Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: rapesco   
Дата:   29-04-15 12:10

2metraninja,

За бързите зарядни, който ги има да каже, аз нямам наблюдения. Може и да са си наред нещата след това. Ако ти трябват батерии за след половин час и сватбата почва, такова зарядно ще те спаси.
Примера, който си дал не е много точен, понеже батериите се ползват веднага след заряд. Ако се оставят примерно 15-20 дни и тогава се направи опита, може би резултатите ще са други, а може и да не са. Технологиите напредват, така че нищо чудно и този мит да е развенчан.
Пак казвам, нямам наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: 2metraninja   
Дата:   29-04-15 12:36

Той май това за саморазряда е друг показател на батериите и именно там са много силни Енелуп, които претендират за 85% заряд от първоначалния след 1 година само стоене на стайна температура. Докато други по- немаркови НиМХ батерии правят сериозен саморазряд за много по- кратко време.

Ето тук два интересни линка, които открих след половин час търсене:

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?114943-Cycle-Testing-Observations%85

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?140217-Compare-Differences-of-15-Min-Chargers

Накратко, каквото разбрах аз, автора твърди че батериите с по- малъко Амперчасове по- добре понасят бързо зареждане, като при бързо зареждане (и много бърз разряд - предполагам светкавиците са точно такъв консуматор) батериите изкарват 150 цикъла разряд/заряд при бавното зареждане и със 25 по- малко при 15-минутен заряд.

Не е малко, но не е и много. Който няма време да чака по 12 и 16 часа зареждания и иска за 15 минути да са заредени, да прежалва ~20% от живота на батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: ffoko   
Дата:   29-04-15 16:45

Зависи от бързото зарядно. Има си различни режими и само си тества батериите (за прецакана батерия ти сигнализира, рефреш и др.) Когато зареждам за 12-14 часа с обикновено зарядно (Sanyo , Varta и др.) батериите винаги загряват. С бързото НИКОГА не са стоплили, а си държат както винаги. Имам предвид, че ги ползвам на светката 1-2 пъти в месеца за по 100-на кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: compur   
Дата:   29-04-15 21:55

ето тук има достатъчно инфо за всичко с батериите

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: mmjm   
Дата:   29-04-15 22:21

Това е живо доказателство, че блокировка срещу глупост няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: asahi   
Дата:   30-04-15 10:49

Напиши в търсачката на форума "Зареждане" и прочети всичко, казано някога за този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощени презареждаеми батерии
Автор: 798099   
Дата:   30-04-15 12:45

Изхождайки от моя опит, най-много зависи от качеството на батериите. Eneloop при мен едва изкараха половин година. Купих си Energizer от фотото в подлеза при Спортната палата (София). Две години и половина - никакъв проблем. Зареждам ги със зарядното, което ми остана от Eneloop-а и си свиркам.

Във форума съм чел мнения от колеги, които казват, че купените резервни батерии за апарата, макар и китайски, изкарват по-дълго от оригиналните.

Вярвам им, защото имах подобен случай: преди години, жена ми беше на екскурзия в Италия. Като тръгваше й заредих сапунерката с две прясно закупени Duracell. Изкарали й около 20-ина снимки и край!!! Купила на място две от същите, наснимала още 60-70 кадъра и година след това още бяха читави...

Какво ни продават тук...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »