Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: tyunkata   
Дата:   28-04-15 13:31

Само да добавя, че лично аз имам пейзажи от 11 до 200 mm вкл на кроп тяло. Ползвам 3 обектива за да покрия този диапазон. Всичко зависи от обектите, които искаш да хванеш. Но да речем, че най-много ползвам диапазона 11-120 мм.

В този ред на мисли по-скоро добави един широкоъгълен Токина 11-16 към 18-105 и си ти. Останалото са стативи, филтри, дебнене и пак дебнене. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-04-15 14:14

Щом като имаш бюджет за 17-55, може да помислиш за Сигма 18-35/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   28-04-15 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: murrey   
Дата:   28-04-15 15:46

11-16 го дават оптически малко по-добър, но пък е с по-малък обхват, зависи и от бюджета

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   28-04-15 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   28-04-15 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-04-15 16:20

Имам Никон D7100 и Сигма 18-35/1.8. С Никон D90 не съм снимал. Сигмата е жестока във всяко едно отношение. На 24 мегапикселова матрица. Така че при 12-те мегапиксела на D90 трябва е още по-добре. Съществува малка вероятност с твоето тяло конкретният екземпляр да има фронт или бек фокус. При мен в това отношение всичко е наред. D90 доколкото имам представа няма микроАФ аджъстмент /настройка на тялото към конкретни обективи през менюто/ и при фронт или бек фокус ще трябва да минеш през сервиза на Сигма. С изключение на това обективът е просто чудесен като качество на картинката, острота и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Борисов   
Дата:   29-04-15 02:52

Прочетох само написаното в темата от автора и искам да се извиня, че ще прескоча коментарите след това, като няма да ги прочета, а може и да повторя някой. Но искам да отговоря кратко на автора без да губя много време. На кратко - след като имаш вече 18-105 (било то добър или не дотам такъв) напълно излишна гимнастика ще е това да го сменяш с многократно по-скъпия Никкор 17-55/2.8. Имаше смисъл, ако питаш за покупка на светлосилен евридей обектив, но пак биха ти препоръчали Тамрон-а с подобен диапазон 17-50/2.8, но щом имаш вече всекидневен, то най-разумното решение е да вземеш широкоъгълно варио. Кеф ти светлосилен - Токина 11-16 втората версия, кеф ти стабилно варио от Никон - 12-24/4, пък ако гониш бюджет Никкор 10-24 и пак си готов. В другия случай наливаш още пари и вместо да разтягаш системата, то ти заменяш единия обектив с друг, като в същото време печелиш светлосила и нищо друго, а за днвевни пейзажи тя дори не е важна - да не говорим, че пейзаж под бленда ф/8 едва ли някога ще снимаш. Така, че спести си главоболията и вземи това от което имаш нужда според бюджета, излишни действия не са никому нужно!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив или ново тяло ?
Автор: Ahmi   
Дата:   30-04-15 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »