Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   14-03-15 12:38

Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   14-03-15 12:46

Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 Някой знае ли кое ще извади по-добро видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   14-03-15 17:21

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: houngan   
Дата:   14-03-15 17:24

Никона прави по-добро видео, само един НД филтър 4 за много светло и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   14-03-15 17:46

Благодаря houngan ,защото имам въпросната видео камера но мисля да си взема нещо което хем да прави малко по-добро видео хем да прави яки снимки.Просто ми омръзна да с тез касетки,голяма играчка.Просто искам хубав фото апарат който и да прави видео с качество поне колкото моята камерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   14-03-15 19:47

A някакъв обектив с по-голямo Фокусно разстояние да ми препоръчате за около 350лв за Nikon D5200 ако взема само тялото?



Публикацията е редактирана (14-03-15 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-15 04:10

Nikon D5200 не става за видео, ама хич! Live View режимът е бъгав - на практика блендата не може да се контролира, докато не излезеш от режима. При снимане на видео визьорът е неизползваем, което е проблем в много ситуации.
Тази комбинация тяло + обектив струва 1200 лв. Ако видеото ти е проритет, далеч не е добро решение.
За 1600 лв. си купуваш Panasonic FZ1000. Получаваш качествен обектив с 25-400 мм еквивалент, страхотно FHD и 4К видео + таймлапс, съвсем прилични снимки и още един чувал екстри в сравнително компактно тяло с фиксиран обектив. Сензорът е 1" и има своите ограничения, но бие по почти всички показатели Nikon D5200 + Nikkor 18-105 + още един по-дълъг зум - и като цена, и като качество, и като ергономия, и като портативност, и като каквото щеш още.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   15-03-15 16:34

Благодаря chrisnoch ,да видето е по-приоритетно.Искам апарат който да искара качесвто поне малко по-добро от моята видео камера sony hdr-hc9а че с тез касети ми е писнало.Ако се напъна за д5300?Гледам има втора ръка д5300 с 18-140 за около 1100,1200лв.



Публикацията е редактирана (15-03-15 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   15-03-15 17:16

С ДСЛР камера трудно ще снимаш видео, става но не за всякаква тематика. турбосапунерите като FZ1000 имат повече общо с видеокамерите и конкретния панасоник е от най-добрите. Пробвал съм го - страхотна стабилизация, просто покъртително работи. Обектива е страхотен, видеото като качество е много сериозно, заради 1" матрицата има и малко дефокус във фона. АФ е доста бърз дори на лоша светлина... панасоник знаят как да правят видеокамери и си е проличало. Има някои кусури, но нищо сериозно. AF e като на GH4 - много добър.
Сони само имат подобен модел RX10, с по-малко зуум е - до 200мм еквивалент, но на 2.8 целия рейндж и самата камера е малко по-скъпа. Снима почти по същия начин, видеото няма 4К, но с последния ъпдейт на фърмуеъра сложиха по-добър кодек за 1080 видеото и в това отношение дръпна малко пред панасоника. Не съм го разцъквал като камера как е и кое как работи, но надали е зле.
Панасоник имат и много добри по-евтини модели с доста по-малка матрица и съответно по-лошо качество, но все пак прилично. Примерно FZ200...

ДСЛР-ите имат предимство, когато се гони плитък фокус(заради твърдите обективи) и високо исо(на тъмно). Д5200 има много кусури, но въпреки това вади доста прилично видео особено на 1600 и 3200исо сравнен с други камери в тия пари. Въпроса е, че е по-трудно да се снима видео с него. Няма фокус асистент и по дисплея е по-трудно да се фокусира. АФ по време на видео не е върха на сладоледа... Д5300 е подобрен не малко в тези области, включително работата с настройките по време на снимане на видео. Но все още няма фокус асистент. Другото, което им е куцо и е жалко че е така на тези камери е, че видеото на 5300 примерно е по-добро от на 7100 и май и на 7200, но в 5300 няма жак за слушалки(само микрофон) и ако искаш да снимаш видео по-сериозно си е спънка до някъде. Ако искаш да снимаш снимки, 5300 няма опция за фокус калибровка и това е можеби най-големия проблем на цялата Д5ххх серия. Чудесна камера е, тези няколко неща дето ги няма могат да са голям трън в ГЗ@ [smilie5]. Д5500 също не е стъпка напред, ако бяха вкарали фокус аджъстмента щеше да е следващия ми никон.

При канон нещата стоят различно - там евтини твърди обективи или поне читави и евтини за кроп матрици няма. Камерите снимат прилично, но... малко по-зле, АФ системите са прилични чак при 70Д и нагоре, видеото е добро само с magic lantern софта, който не е за всеки...

Сони имат някакво предимство при видеото именно заради това, което хич не им харесвам - SLT технологията. Огледалото не се мърда и постоянно се снима през него. Има някои кусури от това, но за видео посволява да се фокусира бързо като за снимки. Към момента нямат кой знае колко добре снимаща видео фотокамера от тези обаче, не са работили сякаш по подобряването на видео записа от доста време и другите ги позастигнаха и някои и позадминаха. Иначе А байонета има прилични обективи, втора ръка се намират и доста евтини ползвани понеже не е разпространена система и не държи цена. Можеби само А58 влиза в бюджета и е някак по-пресен модел, А57 е по-хубав ама май видеото на А58 е малко по-добро. Но и двете като фотокамери поизостават от Д5200.

Въпрос на вкус е всичко... ако видеото е приоритет FZ1000 дава много за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   15-03-15 19:06

Хм много благодаря за съветите.Ето един клип който съм снимал аз с моята камера и обработвал с адобе премиере про 5,5.Като го качих обаче в youtube се поразвали качеството.Горе долу това е стилът който ще се снимама и видеото и снимките.Но пак казвам ако няма даденият фото апарат да прави поне малко по-добро видео от старата камера ще си карам с нея и ще взема някой по евтин фото апарат който да прави по прилични снимки от моят 10 годишен мъник [smile]
https://www.youtube.com/watch?v=XXgcwYMLeFs

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   15-03-15 19:21

С твоята камера всичко е на фокус, с камера с 1" матрица ще имаш дефокусиран заден план(съответно, ако нещо не е на фокус ще личи много) и с ДСЛР - съвсем... Мисля, че FZ1000ката ще е оптималното решение, ако ти е достатъчно корав компа ще можеш и 4Кто да ползваш, там има гъдели при този формат като да кропиш от него до по-малък за по-добра стабилизация или да акцентираш на нещо дето не си зумнал на момента...
Отделно има и приличен слоу моушън панасоника - за такива репортажи ще е забавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: kvakioh   
Дата:   15-03-15 19:24

Апаратът става за всичко, ако човек положи повече усилия и време. Двойно повече усилия и доста, доста време, за да се докарат както трябва резултати.
Камерата е точно и основно за видео, дори малко по-лошо като качество и дете може доста бързо да се научи да прави видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   15-03-15 23:11

Благодаря ви.Днес говорих с едно приятелче което живее в САЩ и снима същите неща.Каза че там снимали с nikon d700 и бил много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-03-15 00:10

D700 няма видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   16-03-15 03:28

https://www.youtube.com/watch?v=phjZKWd5hm8
https://www.youtube.com/watch?v=tH5ccLiINK8
Проблем с fz1000



Публикацията е редактирана (16-03-15 03:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   16-03-15 07:38

Тези неща не съм сигурен оправиха ли ги, може да е фикснато вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   16-03-15 12:56

A може ли да се поправи въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-03-15 05:03

Дедо ти Graham Houghton нещо е недоразбрал, ама той си е любител, та му е простено. Пръстенът върху обектива на FZ1000 не работи по този начин, по който той се опитва да го използва. Бавното въртене на пръстена наистина няма никакъв ефект. С него се работи по друг начин, който е дори много по-лесен. За повече подрибности можеш да прочетеш серията статии на Andrew Smallman ТУК . Той не говори за видео (защото не снима такова), но коментарите му са валидни и за видеорежима на FZ1000.
Max Yuryev ми е много симпатичен, но търси под вола теле. Идеална камера не съществува - още по-малко на цена 1600 лв. По нещо за всичките 5 точки:
1. Захващането на плочката е децентрирано, защото тялото на обектива е с много голям диаметър и гнездото с резбата няма как да се вмести централно под него. Това е компромис, който води до пренебрежимото неудобство да сваляш плочката на всеки 90 мин. заснет материал. Не е болка за умиране! Като те гледам, ти и без това снимаш предимно от ръка.
2.30-минутното ограничение за дължината на единичен клип е продиктувано от европейското законодателство, което налага по-високи мита за видеоклип над тази продължителност - т.е фотоапаратът минава в клас "видеокамера". Това важи само за Европейската общност, а Max Yuryev е канадец, но FZ1000 се произвежда само в една модификация за целия свят - за разлика от GH4, който има отделна версия за Европа.
3. 4К видеото използва само част от сензора с размери 3840х2160 пиксела. Същата технология използва и GH4, но там кропът е по-малък заради по-малкото мегапиксели на сензора (16 МП срещу 20 МП). Технологичното решение и в двата случая е идентично (четене на пикселите 1:1) и гарантира висококачествено видео, но за сметка на загубата на широкия край на обектива. Както се казва, безплатен обяд няма! Това са хибридни камери и компромисите са неизбежни.
(Новият Samsung NX1 използва друга технология - чете целия сензор и след това даунсемплира до 4К. Засега отзивите са оскъдни, но всички твърдят, че този подход влошава качеството на изображението.)
4. Батерията е малка - по-голямата би означавала увеличени размери на тялото. Все пак 90-100 мин. видео не са малко. Резервните батерии са задължителни (поне две!), но това важи и за болшинството камери от този клас.
5. Максималната бленда на обектива се променя от 2.8 в широкия край до 4.0 в дългия край. Това е уникално постижение за 16-кратен варио обектив. Sony RX10 има постоянна бленда 2.8, но за сметка на двойно по-малката кратност (24-200 срещу 25-400 еквивалент) и липсата на 4К видео, таймлапс и т.н. Sony RX10 има, разбира се, други предимства - метално тяло, по-остър обектив (особено в широкия край и по краищата), отделен пръстен за блендата и т.н. Както вече казах, идеална камера няма!
За мен предимствата на FZ1000 са много повече от недостатъците му. За 1600 лв. по-добър хибрид до днес не е създаден!
Утре - кой знае? ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   17-03-15 07:38

Автор: chrisnoch
Дата: 17-03-15 05:03

[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   17-03-15 15:19

chrisnoch ,simbon4o много благодаря за изчерпателните отговори но какво ще рече -загубата на широкия край на обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   18-03-15 09:40

Понеже матрицата минава в кроп режим за 4К ще се ползва по-малка площ от нея затова и обектива вече няма да е толкова широк - ще хваща по-малък ъгъл(на практика обектива си е същия). На същия принцип мисля имаше и в Д5200 и Д7100 кроп режим за видео при 60к/с запис на фулХД.
Този кроп при FZ1000 идва не толкова лош, ако снимаш по-надалеч понеже обектива става още по-дълъг. Бях гледал разни семпли на видео със птици и други диви животни, супер си е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   18-03-15 22:52

аха мерси ,сега остана само да си го намеря втора ръка че доста ми надхвърли предвидените средства. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-03-15 01:33

Можеш да го купиш на изплащане с минимално оскъпяане.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   19-03-15 07:05

Мхм но гледам в ибей ги има втора ръка по 500 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   19-03-15 07:20

С тия неща си е риск. Първо в БГ сервизите масово са много зле с малки изключения. Второ техниката без значение марката не се прави като едно време - сега всичко се разваля. Та, ако не струва 800лв примерно неползван без гаранция за мен не си струва...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   19-03-15 16:45

Ами и ти си прав.Само не знам то ако снимам с нея в 4К сигурно 60 минути на 4К ще заема 50гб.не знам какви и колко карти ще трябва да му вземам?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: rapesco   
Дата:   19-03-15 17:56

за 500-600 лева си вземи една видокамера СОНИ и не се занимавай с глупости. ако ще купуваш ДЛСР за видео, помоли някой познат да ти даде да поснимаш с такъв и тогава купувай. иначе после ще има тема: що не ми се получава видеото, фокуса ми бяга, какъв микрофон да си взема, че се чува мергеленето на обектива и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: ludiakolio   
Дата:   19-03-15 20:57

Или камера или фотка,хибрид в днешно време е синоним на комерсиален т..ак.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-15 02:36

rapesco,
Видеокамерите за 500-600 лв. са с микроскопични сензори. Прочети цялата тема, преди да предлагаш неподходящи решения!

ludiakolio,
По всичко личи, че нямаш никакъв опит с хибридни камери. Откъде това самочувствие да даваш акъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: rapesco   
Дата:   20-03-15 08:35

Автор: chrisnoch
Дата: 20-03-15 02:36

rapesco,
Видеокамерите за 500-600 лв. са с микроскопични сензори. Прочети цялата тема, преди да предлагаш неподходящи решения!

А ти снимаш ли с видеокамера, аз го правя всеки ден. Сменил съм от 2003 г насам 5 камери и знам за какво говоря. Автора на темата в момента снима също с такава и не му допада единствено, че е с DV касети. Друго си е да източиш картата памет за 5 минути, друго от касетката да свалиш инфото. За FullHD 1080p трябват не повече от 2,07 МР сензор. Щом всички марки слагат микроскопичен сензор, значи задоволява нуждите за отлично качество. Като го пусна после на FullHD телевизор, картинката е кристална като сълзичка. Просто с видеокамерата само вадя, насочвам и снимам, не мисля за фокуси, скорости на затвора, мергелене на обектива, външни микрофони, да не говорим при странично залюляване какво кривене на образа се получава. Има полезни неща като потискане на шума от вятъра, увеличаване на звука на микрофона при зуум-ване и най-вече стабилизация.
Това за големите сензори е само в "професионалните" ви мозъци. От много умуване, не ви остава време да снимате. Добре, че не е АГРОФОРУМ, щото щяхте да им предлагате да орат с ФЕРАРИ, че било с мощен двигател, не като комбайните.



Публикацията е редактирана (20-03-15 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-15 11:40

rapesco,
Снимам с видеокамери от 25+ години, при това - с професионални. Щом ти си доволен от твоите камерки - няма лошо, снимай си с тях! Само недей да се перчиш с любителските си умения и да пробутваш ниските си критерии, че ми става хем смешно, хем жално!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-15 11:49

rapesco: по твоята логика моя тригодишен Samsung Galaxy S3 (за справка - телефон) е професионална видео техника, понеже има 8 мегапикселова матрица и снима чудесно цветчета на FullHD? И да, аз също съм имал камери - и на DV касетки, и с вграден твърд диск и тройна CCD матрица. В края на краищата ми дадоха професионална камера да си поиграя за едиин час и приключих с видеото - разпродадох всичката си "техника"...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: ludiakolio   
Дата:   20-03-15 12:05

chrisnoch

Много категорично,предвид че съм минал през 2 модела на наистина добрата fz серия на панасоник,но не разбирам какво толкова по-голямо предимство ще има човек,който снима предимно видео,че да се оправдаят тези хиляда и много нагоре пари спрямо нещо като Sony HDR-PJ410 примерно за 600 кинта ново.

Личното ми мнение е ,че тези хибриди стават все по-неконкурентни с цените си спрямо друга техника с подобни функции.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: rapesco   
Дата:   20-03-15 12:30

Човека е доволен от камерата си в момента, защото снима любителски. Търси подобно качество за определен бюджет и пита за ДСЛР дали ще му даде същото качество, за да съвмести снимки и видео в едно устройство. Идеята ми беше да го предпазя от покупка на нещо, което ще се размине с очакванията му и ще му постави още нови питанки. Предложих решение като за него, такова каквото ще му свърши работа без да се набутва с излишни пари.
Ако се търсеше професионално видео щеше да си пита за такова. Изказах си мнението без дори да опонирам на коментарите преди мен, но господата профита веднага скочиха, как може някой да купува техника за 500 лева. Ами да има такава техника има и купувачи за нея.

chrisnoch - разбери, че не всички искат да дават хиляди левове за да удовлетворят твойте, а не тяхните си критерии за качество.

lamerko - къде видя да съм категоризирал определена марка или големина матрица за професионална и непрофесионална. Защо слагаш на другите хора думи в устата им, които дори не са им на ума. Точно обратното съм написал, че една видеокамера може да даде много повече, отколкото един d5200 или FZ1000. Твоя телефон не съм го споменавал - ти си го измисли сам с твоята високомерна логика и реши да пишеш глупости, които уж аз съм написал. Като си големия професионалист с големата техника, по твоите критерии дай да тръгнем на разходка в морската градина с по две кила видеокамера на рамо да гоним децата, та да ги снимаме.



Публикацията е редактирана (20-03-15 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   20-03-15 15:15

До тук разбрах че FZ1000 ще прави поне малко по-хубаво видео от моето sony-hdr-hd9.А ще мога ли с адобе премиере про 5,5 спокойно да обработвам 4К видео материала от FZ1000?И снимките ще бъдат ли поне като на да речем nikon d3200?

Лаптопа ми е Aspire V3- 772G-9829
процесор- Intel Core i7-4702MQ 2,2GHz with Turbo Boost up to 3,2G Hz
рам- 8GB DDR3 L Memory
видео карта- NVIDIA GeForce GT 750M



Публикацията е редактирана (20-03-15 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-15 16:11

rapesco

За FullHD 1080p трябват не повече от 2,07 МР сензор. Щом всички марки слагат микроскопичен сензор, значи задоволява нуждите за отлично качество. Като го пусна после на FullHD телевизор, картинката е кристална като сълзичка. Просто с видеокамерата само вадя, насочвам и снимам, не мисля за фокуси, скорости на затвора, мергелене на обектива, външни микрофони...

Поседното цитирано изречение важи в същата сила и за споменатия от мен телефон - насочвам, снимам и не мисля за... всъщност не мисля.

Просто проявих неоумение, че критериите ти за качество се свеждат до резолюцията, а като довод даваш, че всички слагали миниатюрни матрици, значи това е ОК. То и всички, дето правят кремвирши слагат цялата менделеева таблица в продуктите си, но дали е добре - малко спорно, поне за мен. И пак казвам - имал съм камери, и то не от най-евтините. И съм виждал разликата в картината, спрямо новите DSLR-и...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   20-03-15 18:06

Видеокамера за 600лв има 1080, но то е по-слабо като качество от на някои по-скъпи телефони, които имат и по-големи матрици [smilie5] Дори като детайл някои по-старички безогледалки на 720р ще извадят по-добра картина... Това е любителска камера, нейното 1080 е като на смартфоните 20мп... файла е голям като за 20мп ама сравнено с фотоапарат с 20мп(и по-малко) не е същото.

С други думи, ако се търси подобрение в качеството видеокамера с малка матрица за 600лв няма да даде нищо повече от старата камера освен това, че няма да се сваля инфото от касетки.

FZ1000 не просто прави по-добро видео от евтина видеокамера, може да прави мноого по-добро видео, ако човека който го ползва знае какво прави. Да не говорим пък за снимки... Определено тези ултразуум хибриди са по-юзърфрендли за видеозаснемане от ДСЛР или безогледалка, по-близки са до видеокамерите като концепция.
На въпроса за компютъра и 4К записа - ще стане да се обработва, но ще е тегаво. Колкото и да е 4К си е доста голямо и битрейта е по-сериозен... Но 1080 видеото на панасоника е едно от най-добрите в класа фотоапарати снимащи видео(като изключим сони А7s). Лично на мен ми харесва повече от на всички ДСЛР-и и безогледалки, когато се снима на добра светлина и както трябва.

За справка - отваряте youtube или по-добре vimeo и в търсенето пишете FZ1000, разгледайте малко видеа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-15 21:12

venci79,
Panasonic FZ1000 снима в пъти по-добро видео от твоята настояща камера. Тук две мнения не може да има! [smilie5]
Друг е въпросът дали с твоя лаптоп ще можеш да обработваш 4К видео - и то точно с Премиер 5.5! Ще е тегаво, според мен. Не е задължително да се хвърляш директно на 4К, при условие, че разполагаш и с Full HD с много високо качество. След време ще смениш компютъра, ако наистина се окаже неподходящ. Не можеш да очакваш, че ще можеш да вдигнеш резолюцията на видеото 4 пъти, без да инвестираш в по-добра компютърна конфигурация.
Видеото с 4К резолюция засега няма директно пазарно приложение - с малки изключения, които не касаят България. Днес основният смисъл да се снима в 4К е, че при даунконвертиране до Full HD се получава по-детайлно изображение, отколкото ако се снима във Full HD. Постпродукцията се усложнява, но за определени проекти си заслужава. Утре сигурно ще е различно!

rapesco,
Сам се набута между шамарите, след като написа: "А ти снимаш ли с видеокамера, аз го правя всеки ден." с наивността и арогантността на любител, който е виждал камера за 60'000 лева с обективи за два пъти по толкова само на картинка! Бедата не е в това, че имаш лаишки знания и умения! Бедата е в това, че наистина смяташ, че камера за 600 лева е някакъв критерий, който заслужава внимание.
Много мило, че споделяш своя опит - колкото и да е ограниен той! Само не си въобразявай, че твоята камбанария е най-висока.
Времената са такива, че много професионални технологии стават достъпни дао широката публика на потребителски цени. Правилната им оценка може да се извършва само отгоре надолу - т.е. само професионалистите могат да дадат адекватно мнение за тях. Иначе всеки притежател на телефон с "4К видеозапис" ще стане глашатай на собственото си незнание!
Panasonic FZ1000 е еманация на високите технологии, предлагани на достъпна цена. Все пак някои супер-дупер телефони струват повече, нали? Тук нямам опит, така че ще замълча.



Публикацията е редактирана (20-03-15 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   21-03-15 14:48

Благодаря ви много, тези дни ще го взема този апарат.Чудя се само къде ще ми направят най-добра цена?И лошото е че съм свикнал сама да си снима видео камерата, без да барам никакви настройки.С този фото апарат ако пусна на автоматично няма ли да е същото като моята камера,какво толкова трябва да правя че да стане хубаво видеото и снимките и колко гб ще заема на картата да речем 1 час снимане на 4К?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: rapesco   
Дата:   21-03-15 16:11

Какви телефони, какви пет лева. Не мога да разбера защо постоянно навирате примери за телефони в темата. Явно тук е пълно с хора, които не четат другите, сами си влизат в некви филми и пишат откровени глупости. Гледам няма тема, в която да не набуташ FZ1000.
Да, моята камбанария не е най-високата, но е най-близката до опита на питащия и питането му (с последния си пост дори го потвърждава). Той самия никъде не спомена, че е искал 4К, докато ти не му набута Панасоника. Ако си е променил критериите и желанията нека си вземе "професионални технологии стават достъпни до широката публика на потребителски цени" - нали така, лошо няма.



Публикацията е редактирана (21-03-15 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: simbon4o   
Дата:   21-03-15 18:32

Венци, за да не си усложняваш живота не го пускай от сега това 4К :). На въпроса снима ли камерата сама - да има достатъчно любителски настройки. Има и опции за понижаване на качеството на записа(да пестиш място на картата) и пак ще е по-добре от евтина камера.

4К може да ползваш, при нужда от снимане на видео на отдалечен обект - после с премиера ще отрежеш каквото ти трябва от кадъра и ще имаш доста приближение. Предполагам качеството ще е по-добре така от колкото с дигиталния зуум... Може да го ползваш, ако отидеш на някое много яко място и искаш да запечаташ по-детайлно момента... Панасоника има и добър слоу моушън - можеш да си поиграеш и с него. Така де..., ако ти се дозадълбочава в снимането има с какво да си играеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   21-03-15 18:56

Аха мерси а ако искам да снимам по-добре да не ползвам любителски настройки какви други настройки трябва да направя за видео и снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-03-15 13:48

venci79,
Въпросът ти е зададен твърде общо, за да получиш смислен отговор!
Под "любителски настройки" разбирай автоматични режими, които при Panasonic FZ1000 работят почти перфектно. Има, разбира се, и полуавтоматични режими (P/A/S), които масово се ползват и от професионалисти. Изцяло ръчният видео режим не поддържа "Auto ISO" (за разлика от някои други камери), но за мен това е качество, а не недостатък.
60 мин. видеозапис в 4К са около 45 GB.

rapesco,
Колегите пишат за телефони, защото те си приличат с твоите видеокамери по един много важен критерий - размери на сензора. Очевидно няма смисъл да ти обяснявам колко е важно това, защото ти си знаеш своето и не приемаш съвети. Твоя си работа!
Изобщо не се опитвам да "пробутвам" Panasonic FZ1000 на когото и да било. Не получавам процент от продажбите, за съжаление! Писал съм за тази камера в тази тема и съм я споменал в друга с едно изречение. И в повече теми да бях писал, теб какво те засяга?! Снимай си с камерката за 600 лв. и бъди щастлив!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   22-03-15 20:49

woooooow 60 мин. видеозапис в 4К са около 45 GB.Хора много благаодаря за помоща, особенно на chrisnoch , simbon4o и lamerko тези дни ще вземам, само още се чудя къде ще ми дадат най-добрата цена и отстъпка?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-03-15 13:54

Моето проучване показа, че цените на Panasonic FZ1000 в България са същите, ако не и по-ниски от тези в Европа. В amazon.de се намират и по-евтини оферти, но се доплаща за 2-годишна гаранция (стандартната е 1 г.). Като включиш опцията, цената става по-висока от тази в България, където стандартната гаранция е 2 г.
Цената в САЩ е по-ниска, но трябва някой приятел да то го донесе лично оттам, за да спестиш едни има-няма 200 лв. Не знам дали гаранцията от САЩ важи в целия свят. Не препоръчвам този вариант, защото видеото е по NTSC стандартите, което е неподходящо за Европа и по-голямата част от останалия свят. За разлика от GH4, FZ1000 не е "World camera" и е локализирана - т.е. не може да превключва между NTSC и PAL стандарти.
Ако искаш да тестваш FZ1000 лично - аз съм в София, пиши на Л.С.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   24-03-15 18:34

chrisnoch благодаря мнгого за всичко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   20-04-15 17:56

Поръчах FZ1000 от тази промоция с допълнителната батерия.
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100108007037.html

Мился да взема и още една карта за 4К видеото.Чудя се между тези двете?
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/250882014008.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/254407000006.html
Някой за съвет за карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: kery70   
Дата:   20-04-15 20:16

Ще си доволен. А ще можеш и хубави снимки да правиш!!! Честито!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   20-04-15 20:59

нека дойде първо :) Някой за съвет за карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: kery70   
Дата:   20-04-15 21:09

За 4К мисля че трябва да са UHS-1.U3 Може и да греша нека каже някой снимащ видео.



Публикацията е редактирана (20-04-15 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   21-04-15 00:48

https://www.youtube.com/watch?v=-Kp7W5KNhxU
https://www.youtube.com/watch?v=9nMBFespUx0
Някой със съвет за карта?



Публикацията е редактирана (21-04-15 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   22-04-15 20:34

Взех гоооо скоро ще има клипове и снимкиии.Ето една снимка от днес.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=868320943240033&set=gm.765615343537811&type=1&theater

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: ioana-foto   
Дата:   22-04-15 23:02

Не слагай снимки от фейсбук , той ги мачка яко , ползвай някоя облачна услуга, примерно mail.ru дават 25GB free.
Чвстито за новия апарат , чакаме видеоклиповете вече .
Аз лично бих взел Sony RX10 но това е мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   22-04-15 23:21

Мерси ioana-foto за инфото, а относно сонито видеото ми е по-приоритетно на този етап затова взех фз1000.



Публикацията е редактирана (22-04-15 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5200 с Nikkor 18-105 vs Sony hdr-hd9 за видео.
Автор: venci79   
Дата:   27-04-15 01:11

Огромни благодарности на chrisnoch,апрата е супер,само където не му разбирам на настройките че има 1000 неща:D
.ioana-foto домързя ме да се регестрирам в някой сайт да качвам там снимките за по-голямо качество,но скоро ще го направя.Ето още една снимка,скоро и клип ще има ;)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=870880436317417&set=gm.767681413331204&type=1&theater



Публикацията е редактирана (27-04-15 01:24)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »