Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: viara123   
Дата:   08-05-15 12:59

Нека споделим, кой, къде е избягал от големия град и София в частност. Как си вади хляба. Къде е спокойствието. Къде определени групи отсъстват или са на минимума.
Става дума за средна ръка хора, за собственици на имения, яхти и палати ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: fraction   
Дата:   08-05-15 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: quazimodo   
Дата:   08-05-15 14:02

Пе-е-е-е-тък, пе-е-е-е-тък, пе-е-е-е-тък!!! От София бягат само по празниците, когато отиват до родните си места[smilie5] [smilie25] [beer] !


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: Slivenski   
Дата:   08-05-15 14:14

.



Публикацията е редактирана (08-05-15 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: Odin   
Дата:   08-05-15 14:27

На разстояние до 1 час каране с колите си!

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   08-05-15 14:37

Това по-възрастни пенсионери ли значи ?

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: tortomanin   
Дата:   08-05-15 15:15

Напуснах София веднага след като завърших университета, така че не ми се налага да бягам от нея.
Пътувам през почивните дни, най-вече по планините. Преди три години си купих имот в Разлог.
Прекарвам лятото в походи из Пирин. Това не означава, че съм успял да се спася от всички ядове на цивилизацията.


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: GenaDP   
Дата:   08-05-15 16:33

Емигрирах от хола към спалнята. Това брои ли се?

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: тьма   
Дата:   08-05-15 17:12

Емигрирам в заяждания във форума [smilie3], но в последно време съм изгубила форма.


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-05-15 17:35

Чета заглавието и си викам "Сигурно става въпрос за ретроградна еякуация"

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: viara123   
Дата:   08-05-15 18:57

Дотук форумните остроумници се изказаха.
Гена, и обратното се брои. А ходенето до нужника се брои за външна емиграция.
Тъма, за теб - мара.
fast_eyebrow, тук няма да намериш нищо за ретроградната еякулация.там, където си е в изобилие.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: E.Yonkov   
Дата:   08-05-15 20:06

Еми сподели първо ти докъде си го докарала, че така формулирана темата е малко неясна. Аз се сещам за това (или това ), но предполагам тези неща са ти познати ако съм разбрал за какво става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: 798099   
Дата:   08-05-15 20:08

През "емблематичната" 1990 година си "бих камшика" от топлото местенце на "научен сътрудник" в София и отидох да работя в завод в провицията. Като казвам "провинция", нямам предвид Пловдив, Варна, Бургас и т. п., а градче с около 10-12 хил. население.

Е, никога не съм се чувствувал по-добре и повече на мястото си от тези 4 години, прекарани там. Защо само 4, ще попитате? Ами, защото започна т. нар. "приватизация" и от завода, в който работех не остана нищо...

Да живее др. Костов!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: piknik   
Дата:   08-05-15 21:11

"Да живее др. Костов!!!" Той съвсем елегантно е*а мамата на държавата и на доста хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: n960   
Дата:   08-05-15 21:20

А ,,масовата'' как беше...?![smilie5] А ,,касовата''...
Петък...

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: Raffito   
Дата:   08-05-15 21:27

"Вътрешна емиграция за по-възрастни""

Браво колега ,от кога чаках такава хубава тема...която да кьсае и мен.
Аз сьм на 63годинки и макар да се чувствам на 50 все пак от ЕГН-то не може да се избяга...
Аз сьм жив единствено затова ,че не сьм загубил врьзката с земята.,и селото.
Препорьчвам и на теб да се вьрнеш кьм корените си и по близо до село.
Там нещата са ясни и прости.[cool] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: tbby   
Дата:   08-05-15 23:53

С удоволствие си бих бил шута от София, но бизнеса е тука, мамицата му.
Засега бягам само уикендите по родните ми места, както се изрази някой по-горе.
Стягам си къщура в малък курортен град, а пък вие кореняци си се потете тука на воля ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: bairi100   
Дата:   08-05-15 23:56

с.Егълница-Радомирско 65км от кочината,50 мин оттам по магистрален път,влак час и половина.Брой"определени групи"-нула.Единствена етническа група-шопи.Брой махали 44-48(определено е трудно да се фиксират)Средна гъстота на население-двама старци на кв.км.Суров край,сурови нрави,без изгледи за пренаселеност.4 деца,3коня,9кокошки,Плодове-яко,зеленчук-по-слабо,лов на слепи кучета и белки,сплашване на орли,соколи и скорци,правене на къщи за синигери,дегустация на охлюви,тестване на непознати видове гъби и всякъв вид селски и не дотам мероприятия [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: tbby   
Дата:   08-05-15 23:57

bairi100 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: DX   
Дата:   09-05-15 00:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Всичко хубаво, ама как ги бройна само: 4деца, 3коня, 9кокошки ...вика, всичко под един знаменател - все стока [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: viara123   
Дата:   09-05-15 21:07

Йонков, не съм и подозирал за съществуването им. Особено първият линк. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: 798099   
Дата:   10-05-15 17:49

Браво колега ,от кога чаках такава хубава тема...която да кьсае и мен.
Аз сьм на 63годинки и макар да се чувствам на 50 все пак от ЕГН-то не може да се избяга...
Аз сьм жив единствено затова ,че не сьм загубил врьзката с земята.,и селото.
Препорьчвам и на теб да се вьрнеш кьм корените си и по близо до село.
Там нещата са ясни и прости.


Не е ясно как точно те касае темата, ама би ли ми помогнал със съвет: какво да правим ние, които никога не сме имали връзка със земята и селото? Такива като мен, дето и родителите и прародителите им са родени в града и не знаят от коя страна се хваща мотиката, какво да правим, а? Да мрем или да вървим на стари години (моите са 62) да се учим как се обработва земя и как се доят овце и крави? Или да прекопаваме паветата и асфалта с надеждата нещо да поникне оттам?

От написаното оставам с впечатление, че и ти си някъде по градовете, ама си държиш връзката със селото от дистанция. Или не е така, а?


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: nyamago   
Дата:   10-05-15 18:13

^ 'Вътрешната емиграция' не е задължително да включва земеделие или животновъдство - може да е просто на място с по-малко стрес и по-спокоен живот, където 'големият бизнес' няма интереси и не е довел прословутото 'куцо и сакато' 'от кол о въже' да замърсява околната среда (духовната, най-вече).

Там, ако все още на емигранта са му нужни 'трудови доходи', има опции - от свободни професии практикувани през компютър от къщи, до всякакви услуги за съседската общност. (Инженер може да им поправя домакинските уреди, филолог може да учи децата им на езици, изобщо веки може с нещо да е полезен). Ако пък е осигурен с пенсия и/или имотче с наематели в напуснатия голям град - възможностите са неограничени: отдаваш се на хобита, за които преди не си имал време от стрес: кеф ти риболов, кеф ти музика, кеф ти... фотография [shtrak] И дори може да отглеждаш домати - ако това ти е хоби [smilie6]

[beer]



Публикацията е редактирана (10-05-15 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: pmartinov   
Дата:   10-05-15 22:54

Спокойствието е единствено и само вътре в нас!

Само трябва наистина да искаме да го достигнем.

Пътища много,всички водят към него...

Не може нито да се купи,нито да се открадне.

Не подлежи на обезценка.

Докато сетивата го търсят на вън от нас спокойствие няма.

Дълго го търсих навън,докато го намеря вътре.

Чакаше ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: viara123   
Дата:   11-05-15 13:33

Имах предвид споделен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: BOZO   
Дата:   11-05-15 20:22

viara123,
Купуваш къща на село или малък град около София, в зависимост от възможностите ти да пътуваш - примерно да има влак и автобусен транспорт. Знам много места, които също не са далеч, всичко е чисто, население почти няма, само че за там ще ти трябва джип. Зависи колко точно спокойствие търсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: vkk1   
Дата:   11-05-15 21:11

Купуването на къща на село е свързано с последващото и опазване от мангалски набези, което всъщност вкарва повече напрежение, отколкото релакс в идеята.
Иначе съм го мислил и аз хиляди пъти, обаче винаги стигам до този проблем и не виждам начин да бъде решен.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: nyamago   
Дата:   11-05-15 21:18

viara123 написа:

> Имах предвид споделен опит.

Ами опит още нямам, но описах как си представям да постъпя като ми дойде времето [smilie8]

(Всъщност аз по това описание от 15 години съм 'емигрирал вътрешно', но където живея това звучи другояче и има друг смисъл, тук всеки е емигрирал в тоя смисъл).

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: BOZO   
Дата:   11-05-15 22:58

Идеята на вътрешната емиграция е да си постоянно там, така че мангалските набези не са проблем. Освен това има места, където мангалите по ред причини не посещават [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: imitev   
Дата:   11-05-15 23:23


Викаш мангалята ще се спрат, ако в къщата има човек [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: BOZO   
Дата:   12-05-15 00:32

imitev, там, където имам предвид и да няма никой пак няма мангализация.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: imitev   
Дата:   12-05-15 09:25


За да не говорим общи приказки - посочи регион.

Не е лошо да има наблизо болница, аптека.

Че в БГ иначе си става Пенсървайвър...

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: viara123   
Дата:   12-05-15 13:10

бозо, дай на лични такива места. Точно за липсата на м...ли става дума, просто не исках да казвам ачик, че не е по правилата на сайта. за цялата страна става дума. Да има вода от водопровод и ток от енергото. Ако има и река, езеро, още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: vkk1   
Дата:   12-05-15 13:47

от моите скромни наблюдения - колкото надморската височина става по-голяма, толкова бай мангал е по-рядко срещано явление.
Поне съдейки по Родопите, където съм обикалял доста.
Не мисля, че е спрямо каквито и да било правила да назоваваме нещата с точните им имена. Ако има такива, да ме наказват, изхвърлят - каквото искат, ама аз на мангал - ром нямам намерение да казвам, както и на турско робство - присъствие, сори.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: 798099   
Дата:   12-05-15 14:30

От личен опит, макар и не в Родопите, знам, че там, където преобладаващото население са помаци, цигани се срещат рядко. А ако все пак ги има, поведението им е съвсем различно - послушни до немай къде.

Официалното обяснение е, че и двата "етноса" са малцинствени групи и няма кой да бъде обвинен в "етническа нетолерантност".[smilie18] Иначе казано, циганите са кротки, защото като ядат бой, няма на кого да се оплачат... А помаците са много сплотена група. И много бият, ако си го заслужиш...


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: GenaDP   
Дата:   12-05-15 15:01

Някой да знае как мога да стана помак?

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: fraction   
Дата:   12-05-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: вас   
Дата:   12-05-15 15:03

Един наш семеен познат казва : " Човек се чуства спокоен и на мястото си само тогава, когато успее да реализира потенциала си". Важното е да усетиш какъв го имаш и какво да правиш с него.Вътрешната емиграция явно е част от търсенето и реализирането . . . . .

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: nyamago   
Дата:   12-05-15 15:10

От доста разменени изказвания излиза, че не ставало дума за емигранти, а за бежанци [smilie2]

Явно българското население е масово застрашено от нетърпим терор от страна на войнствената екстрмеистка групировка известна като 'Мангали' [smilie10]

Трябва да се иска незабавна помощ от Комисиите на ООН за бежанците и за защита на човешките права [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: 798099   
Дата:   12-05-15 15:54

Gena DP, няма нужда да ставаш помак. Стига да се държиш нормално, просто те смятат за един от тях. Работил съм в такъв край, с такива хора и това, което ти казвам е самата истина. Е, тогава още не ги бяха налазили от ДПС, нямаше нито една джамия по селата, не знаеха дума турски. Сега не знам как е в подробности, но хората са си същите.
Основният проблем е, че там безработицата в момента е огромна...

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: E.Yonkov   
Дата:   13-05-15 14:51

nyamago, отдалеч може и да ти изглежда малко невероятно, но както вървят нещата в скоро време това, което си написал като обобщение може да се окаже тъжната истина. Това, че ние не влизаме в гетата и каналите, където тия "хора" живеят, не означава че в един момент те няма да излязат оттам. Минах преди малко за пореден път с влака през Факултета, та съм още под впечатление и за това ги пиша тия неща.
Животът на местата, за които става въпрос в тази тема обаче е трудничък, така че те не са особено интересни за мургави индивиди.

viara123, хората които могат да споделят личен опит обичайно са доста заети, особено в активния сезон, и едва ли имат време да следят точно този форум. Така и не каза какво конкретно те интересува за да ти дам още информация, на която съм попадал, но ако се поразровиш ще намериш много хора, които биха споделили опит на терен - има възможности за доброволчески труд и платени обучения на най-различни теми. Аз примерно мисля да пообиколя малко, че ми се отвори свободно време напоследък. Пък и мотивацията да се хвана на "нормална" работа прогресивно намалява като си помисля как, за какво и за кого работя...


Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: bairi100   
Дата:   13-05-15 23:48

Абе хора,то е елементарно.Или си в Природата и пиеш от извора,или си в кочината и дишаш пръдните на останалите.Ако не си в мир със себе си-търсиш навалицата да се заглавикваш и да минава леко времето.В Природата нещата са сурови-съвременния градски човек е ревльо изнежен-трудно ша му е да живее там[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-05-15 10:22

Работническата класа и бедните са в града. Богатите в покрайнините и извън него.

Факт ,който на запад важи от преди 100г....

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-05-15 11:19

Верно,е че в Родопите циганите са кът. Ще ги опердашат и окото им няма да мигне. Къщата ни в Неделино не се заключва.Всъщност там никой не си заключва къщите и колите,защото има 0 битова престъпност, нищо,че пият доста. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вътрешна емиграция за по-възрастни
Автор: nyamago   
Дата:   15-05-15 12:40

^ [cool] Така трябва! Когато в Панчарево стане така, ще сме влезли в Европа.

Аз сигурно съм в Родопите, защото и в моята 'махала' е така. На 30 минути от (ценрален) Лондон и от другата страна - на 7 минути от Рединг (който е примерно колкото Пазарджик). Но битова престъпност точно тук няма.

Всъщност - заключваме се, макар и рядко - и (интересно наблюдение) е свързано с горния разговор. Заключвахме се веднъж на година-две когато минат по улицата доброжелателни съседи и предупредят всеки да се заключи и да си пази кучетата и котките, че са дошли "пътниците".

Тук така наричат циганите: "travellers" е официална дума, нещо като "роми" у нас. Те етнически нямат общо с нашите цигани и индустанската раса (която тук си има предостатъчно представители, предимно "чисти англичани" и примерни граждани). Тези "пътници" са на вид бели, руси - като коренното население, от което май произлизат или силно са се смесили. Особеното е, че живеят на 'катуни' - подвижни селца от каравани, с които няколко семейства (едно голямо) непрекъснато се местят. Не обичат да се регистрират, да имат някакви документи или (пази Боже!) да са на постоянна работа.

Като дойдат в района, избират най-хубавите поляни за лагера си и като си тръгнат след няколко седмици оставят пустош от огнища (където са горили дъски от хорски огради), всякакви отпадъци и дори временните им 'тоалетни под открито небе'... Заради тоя вандализъм хората ги мразят и са готови с пушки да ги прогонят, но законът не позволява да ги пипнеш (демокрация - и то много развита тук!). Има слухове, че крадяли кучета да си ги отглеждат или препродават, но никой не се е оплакал - сигуро защото се пазим :) От общината слагаха заключени бариери на единствения автомобилен достъп, но все ги разбиваха. Накрая сложиха тежки бетонни блокове и отогава не сме видели "пътници" наоколо. И не сме се заключвали [smilie25]

Описаните поразии, доколкото съм видял с очите си и прочел в този форум, у нас не биха впечатлили никого - явно си се правят масово и от "патриотични българи" на най-хубавите места в природата. Та от кого да сме бежанци и къде - май не е сигурнно[smilie11]



Публикацията е редактирана (15-05-15 12:45)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »