо плащат ли ти като предаваш боклук с каручката?



Публикацията е редактирана (18-05-15 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   18-05-15 13:00

Ехааааа. Силата на медиите.
Имам отговор лично от г-жа Фандъкова.
Разпоредила е щателна проверка.
А дано

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: jivkojj   
Дата:   18-05-15 13:03

Ами има клошари и си преравят редовно боклука за пласмасови шишета (0.25 цента) или ако изпадне нещо метално.
Вярно каруци с коне нямат, но някои, дето са се специализирали с железата имат едни малки каручки, дето се дърпат на ръка.

А защо да не ти дават пари, ако връщаш ценни метали?! Един колега беше събрали останки от кабели, които останаха докато окабеляваше нова сграда. Парчетии до 1м дълги, дебели, за високи токове. Обелихме изолацията с макетен нож и после той ги върна и ми даде част от парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: sherbit   
Дата:   18-05-15 13:10

Народе????

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: stemer   
Дата:   18-05-15 13:24

Ами нали за това говорим : имате си съдове и предполагам заплащате според генерираното количество отпадък, а не на общо основание. A и предполагам по английско или в немско не ви и минава през ума да отидете и да изхвърляте в чужди контейнери и то по всяко време, което сметнете, че е удобно.
Тук всеки е с идеята "аз плащам" и прави каквото си иска.
Общините в общия случай заплащат едно или две вдигания на контейнер дневно и. Това се прави, независимо дали е събота или неделя.
Останалото е все едно да съм изпил две питиета, да съм свършил парите и понеже още съм жаден, да очаквам от заведението да ми сипе още едно за негова сметка. В същото време да си извадя сандвич от джоба [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: stemer   
Дата:   18-05-15 13:42

Жоро, ще ти бъда благодарен да споделиш какъв ще бъде резултатът от проверката. Документално и на практика


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 14:00

Не е важно какъв ще е резултата,а колко време ще е в действие.


Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-05-15 14:42

Дано да се оправи това състояние.За мен като човек от провинцията ,който ходи по работа в София от време на време,столицата никога не е била по-мръсна и става все по-зле.Няма такава кочина никъде из останалите градове,жалко за хубавия град.Моля да не се политизира мнението ми,просто споделям лични впечатления.



Публикацията е редактирана (18-05-15 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: serjy   
Дата:   18-05-15 14:55

вижте, хората какви вина носят, че няма къде да си изхвърлят боклуците? общината приела някаква наредба... то това нищо не значи, не може цял ден да седиш и да четеш общински наредби и да се чудиш къде бъркаш. общината като е приела наредби за отделни контейнери за заведениятя трябва:
1. да информира за това всички собсвеници на заведения,
2. да предложи готово решение, под формата на определен вид кофи или тнт, 3. да направи ясна и недвусмислена рязяснителна кампания, кой с какво оборудване допълнително трябва да се сдобие и как да го ползва,
4. да мине след ясно упоменат гратисен период и да напише предписания на тези дето на са ги изпълнили и,
5. да минава и глобява всички нарушители.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: sherbit   
Дата:   18-05-15 15:18

Данък смет и хранителни отпадъци от хранителни заведения нямат нищо общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   19-05-15 07:55

Направо не е за вярване!
Контейнерите са празни като никога.
А снощи дори измиха улиците.
Г-жа Фандъкова ми писа втори път, че е разпоредила увеличен график на сметоизвозването и проверки по заведенията.
Проблясва лъч надежда, че живеем в нормална държава.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: realnoncho   
Дата:   19-05-15 07:59

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: J0R0   
Дата:   19-05-15 08:11

Вляво - традиционен изглед от последните месеци. Вдясно - от вчера. Клошарите бродят нещастни, повъртат се и се чудят къде са съкровищата.



Дано да се задържи положението!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: nsirakov   
Дата:   19-05-15 08:18

всяко чудо за три дни.... кажи как е след 3 месеца...

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: Pif   
Дата:   19-05-15 08:24

Жоро,
ти съсипа една индустрия. Унищожи препитанието на група хора. Сега те ще пукнат от глад и цял живот ще ти тежи на съвестта.

Остава да наснимаме още няколко хиляди такива места из София и столицата ще заприлича на европейска.

Както каза - има лъч надежда. Въпроса е какво да направим за да има още лъчи и в по-сложните проблеми които имаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоторепортаж от задния двор на бул. Витоша
Автор: bairi100   
Дата:   19-05-15 09:01

Браво!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »