Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 13:29

Като няма паре - купува се употребявано или се отказваш.

За отстъпката - кажи им на продавачите че съм разрешил 30% да ти направят [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ако не питаш на място няма как да стане работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: unikalen88   
Дата:   18-03-15 13:32

те хората с 1500-2000 лева заплата не са много,може би в софия да,но тук около пловдив заплатите са 400-500-600 и по добрите 700-800.Затова има апарати за 2к има и за 500 за да може кои колкото възможност има,и затова се дразна някои като каже това тяло било орязано,или с еди ква си матрица,така е ма то е лесно вадиш 5 бона 2 за апрат ,два за обективи и 1к за аксесоари и няма да е урязано.ето аз сега си взех апарат,нямам чанта за него и се чудя как да го транспортирам,роди ми се детенце и малко е трудно да отделя 50-100 лева за чанта

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 13:34

В базара има чанти и по 20 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 13:46

Благодаря за отговорите до момента. Обектива, който съм харесал е нов, няма го в базара иначе нямам нищо против да го за купя от там. Благодаря и за разяснението за клиентските карти, остава само някой да ми съдейства напълно и още в понеделник съм готов за покупката. Нямам роднини с фирми, които да си върнат ддс-то, макар и 20% (ддс) отстъпка би били приказно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 13:50

Ама естествено е, че някои ще се захванат точно за цифрата 1500 или 2000...Отново присадено от пикселоманиаците и мегапикселизацията. А за сравнението на кола с фотоапарат или пожарогасител, което изобщо няма дума е естествено.
Говорех образно за 1500-2000лв. Имам предобра представа колко може и как се изкарват и 500лв. Видял и виждам това всеки ден.
Трудно е това с купуването тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   18-03-15 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: lamerko   
Дата:   18-03-15 14:13

Е, фотографията е скъпо хоби, каквото и да си говорим. Но интересно е как винаги телата са с предимство пред стъклата:

вадиш 5 бона 2 за апрат ,два за обективи и 1к за аксесоари и няма да е урязано

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-15 14:23

kvakioh , ясно ми беше, че ще има някой, който да се заяде, че давам пример с масло. Просто този е най-фрапантния, на който съм попадал напоследък.
А това, че не пазаруваш в ибей е очевидно, след като мислиш, че има много и супер изгодни цени. От време на време ставам свидетел на търгове в ибей, при които цената на употребявана стока надминава цената в магазина. Аз лично купувам и продавам много в ибей и да речем, че от 200 търга в които участвам, успявам да купя едно или две неща на много добра цена. При хубави обективи или друга фото техника, много добра цена е почти невъзможна. Да, понятието "много добра цена" е относително.



Публикацията е редактирана (18-03-15 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 14:39

Sigma Art 30/1.4 в БГ преди година- 1200-1400лв. Официален магазин в Англия/Белгия- 1050лв, пак по същото време.
Магазинче в Англия, третия мисля най-голям в Манчестър на място- 785лв. Достатъчно ясен пример. Еднакви условия на закупуване (опаковки, и др.) и гаранция.
Дори и в ебей няма каквото търся, хубавите неща никой не си ги продава...ЗАтова не купувам оттам, за продажби не ми се занимава да опаковам и пращам извън БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-15 14:45

Англия да. Останалите ЕУ страни- не за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 14:46

Това беше само един от многото примери. В Германия, Холандия и Белгия с упорито търсене видях подобни неща. Местата трябва да се търсят и преценяват. Не е лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: marves   
Дата:   18-03-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 15:04


За 20-30 лева на 1500 лева ли правим пазарлък? [smilie11]

Сериозно?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: m.djorov   
Дата:   18-03-15 15:19

10% на 1400лв са си 140лв, 5% 75 лв. За някой са нищо, за някой са си сума.
Пък като може, защо не?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 15:21

На 1500 лева 100 лева са пазарлък...

..., а 20 лева са излагация ...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-15 15:26

Според мен отиди в магазина и евентуално при вносителя. Обясни им, че смяташ да им станеш редовен и лоялен клиент занапред (т.е. да си пазаруваш основно от тях). Това можеш да го говориш с управителя на магазина - продавачите надали ще са много от помощ. Отиваш, казваш какво искаш и носиш парите с теб. Като стане време за покупка казваш искам да говоря с управителя и си говорите. Ако го няма питаш кога може да дойдеш и си говорите. Щом имаш 1500 лв. за обектив, а ясно че имаш достатъчно сериозно мозъчно разстройство известно като "любител фотограф" и съответно е много вероятно да се върнеш при тях след време. Повече от 5% при първа покупка не очаквай, но разбира се кажи че искаш 10%. Наистина не са им високи печалбите от обективи и фотоапарати, с някои изключения - просто понякога има неща, които са значително по-скъпи от реалната им цена в чуждестранните онлайн магазини. Има обаче и някои, които са си добре, но човек трябва да гледа, да сравнява и да си прави сметката.

Какво точно ще купуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 15:30

Не, грешката е в сметката. 10% са 150лв., при 5% е 75лв. Един филтър си е това сякаш?!

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kukumichin   
Дата:   18-03-15 15:30

20 лева излагация imitev....... imitev. Парите се печелят. 20 лева са пари като всички останали, кое му е излагацията, да искаш отстъпка. От Англия съм пазарил доста, но артикули за големи суми не съм си позволявал.
20 лева излагация... гаси му богаташите дет сме в този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 15:39

Ако пазаруваш за 100 лева за 1 лев ли ще се пазариш?

Тръшкаш 1500 леа за обектив за любителско снимане и искаш 10 лева отстъпка.

Поръчваш си реклама за ателието за 200 лева и искаш 2 лева отстъпка.

Големи спестители...

Евтини на брашното, скъпи на триците...

Аз за дребни суми не се пазаря. Пазаря се за цифри, които си струват.

Заради такава клиентела търговците слагат 20 лева отгоре и като се "спазариш" идва на тяхната цена.

Тези 20 лева обикновено търговеца предлага сам да ги свали.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: fraction   
Дата:   18-03-15 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-03-15 15:52

Аз пак казвам грешките са в калкулацията. Приемам мнението на imitev, но повече тежест щеше да има в темата за цените на мобилните оператори, където хората се радват, а не обръщат внимание на цените на горивата, тока, лекарствата и храните. И все пак намалението си е намаление, а в днешно време всяко такова ласкае и радва този, който ги няма или знае как ги е изкарал![smilie3]



Публикацията е редактирана (18-03-15 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-03-15 15:58

Хора не говорете на изуст, много от Никонската техника от високия клас в момента в големите и реномирани магазини в Англия за някой неща е в пъти по скъпа от България! Има си и неща който са малко по евтини но повечето скъпа техника е по скъпа!Друг е въпросът вече че в йбеи и други сайтове някой неща могат да се поръчат доста по евтино! Но и това си има недостатъци, тази техника е от сивия сектор и трябва да се внимава с продавача много и др....! Ако знаете колегата как да си докара някоя отстъпка споделете това се пита в задачата [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-03-15 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 17:04

Мойте изказвания и споделяне на личен опит и впечатления напълно може да ги игнорирате, ако се мисли че говоря наизуст. И сега да отида някъде из Англия, големи градове, все ще се намери нещо на изгодна цена. ЗА втората ръка съм видял доста, и даже 2 пъти ходих миналата година до разни забутани градчета наживо да видя малки магазинчета за техника и имаше бол неща.
КАто пример мога да дам, макар и скромен- визьор за безогледалка Фуджи купих, в магазина беше без опаковка картонена, само пликче, но нов, за 27 паунда, като в амазони и други е по 119. Мисля, че имаше смисъл.
ДА не споменавам колко изпуснах като Никонски 70-180 макро със леко затъркана кутия, кой знае къде е стоял, но нов и чистичък и гаранционен за около 1250-1300лв.
Пример милиони, дано да дадат поне малко отстъпка за автора на темата. Ако е нещо странно и не толкова масово, може и да стане по-изгодно наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: GenaDP   
Дата:   18-03-15 17:37

Най-евтино е да се открадне. Само гледайте после да не ви хванат...

Отговори на това съобщение
 Re: Отстъпка във фотомагазините?
Автор: Hman   
Дата:   19-03-15 01:05

Някой ако може да обясни следния феномен. Търся светкавица Godox Ving V850 в Ebay.co.uk отварям обявите една след друга и гледам на едната продавача - "dynaphos photo video". Смятам цената спрямо курса на лирата 221лв. мисля си, ще си я поръчам от София. Влизам в сайта им в БГ и гледам същата с цена 317лв.

п.п. Ebay.co.uk е Английският Ebay, Англия е в ЕU както повечето знаят, няма мито има си ддс.



Публикацията е редактирана (19-03-15 17:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »