Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: deerstalker   
Дата:   26-04-15 23:30

Аз пък съм готов да снимам моминско парти цели три пъти и да платя триста лева отгоре. [smile]

asahi - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   27-04-15 09:18

Хехе, много сте сладки :) Партито мина, резултатът е много по-добър, от колкото очаквах. Благодарение на sheriff разполагах с външна светкавица и съм му много благодарна, защото сега знам, че снимките ми без нея щяха да са много разочароващи. В началото, когато имах време, снимах на ръчен режим, но после нещата излязоха извън конрол и минах на автоматичен. В резултат снимките са с повече шум, но не е болка за умиране.
Благодаря на всички, които взеха молбата ми присърце и ми дадоха безценните си съвети. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: 2metraninja   
Дата:   27-04-15 16:56

Еее, дайте снимки да видим след толкова напътствия де. Пикс ор ит дид нот хепънд дет' се вика.

А иначе похвално на колегата Шериф за отзивчивостта и на Вас че все пак сте се вслушали в съвета за външна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   28-04-15 11:05

2metraninja мога да сложа само тези две снимки, на които не се виждат лица. Нямам позволението на момичетата да им качвам снимките. От тези двете се вижда достатъчно-шум, лошо фокусиране и недобре насочена светкавица. С други думи имам още върху какво да работя.


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/pycm1122.JPG


http://picbg.net/u/74797/60068/796575.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/dvat3876.JPG


http://picbg.net/u/74797/60068/796576.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-04-15 11:18

Разбира се, конфиденциалността е очаквана и нормална.

Аз бих казал, че плана е даже преизпълнен - момичето си има идеални снимки да държат спомена от настроението и вечерта жив.

За следващия път пробвайте като снимате отблизо композиции от 1 до 5-6-7 човека с по- ниска скорост (и евентуално по- високо ИСО ако се наложи) и синхронизация на светкавицата по второто перде. Нищо че се движат хората, светкавицата ще ги замрази достатъчно. Така ще имате по- отворени тъмните места във фона и повече светлина от мястото за да се запечатва духа на обстановката. А че ще се вижда малко замазанко от движението на хората, ще бъде даже като ефект - ще показва вихъра на танца и посоката на жестовете и въртенето на диско- светлините.

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: Vanquished   
Дата:   28-04-15 11:46

asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   28-04-15 14:28

С тази техника можеш да се справиш повече от перфектно, стига да ти се занимава..
Снимал съм година дискотеки, клубове и партита с д80, 18-55 и ръчна светкавица, за да подкрепя думите си..
АКО има различни цветни светлини, имаш дори възможност да хванеш и тях за по арт снимки - Използвай (по-спомен) реар къртън моуд, който светка в КРАЯ на експозицията и пускаш по-ниска скорост като например 1/20та, за да хванеш светлината, а светката ще стопира обектите, които снимаш.. ! Блендата гледай да е към 6-7-8, за да имаш хубаво остри хора, а Исото го преценяш спрямо светкавицата.. Светкавицата задължително я удряш в Таван/Стена и ако имаш бяла баунс карта (на светката) я дигни..
Ако нямаш светлини интересни, то тогава Скорост примерно 1/125та, Исо 800/1000 (на д80то беше предостатъчно) , Бленда 4,5 или 5,6 и светкавицата сама я прецени на момента.. ЛИЧНО аз предпочитах да дигна ИСОТО, да намаля силата на светкавицата, за да имам по-бърз заряд за следващ кадър емоция.. Ако решиш,че исото е по-важно, просто дигаш Светкавицата, но няма да хващаш толкова от фона (бекграунда), ще изолираш кадъра. [beer] [smilie7] Надявам се да съм помогнал поне малко.. Ако искаш мога да ти дам и снимки примерни за места и настройки, където се ползвал, но истината е, че ТЕСТВАШ на момента, НАГЛАСЯШ и си ти.. независимо от мястото
Пп. лично аз бих тотално избягвал директен флаш с/у хората ако нямаш ТТЛ..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   28-04-15 15:03

Johny_Wilde, аз съвсем бях забравила за тази бяла карта на светкавицата, sheriff ми я показа, но после съвсем изключих. Вдигна ми я фотографът в бара (Денис Мутлу, както разбрах после), докато аз снимах. Т.е. половината снимки са правени без нея. Никога не съм предполагала, че снимането на повод и за някой друг може да бъде толкова стресиращо. [smile] На мен ми дай да снимам still life, където нищо не се движи, имам време да си наглася машинката и сама избирам кога и къде. Прати ми снимките и ползваните настройки, така ще разбера по-добре. [thankyou]

2metraninja следващият път ще гледам да се подготвя от рано, ако изобщо има следващ път [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-04-15 15:10

Хмм, това име Денис Мутлу упорито се подмята из форума последните няколко дни... Явно е в активен период колегата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   28-04-15 15:49

Vili ето с д80 + 18-55 (за по=широките) и 50мм 1.8 + ръчна светка
http://dox.bg/files/dw?a=f94fbf2fe5
Rear Curtain sync - Исо варира от 800 до 3200, Светкавица 1/2ра сила,
Скорост 1/25 и 1/40та
Бленда / ф/ 4,5
Но пак казвам... нагласи поетапно така
- Скорост / ЗАВИСЕЩА от има ли светлини или не.. 1/30 примерно или 1/125та
- Светкавица ПЪЛНА СИЛА 1/1
- Бленда 5,6 примерно
- ИСО - 800....
Ако при тези настройки стават ОКЕЙ снимки, то можеш спокойно да дигнеш примерно ИСО 1000 или 1600.. и да намалиш светката, за да имаш повече заряд... А ако Светката дори при 1/1 сила ти е слаба, дигаш ИСОТО до колкото допускаш за окей, след това вече намаляш скорост и бленда...

Ако много объркано го обясних, прощавай.. сефте ми се налага да давам акъли хахха [smilie7] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   29-04-15 10:33

Johny_Wilde

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonDancer.gif


Харесват ми снимките ти. И не се притеснявай, разбрах те. При мен като цяло проблемът идва от там, че не познавам добре техниката на снимане със светкавица, защото досега я избягвах, снимам предимно на дневна светлина. За вградената говоря. Но като видях възможностите, които се откриват с въшна светкавица... Имам няколко наистина красиви снимки на булката, които на дневна светлина нямаше да изглеждат по този начин.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »