Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   03-11-14 16:48

Привет скъпи съфорумници! От заглавието вече е ясно за какво иде реч. За сега разполагам със Sony HVR-HD1000E , но искам нещо по-добро и като качество , визия и най-вече да ми е удобна, да се представя добре на ниска осветеност.Имайки предвид че камерата ще се използва със stedicam и glidecam стабилизационни системи жилетки и прочие и за това е желателно да не е по тежка от 2-2,5кг мах .Максималната цена може да варира от около 6-6500лв според-зависи от много фактори естествено.На въпроса какво ще се снима ? Ами най-вече сватби, рождени дни ,кръщенета .. все важни събития от човешкия живот.Мисля че темата ще е полезна за всеки който изпада в дилема -коя камера и защо. Очаквам вашите съвети ,но не само еди си кой модел е по добре , но да опишете защо. Айде да се почваме [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   04-11-14 17:25

http://www.sony.bg/electronics/handycam-videokameri/fdr-ax1


http://sonyglobal.scene7.com/is/image/gwtprod/64d3af01d406cc260e09c91e5ffffb12?fmt=png-alpha&wid=101...


[smilie11]



Публикацията е редактирана (04-11-14 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: kumolini   
Дата:   06-11-14 19:08

Canon XF200
и да почеприш

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   06-11-14 23:46

Други мнения май няма [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-11-14 19:07

Държиш ли да е 4к?
Според мен са нужни поне още 2-3 години, за да навлезе масово този формат. До тогава цените и на 4к камерите и хардуера, нужен за обработката на видеото ще падне доста.
По-добра инвестиция би била репоратжна HD камера от по висок клас, отколкото 4к от нисък.



Публикацията е редактирана (09-11-14 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   10-11-14 12:14

И аз съм с тези мисли в главата си.И май ще процедирам така.. но проблема е там че не съм се насочил към нещо конкретно като марка-модел , а само цената мога да определя и за какво и с какво ще се ползва. HD-FULLHD добре дошло. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: langel   
Дата:   10-11-14 12:46

И в други теми съм го казвал, и тук ще го повторя - целта на снимане в 4К не е само в получаване на 4К като краен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   11-11-14 19:48

Съгласен съм. Въпросът ми не е конкретно да има 4К . А като цяло за видео , но още няма за какво да се хвана като мнение от компетентен човек . [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: langel   
Дата:   12-11-14 00:40

Е те за това става въпрос. 4К предлаженоето ти е достатъчно добро. По-компетентно мнение от по-компетентен няма да получиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-11-14 01:35

само за фокусници [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-11-14 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-11-14 02:45

някой ако извади вълшебни хартийки, ще направи фокуса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   12-11-14 11:09

Blackmagic отпада. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: Atman   
Дата:   12-11-14 21:11

Sony HXR-NX3 - справя се добре

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   25-02-15 21:15

UP[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: rufo   
Дата:   26-02-15 22:57

не казваш колко е бюджета...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: gangelov   
Дата:   27-02-15 16:00

Здравейте! Някой има ли впечатления от тази камера AX1 4K Професионална Handycam®,как се справя?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   02-05-15 00:34

[shtrak] UP . Камерата ще се ползва и с глайдкам HD2000 , наистина ще е добре някой да даде съвети , не държа да е 4к [beer]



Публикацията е редактирана (02-05-15 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: venciwideo   
Дата:   02-05-15 01:39

абе купувай щом имаш пари, ако не ти хареса ще я продадеш

може и да я изплатиш на бързо, сега се печели по 3-4хлв./месечно от снимане на сватби, така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: zpk2011   
Дата:   04-05-15 08:58

Здрасти, колега. Купи ли вече нещо? Бих ти предложил много добър алтернативен вариант, ако погледнеш в моите обяви..по - висок клас камера Сони, много пазена, нехабена за сватби и на много добра цена. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   04-05-15 09:42

3-4хилки могат да печелят хората с големи предложения които гъделичкат клиентите си [smilie5] и все пак още разглеждам и съм в дилема . Страх ме е от памет карти ама пък и ми харесват , а касетите са старата школа но пък гаранциа че след като снимаш няма да ти се изтрие файла изкарваш касетата слагаш другата[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-05-15 12:02

Забрави за касетките! Не са нито по-надеждни, нито по-удобни. Камерите, които записват FullHD на касетки са стари и скъпи. Останалите (също стари) записват 1440х1080.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: ivanblg   
Дата:   04-05-15 19:24

Според мен тази:
http://eshop.uvt.bg/product_info.php?products_id=1421&osCsid=umi9h7tfar1t9g109m73ar4lu1

не е лош вариант.
Май касетите станаха отминала епоха,като лентите-тепърва ще поскъпват и ще се намират по трудно.Проблемите с картите,за щастие съм ги срещал само на теория.



Публикацията е редактирана (04-05-15 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: venciwideo   
Дата:   05-05-15 02:20

от касетка винаги ще извадиш нещо,да отървеш боя,ама от карта памет, трудна работа ако се скапе[smilie18]
като си купиш камера, купи и дебело яке да носиш на бой

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: goldstar   
Дата:   05-05-15 14:46

Доста е сложно ... В момента ползвам Sony HXR-MC2000E та замисъла ми да я сменя иде от там че е раменна камера и не ми позволява мобилност и гъвкавост + това си тежи идеята ми е нещо с тези размери да е и да ми позволява повече контроли като примерно фокусиране , бленда и зоом с ринга . Та не съм на ясно като качество кво е що е . Пак казвам говоря за размери на камерата а не конкретно за тази [smile] . След снимане файловете се монтажират на Pinnacle studio 15 ама сякаш от там губя качеството на видеото със сегашната камера , не съм сигурен [smilie11] . И когато се спра на конкретен модел от този тип камера ще закупя и глайдкам..Дайте ми разумни съвети с аргументи , ако обичате , че работата е сериозна[beer] [smitten]
https://photo-forum.net/static/forum/2015-05/cptl3942.JPG


http://www.newsshooter.com/wp-content/uploads/2012/09/SonyPro_PMW-150-e1347088521906.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за Видео камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-05-15 14:50

Досега нито една карта не ми се е скапала (е, купувам качествени!), а бракувани касетки - бол! При това все качествени и на един запис! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »