Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 избор видеокамера Sony
Автор: pearmint   
Дата:   02-04-15 15:19

Моля за помощ:
Трябва спешно да купя видеокамера, ориентираха ме към Sony PJ620 и PJ810. Моля за някакви мнения, приемам и препоръки за други модели. Бюджета ми е до около 1500лв.
Ще я ползвам за заснемане на семейни видеоклипове, но на детенце и ми се иска да е възможно най качествено и сигурно, спомените са важни за мен.
Благодаря предварително.

 Re: избор видеокамера Sony
Автор: venci79   
Дата:   02-04-15 22:37

panasonic fz1000 снима и в 4к ;) и прави невероятни снимки и имаш 2 в 1.



Публикацията е редактирана (02-04-15 22:45)
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 04:58

Още един глас за Panasonic FZ1000! В момента струва 1599 лв. с бонус SD карта. Ако искаш да го тестваш - в София съм, пиши на Л.С.
Sony PJ620 и PJ810 са камери с микроскопични сензори, а Panasonic FZ1000 - с едноинчов сензор. Не може и дума да става за сравнение!
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: panaiot   
Дата:   03-04-15 12:51

Аз имам Sony PJ820 и мога да кажа, че е невероятна камера. аз също снимам децата си във всякакви ситуации. Преди два дни снимах представление в детската градина. Повярвай ми, ако ти трябва само видеото, фотоапарат с видео възможности не е за това и ще кажа защо. Моята камера има страхотна стабилизация, която моите обективи с 4 стопа могат само да си мечтаят за тази стабилизация. Плавното приближаване и едновременното фокусиране е още едно нещо което няма как фотоапарат да го направи така както камерата направента точно за това. А звукът без микрофон, да продължавам ли.

Ако е за видео да бъде видеокамера, ако е за фото да е за фото.

Аз давам предимство на Sony PJ810. [smilie24]
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: fraction   
Дата:   03-04-15 12:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 17:29

panaiot,
Няма лошо, че споделяш ограничения си опит именно тук, а не в www.bg-mamma.com! Съветвам те, обаче, да се въздържаш от заключения и съвети, които очевидно не са в твоята компетентност. Какво имам предвид:

"Повярвай ми, ако ти трябва само видеото, фотоапарат с видео възможности не е за това и ще кажа защо."
- Твърде категорично заключение, което е много далеч от реалността. Да видим какво следва.

"Моята камера има страхотна стабилизация, която моите обективи с 4 стопа могат само да си мечтаят за тази стабилизация."
- Мисълта е безкрайно неясна, а изречението - граматически неправилно. Кои точно са "моите обективи", които имаш предвид? Не смяташ ли, че трябва да цитираш точните стъкла, за да дадеш отправна точка за някакво сравнение? На всичкото отгоре оскъдната информация в изречението е неточна. Много фотоапарати имат изключително добра стабилизация във видео режим, а някои от тях - по-добра от тази на Sony PJ810 (напр. Panasonic FZ1000).

"Плавното приближаване и едновременното фокусиране е още едно нещо което няма как фотоапарат да го направи така както камерата направента точно за това."
- Абсолютно лаишко твърдение, което не отговаря на действителността. Много фотоапарати фокусират и по-бързо, и по-плавно (което е важно за видео!), и с по-малко колебания (hunting) от Sony PJ810. Един от тях е Panasonic FZ1000. А за "плавното приближаване" просто не ми се коментира! ОчевАдно нямаш опит с обективи, които са оптимизирани за видео!

"А звукът без микрофон, да продължавам ли."
- Да беше продължил, че тук направо ме хвърли в оркестъра! Звук наистина няма при липсата на микрофон! Само дето дори и евтините сапунерки имат микрофони и записват някакъв звук. Колко е качествен е друг въпрос!

Sony PJ810 е страхотна камера за любители без претенции и снима страхотно видео - пак според критериите на любители без претенции. За съжаление тя е твърде скъпа за това, което представлява. Сензорът й е микроскопичен (1/4 инч), а визьорът - със смешно ниска резолюция. Натъпкана е с екстри, от които потенциалните й купувачи комай нямат нужда - вход за микрофон, изход за слушалки, LED проектор със съмнително качество и т.н. Общо взето - манджа с грозде за 1499 лв.
За 100 лв. повече Panasonic FZ1000 предлага 1 инч сензор, по-добър обектив, 5-осова стабилизация, UHD видео, висококачествен визьор и т.н. Е, няма изход за слушалки и проектор, но ... за 1599 лв. - толкова!

Не искам да обезкуражавам никого да споделя своя опит - вкл. любители с ограничена практика и знания! Пледирам само за някаква що-годе адекватност на мненията и препоръките. Все пак този форум е специализиран! Очаква се да бъде и авторитетен.



Публикацията е редактирана (03-04-15 17:35)
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: dido1234569   
Дата:   03-04-15 18:01

chrisnoch
Размера на сензора при видео не е чак толкова от значение както при снимките!
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 19:15

dido1234569,
Хайде де! И защо?
Да не би при видеото да важат различни физични закони? Или естетиката на видеото се различава коренно от тази на снимките?
Неслучайно всички професионални камери за дигитално кино (които струват десетки хиляди) са с големи сензори - супер 35 (което е различно от ФФ и е по-близо до APS-C).
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: r_rusev   
Дата:   03-04-15 19:30

Още 1 глас за Sony PJ810.
chrisnoch - Гръмогласно, арогантно,некомпетентно в специализиран форум.
Купи си трактор. С един удар ще го палиш [smilie23]

 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 19:38

r_rusev,
Мнението ти за моята компетентност не ме интересува!
Аз може да съм "гръмогласен" и "арогантен", но имам аргументи! Твоите къде са?
Ще си купя трактор, ако искам!
Не виждам с какво твоят глас се различава от гласът на panaiot. И двамата имате лаишки представи и критерии за видео.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: 798099   
Дата:   03-04-15 20:40

По една щастлива случайност, познавам chrisnoch

Ами... хайде да не се изхвърляте толкова, а?! Въпросният chrisnoch е режисьор в едно такова предаване, за което всички Вие сте готови да направите кунилингус на когото и да било...

Хайде, стига, а!!!

 Re: избор видеокамера Sony
Автор: ioana-foto   
Дата:   03-04-15 21:06

https://youtu.be/phjZKWd5hm8

"Плавното приближаване и едновременното фокусиране е още едно нещо което няма как фотоапарат да го направи така както камерата направента точно за това."
- Абсолютно лаишко твърдение, което не отговаря на действителността. Много фотоапарати фокусират и по-бързо, и по-плавно (което е важно за видео!), и с по-малко колебания (hunting) от Sony PJ810. Един от тях е Panasonic FZ1000. А за "плавното приближаване" просто не ми се коментира! ОчевАдно нямаш опит с обективи, които са оптимизирани за видео!

chrisnoch , прегледай горния клип и коментирай моля . FZ 1000 е страхотен туристически апарат, всичко в 1 , но нито е най добър в снимките , нито в видеото. Един добър компромис и нищо повече .
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: simbon4o   
Дата:   03-04-15 21:08

Автор: chrisnoch
Дата: 03-04-15 04:58

Още един глас за Panasonic FZ1000! В момента струва 1599 лв. с бонус SD карта. Ако искаш да го тестваш - в София съм, пиши на Л.С.
Sony PJ620 и PJ810 са камери с микроскопични сензори, а Panasonic FZ1000 - с едноинчов сензор. Не може и дума да става за сравнение!

[smilie24]

ПС бих добавил само, че панасоника прави и страхотни снимки [smile]



Публикацията е редактирана (03-04-15 21:12)
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: ioana-foto   
Дата:   03-04-15 21:17

Само не разбрах кой на кого ще прави " кунилингус" и що е то " кунилингус" ? , май трябва по подробен разбор тук.[smilie11] [smilie3]
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: radikyokushin   
Дата:   03-04-15 21:19

Поредните ВЕЛИКИ глупости в тема за видео.
Колега pearmint, камерите, към които са те насочили са чудесни, ако ти се паднат в пакетчето от "Лъки бой".
Аз пари за такова "нещо" не бих дал, ако няма поне един пакет зрънчо с него.
Послушай всички, включително и мен, които са ти препоръчали fz1000 и после дълго ще ни споменаваш с добро!

П.П. Относно chrisnoch - аз не го познавам и не знам кой е, но мненията му в темите за видео (и не само) в този форум, като знания са над нивото на поне 90 процента от хората, които ги четат и коментират, което за съжаление му носи повече негативи, отколкото някакво признание!
Просто му се чудя как още има сили и нерви да обяснява наготово и безплатно неща, за които много хора си плащат, за да научат.

 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 22:13

ioana-foto,
Този "клип" съм го гледал сигурно преди теб, а и вече съм го коментирал в една друга тема. Ако не се лъжа - пак по твоя "препоръка". Graham Houghton ми е много симпатичен и често казва смислени неща, но в случая не е прав. Просто не е разбрал как точно работи пръстена на обектива на FZ1000 и как точно може пълноценно да се използва.
Ако беше прочела по-внимателно темата и ако познаваше камерите, за които иде реч, щеше да разбереш, че коментарът на panaiot се отнася за автоматичния фокус. Съответно аз съм коментирал АФ, а не ръчния фокус на FZ1000, за който говори Graham Houghton във въпросното клипче. Sony PJ810 на практика няма ръчен фокус (е, има някакво подобие!) и точно тук FZ1000 изпъква с още повече предимства - пръстен на обектива, пийкинг, прецизно увеличение на част от кадъра и т.н.
Без да искаш си направила страхотен комплимент на FZ1000 с фразата: "Един добър компромис и нищо повече ." Че какво повече? Това е хибриден фотоапарат, който се справя забележително и със снимките, и с видеото. Единственият му конкурент (само засега, дай Боже!) е Sony RX10, който е по-добър в някои неща и изостава в други. Както неведнъж съм писал, идеална камера няма! Или ако има, то тя не струва 1600 лв.!
Апропо, за FZ1000 пиша от личен опит. От три седмици съм щастлив притежател на това удивително технологично постижение. Преди да го купя, съм изчел и изгледал всичко из Интернет и съм го тествал целенасочено няколко пъти. Досега не съм открил други, освен всеизвестните недостатъци.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 22:26

radikyokushin,
Много благодаря за милите думи! Рискуваш да си навлечеш "неприятности" с тях, но ти си знаеш и без да ти го казвам.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: ioana-foto   
Дата:   03-04-15 22:39

chrisnoch , малко се отклонявам от темата но може би за автора ще е полезно.
Тъй като стана ясно че разбираш от видео , би ли казал защо поставяш FZ1000 пред RX10 , който също е един отличен компромис. Много им се чудя на тея двата апарата , и може би ще се обзаведа скоро с някой от тях.

В клипа ми направи впечетление насеченото зумиране по време на видео , така ли е в действителност ?
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: dido1234569   
Дата:   03-04-15 23:30

Заснемането на видео от любител какъвто е автора на темата най лесно се постига с видеокамера.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-04-15 04:12

dido1234569,
За лесното сигурно си прав. Авторът на темата обаче не пита за най-лесното, а за най-качественото, което може да се вмести в бюджет около 1500 лв.

ioana-foto,
Аз имам няколко причини да избера FZ1000 пред RX10:
- Обективът. За моите нужди 25-400 мм (ФФ еквивалент) пасва по-добре. Това решение е компромисно най-вече в два аспекта - непостоянната максимална светлосила (2.8 - 4) и остротата в краищата на кадъра. По принцип обективът на Сони е по-добър, но на мен ми идва къс.
- Визьорът. Просто е чувствително по-добър.
- Автофокусът. Просто е по-бърз и работи при по-ниски нива на осветеност - чак до -4EV. Панасоник са решили да бъдат щедри и новата им технология "DFD" (Depth From Defocus) присъства и в това тяло - веднага след дебюта си в GH4. При FZ1000 тя работи една идея по-бързо заради несменяемият обектив, но това е друга тема.
- Подвижният във всички посоки екран. Снимам доста видео и за мен това е важно. Екранът на Сони е малко по-добър, но се движи само надолу-нагоре.
- UHD видеото, което неправилно се нарича 4К. За някои проекти е подходящо да снимаш в UHD и да даунконвертираш в HD при монтажа - така в картината има повече детайл. За други проекти не е подходящо. И тук има компромис - в UHD най-широкият край на обектива става 35-37 мм, защото сензорът се чете в кроп режим. Няма пълно щастие, какво да се прави!
- Вградени възможности за таймлапс. При RX10 просто липсват, а на мен ми трябват.
- Големината на тялото. За моите ръце FZ1000 е по-удобен, а аз снимам много от ръка. Тялото на RX10 е метално и донякъде е защитено от прах и влага, но тези неща за мен не са приоритет.

RX10 има и други предимства:
- Втори пръстен на обектива за контрол на блендата, който има превключвател за безстепенно и на практика безшумно регулиране на светлосилата. Това е много удобно - особено при снимане на видео.
- Горен екран, на който се показват основните настройки.
- Отделна врътка за корекцията +/- 3EV.
- Поддържа автоматично ISO в ръчния видео режим.
- Обективът (Цайс с постоянна бленда 2.8) е по-остър по краищата от Лайката на Панасоник.
- Батерията държи по-дълго, макар и не с много.

Може още много да се каже за приликите и разликите между двете камери. Производителите не си признават, но всички тестове сочат, че използват един и същ сензор на Сони. Вероятно двете компании обработват сигнала от матрицата по различен начин, но резултатите са толкова сходни, че е почти невъзможно да се открият разлики. Във видео режим Сони четат целия сензор и даунконвертират до HD. Панасоник не казват какво точно правят, но изглежда го правят също толкова добре.

Аз избрах FZ1000, но други вероятно ще предпочетат RX10. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай! Ще се постарая да отговоря възможно най-бързо.



Публикацията е редактирана (04-04-15 04:16)
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: simbon4o   
Дата:   04-04-15 09:55

Много добро ревю от първа ръка! [smilie24]

Бих добавил само, че панасоника има и приличен слоу моушън режим. Пада качеството, но и много повече кадри в секунда записва от колкото повечето камери в този клас и дава още възможности за мераклиите да снимат видео. Също така четох, че стабилизацията май не работи по време на слоу моушъна(може да бъркам камерата).
Сонито трябва да има таймлапс, но като всяко сони трябва да си го купиш представяйки се за американец понеже сайта им не приема българи. От опита ми с този сайт и тегленето на приложения от там - това е истинско мъчение. Аз лично ги препсувах 3 пъти и реших никога да не купя това приложение и си снимам с безплатното такова написано от hotsnail за андроид. И то има някои проблеми породени от андроид у-вото на което го ползваш, но ... От другите фирми само канон май не пуска аванта таймлапса във всичките си камери, може да бъркам.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: kiten   
Дата:   04-04-15 15:49

До тук стана ясно, че не трябва да се купува видеокамера , а клипчета и семейството да се снимат с горе опоменатите фотоапарати. Следва и по същия начин да информирате питащия какви стабилизатори, флайками, стедиками, кранове, гимбали, дроиди и други полезни джаджи да си закупи или наеме, така че когато си гледа клиповете да не се появяват симптомите на морската болест.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: simbon4o   
Дата:   04-04-15 16:53

Като искаш да си вземеш камера за семейно снимане за спомен, няма нужда да даваш повече от 500-600лв... ако искаш да снима добро видео и ти се дават повече пари по-добре да е за нещо по-така...
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: jivkojj   
Дата:   04-04-15 16:59

Купуването на фотоапарат в качеството на видеокамера от любител ще доведе до първоначалната проба дали действително е така високо качеството. В последствие като открие колко е неудобно да държиш фотоапарата, да зумваш, да пускаш и спираш ще накара любителя просто да зареже това упражнение и да ползва апарата както апарат. Просто защото ергономията е на ФОТОапарат. Особено пък ако купи въпросния фз1000 ще има един гигантски апарат с фиксиран обектив.
 Re: избор видеокамера Sony
Автор: dido1234569   
Дата:   04-04-15 18:57

И аз това исках до обясня на chrisnoch че по добре за любителски цели е видеокамера а не фотоапарат.Най малкото което е че фотоапарата е неудобен за видео от любител.Другото което е че снимал съм с въпросната камера и е напълно достатъчна за заснемането на детски рожденни дни,ваканции и др.Качеството е перфектно за тези цели!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.