Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на обектив?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 15:28

Купете си Сони и всичко ще се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: rx   
Дата:   06-04-15 15:45

PhotoBo снимката, която Pavlov показва има странен дефект, което ме кара да мисля, че или е дефектна бройка, или е изтърван, или му е разхлопана челната леща - оправял съм няколко нестабилизирани тамрона, на които по някаква причина ринга, който държи челната леща почва да се разхлабва и обектива почва да дава точно това неравномерно размазване в ляво и в дясно като на снимката. Разбира се, колегата има право да обвинява марката като цяло и да я демонизира колкото си иска, бидейки недоволен от покупката си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-04-15 16:08

Спорът вече не ми е интересен, но щом ме споменавате, се чувствам длъжен да отговоря.

"да обвинява марката като цяло и да я демонизира колкото си иска" [smilie11] . rx, извинявай, ама пишеш глупости. Нищо не съм казвал за марката като цяло, да не говорим за "демонизиране". Изказвам впечатленията си от конкретна бройка на конкретен модел. И то придружено със снимки. Всъщност обективът не е лош, просто много хора го изкарват тук идеален. А не е. Има дребни забележки, които трябва да бъдат споменати. Не съм го изпускал, нямам спомени да му е била разхлопана челната леща, и с човека, на когото го продадох, имахме уговорка да го тества известно време, и ако установи проблем (с фокуса например), да ми го върне. Което не се случи.

PhotoBo, щом си следил какво съм писал във форума, би трябвало да знаеш всичко, което съм писал за обектива, а не само лошото. Моята бройка беше от японските, купих го от един от най-коректните продавачи в стария Базар, който ме остави да го тествам колкото си искам, преди да му платя. В началото го ползвах на Canon 1000D, и бях много доволен - остър, с хубави наситени цветове, 1-2 стопа по-отворена бленда в сравнение с китака, фокусираше точно на всякакви бленди и милиметри. Само че смених тялото, и на новото 550D не беше толкова идеален. Така че най-вероятно си прав, нещо не са си паснали. Но е хубаво и това да се знае, нали? Че нещата зависят от конкретната бройка, и трябва задължително да се пробва преди покупка. А не само : "Супер обектив е, купувай".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-15 16:48

Радвам се, че вече си говорим на един език и мненията като цяло се препокриват [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   06-04-15 17:31

Айде и аз да споделя, найстина явно си е до бройка на обектива, а и понякога до тяло! Та моя опит е имал съм 18-55VRii и 16-85VR след което взех 17-50 2.8 не стабелизирания, ами тампона определено е по добър и от двата следователно и от 18-105! Та много остър,контрастна картинка, светлосилен- въобще си е страхотен ежедневен обектив! Който е евтин, лек,светлосила по цялата дължина, става си за пейзажи и добре се справя с портретите и бокенцето не е лошо! Еми и за мен това може би е най добрия обектив за ДХ тяло, не съм пробвал сигмата 17-50 2.8 и никон 17-55 ма никона и да е по добър цената му е 4x. Та това мога да кажа, аз по въпроса. Но трябва да се тества задължително! А за малко да забрая, единствения недостатък който излезна е че има не дотам явно добра прахо защитеност, понеже открих две прашинки влязли вътре и се появяват при нощни пеизажи по снимките по някога! Незнам до колко са защитени евтините Никонски но това съм открил за тамрончето което е на няколко години :)



Публикацията е редактирана (06-04-15 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Tenebrus   
Дата:   06-04-15 17:51

Супер ме домързя да чета всичко. Ще кажа само следното :

Купих си наскоро Сигмата 17-50 2.8 със стабилизацията. Чудесно стъкло. Мога да говоря само хубави работи. Като ходих да го взимам държах да пробвам и Тамрона. Тамрона е една сериозна идея по бавен, шумен и пластмасов (говоря пак стабилизирания).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: GTR   
Дата:   06-04-15 19:31

А за Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC спрямо Тамрон-а, какво бихте казали?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-15 20:31

ВСеки Тамрон, различен от 15-30 VC, 24-70 VC, 70-200 VC, 90 macro VC, 60/2 macro за какъвто и да е байонет и тяло е бледо и недомислено компромисно решение за нещо по-добро- прекалено пластмаса, прекалени игри с фокуса, бройки, кривене и други. И най-вече парите играят в полза на това, че този 17-50/2.8 е много евтин, иначе е много компромисен. Тамрон ще пуснат скоро и такъв обектив, вече наситиха всичките мм от 15 до 200 за ФФ, сега идват кропките.
17-70 Сигма ако е новия, е готино решение, но основно ако се комбинира с някой телеобектив и дотам за готина система с 2 обектива и покриващи всичко.
Сигма 17-50 OS е по-добър обектив, има и Токина 16-50/2.8, който също е доста добър като оптика, изработка и без проблемен фокус, но е рядък. При Сигмата може да има недобър фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: DX   
Дата:   06-04-15 22:19

Автор: kvakioh
Дата: 06-04-15 20:31

ВСеки Тамрон, различен от 15-30 VC, 24-70 VC, 70-200 VC, 90 macro VC, 60/2 macro за какъвто и да е байонет и тяло е бледо и недомислено компромисно решение за нещо по-добро- прекалено пластмаса, прекалени игри с фокуса, бройки, кривене и други.
[smilie23]
Малко нескромно звучи подобна констатация!

Много по-добре щеше да е ако всичко това започваше със "Според мен всеки Тамрон, различен от..."
А който знае английски или руски и се порови малко в чуждестранните форуми ще види, че според мнозина точно пък този Тамрон 17-50/2.8 е за предпочитане пред всички изброени до момента в темата, пък който желае да взима Сигми стари-нови, все тая...постоянно изразен проблем с фокуса, особено при кроп тела.

Иначе за мен е ясно, че който твърди, че обектив, като Тамрон 17-50/2.8 (нестабилизирания) е "бавен, шумен и пластмасов", съвсем не се интересува от оптичните му качества, а гледа недостатъци, като изброените, пък макар и да сравнява със стабилизираната версия, за която стана ясно, че наистина не е толкова остра и надеждна, като нестабилизираната, която обсъждаме тук!

За мен пък обектив като Сигма 17-70 е компромис заради непостоянната бленда по цялата дължина, а сигма 17-50/2.8 ОС пък е по-мека от нестабилизирания Тамрон 17-50/2.8. На тая Сигма всъщност силата и е в 50-те мм и най-вече защото там има стабилизация, а подобен обектив се взима заради широкия и светъл край най-вече, пак според мен! Кой чел, чел - който иска да си сипе [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: nevermess   
Дата:   06-04-15 22:29

Още един глас за Sigma 17-50 2.8. Сравнявах я с Тамрона и Сигмата ми хареса повече. НА тамрона мотора му шуми много и това е проблем при видео... за тези, които снимат де. Аз снимам и шума ме дразни...
Стабилизацията на Сигмата определено е предимство. Стабилизираният тамрон не е толкова добър оптически....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: AlexHD   
Дата:   06-04-15 22:31

Sigma > Tamron > Tamron VC

Общо взето е така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: DX   
Дата:   06-04-15 22:40

Автор: AlexHD
Дата: 06-04-15 22:31

Sigma > Tamron > Tamron VC

Общо взето е така :)


Според кого? Леле как ме дразните с генералните си заключения, в които обобщавате и налагате личното си мнение, но го изказвате все едно сте някакви фото гуру-та и друг вариант няма, само вашия... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: AlexHD   
Дата:   06-04-15 22:58

Според ревюта из мрежата, които на скоро четох и мнения от тук. Наскоро се интересувах точно от тези обективи. Това са моите заключения от изчетеното. Нямам възможността да си ги купя всичките.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: DX   
Дата:   06-04-15 23:07

Тогава малко е безсмислен спора, кой какво прочел в интернет...или един приятел на един приятел имал такъв обектив... Говорете от преки лични впечатления, а не от прочетеното в споснорирани и платени сайтове и ревюта. Така ще сте от полза и на останалите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-15 23:50

Не е домислен 17-50/2.8 Тамрона, още повече, че бива хвален/ използван по-стария без стабилизация. Което означава само, че има голям компромис, иначе да го хвалят и купуват масово най-новия с VC. Значи-евтин пластмасов, с предимството че е 2.8 и толкова.
Сигма 17-50/2.8 ОС е с нова конструкция, нов вид стабилизиращ ринг и конструкция (тайно проверено от 2-3 отворени такива и няколко от по-старите). Въпреки че не е Арт или С обозначен, си е със бърза стабилизация и ако пропуснем вероятността за неточен фокус(което се коригира в Сигма сервиз, не да тъне в Никонски/Канонски срещу заплащане и много време) и фокуса е доста бърз. 77мм филтър срещу само 67мм при Тамрона.
Tokina 16-50/2.8- с 1 мм в повече, метал, голямо като стъкло (77mm срещу само 67 за Тамрона) и доста бърз автофокус.

И не е генерално, не гледам някакви ревюта, цифри, диаграми и други подобни. Без някой да се обижда, или да звуча негативно, но Тамроните 17-50/2.8 най-често ги купуват хора, които са си продали китаците за 100-150лв (може и в евро да ги гледате, не говоря само за БГ), дали са 300-350-400лв щото повече не могат/искат да дадат за нещо по-яко, или няколко неща по-яки. Особено при Никонски кроп тела, където 18-105 и 35/1.8 са по-готината, универсална и удобна конфигурация. Д7100/7200 бих смело казал, че с 18-140 само е по-добре. Още по-ясно бих го дал като пример, че има доста хора, които купуват въпросния Тамрон и дотам, повече няма какво да дадат или искат. Ни твърди, ни нещо по-светло.
В случая и аз се отплеснах, като измених на началното си мнение, че 18-105 ще е по-логичния избор в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: lamerko   
Дата:   06-04-15 23:59

Баси драмите с тоя 17-50. Аз сравнително доскоро въобще не поглеждах към Тамрон (генерално), но след като преминах на ФФ - видях малко зор със стъклата. Та четох що нещо четох и накрая си взех 24-70. Интересното е, че тоя модел на Тамрон е всял много голям смут из сайтовете с ревюта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: ivjordan   
Дата:   07-04-15 00:07

И аз писах в една предишна драма от същия сорт (щото тая драма се повтаря във форума всеки месец), че 18-105 е напълно достатъчен и значително превъзхожда въпросния Тампон, но тогава ме игнорираха. Сега пак ще ме игнорират, в което няма лошо. Аз не съм специалист, просто споделям мнение.
Безсмислено е да се дадат 100-200 кинта повече за обектив с по-малък обхват и крива фокусна равнина. Освен това, твърде пластмасов и мощно засмукващ прах от околността. И това само за 2,8 които на кроп така или иначе не означават "светъл".
Ама, за всеки влак си има пътници.
Аз бих си купил (и съм си купил) 18-105 и 35/1,8. Така имам и светло и универсално за същите пари.
Сега обмислям да си взема и една петдесетка на 1,4 и съм по-добре от всякакви тампони. А, забравих, имам и стабилизация на вариото, която спокойно снима до 1/15 от секундата в широкия край.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: victory13   
Дата:   07-04-15 00:24

Тамрон 17-50 нестабилизиран ми беше първият и основен обектив около 2 години време с с5. Взех го от колега, пресен американ внос.
Както всяка любов, и тази поръждяса... Тръгнах да го продавам, и се ужасих от фокусните проблеми с 1 д300, 2 х д90, и едно д60 май беше /обектива беше с мотор/. На нито едно от тези тела нямаше фокус този обектив, корекцията в д300 изобщо не помогна...
В крайна сметка го купи колега с с5 пак [cool] .

Та ако ще се ползва на д90, много, много внимателно да се тества [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-04-15 09:39

Повечето мнения тук наистина са доста не точни и супер "лайшки".
В тръбата има толкова много клипчета,филми и разкази.
Прстанете да питате става ли тоя обектив (за 400лв. ) в базара.
Ами става обективи колеги и колежки. За тия пари толкова.

Получаваш, толкова колкото плащаш. През 3 дена една и съща тема.
Старите Сигми са проблемни с фокуса. Старите тамрони са проблемни с шума.

За новите мнение нямам. Те са и скъпички.
И аз искам да си взема 24-70/2.8 на Никон. Но нямах 2к и си купих новата версия на Тамрона. Ми перфектен е за парите си.

А не бях си гурен за Никона, щотото и там и се носи слоавата че е до бройка.

А, и нещо друго. Аз не съм от хората който гледат крайща,винетиране, цветове и т.н. Снимам>смъквам на ПЦ-то>лек едит > Печат. И се кефя....

Тва е . [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 12:50

Не знам ама все едно говорим за различен обектив тука! Или моята бройка е няква златна :D Моя Тампон е остър дори и на 17мм, фокуса му си е точен, въобще не е бавен, до сега не съм попадал в ситуация в която да не фокусира дори и много тъмно да е! Не знам кво толкова му намирате пластмасово, всичките в тоя клас са такива :D Единствено съм съгласен че е шумен Относно 18-105 пасти да яде спрямо тоя Тамрон! Въобще не е компромис точно 18-105 е компромис!Много ми е интересно с калво го превъзхожда според колегата (ivjordan)( В осрота,цветопредаване,светлосила,бързина,боке??? :D Ок с 50-105 но към края е доста мек! Имамх и 35 1.8 и я продадох, понеже след като взех Тамрона не си спомням да съм го слагал някога, въпреки че си е хубав обектив ! А за сигмата 17-50 2.8 както казах и горе може да е и още по добра!



Публикацията е редактирана (07-04-15 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 13:26

А сега видях мнението и на kvakioh, което е не до там позитивното, после сам си го е казал:( Още по-ясно бих го дал като пример, че има доста хора, които купуват въпросния Тамрон и дотам, повече няма какво да дадат или искат. Ни твърди, ни нещо по-светло.) Ами точно така прав си, защото обектива е достатъчно добър за всекидневен или да тръгнеш на разходка, патуване и дори да заснемеш събитие, без да закачаш твърд с който може да се искара в дадени ситуации и малко повече :)[shtrak]



Публикацията е редактирана (07-04-15 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: GTR   
Дата:   07-04-15 14:23

Хахаха ... [smile] Горко на такива като мен, които нямат много опит...[smile] Имам 18-105; Чета вчера темата и се надъхвам, как след работа ще ходя да си взема Тамрона... след няколко часа чета пак, че е добре да се пробва с конкретния апарат и си казвам "утре ще си взема фотото и с него в магазина, а после ще си продам 18-105цата... Ставам тази сутрин, приготвям чантата с апарата за го взема с мен и чета отново - Тамрона не е нищо кой знае какво и едва ви е нещо много по-добро от китака... Казвам си, "ми тогава да не чупя грешни пари за друг обектив, не са ми излишни" и оставих апарата вкъщи. Сега пак чета и отново ме обзема желанието да ходя да си го купя [smilie25]
Добре си разнообразявам деня с такива емоции [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 14:43

Да весело :D По някога се изпада в крайности и всеки си знае неговото! Но така е всеки има различен вкус и потребности :) А и явно тук е и до бройка обектив- тяло! Така че нищо не ти пречи да отидеш и пробваш, а не е задължително да копуваш! [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   07-04-15 14:49

GTR, правилното решение е едно [smile] , стига да имаш средствата. Вече притежаваш 18-105, купи си и Tamron-а. Поснимай известно време и с двата, и реши кой да си оставиш. Аз бях така - имах едновременно Tamron 17-50/2.8 на 1000D и 550D, и 18-105 и 35/1.8 на D80 и D5000.

Daniel_P, ще съм ти благодарен, ако пуснеш снимки с твоята бройка примерно на една права тухлена стена, на 17 мм, на различни бленди. И да са в цял размер. Да се види колко му е права/крива фокусната равнина.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив?
Автор: Daniel_P   
Дата:   07-04-15 15:13

Предложението на Pavlov е добро и аз така направих взех 17-50 на старо и имах 16-85VR и си реших за себе си ;) А за снимката ок довечера като се прибера ще щракна няколко кадъра! В интерес на истината това не съм го пробвал!

Ето няколко кадъра с него:

https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/xete0296.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1424377943_DSC_1315vzfor.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/jcbx3702.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1419884604_DSC_7698vforum.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1419279588_DSC_0058for.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/cpxs4081.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1419369083_DSC_9898da2forum.jpg




Публикацията е редактирана (08-04-15 17:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »