Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 07:48

..с марихуана:
http://m.dariknews.bg/11408805

С рецепта,за терапевтични цели.Остава въпросът,кой ще ги пише тези рецепти.Джипи-тата ли? НЗОК ще я реимбусрира ли?И кой ще я сАди? Защото ако разрешат употребата й,би трябвало да разрешат и отглеждането й. Има в България подходящи условия за отглеждане на канабис. Има и "земеделци" с опит в това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 08:37

Силно против съм. На нашего брата, който по рождение си е леко като ударен с мокър парцал само това му трябва и съсвсем ще го даде по течението. Имам предвид, че със сигурност ще се злоупотребява с "вратичката" в закона и ще се "лекуват" и неболни. Отделно, че няма сериозни научни доказателства за лечебното действие на алкалоидите в конопа. Единственото, което лекува със сигурност е собствената си абстиненция.... и амбицията за живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 09:00

Така е,няма сериозни доказателства за терапевтичния ефект на тетрахидроканабинол (който е алкохол,не алкалоид), обаче и при хомеопатията няма доказателства,пък лекуват с нея.Канабисът помага на някои онкоболни или хора с други нелечими и животозастрашаващи заболявания да преодолеят психическото си опустошаване,в следствие от лошата переспективата на живота си,пред която са поставени.Да облекчиш подобно състояние никак не е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-03-15 09:07

h_bio то сега всеки си павка и то на дебела цена ... 100 пъти по-добре е THC да е по малко в медицинската и тоя процес да е контролиран!

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 09:08

Дори и незаконно, който е искал да пуши трева, пуши трева.

Правото следва практиката. Така системата се разтоварва от нещо, което и бездруго не е в състояние да контролира, защото почти всички го правят. А няма как да арестуваш и осъдиш всички.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 09:11

Доста пациенти с МС я ползват,те имат най-силен довод за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 09:12

Сега няма да се заяждам на тема химия на ниско молекулните биологично активни вещества, но строежа на споменатото от теб съединение е доста по сложен от този на тривиалните алифатни и ароматни алкохоли (низши и висши) за да бъде нарича така. Ако следваме тази логика трябва и на захарозата и дори нишестето или тетрациклина да викаме алкохоли. Ако трябва да сме абсолютно коректни тетрахидроканабинола е ароматен терпен.

Казах алкалоиди заради физиологичното дейстие въпреки, че съгласно класическата дефиниция някои от биологични-активните вещества (а те са над 100 в конопа, не е само хидроканабинол) няма азотен атом и да, не са алкалоид в пълния смисъл на понятието. Но и много витамини, които нямат амино група и не отговарят на класическата химично-структурна дефиниця на понятието "витамин". Причисляват се към този клас според биологичната си функция.



Публикацията е редактирана (19-03-15 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 09:15

Аз по принцип съм за.

Щом държавата не може да пресече една незаконна практика, по-добре е да я легализира, вкара в режим и контролира.

Същото е и с алкохола, проституцията, притежаването на лично оръжие.

Но пък би следвало и да се повишат санкциите за неспазване на режима.

Иначе няма смисъл. Все едно да приемеш закон, че небето е синьо.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 09:17

Прекалено си толерантен към институциите и тяхната неспособност да се справат.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 09:20

Ами, нали казах - при положение, че сигурно поне едни 20% от населението пафкат тревица, няма как да се търси наказателна отговорност. Няма толкова съдилища и затвори.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 09:23

Ама то не е нужно да се търси отговорност на употребяващати, ана пордаващите, разпространяващите и пр.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: houngan   
Дата:   19-03-15 09:24

20% от населението пафкали? ..... В кой свят живеете? И това е поредната измислена списана за 2 минутки статийка с жълт характер - обмислят, може би, би ли било добре ако, ще видим след 10 години....

И какъв е точно проблема хората да пушат трева? По-лошо ли е от алкохола? По-лоши и опасни ли ще станат, отколкото пияни селяндури в дискотека?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: stoikovv666   
Дата:   19-03-15 09:26

Сега да видиш какви сме земиделци [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 09:28

И за това стана дума, а е и основен пазарен принцип - има ли търсене, ще има и предлагане. Дори и извън закона.

Пример - сухият режим в САЩ. Никой не е спрял да пие, само дето държавата е загубила много пари в опити да пресече контрабандата, както и от несъбиране на данъци и акцизи.

Като казах САЩ, та се сетих за Бил Клинтън, който си призна, че като студент пушил, но не вдишвал, и това едва не му струва президентството... А Мониката духала, ама не гълтала... но това е друга тема. :-)) Сега в няколко щата вече марихуаната е легализирана.

Та, почти не познавам човек под 40 години, който поне веднъж да не е пушил марихуана.

В момента има търсене, има и предлагане. Има бизнес, но държавата не прибира никакви данъци от този бизнес.

Нормалното би било това да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 09:43

То и в продажбата на органи има бизнесм търсене и предлагане. "Но държавата не прибира никакви данъци от този бизнес."

Нормалното ли би било това да се промени???

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: 798099   
Дата:   19-03-15 09:49

Имам един спомен от близкото минало: внесените от чужбина автомобили не се облагаха с ДДС, ако собственикът е инвалид. Та... колко дебеловрати момчета станаха "инвалиди". [smilie10] Живея съвсем близо до ТЕЛК в София, та съм ги виждал как спират с джиповете и подават/получават документите си. При това извън официалното работно време...

Да не се случи същото и с тревата.


Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 09:51

Точно това ще се случи Точно тези момчета и техните кукловоди инициират подобни законодателни промени. Точно затова съм против.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 10:31

Сравнението не е много коректно.

Трансплантацията на органи е правно регулирана дейност, която се извършва в българските болници.

Има незаконна търговия, защото има недостиг на органи за трансплантация. Но в България не можеш да си донесеш бъбрек отнякъде и да ти го трасплантират в болницата законно.

Ако повече хора декларират приживе, че биха дарили органите си за транстлантация след смъртта си, този проблем нямаше да съществува.

А това, че някакви "момчета" щели да се възползват, не може да бъде аргумент. То и сега всякакви големи черни джипове спират на местата за инвалиди в моловете, но това не означава, че не трябва да има места за инвалиди.

Дайте по тази логика да няма никакви закони, защото някой щял да ги заобикала.

Това е друг проблем.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 10:38

Никога не съм разбирал, защо някои хора са толкова против наркотиците. И защо веселият ефект от тия вещества е толкова страшен в техните очи. Ако имаше вещества, които имаха само весел ефект и никакви вредни действия, пак ли щяхте да сте против? Какъв аргумент ви остава тогава? Човек не трябва да се чувства прекалено добре? [smilie5] При всички положения личен избор на всеки е какво да прави с тялото си, не си хабете трезвото време да се притеснявате за моята амбиция за живот......

Хубавото в случая при нас е, че гледаме какво прави белия запад прекалено много. Стане ли легална тревата сега на федерално ниво в САЩ, а това ще стане, започва домино ефект по целия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 10:39

Аз бях учуден,че канабисовите ферми в Калифорния,една голяма част от тях се държат от български емигранти.Нали те са законни вече от няколко години.Съответно и персоналът им е съставен от доста българи,та промлем с липса на земеделци едва ли ще има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: 798099   
Дата:   19-03-15 10:48

Сливенски, естествено, че закони трябва да има! Работата е в това, да са написани така, че да не оставят "вратички" от които да се възползват всякакъв вид тарикати. Е, остава и втората част - контролът по спазването им, но да не разводняваме темата.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: gbdesign   
Дата:   19-03-15 11:00

Аз съм за, да се позволят и най-тежките наркотици. Да ги продават без рецепта в аптеките на символична цена. Така обществото за няколко години, ще се изчисти от всички безмозъчни откачалки. Като почнат да мрат хора на всяка крачка, някои ще поумнеят и ще оцелеят, а останалите ще послужат за лошия пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 11:05

gbdesign [smilie24]
Не само наркотици а да се поощряват и самоубийствата - който е склонен да си закопае живота, не го заслужава. И да направят една неограничена магистрала за бмв-та с дебели буки от двете страни. Напълно подкрепям естествения подбор, че станахме много на тая клета планетка...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 11:07

[smilie5] Вярвай си, че само безмозъчни откачалки ползват наркотици...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 11:18

Вижте, аз няма смисл да участвам в тази дискусия след като тя тръгна в посока защита на наркотиците. За азбучни истини няма да споря...особено с хора, които не са способни да ги проумеят. Жалко е, че има хора, които смятат, че щаститето и веселието е в наркотиците [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 11:24

Никой не защитава наркотиците.

Нито пък щастието и веселието в тях е повече, отколкото в алкохола, цигарите, карането на пистов мотор с 300 км/ч по магистралата, пускането със сноуборд върху лавина или снимането на акули в морето без защитна клетка.

Въпрос на личен избор.

А и нали дискусиите са, за да разменим мнения, а не да се съгласяваме един с друг за всичко... :-))


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 11:24

Тревата не е наркотик. Нека почнем оттам. Това - чисто научно. Все едно на кафето да кажете наркотик. Проблема с наркотиците в обществото е, че информацията за тях се поднася от тотално невежи люде.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 11:32

Аз не мисля, че съм невеж по въпроса. Информацията си съм я получил в университета и в библиотеките му. Инфорамцията поднесена под формата на Трейнспотинг и т.н. по-обективна ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 11:50

И тревата, и кафето, и алкохола, и хероина са наркотици.

С предозиране на хероин мога да се убия, с предозиране на алкохол мога да се убия. Защо не е забранен алкохолът, ако аргументът е, че наркотиците са забранени, защото може да се убиеш с тях?

Тютюнджийството води до рак и сума други здравословни проблеми - тютюн се произвежда и продава свободно. Лекарствата произвеждани от фармацевтичните компании имат понякога невероятно опасни странични ефекти, водят до зависимост, увреждат органи. Каква е тая логика, която сте я научили от университетите и библиотеките? Аз съм на мнение, че да се забраняват молекули е безмислено. Стигмата свързана с черния облак на наркоманията пречи да се информират хората за фактите свързани с тия вещества. Не е ли по-добре да имаш достъп до достоверна информация и да си вземеш решение сам с какво да се тровиш, а не да поемаш рискове защото да знаеш подробности за наркотици се смята за нещо лошо? Хората обичат наркотиците, затова има търсене и предлагане. Това няма никога и по никакъв начин да спре. Въпросът е да се намали опасността от употребата им, а това става с легализация и образование, не с плашене, фръцкане, осмиване и обвинения.

Ако се притеснявате за дечицата, дето все някой тъмен дилър ги зарибявал, то легализирайте всички наркотици. Дилърите не искат лични карти и няма никакъв контрол над продажбата на наркотици, защото това е черен пазар, а това води със себе си опасности за личността и обществото, които нямат никаква връзка със самите наркотици.



Публикацията е редактирана (19-03-15 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 12:09

И с вилица можеш да се убиеш. Ключовата дума тук е ЗАВИСИМОСТ. Защото в общия случай мога да пия, мога и да не пия. Мога да пуша, мога и да не пуша. Мога да карам мотор с 300, мога и да не карам. Но ако съм хероинов наркоман дали мога днес да не си сложа попмапата?

Отделно, че една бира или една тютюнева цигара няма да ми променят реакциите и усещането за реалност. Наистина ли не правите разлика между тези неща???

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 12:20

Опитай се да накараш някой заклет пушач да не запали следващата цигара или да дръпнеш чашката на пияница. Ако алкохолизмът е в достатъчно напреднала фаза, НЕпиенето може да е смъртоносно.

Отделно малко трева, малко кока, малко хероин, малко алкохол, малко амфетамин също няма как да ти променят реакциите и усещането за реалност.

Алкохолът променя усещането за света, затова не можеш да шофираш под въздействието му. Това е опасно. Защо е легален? Дали имаме по-лежерно отношение към този наркотик, защото сигурно всички сме го опитвали и знаем за какво става дума? Непознатото винаги е по-страшно, затова и в горния си пост съм писал, че трябва да се образоват хората, за да се намали опасността.



Публикацията е редактирана (19-03-15 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: jivkojj   
Дата:   19-03-15 12:24

И ... разговора влезе в поредния порочен кръг, където никой от опонентите няма да мръдне на милиметър от мнението си, независимо другия какви доводи му вади [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-03-15 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 12:29

Че това не е ли всеки разговор? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 12:29

Ами, то няма как да "мръдне", защото се говори за едно и също нещо.


Ясно е, че веществата, които имат влияние върху нервната система на човека, са вредни и че предизвикват зависимост.


Ясно е, че както има зависимост към хероина, така има и към алкохола, никотина и така нататък.


Но забраната им не решава проблема, защото хората ще продължат да ги употребяват.


Единствено информацията и контролът върху разпространението им могат да окажат някакво влияние върху употребата им и последствията от нея.


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 12:33

https://i.imgur.com/9aZRIsl.png


Това е от The Lancet, който сигурно го има по университетските библиотеки. Понеже темата е за канабиса, вижте къде е той и къде са тютюнът и алкохолът. Нали си говорим за ЗАВИСИМОСТ. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 12:37

Зависимост - добре, а физиологичния ефект? Вобще не ми се говори повече. Чудя се и вие кво' се пънете. Както отбелязахте у нас, въпреки съществуващата нормативна уреда, така или иначе се разпространява и употребява без проблеми. Така, че проблем нямате.


Peace!



Публикацията е редактирана (19-03-15 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-15 12:38

На тази таблиза виждам, че LSD го дават по-слабо от канабиса.

А като знам какви филмчета съм гледал, където са правени опити върху войници с LSD, както и снимки на зависими от LSD, чак ми е трудно да повярвам, че го определят като едва ли не безвредно.

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 12:46

Имаме проблеми и ти също имаш проблеми, защото вместо данъците ти и времето на държавните органи да отиват за нещо полезно, те отиват за борба с наркотиците. Ако отиваха за образование и научни изследвания свързани с наркотиците и зависимостите, щеше да има далеч по-голям ефект. Вместо това тези две неща са възпрепятствани, защото не можеш ей така да си правиш изследвания върху ефектите и механизма на работа на психотропни вещества, защото са вече записани в закона като вещества без медицинско приложение и не вярвам да е лесно и дори възможно да се работи с тях в научна среда. Честито!

В хода на подобни научни изследвания има шанс да се научи много за човешката физиология и нервна система, но вместо това родната полиция ни пази и ние се радваме на живота трезви пред екрана, облъчвани от трезви турски и индийски сапунки.



Публикацията е редактирана (19-03-15 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: houngan   
Дата:   19-03-15 12:49

Трябва да се направи едно фондче да се съберат едни парички и да се вземат 10-тина грама на баце х_био. Да пробва и да види за ефекта. Гоблини и тролове няма да види, нито ще пропада в шарени тунели, от което той е толкова наплашен [smilie7] И под въздействието на една тревица, човек е десетки пъти по-безопасен от такъв на 2-3 и повече ракии. https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/forum_simp0059.gif


Да уточня, че не ползвам такива неща, но имам приятели.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 13:03

h_bio не знам какъв е тоя университет и библиотеката му, но ми кажи, за да знам да не ходя там... бас държа, че дори определението на думата наркотик не можеш да ми кажеш без да преровиш уикипедия...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: h_bio   
Дата:   19-03-15 13:08

Доообре! Момчета спирам да пиша наистина. Не ми се спори не ми се говори. Не искам да се меся на никой в религията. Не, че не обичам да дискутирам. Повечето от вас са приятни събеседници и съм го казвал и в други теми, но личните съобщения с квалификации от рода на "дървен философ" и "тесногръд малоумник" и "злетак" ми дойдоха в повече.

Пийте си лекарствата и си зимайте дозите редовно, че иначе се изнервяте.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 13:12

Slivenski LSD съм вземал като млад и зелен много отдавна - безвредно е доколкото нямаш никаква зависимост, никаква абстиненция, никакви остатъчни ефекти след като престане да действа. Има разни спекулации за флашбекове и някакви дивотии, но засега нищо научно доказано. Опасността от LSD е, че докато си "във филма", можеш да направиш много глупости, т.к. губиш всякаква връзка с реалността - да се хвърлиш от някъде, да нараниш някой и т.н. Което никак не е за пренебрегване. Между другото някой да е ставал свидетел на насилие в следствие трева? Защото в родния град в съседния блок един бивш военен закла жена си и детето си след кило ракия...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 13:14

Една доза старо уиски за h_bio [beer] Пийте вие, за да не се трови той. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-15 14:23

Според сина ми (спортист и маняк на здравословен живот), кафето е опасен наркотик. Не близва. Да не говорим за алкохол [smilie10]

За мене пък и двете не са. (Наркотици). Мога със, мога и без - и многократно съм прекарвал различни периоди и визлишък и в пълно отсъствие на всяко от двете. Нищо. Никаква разлика в самочувствие или в (научно измеримо) здраве. Нито ми липсва при неупотреба, нито ме събаря при употреба. И сме еднакво здави и се чувстваме еднакво добре с 'малкия' (той е по-голям от мене). Кой печели?

Той печели - финансово [smilie3] Спестил е немалко пари в сравнение с мене при други равни резултати.

Но само престанете да наричате кафето (и дори ракията) 'наркотици', защото ме боли корема (не от наркотика, от смях!). То зависимост има и от чистия въздух - той наркотик ли е? [smilie6]



Публикацията е редактирана (19-03-15 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 14:27

Кофеиновата зависимост и алкохолната такава са факт. Не става въпрос обаче да сърбаш половин кафенце сутрин и 200 грама ракия 2 пъти в седмицата :) Така, че наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-15 14:28

И едно от златните правила на Йога е:

"Умереност във всичко! Включително във въздържанието."

Всичко екстремално е вредно. Екстремално количество здравословна храна е много вредно. Изпиване на екстремална доза най-чиста изворна вода може да е смъртоносно. Няма как екстремалното въздържание да не е вредно. Долу екстремизма!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 14:34

Да, хората дето не пият, дето не ядат месо, дето са еко, био, мио... някак си нещо не ми се нравят - прекалено големия светец...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: batsali   
Дата:   19-03-15 14:56

"Умереност във всичко! Включително във въздържанието." [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 15:32

Че е наркотик марихуаната- наркотик е, като всяко упойващо вещество. В категорията леки дроги се води. Дали има зависимост- има психическа, лесно преодолима. Спорно е, кое предизвиква по-силна психическа зависимост, цигарите с тютюн или марихуаната. Алкохолът със сигурност предизвиква по-силна психическа зависимост, както и физическа. При марихуаната физическа зависимост не се наблюдава, както и при цигарите.
По-тази логика алкохолът би трябвало да е "по-забранен", отколкото марихуаната.Да не говорим и от вредата на алкохола върху здравето и социалния живот на злоупотребяващия.
Факт е, че марихуаната помага наистина при някои заболявания. При МС (множествена склероза) има изчерпване на допамина в невралните клетки и се наблюдава невъзможност да си контролираш мускулите и общо влошаване на качеството на живот, до степен на невъзможност да се обслужваш сам. Канабисът, действайки на определени рецептори спомага за излъчване на допамин и това води до известно облекчаване на симптомите на МС, наред с това, че действа и антидепресивно върху психиката. Има и благотворно действие при глаукома, като намалява вътреочното налягане. От глаукома се ослепява. Поради тези факти съм склонен да е разрешена при пациенти с подобни заболявания.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: radi_nrj   
Дата:   19-03-15 17:00

Аз от собствен опит мога да кажа, че тютюна е много по-голям проблем от тревата. Всичко пушачи са долни никотинови наркомани (какъвто бях и аз 10 години) и като им кажеш истината в очите заемат автоматично защитна позиция и ти донасят от 10 кладенеца вода да те убедят, че не си прав.
Баща ми умря от рак на белите дробове след редовна употреба на тютюн, но и това не беше достатъчно да ме накара да ги откажа.

До сега не знам някой да е умрял от препушване с трева макар, че е доказано, че прекаляването с тетрахидроканабинол води до трайни увреждания на мозъка. Отделно не знам за случай някой да е имал каквато и да е физическа абстиненция към трева.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: rx   
Дата:   19-03-15 17:06

Мен ми е интересно на какво са били онези тримата варненски изверга дето убиха човечеца с 2 часа ритници. Да риташ някой 2 часа не е шега работа - който иска може да провери колко време може да рита някоя възглавница. Та говорейки за химия...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 17:18

Яко стероиди

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: pmartinov   
Дата:   19-03-15 17:53

Точно !!!

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-15 19:56

- Ало, 112?
- Да, 112, кажете моля!
- Съседите продават канабис!
- Как така продават?
- Ами по 6 лв. дозата!
- Купувайте бе , не е скъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекувай се народе..
Автор: stefan_fx   
Дата:   19-03-15 22:34

Дозата прави лекарството или отровата! След над 15 години опит лошо не мога да кажа, но определено си знам мярката! А защо, Кой и как придобива правото да лепи етикет "наркотик" е прекалено обширна тема. Не чаках някой да ми разреши 'законно' да опитам, но стигнах достатъчно далече, при достатъчно различни хора по тоя шарен свят за да преценя кое е преходно, кое е издържало проверката на времето и кое може да вреди или помага. Съжалявам и тези, които от страх не влизат в гората, но най-вече за онези които са спирани от първите. Щастието може да е навсякъде, но със сигурност е и в правото на избор! [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-03-15 00:02)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »