Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 09:52

Здравейте. Налага ми се да правя снимки които да принтирам директно и на момента с принтер Канон Селфи. Всичко хубаво, но не намирам никакъв вариант за безжичен принт по никона. Колегите които снимат заедно с мен, ползват разни сапунерки които се справят без прикачане на какъвто и да е адаптер. Аз разглеждах за адаптери за никон, но първо цената удря 2 бона!!!?!?!, и после това е само бридж между компа и апарата което е меко казано безумие и безсмислица. Ще съм благодарен, ако някой има идея. Защото е страшно неудобно да се сваля картата с памет средно по 108 пъти на ден!

Благодаря предварително..

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 09:53

Или да продавам всичката многохилядна техника на никон и да минавам на Sony А направо.. :(

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-15 09:54

Eye-Fi SD карта памет (Wifi карта) може да стане с нея. Не знам как се управлява и как работи точно, но има шанс с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-04-15 09:54

пробвай с вифи сд карта или си купи камера с вграден вифи

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 10:06

Eye-Fi SD карта памет, гледах и това, но каква е гаранцията че принтера ще я разпознае..

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 10:13

Разглеждай профила ти, не знам кое налага 108 пъти свалянето на картата. Другото което може да ползваш е функцията на Лайтрум-а. Но си кънектнат с кабел. Това е за колегите в мола,който снимат там за реклама.

Но не се занимавай. Направо продавай и си вземай някой сапунерка с WIFI. Пробвай с някой телефон бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 10:31

Незнам какво общо има профила ми с това. И какво те навежда на мисълта че няма смисъл. 108 снимки на ден, на плажа, не в България. 108 снимки е главата с хартията. Толкова се правят на ден, като всяка една е за различен клиент. Сега след като обясних се надявам да се занимаваш с профила ми..

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: asahi   
Дата:   06-04-15 10:49

За да принтира един принтер някой трябва да го управлява. При много големите принтери това е принт сървър. При по-малките принт сървърът е на клиентския компютър. При още по-малките тази функция се изпълнява от драйвера. Ако очаквате принтерът да принтира сам някой трябва да го управлява. Само някои фотоапарати на Канон имат възможност да управляват някои канонски принтери. Eye-Fi картите с вътрешния си софтуер дали го могат?

И тук идва другото неудобство - докато принтерът принтира фотоапаратът дали ще може да прави нещо друго?

Селфи принтерчетата си имат принт сървър с доста ограничени функции. Той си търсят файловете в картата на слота. Ако трябва да се снима и принти е добре да се ползват 2 карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: iivanov   
Дата:   06-04-15 11:07

DSLR dashboard - решението е с 3G рутер, който се флашва с модифициран openwrt фърмуер. Никона се закача на USB порта му. На компютъра си инсталираш софтуер и получаваш снимките директно от апарата. От там вече печат.[smilie18]

евтина алтернатива на camranger-a. Цената на рутера е около 35-40 долара.[smilie5]



Публикацията е редактирана (06-04-15 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 11:54

Не не.. Какви 3G рутери :) То като ще е така, ще свалям картата и ще принтирам директно от нея на принтера. Той си има кард рийдър + флаш рийдър. На останалите хора със всякакви сапунерки си принтират без да свалят каквото и да е. От сони до самсунг. Идеята ми е с по-хубавия апарат ( разбирайте колкото по-голям толкова по-голям) да печеля повече клиенти. Но на ден се правят 108 кадъра, ако 108 пъти на ден махам и слагам картата то тоя апарат ще се разнебити за месец. Гледах че 7300 има вграден wifi, но да дам 3 бона за тяло само заради това.. Съжалявам че ви занимавам, но просто мислех, че някой може да се е сблъсквал с това и да ми каже решение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 12:07

Леко ти намекнах как да го направиш. Но ти се хвана за захапливите ми думи.
Предполага се че няма да обикаляш паркове и градинки плажове и т.н.
Лаптопа с един дълъг ЮСБ кабел. На лаитрума включваш тедъркапчър. Tethered Capture

Вече ако целта ти е да си моблитен и да си всяка минутка на ход, то наистина си купи сапунка с WIFI.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-15 12:10

Купи си един nex 6 втора ръка, ще ти реши проблема а и сигурно ще ти излезе по-евтино от рутери, карти, кабели и т.н. А и е по-елегантно решение освен всичко друго

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 12:45

Дали NEX6 ще може да принтира безжично? В смисъл аз как да разбера дали са съвместими..

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: iivanov   
Дата:   06-04-15 12:56

Не четете между редовете да му се не види ..... рутера за който говоря е с батерия (издържа 4 часа минимум). Прави ти Wi-Fi access point който лено може да го бриджнеш с друг или както там решиш. Може да обикаляш свободно с хАпарата и да пращаш сМинки на ПЦ-то (Мак-а), иФоня (хАндроида) даже и за боровинка/къпина има .... каквото ти душа сака... Нямаш - wi-fi донгли други заигравки. Събира се в дланта като големина. Единствено имаш USB кабел към апарата. Девайса на който ще получаваш снимките трябва също на има wi-fi карта.

Wireless Tethered capture му се вика [smilie5]


http://ivo-ivanov.com/wp-content/uploads/2015/04/photo2-e1404814889889.jpg





Публикацията е редактирана (06-04-15 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 13:10

iivanov , абе човек, то нали като ще е така ще си принтирам директно и без този рутер. Принтера може да принтира от кабел, карта памет както и флашка. Много добре знам какво е 3G рутер, управител съм в IT фирма и съм продал и настроил доста от тях..

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: iivanov   
Дата:   06-04-15 13:13

Ахм ... отивай за блокче а4 и моливи, какво ще се занимаваш да ги снимаш - рисувай ги директно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-04-15 13:21

Аз като сонаджиите щи кажа купи си канон и си принтирай на канона хахаха. Ебаси и проблема го изкара ваденето на картатакартата!

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 14:37

Кажете какво точно е естеството ви на работа. За да може да предложим най-добрия вариант. Ако принтера има опция да търси устройство, с ВИФИ карта вероятността да сработи е 90%. Ако няма, значи нема да стане.
Моята логика работи така. ВИФИ картата изпраща сигнал, а принтера трябва да я приеме. За да я приеме, трябва да се "съединят".И тък като тялото няма такава функция, а това става през картата. Трбва принтера да има в менюто избор на вифи устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 14:59

Въпросния WU-1a Wireless Mobile Adapter в момента струва 60$ NIKON

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   06-04-15 15:20

Идеята е, на плажа, с човек с костюм, децата се снимат с него. И получават снимките на мига. Разбира се в чужбина. Принтера си купих, както и батерии, зарядни, мастилници хартия всичко. Сега осатава да реша само този "мааалък" проблем, който хората със сапунерки нямат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-04-15 15:27

Ами купете си сапунерка. И проблема е решен. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: moto12   
Дата:   06-04-15 17:52

Като гледам си достатъчно интелигентен,
само това не разбрах - "Аз разглеждах за адаптери за никон, но първо цената удря 2 бона!!!?!?!"
WU-1a не изглежда нито голямо, нито толкова скъпо. Wifi картата също не вярвам да е скъпа.
Всичко това излиза, че го знаеш, а не избираш вариант. Само едно повтаряне "не ми се вади картата". Просто ги пробвай вариантите, все ще ти допадне някой. Какви са тези смени на системи ала бала, не виждам да се оплакваш от снимките.

ps. От известно време си търся Д7000....

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   07-04-15 09:10

Имам Д7000 на 3000 кадъра в БЕЗУПРЕЧНО състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: m.djorov   
Дата:   07-04-15 10:02

Nikon d7200, не 7300 е с wi-fi, и струва 2000, не 3000. Щом имаш и сега Nikon, Поне няма да купуваш обективи. Но преди да го купиш, ако ще го купуваш изобщо е добре да тестваш дали ще стане работата с въпросния принтер, да не стане само даване на пари за без нищо. Не, че тялото е лошо, но явно се търси някаква специфична функция.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   07-04-15 10:42

Да, от тялото съм адски доволен. Точно за това ме е яд..

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: jivkojj   
Дата:   07-04-15 10:59

В същност решението е доста просто:
Eye-fi + мобилен телефон.

Картата се конфигурира в т.нар. "директен режим" (Direct mode). Т.е. след като бъде направена снимката, картата я качва автоматично на мобилния телефон/таблета. От там нататък вече телефона си печати на принтера, дали безжично, дали през USB-OTG кабел - въпрос на личен избор.


Eye-Fi

MoPhotos


Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: Тед   
Дата:   07-04-15 11:09

Губи време с таблет или телефон. Трябва да влиза по менюта, още едно устройство.
Той иска от дисплея на ДСЛР да принти...няма време на плажа.
Отнема време трансфера на файла до телефона, и после от него до принтера.
Иска и място на телефона.
Да си взима модул на Никон или да сменя системата /6д Канон...вграден модул и множество мрежови опции/.
http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Wireless/WU-1a-Wireless-Mobile-Adapter.html - 60$, но връзка с таблет и фон, дали ще пейрне с принтер...надали.
Снимаш в студио....по-малко кабеляци и повече свобода на движение.
В случая се казва да е мислил преди, а не след....



Публикацията е редактирана (07-04-15 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: didZ   
Дата:   07-04-15 11:26

jivkojj това звучи засега най-добре. Благодаря много ще разучавам. Така или иначе винаги ходя с по една ябълка и един сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: m.djorov   
Дата:   07-04-15 11:33

написа:

> В същност решението е доста
> просто:
> Eye-fi + мобилен телефон.
>
> Картата се конфигурира в т.нар.
> "директен режим"
> (Direct
> mode). Т.е. след като бъде
> направена снимката, картата я
> качва автоматично на мобилния
> телефон/таблета. От там нататък
> вече телефона си печати на
> принтера, дали безжично, дали през
> USB-OTG кабел - въпрос на личен избор.
>
>
>
> Eye-Fi
>
>
> MoPhotos
>

Само да отбележа, какво пише в описанието на въпросното приложение: Note: MoPhotos DOES NOT work with the new Eye-Fi Mobi Cards. Да се внимава какво се взима.

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: jivkojj   
Дата:   07-04-15 11:47

Аз имах няколко години Eye-Fi Connect X2 4GB. С MoPhotos не съм я пробвал, знам само, че програмата беше актуална навремето преди eye-fi да напишат собствено приложение за Андроидите. Но и фирмената програма върши работа.

Тъй като аз картата вече не я ползвах, я подарих на един приятел, който е зъболекар и я ползва по сходен сценарий - полуавтоматизирано си прави документацията. Снима зъб или там каквото снима и картата автоматично качва снимката на сървара. После той я атачва към картона на пациента.

Дори има и още една благина - безконечен режим. Не се налага да трие картата. Когато се запълни до някъде, картата автоматично си трие най-старите снимки да си освобождава място. По тоя начин имаш нещо като бакъп на най-новите снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: hose   
Дата:   07-04-15 12:01

и всичко това вместо да държи шибания усб кабел на принтера и от време на време да го включва и принти?!?! вие луди ли сте бе хора… каква е тая мания в последно време - може да минава през 15 други неща но само и само да е безжично… и?! каква е файдата?! освен че и батериите падат рязко… WTF[smilie11] кое е най-простото решение?!

иначе отговра е прост - не, не е възможно
д7000 е стар модел и няма уайфи

Отговори на това съобщение
 Re: Wireless принт с Nikon D7000. Възможно ли е!?
Автор: agop4o   
Дата:   07-04-15 12:18

* Съвместим с операционна система iOS и със смарт устройства под Android. Тази функция изисква да се използва специално приложение, което може да бъде изтеглено безплатно от Google Play™ и iTunes Store®.
Android, Google, Google Play, YouTube, и други марки са търговски марки на Google Inc.
А дали принтера е с такава операциона система.За да се използват вифи картата или Модула на никон за което предлагате.[smilie11]



Публикацията е редактирана (07-04-15 12:20)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »