Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7200 или D610
Автор: virosh   
Дата:   21-09-16 15:47

@colorphoto, слагаш блендата на 16 или 22 и снимаш открито и светло небе. Може и бяла добре осветена стена. Ако имаш мацаници по сензора - повярвай ми ще ги видиш.

Иначе на отворени бленди не си личат. Аз имах на D7100 преди време и чак като реших да щракна няколко пейзачета на по-затворена бленда видях какво мазаво ми беше по сензора. След което си купих почистващи материали и си го почистих.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200 или D610
Автор: colorphoto   
Дата:   21-09-16 16:19

Ама хора,аз знам как да правя теста и на предишни тела съм го правил - просто искам да кажа че не ми е от важност дали има точици и не би трябвало това да разваля съня на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200 или D610
Автор: virosh   
Дата:   21-09-16 16:26

Да ти кажа и аз смятах като теб докато не ги видях на мой кадър и не ми хареса как изглежда. Да, това в повечето случаи може да се оправи с обработка, но аз не обичам да пипам така по кадрите освен ако наистина не е наложително.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200 или D610
Автор: krist   
Дата:   21-09-16 16:35

"Точици" е малко далеч от точното описание. "Точки" е по-точно. Понякога стават толкова много, че е дразнещо да ги махаш на ръка във всеки кадър, даже има случаи, в които е трудно да се махнат, ако попаднат на неудобно място в кадъра. Отделно, може и някое косъмче да има, което съвсем да развали нещата. Казваме ти как се тества, най-вече с идеята не толкова, че не знаеш, а че явно не го правиш често, и за това не си забелязал колко неприятно може да е положението с петната.

@melkor, как чистиш? Аз наскоро опитах за втори път с шпатулките на Green Clean и така омазах нещата, че повече точно с тази система никога няма да опитвам (кърпичките им за обективи обаче чистят много добре).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200 или D610
Автор: virosh   
Дата:   21-09-16 20:47

@krist, точно с Green Clean и нямах никакви проблеми. Иначе по препоръка на приятел си взех на Eyelead SCK-1, но все още не ми се е налагало да го ползвам та само си стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7200 или D610
Автор: pumabg   
Дата:   21-09-16 21:08

D750....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »