Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-03-15 09:46

плати си ддс мита и гаранционно обслужване и ето ти цената...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   19-03-15 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   19-03-15 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-03-15 11:08

Автор: Hman

Някой ако може да обясни следния феномен. Търся светкавица Godox Ving V850 в Ebay отварям обявите една след друга и гледам на едната продавача - "dynaphos photo video". Смятам цената спрямо курса на лирата 221лв. мисля си, ще си я поръчам от София. Влизам в сайта им в БГ и гледам същата с цена 317лв.


Поръчай си я през ибей до БГ адреса.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   19-03-15 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Hman   
Дата:   19-03-15 18:17

Джъмбо
"плати си ддс мита и гаранционно обслужване и ето ти цената..."

Когато са внесени от dynaphos, от Китай най вероятно, би трябвало да са им платили мито и ДДС.
Светкавицата се изпраща от България значи и за тази на нашия пазар и за тази в ebay.co.uk са платени всички такси. Работата е там че ние в България сме "патрони" затова е нормално всичко да ни е по скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: burningice   
Дата:   19-03-15 18:27

От UK се плаща по три пъти мито и по два пъти ДДС, защото карат от другата страна [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: juslen   
Дата:   19-03-15 18:39

Докато манталитета на БГ търгаша е да вземе нещо за 5лв и да иска да го препродаде за 25лв само ще си мечтае за успеха на големите търговски вериги по света и жално ще гледа зад витрините как потенциалните купувачи само зяпат и после вкъщи цъкат ''Buy It Now'' [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 19:32

Айде скъпите неща - иди-доди, ама като ми искаха в синтеза 20лв за филтърен преходник дето от ебей е 0.99 с доставката... трудно запазих благоприличие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: BOZO   
Дата:   20-03-15 03:52

Харесах си раничка... тук в известен фотомагазин - 539лв...
Проверих на прима виста в Аmazon.uk - 305лв. с доставката. За разлика от 234лв. си заслужава да я почакам 10 дни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-03-15 21:41

За много от аксесоарите сигурно е така, но с не всички обективи цената тук е по-висока от цената в Западна Европа или дори САЩ! Поне такива са моите наблюдения в последно време, след покачването на британската лира и американския долар. За да завърша темата с добро ще кажа, че вече закупих въпросния обектив, без отстъпка, макар, че питах за такава. Намерих го в един от магазините наличен, става въпрос за новия Nikkor 20/1.8G. Пиша от комшията, защото жената ме изгони да спя навън, като разбра цената [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-15 21:45

При условие, че има поне 3 варианта и доста по-евтини за същите мм, един твърд на 1.8 и два зуум на 2.8 светлосила...Този 20 може да отпадне. А ако е за кроп апарат има 5 варианта. Но решението е според желанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-03-15 21:57

За ФФ е. Нали не става въпрос за Сигма 20-40 ;) Един път го задрасках от опциите, бях писал, че е супер, ама за кроп и навсякъде го дават такъв, ама пак за кроп. Кои са другите?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-15 22:04

Сигма 20/1.8, Сигма 20-40/2.8 (не го отписвам, макар че скоро няма да мога да покажа колко е добър на ФФ, само на кроп, Д610 има малко още време докато дойде), Никонския 20/2.8 старичкия. Е, да новият 20 Г е наистина добро стъкло, но като се търси по-изгодното или както казах ще е от чужбина или нещо друго.
Не го намерих сега като гледам личните източници на различна от нов цена. Явно малко се купува и само нов и не искат да се разделят с него.
Мога да дам моя 20-40/2.8 за проба, подбрана бройка е. Сигмата 20/1.8 съм я ползвал на Канон, доста остра и нелоша като кривене и цветове.
ДАже Zeiss 21mm f/2.8 съм виждал по-евтин от този Никон, макар и втора ръка. С кутия беше и като нов.



Публикацията е редактирана (22-03-15 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-03-15 00:11

И на мен ми похвалиха (дори в магазина) Сигма-та 20/1.8, стария Никкор 20/2.8 си е по-тъмен, дори да беше също така остър светлосилата в случая е скъпата и не е същото. Аз просто си заплюх този Nikkor 20/1.8G още като излезе и гледах първите ревюта в нета. Даже май бях първия, който пусна тема за обектива, но тук във форума много не го отразиха...сигурно отново заради цената.
В интерес на истината отидох и сравних 20-та с 18-35G, защото се колебаех между тези двата (16-35,17-35,14-24 ми идваха много скъпи) и направих няколко тестови кадъра на различни бленди и дължини. Впечатли ме остротата на 20-та, дори на 1.8 и централна точка. Така и взех окончателното решение.

Идеята ми като цяло беше друга - исках да кажа, че въпросния обектив в момента излиза с 200-400 лева по-евтино закупен от БГ, отколкото от Англия. Вярно е това, че не го продават масово онлайн, ново стъкло е и втора ръка го няма още, подобно е положението и тук...само дето е по-евтино. Аз за това го взех от тук. С 18-35G положението е сходно, но има и други примери, където техниката не винаги излиза по-евтина отвън... колкото и да съм се клел в това преди [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: ops5   
Дата:   28-03-15 06:13

Здравейте, ако си купя обектив от друга страна, няма да имам гаранция? Има ли наблюдения какъв е процента на проблемната техника в тези случаи?

И какво става, ако обектва е кофти - дали има някакви сервизи освен официалните на съответните марки?

Питам, за да си преценя риска за купуването на обективи.

Благодаря на всички предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: m.djorov   
Дата:   28-03-15 10:23

Зависи от къде купуваш предполагам. Би трябвало да има гаранция, но ще трябва да го пращаш в страната на продавача. Аз например имах проблем с един рутер от амазон - веднага ми пратиха нов, само им пратих по пощата стария. Но те Амазон към рекламациите са на друго ниво.
Някои неща са с международна гаранция и трябва просто да ги занесеш в съответния представител на марката в страната, други ще трябва както ти писах да ги пращаш до продавача. Остава да си прецениш дали си струва или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-15 10:35

Аз миналата седмица, като взех 20/1.8 от наш магазин ме увериха, че гаранцията важи и в чужбина! Не виждам защо обратното да не е в сила...или има двоен стандарт? Всъщност гаранцията отвън е два вида - осигурена от производителя/официалния вносител или такава от търговеца. Обикновенно продуктите с гаранция от търговеца са по-евтини от останалите по тази причина, а при проблем е необходимо да се свърже човек с тях, а те обикновенно имат поддръжка и сервиз само в страната, в която е закупен дадения продукт. Поправте ме, ако греша, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Rand   
Дата:   28-03-15 11:26

Да взема да отворя един магазин за фототехника.[smilie11] Четейки темата излиза, че продавайки на нормални, а не на търгашки цени, ще ударя конкуренцията в България в земята.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: ops5   
Дата:   28-03-15 11:57

Като се замисля, въпроса важи и за базара. Има ли наблюдения какво е качеството на техниката в базара? Какъв е риска да попаднеш там на кофти обектив?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: mmjm   
Дата:   28-03-15 15:22

Баазарът ни
е много по-добър
от баазарът им
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: victory13   
Дата:   28-03-15 15:34

Моментът е добър да се сдобиете с фото-продукти на цени, по-ниски от тези, по които подсмърчахме преди година.
Трябва да се има в предвид, че това са неща, поизостанали от това време.
Вече ми обявяват цени за продукти, които са изчерпани, на съвсем друго ценово ниво... Няма да се хареса, и не искам да коментирам, но всеки може да изтества, ако поръча нещо неналично в момента...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   28-03-15 19:50

Автор: Rand
Да взема да отворя един магазин за фототехника.[smilie11] Четейки темата излиза, че продавайки на нормални, а не на търгашки цени, ще ударя конкуренцията в България в земята.[cool]


Шо само един? Отвори 5-6 направо, че да избиеш рибата по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   28-03-15 19:53

Типично бг мислене - не съм се хванал, не съм го направил. Другите са абдали...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: satansho   
Дата:   28-03-15 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »