Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 15:19

Ето и в фейса

тук

тук



Публикацията е редактирана (07-04-15 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 15:33

И няколко портретни

тук

тук

тук

тук

тук

тук

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-15 20:28

DSLR с един обектив, и неупотребявани никога други преспокойно може да се замени с всяка турбосапунерка или новите камерки с големи сензори от Сони, Фуджи и други. Това имах впредвид, че като се купи Тамрон 17-50/2.8 и се сложи за постоянно на голямо черно тяло. Еффффтина работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 22:01

Kvakioh по принцип ти следя коментарите и по някога мнението ти съвпада с моето! Ма тука взе да си ги смучеш да не казвам от къде, чак ме разсмиваш [smilie5] [smilie6] И 18-105 хич пък не е ефтинджок, а не от най високия клас е :D Тампона става за ежедневен и по някога ако се наложи да се вземе само един си става,и е добър! Това е което пък аз имах предвид, а иначе аз го ползвам в комбинация с 85 1.8 Г така че е виж имам и друг [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-04-15 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-04-15 00:45

Ето линк към кадрите който обещах за фокусната равнина! Ако някой разбира да си даде мнението! Снимките ги направих точно по смрачаване и на 800исо но мисля че ще покажат ако има нещо, 7 кадъра на 17мм от бленда ф2.8,ф3.5,ф5.6,ф6.3,ф8,ф11 [shtrak]
http://dox.bg/files/dw?a=b2e0386595

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: DX   
Дата:   08-04-15 00:54

Защоооооооооооо? Защо ги качи тези кадри, Даниел? Сега ще те обвинят в манипулации, снимал си с Никкор 17-55/2.8 или тухлите са от новите - дето се фокусират лесно и зидаря не е бил пиян, като ги е редил!
А сега да дадат кадри и от Сигмите, че и от уникалния 18-105 [smilie5] ... ама няма да смеят [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: DX   
Дата:   08-04-15 00:57

ПС: Щях да кажа да ги сравните, ама то пък 18-105 няма нито 17мм, нито ф/2.8 та...ще трябва да гледаме стоп нагоре [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-04-15 01:24

Той човека даде достатъчно снимки (всякакви), който не му харесват и смята, че с другите от изброените резултатите ще са по-добри - да взима някой от тях [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-04-15 12:46

Хаха DX няма лъжа няма измама би ми се искало да е 17-55 2.8 ма и той си има кусури;) А иначе DX, снимката се са снимани в роу и само са преобразувани в jpeg и са напълно в суров вид! Преставяш ли си ако бях снимал на 200 исо в jpeg, и следоватрлно с добавен контраст, острота и цвят, а и без протектора които е на обектива , малиии щяха да се виждат и порите на тухлите :D
Та така аз съм до тук, дано все пак съм бил полезен! Съжалявам че някой колеги са попаднали явно на не до там добри бройки! И в крайна сметка като се купува този обектив трябва да се пробва, защото явно е до бройка и комбинация с тяло! Но това не важи само за Тампон а за всички марки! Защото с 35мм примерно който имах и продадох, июах back fokus с старото ми тяло д5200, а с 85мм режеше!После с д7000 35 на -20 настройка на фокуса го докарваше но пак не беше това което знам че може да даде 35 и за това го продадох на скоро на комшията кой има д3200 и на него направо реже :D А де явно си е и до пасване. А 85 1.8G на д7000 също ми даде back fokus но на -15 се оправи и си реже, а тамарона е на 0 никъв дерт! Така че е комбинация от късмет :) Поздрави и успех на всички [shtrak]



Публикацията е редактирана (08-04-15 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: lamerko   
Дата:   08-04-15 13:53

DX е прав - тестовите кадри са компроментирани, понеже не е спомената техническата спецификация на тухлите, сертификати за произход и платени декларация свободен текст от маг Илиян за астрална чистота...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: bestlap   
Дата:   08-04-15 14:30

А можете ли да ме посъветвате при закупване какво да гледам като състояние на самият обектив и как да го пробвам в еконт като си взема лаптопа и тялото ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-04-15 15:36

Тук е добре да се намесят и обобщят хората които са има ли проблем с обектива да споделят отново точно какъв проблем са имали и при какви обстоятелства са се проявили и да кажат как да го тестваш по въпросните проблеми успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: marves   
Дата:   08-04-15 15:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-04-15 16:42

Само да добавя, че в някои офис на Еконт явно няма да има проблем за тестването, защото няколко пъти в София-офиса до нас съм тествал с чарт таблица и лаптоп, както и няколко снимки отвън пред самия офис, но може би защото по едно време им ползвах услугите доста и направо си бяхме станали близки [smilie18]
Идеята ми беше, че не пречи да се пита за подробен тест, все пак имаш 15мин за това.



Публикацията е редактирана (08-04-15 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: fistmele   
Дата:   08-04-15 17:46

И аз съм ходил в офис на Еконт (в София) с тестова мишена за фокусиране и лаптоп при получаване на обектив. Служителите нямаха никакви възражения, но се вместих в 15-те минути за тест, разбира се.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-15 17:48

Kaкто и да го измяте, нещо, за което ще трябва да изкара човек 5-10-20-120 минути, за да го пробва, тества и др. значи не е читава работата.
Доцент Нагласенко е.
Най-интересно е след всичките тия много думи, и аз казах някои в повече, какво избра автора на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: bestlap   
Дата:   08-04-15 22:38

Ами двоумя се между Тамрон 17-50 2,8 или нещо 14-24 но не знам какво да бъде то [smilie10] но май ще взема първо Тамрон 17-50 2,8 и после ще търся нещо с по малко мм :) До няколко седмици ще ми подарят един D7000 [thankyou] [smitten] и каквото и да купя ще го ползвам на него а на D3200 ще си стой с 35мм 1.8 както в е момента [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-15 22:42

14-24 е в доста силна категория, и различен от Тамрона...
В широкото има доста обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: bestlap   
Дата:   08-04-15 23:24

Да,но като цена не знам дали ще се вместя в около 400 лв 2-ра ръка за нещо читаво :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-04-15 23:39

За около 500лв. ще се вместиш за Tokina 12-24/4, обектив който съм имал и винаги препоръчвам, когато става въпрос за бюджетен широкоъгълен варио обектив. Та за него съм с две ръце за [smilie24] [smilie24]
Проблема обаче с него е, че ще отдалечиш от първоначалната цел и задача, която си поставил в началото, а именно не е светлосилен (макар и с постоянна бленда) и не става за евридей обектив (разбира се, зависи от употребата, но като цяло...), а и голяма дупка се отваря между 24 до 35мм. Според мен първо тествай и ако ти хареса Тамрона - първо него вземи, а след това, ако осъзнаеш истинска нужда от още по-широко стъкло - ще го мислиш. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: bestlap   
Дата:   08-04-15 23:54

Благодаря ви за съветите намерил съм един тамрон 2-ра ръка до 1 седмица ще е при мен :) [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »