Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: "Auto everything"
Автор: Soncho   
Дата:   04-05-15 17:20

Нормално...колкото по се усъвършенства фототехниката, толкова по-достъпна става, толкова по-голямо разнообразие от фирми и модели, съответно по-широка публика, съответно пада общото ниво.
Новото поколение пък се чуди за какво му е фотоапарат, като всеки телефон си го има!
Скоро си показвах фотоапаратите на младеж снимащ с iPhone, който ми каза че NEX-a ми бил "ретро, защото има това нещо в ъгъла като на старите фотоапарати". Визьора, за който не се е сетил...заради когото платих двойна цена между другото.
А като разбра че екранчето на Никона не е за кадриране, а е основно да си гледам параметрите, ми го върна обратно в ръцете като нещо отровно! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: oswald   
Дата:   04-05-15 18:04

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   04-05-15 18:56

Що-годе запознатия в дадена област знае кога техниката може да се справи сама (т.е. Auto) и кога има нужда да бъде сръчкана в правилната посока. Работата с чисто ръчни настройки в динамична среда поне за мен е признак на безотговорност.

Разбира се в днешно време апаратите имат толкова много "въженца" за дърпане, че лесно може новобранец да се оплете като пиле в халчища и по-лесния вариянт е "Всичко на Auto" ... до момента в който (евентуално) види, че Auto-то не винаги се справя добре и тръгне да катери стълбицата на знанието.



Публикацията е редактирана (04-05-15 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: jivkojj   
Дата:   04-05-15 20:13

Направих няколко портретни снимки на едни младежи с а6000+50/1.8, много им харесаха снимките, щото били все едно цитат: "мноо яки, като обработени, но излезли директно от камерата", но не пожелаха да ги имат.
Продължиха да си се снимат с телефоните (някакви китайци), щото се тагвали във фейса.

Таа мисълта им беше - няма значение качеството. Важното е да се тагваш [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: Soncho   
Дата:   04-05-15 20:40

Малко аналогия...
Като си помисля и аз често си карам колата на cruise control, тя съответно е автоматик, ABS и т.н. Също нагласям климатроника на 24 и забравям за температурата. Карам където ми каже GPS-a...
Бих си купил с удоволствие кола пълен автомат, да вляза да кажа адреса и тя да ме закара където искам, стига да имаше достъпна такава.
Знам че кола с ръчни скорости, спирачки и пр. позволява повече контрол и мога да задмина всеки при всякакви условия, но това просто не ме интересува. Това не значи липса на интелект, просто за мен е по-важно да пристигна където искам, без да се интересувам от самия процес а да се концентрирам на това което ще правя като пристигна например!
Същото и с фотоапаратите. За повечето хора значение има КАКВО е снимано, а не КАК!
Снимка с телефон тип селфи на група младежи в полутъмна дискотека има повече ценност за тях отколкото същата с "огромен" Канон на статив и с няколко светкавици! Аз също мисля че първата по-добре би отразявала действителността и ще е по ценна за тях след години.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »