Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: делчо   
Дата:   11-03-15 22:53

Доживяхме да видим някаква реална конкуренция в България. [cool] [cool][cool]
И това само след като Теленор стъпи на пазара:

Теленор: за 14.99 лв = 1000 мин + 4000МБ
Виваком за 14.99 лв = 1000 мин + 4000МБ
Мтел за 16,03 = 1200мин + 3000МБ в мрежата FREE
Мтел за 20,54 = FREE + 5000МБ

Мисля М-тел, са с едни гърди напред.
Дали ще паднат още[smitten]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: simbon4o   
Дата:   11-03-15 22:59

Да бях изчакал, теленора ме набута да го плащам това за 20лв ама с 2000мв нет [smilie5]

Всичките са маскари...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: rx   
Дата:   11-03-15 23:03

Дам... откриваме плюсовете на свободния пазар - с около 3 века закъснение, но по-добре от нищо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: ecobo   
Дата:   11-03-15 23:10

Разговор днес във Виваком:
Аз: Искам да подпиша за 4 номера с новата промо тарифа.
Той: Имате ли договор?
Аз: Нямам, изтече преди повече от година.
Той: Кажете номер!
Аз: 0********
Той: Ама те номерата ви се водят на фирма.
Аз: Нищо, договора е изтекъл. Прекратяваме това и ги пишем на частно лице.
Той: Еми така не става.
Аз: Сигурен сте?
Той: Еми не става, промоцията е само за физически лица.
Аз: Еми, ето, аз съм физическо лице, искам тези номера, на които отдавна е изтекъл договора, да ги запиша на мен.
Той: Еми не става, господине, казах ви, против правилата е.
Аз: Значи нямате нищо против да изгубите 4 карти? За какво ги правите тогава тези промоции?
Той: Еми, то може и да измислим нещо, ама няма да имате Нет.
Аз: Аз и сега нямам, затова искам на промо-тарифата.
Той: Еми казах ви вече...
Аз: Добре, довиждане. Къде е най-близкия офис на М-тел?
Той: Ама чакайте, ще питам, може би има начин.
Аз: Благодаря ви, но както вече ми обяснихте, няма начин. Довиждане!

Да живее конкуренцията! [smilie24]
Ех, да дойде сега някой да направи още една рафинерия....

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kevi53   
Дата:   11-03-15 23:11

BOB също не са за изпускане, поне досега предлагаха най-много за пакетите си, реални 1000 минути към всички мрежи за 15 лв., а сега и 2000 мин. трафик. На другите оператори минутите към всички мрежи ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   11-03-15 23:17


Да.

Аз съм на супербоб, но реално са 500 минути към всички стационарни + 500 към всички мобилни + 500 есемеса на месец.

Обикновено не ми стигат към мобилните, но надвишавам с 1-2 лева.

При жената е обикновено над 20 лева сметката.

Като нищо ще се метна на Мтел към края на месеца. Все пак интернетът си е без паре на цялата галимация...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-15 23:18

Това е битка за нови клиенти,сиреч целта е да суичват от конкурентите си.Старите юзъри с договори го ду...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: ecobo   
Дата:   11-03-15 23:25

fast_eyebrow написа:

> Това е битка за нови клиенти,сиреч
> целта е да суичват от конкурентите
> си.Старите юзъри с договори го ду...


Много умно - да привличаме нови клиенти, ама старите да ходят при конкурентите. Гений на маркетинга е тоя, дето ги е мислил тия правила!

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   11-03-15 23:26

Мдаам отново старите клиенти са прецакани защото са подписали като по този начин са гарантирали,че няма да избягат.

Явно телекомите всячески насърчават старите си клиенти да си търсят по-добър избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: petrov88   
Дата:   11-03-15 23:28

Тъкмо мислех, че съм се спасил от изкушението и гледам и тука сте отворили тема ... : D Като, човек на безсрочен договор към момента просто едвам ме свърта да не ида да преподпиша

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   11-03-15 23:31

Истината е че трябва често да се сменя оператора, за да имате добри условия...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   11-03-15 23:31

Това е целта на изкушението- преподпишеш.

По този начин ставаш тор за новите клиенти след теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-15 23:33

Ем,така е.Нали за това направиха преносимост на номерата.Би трябвало да се опитват да задържат и лоялните си клиенти.Услуги с добавена стойност и т.н. дрън-дрън.Примерно някаква облачна услуга с 20-50 гб безплатно пространство,по-бърз нет,подобни някакви.Тя топлата вода е измислена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   11-03-15 23:37

imitev


Истината е че трябва често да се сменя оператора, за да имате добри условия...


Точно [smilie24]

Всеки договор над година ви гарантира,че сте станал спонсор по собствено желание...

Колкото и да звучи глупаво.


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: делчо   
Дата:   11-03-15 23:44

Има и още нещо - Времето на двете карти към два оператора за евтини разговори в мрежата свърши. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: lamerko   
Дата:   12-03-15 01:18

МТЕЛ са долни измекяри... най-малкото никаква им я няма мрежата за мобилни данни, а с тия планове съвсем ще се разпадне. Ква е файдата, че имаш някакви скорости в плана, след като нямаш обхват точно тогава, когато ти трябва спешно... например в баш центъра на Варна?!!

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-15 01:24

То па, смятай, Варна къв град е,щом няма фри уай-фай в баш центъра си! :)



Публикацията е редактирана (12-03-15 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   12-03-15 01:28

Ами честито! [beer]

Понеже рабоя с телеком сектора из цяла Европа и Близкия Изток, ми е много интересно как са нещата в България. Явно вече настигате бизнес-зрелостта на Турция към 2002-ра и на Украина към 2006-та. Има прогрес и надежда!

С тези контракти, с които ви връзват за дълго време - поне дават ли "безплатни" тлефони, или пак трябва да ги купувате отделно с пари?

И за задоволството и лоялността на старите клиенти има решения, но парадоксално - не съм имал щастието да ги обсъждам с наши оператори, а уж ми е родина [smilie8] Работил съм в 3 съседни на нас страни и в множество далечни, за 10-ина-15 годии с 23 оператора при последно преброяване. Но у нас акъл не щат - те всичко си знаят най-добре.

Също като в този форум [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-15 01:34

В момента,в който либерализират пазара на такива услуги и премахнат роуминга в ЕС,като си накупуват хората от големи и истински оператори, и тия шушляци ще са първите,дето ще окапят.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: localhost   
Дата:   12-03-15 02:04

fast: големи и истински оператори от Европа ли чакаш [smilie18]

Ами виж собствениците на мтел, теленор и вива какви са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: spotter84   
Дата:   12-03-15 07:17

Аз лично ползвам Теленор. И поне дотук можеше спокойно да се преподписва по всяко едно време. Но нямаше ли го трика, че преподписването е само за опция с по-висока цена или еднаква? [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 07:54

М-тел имат доста добра промоция на тарифен план, струващ 100 лева, за 34 лева - 5000 минути към всички мрежи, 10 ГБ интернет - за цялото време на договора - 2 години.

Естествено, цената важи при подписване на договор за 2 години и след изтичането на тия 2 години, цената става 100 лева. Но тогава все ще има друга промоция, а и винаги можеш да си смениш плана.

Аз преподписах в началото на декември. Тия 5000 минути да се скъсам не мога да ги изговоря, както и 10 гигабайта интернет е почти невъзможно да се изразходят при нормално браузване през смартфон... Освен ако не си спра домашния интернет и да си рутирам през телефона. Но не си струва за 15 кинта да си развалям кефа.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-03-15 07:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: ilcoin   
Дата:   12-03-15 08:11

Нещата се случват и у наше село. Бавно, ама славно, както се казва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: virosh   
Дата:   12-03-15 08:22

Добреее. Сега ме накарахте да се замисля за смяна на плана.[smilie18]
Този на M-Tel наистина изглежда добре и е по-евтин от текущия ми.
Май ще трябва да посетя някой техен офис тия дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: Блясък   
Дата:   12-03-15 08:41

А как се процедира, ако има подписан договор в действие... плащам като божи служител на старата тарифа?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   12-03-15 08:50

Отиваш и питаш в офис на оператора...

Не се ли сещаш сам?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: asahi   
Дата:   12-03-15 09:17

Цените падат, ама неграмотността не пада там дето чалгата живей.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: bg2014   
Дата:   12-03-15 09:18

Отиваш и преподписваш с нова тарифа, която не може да е по-ниска от старата. Равна или по-висока. Датата става различна, както и трафикът.
И не подкрепям постоянната смяна на оператор. Това си е глупост.
Каквато и опция да пуснат конкурентите скоро и моят оператор пуска подобна или по-добра.
От първия договор до сега НЕ СЪМ сменял оператора. Нямал съм никакви проблеми, надписвания или шмекери. Откак съществува ГЛОБУЛ и мобифоните.
Само добри емоции са ми предлагали. Като слушам и чета за страданията на други абонати, към други оператори и се чудя дали става въпрос за тази държава и тази година.
Сега "грабнах" за 29 лева 3000 минути към всички оператори и чужбина,и безкраен интернет с висока скорост. Подарък - още един номер с 300 безплатни минути за целия период на договора.
Няма нито как да ги изговоря, нито как да ми свърши интернета.
И така сме всички 6 човека от фамилията. Доволни и не мислим за смяна на оператор.
Чудя се за какво са тия гимнастики с постоянните смени?[smilie11]



Публикацията е редактирана (12-03-15 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-15 09:33

Направо като реклама прозвуча.Тип "Телешопинг" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-15 09:47

Бе, ако трябва да бъда честен и аз не съм недоволен относно сегашния си оператор.Като цените в Бг не са по-високи май от средните за Европа.Просто им куца и на трите,поне така като слушам,добрият,както казват турците, "къстъмър сървиз". Особено към по-старите и лоялни клиенти.Не се чувствам ухажван, с други думи :)



Публикацията е редактирана (12-03-15 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: arkturian   
Дата:   12-03-15 10:03

Аз съм на бобъра от 2 години. сега си смених тарифата на 1000мин+2гб, но не спирам да се чудя как изведнъж всички оператори в унисон се хвърлиха да предлагат почти идентични условия за договори за 2 години. Чини ми се дека голяма балтия ще е това. Има нещо гнило[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   12-03-15 10:06


Ха на бас че ако отидеш в офиса на другия оператор ще ти предложат по-добра цена (и апарати, лаптопи и т.н.) отколкото настоящият ти оператор при преподписване на договора [smilie24]

Може да предодписваш и с по-ниска тарифа - справка в офиса на оператора ти.

Истината е че трябва да отидеш на място и да си търсиш по-добрите условия. Никой няма да ти се обади да ти ги предлага...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: langel   
Дата:   12-03-15 10:10

Много готинко, ама са изхвърлили разговорите с Европата.
Има ги само в по-скъпичките тарифчици.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 10:12

И Боб е добра оферта, ако става дума само за телефония, без много говорене.

Имат план без месечна такса, като цената на минута разговор към всички оператори и 10 ст.

Имам и такъв номер.


[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: burningice   
Дата:   12-03-15 10:55

"Много готинко, ама са изхвърлили разговорите с Европата.
Има ги само в по-скъпичките тарифчици." точно така, моята тарифа от ВЕБ енд Талк от 13,99 става 20лв, което не е изгодно за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: Тед   
Дата:   12-03-15 11:39

Булсатком ще пускат ли скоро ГСМ мрежата?

Нета на Виваком за мен е с най-добро качество от останалите 2-а оператора - и като покритие и като скорост.
/ преди ползвах на Теленор/.



Публикацията е редактирана (12-03-15 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: radi_nrj   
Дата:   12-03-15 11:48

Като скорост Мтел са по-добре особено в големите градове (14 мегабита стига), като покритие Виваком са по-добре (скорост около 8 мегабита, но е 8 абсолютно навсякъде къде има 3G).

Нета на Глобул, ъъъъ т'ва Теленор е - пхахахахахахахахахах



Публикацията е редактирана (12-03-15 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: e-mil   
Дата:   12-03-15 11:51

Автор: Тед
Дата: 12-03-15 11:39
"Булсатком ще пускат ли скоро ГСМ мрежата?"


Доколкото знам се готвят само за LTE. Ако изобщо предлагат GSM, то най-вероятно ще купуват ресурс от някой от трите телекома.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: InnerSelf   
Дата:   12-03-15 12:18

lamerko:

МТЕЛ са долни измекяри... най-малкото никаква им я няма мрежата за мобилни данни, а с тия планове съвсем ще се разпадне. Ква е файдата, че имаш някакви скорости в плана, след като нямаш обхват точно тогава, когато ти трябва спешно... например в баш центъра на Варна?!!


Че са измекяри няма спор. Но кои не са? А за обхвата не съм съгласен. Понеже като ходя из планината винаги първите, които увисват за глобул (теленор) и виваком. И често съм попадал в ситуации, в които мтел последен сдава фронта.
А иначе на мен от около година ми изтече договора и не подписвам нов, какъвто и ще да е. Тоя хомот няма да си го сложа повече, докато не махнат тия техни неустойки. Цъкам си месец за месец и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: rx   
Дата:   12-03-15 12:26

Ще ми се наложи да оборя nyamago по неговата специалност. Аз съм инженер, по ценовите политики и рекламните глупости знания нямам. Обаче да ми хвалиш чуждестранните оператори дето трябва да излизаш на двора, за да имаш обхват - не, мерси. Всъщност комуникациите в България са на МНОГО високо ниво - говорим за обхват, скорост, стабилност на връзката - при телекоми, телевизия, интернет доставчици. Румънците също са на същото дередже, но масово в Западна Европа качеството на услугата освен на мегдана в големите градове е под всякаква критика. Последно бях по работа в UK за няколко седмици - еми това да трябва да излезеш на балкона на хотела в центъра на държава дето е колонизирала половината свят, за да проведеш елементарен телефонен разговор, си е срамота.

Та, рядкост са страните по света, в които горе на баира у хижата можеш спокойно да говориш по телефона. Затова не мисля, че са тоооолкова лоши нашите чак колкото ги изкарвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kevi53   
Дата:   12-03-15 12:30

Лоши са им договорите и малките буквички в тях. Тия договори ни насочиха към Боб. Там плащаш - говориш, забравиш да плащаш - не говориш и никой не те търси да те разстреля или осъди...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: D.S   
Дата:   12-03-15 13:03

Добре. Малко по-малко ще се оправят нещата. И все пак пак се правят на луди. Отиваме оня ден с един приятел да подпише тая промоция и да му вземем смартфон с договор на лизинг към плана. Какво се случва. Момичето казва, че видиш ли той имал още година от стария и не искат да му дадат телефон. Питаме как така. Еми така - ако искате ще ви направим нов договор, но телефона ще си го платите кеш ... В крайна сметка те самите не поискаха да му взимат по около 50 лв. за 2 години [smilie10]



Публикацията е редактирана (12-03-15 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: rx   
Дата:   12-03-15 13:12

Трябва да взема да мина през моя оператор да ги изтествам [smilie5] Много обичам да свирам в миша дупка разни такива образи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: lamerko   
Дата:   12-03-15 14:01

InnerSelf: за планината - не знам. Но знам, че в почти всички селца имат нет. За МТел - срамота е в центъра на голям град да няма. Да не говорим, че в половината Шумен, от където съм аз също няма добър обхват - за съжаление вкъщи няма никакъв такъв... а не съм в планината.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: anastas   
Дата:   12-03-15 14:36

Я кажете 44640 минути към всички национални оператори + 1500 МВ нет добра оферта ли е за 18лв.?Договора е за 1 година.



Публикацията е редактирана (12-03-15 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: lamerko   
Дата:   12-03-15 14:59

Че то няма толкова минути в месеца...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kevi53   
Дата:   12-03-15 15:02

Ти пък lamerko сега няма да издребняваш - като плащаш месечната сметка може да се окаже и че си надговорил и илядо минути отгоре[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: lamerko   
Дата:   12-03-15 15:29

Честно да си кажа - няма да ме учуди [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-03-15 16:08

rx, понякога проблема с липса на сигнал е от сградите, особено новите бизнес центрове. Работя в такава на Борис 3-ти и в началото не се хващаха никакви оператори вътре в сградата, та се наложи да инсталират репитери по етажите та да можем да си ползваме телефоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: bg2014   
Дата:   12-03-15 17:21

Макар предишните ми писания да са прозвучали като реклама - НЕ СА.
Ползвам само един оператор сега вече се казва ТЕЛЕНОР.
Обикалям постоянно по горите и то там, където повечето не ходят.
Често съм извън обхват, но само за няколко минути или за определена област. Малко да мръдна и хващам обхват.
Интернета, АКО ви се загуби, минавате от 3G на 2G обхват от телефона си и отново сте с интернет, макар малко по-бавен.
Просто е възможно да съм някакъв карък-късметлия (взаимно изключващи се понятия, знам), но не вярвам. По-вероятно всичко да си е наред и просто да сме големи мрънкала.
При моите ми се е случвало няколко пъти следното:
Извън града съм. Сметката е неплатена и няма да успея навреме да я платя. Ще ми спрат САМО изходящите обаждания. ОБАЧЕ, аз звъня на оператор и го моля да НЕ МИ ИЗКЛЮЧВАТ изходяшите обаждания. Молба!
Обяснява ми, че всичко е автоматизирано и ....не ми изключват изх. обаждания въпреки автоматизираната система.
Може би защото съм лоялен. Не знам. Няма причина да съм недоволен.



Публикацията е редактирана (12-03-15 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   12-03-15 18:31

Скоро мтел ще спрат промото с безкрайните минути...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   12-03-15 18:37

Каквито и промоции да прави МенТел избягалите ще са повече от новите.

Това е наградата на потребителите за наглостта им.


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   12-03-15 20:35

@rx : Аз не говоря за техническата страна, изрично казах по бизнес-зрелост сме на посочените нива. Технически може и да сме по-напред (и аз съм бил инженер в предишен живот, но от много отдавна се занимавам с бизнес дисциплини и не мога да говоря за всички оператори).

От личен опит като потребител - пак не съм съгласен с тебе: обобщаваш 'чуждестранните оператори' и 'западна Европа овен на мегдана в големите градове. Ами много далече от мегданите, в никой голм град в континентална Европа (ходя в много) никога не ми е пропадала връзка. Това си е явление само за нашия тука Остров, на което се смеем, за да не плачем - географското покритие и качеството на сигнала са силно... спорни (да се изразя по английски дипломатично, т.е. - безобразни са). Писал съм из медиите, казвам го от подиумите на конференции, но директно с местен оператор не съм работил от 2004-та когато, преди експлозията на мобилния Интернет, проблемът не беше така болезнен. Обективно и тук има добри изключения, но потребителската инерция позволява на самодоволните хрантутници да не подобряват нищо, без да се боят от отлив на абонати.

И 'рядкост са страните дето на баира от хижата можеш да се обадиш по телефона' не е вярно. Не са рядкост: навсякъде където съм бил на ски винаги е имал добро покритие и по хижи/хотели, и по пистите. А съм бил във всички страни на Алпите (в някои на по 2-3 различни места) плюс Андора в Пиренеите и... Банско в Пирин. Познай къде връзката беше най зле? Миналия месец от забутаното курортче Пасо Тонале в Доломитите проведох конферентен разговор с 4 участници в 3 страни (4 линии, повече хора), включително със споделен екран и Power Point презентация - от телефона, от чайната на пистата, без никакви проблеми.
= = = =

Но да се върнем на цените и политиките на операторите: промоциите и боричкането за пазарен дял (в т.ч. неетичното пренебрегване на стари абонати за нови) бяха характерни за други пазари преди 6-8 години и повече. Който не се усети навреме беше ухапан от това, но как и защо - ще обяснявам другаде.

Нека засега се радват!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: georgioiv   
Дата:   12-03-15 21:00

нямаго - по тарифи може и да бягаме зад Украйна, но пък там още няма 3G :) Иначе ми харесва как като си купиш предплатена карта за 20-на гривни (когато 1долар беше 19 гривни) и си пускаш нет за седмица и говориш абсолютно безплатно с всички от оператора life ) и ти пазят после картата 12 месеца, ако и да я държиш "на сухо"...
Аз скоро ходих да ме поухажват от Виваком, че имам десетина карти и интернети и стационарни телефони, но безплатни телефони не дават.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-15 21:35

И аз така.Отрязаха ме.Казаха да си взема нова карта с нов договор,ако искам промоционален лизинг.Ок,щом не ми искате парите,отидох и си го купих кеш за същата сума от другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: Slivenski   
Дата:   12-03-15 21:39

Добре, де... Аз също имах нужда от ново устройство, защото не бях си сменял смартфона от 2010 и с този тарифен план, за който писах по-горе, си купих в брой смартфон с около 40% по-евтино, отколкото струва да си го купиш нормално. Запазих си същия номер и подписах договор за 2 години. Предишният ми договор беше изтекъл отдавна и просто си плащах месец за месец. От 15 години не съм си сменял мобилния оператор.



Публикацията е редактирана (12-03-15 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: paolo_n1   
Дата:   12-03-15 21:43

Цените падат наистина ,единствено кофти е че и заплатите почват да ги гонят ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: georgioiv   
Дата:   12-03-15 22:04

аз даже нова карта си взех, но ми казаха, че поредната карта няма връзка с придобиването на апарат... :) Все пак го вмъкнаха на изплащане, като ефекта от новите планове, по-ниските такси и по-голямата отстъпка за следващия период ще свръх-компенсират вноската за телефон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: tvk75   
Дата:   12-03-15 22:17

какви заплати,на вас плащат ли ви [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: burningice   
Дата:   12-03-15 22:22

А едно време ни учеха, че ще дойде време да работим, без да ни плащат.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   12-03-15 22:28

Какви заплати?

Ами с к'во ги купувате тия големи черни апарати и пълни дисаги скъпи обективи??

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   12-03-15 22:29


Со дупе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: insanefen1   
Дата:   14-03-15 22:38

bg2014 Смях... Молба, а? [smilie18] написа:

> Макар предишните ми писания да са
> прозвучали като реклама - НЕ СА.
> Ползвам само един оператор сега
> вече се казва ТЕЛЕНОР.
> Обикалям постоянно по горите и то
> там, където повечето не ходят.
> Често съм извън обхват, но само за
> няколко минути или за определена
> област. Малко да мръдна и хващам
> обхват.
> Интернета, АКО ви се загуби,
> минавате от 3G на 2G обхват от
> телефона си и отново сте с
> интернет, макар малко по-бавен.
> Просто е възможно да съм някакъв
> карък-късметлия (взаимно
> изключващи се понятия, знам), но не
> вярвам. По-вероятно всичко да си е
> наред и просто да сме големи
> мрънкала.
> При моите ми се е случвало няколко
> пъти следното:
> Извън града съм. Сметката е
> неплатена и няма да успея навреме
> да я платя. Ще ми спрат САМО
> изходящите обаждания. ОБАЧЕ, аз
> звъня на оператор и го моля да НЕ
> МИ ИЗКЛЮЧВАТ изходяшите
> обаждания. Молба!
> Обяснява ми, че всичко е
> автоматизирано и ....не ми
> изключват изх. обаждания въпреки
> автоматизираната система.
> Може би защото съм лоялен. Не знам.
> Няма причина да съм недоволен.
>

>
> Публикацията е редактирана (12-03-15
> 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: compur   
Дата:   16-03-15 11:53

теленор - май меню майстора [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kosmodisk   
Дата:   16-03-15 13:15

Не разбирам тия уж, големи корпорации, как може да са толкова назад с клиентското отношение.
Отивам с идеята да ползвам промоционално предложение, и ми казват - Договора ви изтича след 15 дни, елате тогава, иначе трябва да платите две допълнителни вноски.
- Не мога ли да подпиша сега, а договора да влезе в сила след 15 дена.
- Не може, елате пак след 15 дни.
- Ама аз сега съм дошъл. Не мога да се разкарвам всеки ден.
- Ами тогава ще платите две вноски
- Довиждане
...

Да не говорим, че супер цените, дето гръмко рекламират, всъщност са такива само за 2 години, след това цената скача над 2 пъти до стандартната.

Ще си говоря по вайбър през Wifi тогава.
Още сме 10-на години зад Европа.



Публикацията е редактирана (16-03-15 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: делчо   
Дата:   16-03-15 22:49

бас хващам колегата над мен е бил в офиса на оператора с оранжевите буквички [smilie5] [smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (16-03-15 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   16-03-15 23:18

Сиренцето е безплатно ,само в капана за мишки...


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: asahi   
Дата:   17-03-15 11:48

Оправете заглавието, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: compur   
Дата:   17-03-15 11:57

pmartinov, а вие как се оправяте в тази "сложна" ситуация?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   17-03-15 13:32

Бях 10 години на МенТел.

Не съм от хората които лесно се изкушават да сменят оператора заради няколко лева по-малко.

Стремил съм се да бъда напълно лоялен клиент.

Никога не съм закъснявал с плащанията !

За благодарност получавах всяка година видимо все по-лоши условия .

Търпях и се надявах,че нещата ще се оправят.

След като получих достатъчно потвърждения,че нещата ще вървят само на по-зле си прехвърлих номера на Теленор въпреки че,МенТел се опитаха да ме задържат с примамлива оферта в последния момент.Предварително бях наясно с това ,че няма да ме изпуснат неусетно.

Лесно не взимам решение,но взема ли го веднъж нищо не може да спре.

От две години на Теленор нямам никакви оплаквания.

Напълно съм наясно, че фирмите работят единствено и само за печалба.

Само,че има една малка подробност:

С какъв подход се постига печалбата.

По-добрите фирми го постигат с по-добри условия ,а по-слабите с малки текстове-невидими,свряни в договора.

На половин цена да ми предлагат МенТел да ползвам услугите им няма да го направя.

За мен има неща които са много по-важни от парите.

Нарича се коректност.


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   17-03-15 13:48

Голем идеалист.

В бизнеса няма идеали... На МТЕЛ офертата 20 лева за неограничени разговори + 5 гб интернет в момента няма конкуренция.

Как пък ще им стоя на които и да е, при условие че има по-добри условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: rx   
Дата:   17-03-15 13:55

imitev я я кажи тая оферта за 20лв че не съм я чувал... ама да не се окаже, че с малък текст ти го вкарват първите 2 години само наполовина, а после целия? Мерси за такива оферти - Мтел са ми ясни още от преди 10 години и за нещастие когато Мегалан се сляха с тях, станаха същата боза като майчината компания, та трябваше и на тях да им тегля чертата...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   17-03-15 13:57

Тази оферта е благодарение на Теленор и Вивател ,а не на МенТел.

Всички добре помним времето когато МенТел даваше на политиците ни по 5 милиона годишно само да няма втори оператор.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kote   
Дата:   17-03-15 14:17

знае ли някой че при ваучерите теленор удържа по 2.50 при всяко зареждане?
плащаш 6 лева ваучер говориш за 3.50 като 2.50 ти е такса
при 10 лева ваучер същата работа имаш 2.50 такса

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   17-03-15 14:26

Принципа при операторите е безкрайно прост.

Хората с малките сметки които са много повече спонсорират разговорите на потребителите с големите сметки които имат по-малък дял.

Всичко останало е умствена гимнастика за наивници...


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-03-15 14:36

Съмнявам се това да е така. И тук би трябвало да важи правилото на Парето 80/20.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: burningice   
Дата:   17-03-15 14:48

Не вярвах, че покритието на GSM мрежата може да дръпне назад (особено за 3G), но тези с новото име ме опровергаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   17-03-15 14:58

1. Чувам доста мнения, че "изгодата била само първите 2 години, после цените щели да се вдигнат"... Който си прави сериозни планове да седи със същия мобилен оператор много повече от 2 години (или със същия телефон, лаптоп и - като за този форум - със същия фотоапарат) - трябва да се върне в 20 век! Днес няма доживотни взаимоотношения с никого, за нищо [smilie21]

2.
> Хората с малките сметки които са много повече спонсорират
> разговорите на потребителите с големите сметки които имат
> по-малък дял.

Нищо подобно! Това е и икномически невъзможно. В типичен европейски оператор Парето не е точно 80:20, но под 20% от абонатите носят над 50% от доходите. В Близкия Изток и пост-съветските страни 10% дават половината приходи. Не издавам тайни, но го знам от първа ръка, това ми е работата.

Има, разбира се, оператори, които подобно на 'бюджетните' авиолинии и евтините супермаркети, са ориентирани към по-неплатежоспособния масов клиент. Има и такива, които - обратно на предните - целят 'каймака' и коткат предимно богати ВИП клиенти и бизнеси. Но и при така профилираните играчи, Парето си важи с пълна сила - вътре измежду богатите (а и сред бедните) винаги едно малцинство носи болшинството от прихода. Обратното НЯМА КАК да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: pmartinov   
Дата:   17-03-15 15:08

nyamago [smilie24]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: peter_m   
Дата:   17-03-15 15:10

Какво щяло да стане след 2 години ... ми след 2 години сменете тарифата - върнете се на сегашната на която сте, или изберете друга ... След 2 години тарифите ще са тотално други.

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   17-03-15 15:11


мартинов, дреме ми на дедовия благодарение на кого и какво има някаква оферта

Не ме интересува какво е било преди 10 г., искам да живея в настоящето.

Харесва ми - подписвам, не ми харесва - не подписвам. Всеки има глава на раменете си.

rx - отвори си сайта и чети. Дал съм достатъчно информация. Може да минеш през офис на мтел и да питаш ако имаш желание. Не е редно да те мързи за 2 клика или 200 метра.

Моята жена в момента е на 16 лева 1200 минути към всички + 4 гб интернет (нали има смартфон),
аз съм на супербоб - защото така ми изнася (не че боб не е мтел де)

А вие си коментирайте глобалното затопляне и ситните текстове...

Да не ви обяснявам как се местиш от Виваком на друг оператор и как отговарящият за фирмата ти (акаунт мениджъра) е в отпуска 3 седмици и не може да го намериш при Глобул.

Всичките са маскари. Докато има шарани ще има и рибари...

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   17-03-15 15:12

Парето важи и в долния край на спектъра: винаги едно малцинство носи болшинството от загубите. Както има ВИП клиенти с огромни сметки, има и обратните, които носят паричен ущърб.

Представете си една бабичка, кото харчи за телефон само 10 лв на месец. Обаче не ползва Интернет и не може да се самообслужи на сайта. По телефона мрази автоматичното обслужване (IVR), защото я обърква и не го разбира - затова държи винаги да говори с "жив човек". А има много нужда от помощ - не знае как се правят настройки на телефона, все нещо не и работи и все и се струва, че са и взели повече пари...[smilie8]

Дбре, ама 'живия човек' в повечето центрове за обслужване струва 2 Евро на минута, хайде у нас да е само 1 лев. Бабката с бавното си разбиране и оф-топик приказките, задържа служителя/ката 10 минути. С едно обаждане вече е изяла целия си месечен принос (не печалбата, а брутния приход!). И се обажда 3-4 пъти всеки месец, с което е дълбоко на червено. [smilie4]

Навсякъде 10 до 20% от абонатите причиняват над 50% от загубите. Сещате ли се защо операторите не бързат да ги "уволняват", а ги държат? [smilie6]



Публикацията е редактирана (17-03-15 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: imitev   
Дата:   17-03-15 15:15


За да може другите да им се обаждат, плащайки сметките си.

Нали имаш идея защо само мтел могат да си позволят неограничени разговори към всички мрежи за 20 леа?

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: compur   
Дата:   17-03-15 16:15

аз пък съм намислил, като ми се обади някоя операторка от някой телеком, да и кажа, че обаждането е много важно за мен и да пусна Юрая за 3-4 минути. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   17-03-15 16:42

> аз пък съм намислил, като ми се обади някоя операторка от някой
> телеком, да и кажа, че обаждането е много важно за мен и да пусна Юрая
> за 3-4 минути...

[smilie18] [smilie24]

Сериозно: провери дали вече няма такъв ап (приложение за мобилен телефон) и ако още няма, патентовай идеята - много ще се харчи, не само у нас [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kreten666   
Дата:   18-03-15 17:24

ноември месец 2014г , М*ел тъкмо бяха пуснали офертата с Bello за 50лв .
Понеже бях към Глобул/Лайнонор , към които ми оставаха 3 месеца до края на договора към тях , отивам в техен магазин да прекратя договорът . Консултантът в магазина ми обясни , че трябва да се обадя на оператор и той да ми каже код за отказване :
Той(оператора) : Добър ден , аз съм ХХХХХХХХ ХХХХХХХХ с какво да бъда полезен ?
Аз : Добър ден . Искам да прекратя взаимоотношенията си с вашия оператор .
Той: Защо , не можем ли да ви предложим по-добра оферта ?
Аз : Можете - неограничено и безплатно към всички и 10 000 MB мобилен интернет , на максимална скорост , всичкото за 35лв/месец .
Той : Е , не можем .
Аз : Ами тогава прекратявам договорът си с вас и си ви заплащам неустойките за оставащите 3 месеца (30лв общо) .
Той : Ами г-не , кажете си трите имена и ЕГН , за да ви дам кода !!!!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Аз : Как така ще ми искате личните данни по телефона , нали съм във ваш представителен магазин , ще ги там на консултантите .
Той : Не , трябва да ги кажете на мен !
Аз : Ами кажете адрес , на който да се видим лично да ви ги дам , по телефона - не .
Той : Ами такава е политиката ни !
Аз : Аз също боравя с лични данни , но личните данни , гражданите , ми ги предоставят лично , лице в лице . Вашите искания нарушават законите на Република България !
Той : Ами тогава няма да ви дам кода !
Аз : Ако искате , не сте единственият оператор , считайте , че освен моят номер и още един ще бъде прехвърлен към друг оператор , щом ви е такова отношението към лоялен абонат - над 10г към вас и последните 5 години , надвесени такси !
Та , ЛИЧНИ ДАННИ по телефон - НЕ !
А от тия се откачих , като отидох в представителен магазин на другия оператор и и казах , че искам да премина към тях . Те попълниха заявленията и ги изпратиха на другият оператор . След 2дни бях на новият оператор , при който искането на лични данни по телефон е било забранено от 3 години !

Отговори на това съобщение
 Re: Лекуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-15 17:53

Преди няколко години,когато стартира преносимостта тръгнах да сменям оператора със запазване на номера.Взеха да се гаврят с мен в едно от техните представителства.Уви,удариха огромна греда,че жена ми точно тогава беше юрист в КРС.Акт и лично извинение от някакъв директор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: compur   
Дата:   18-03-15 21:35

весела история...
на пешеходна пътека шофьор бута пешеходец. шофьора изскача от колата отива при пешеходеца и му казва:
- Вие сте късметлия, защото съм лекар и ако ви трябва бърза и животоспасяваща намеса, сте попаднали в правилни ръца.
пешеходецът го погледнал хладно и отговорил:
- Вие не сте късметлия, аз съм юрист.

[smilie5]



Публикацията е редактирана (19-03-15 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: asahi   
Дата:   19-03-15 23:37

Ефектът от новия фирмен договор с Мтел е налице. Преди плащахме 39 лева месечно, сега - 27. Ползван доста повече мобилен интернет. На годишна база ще харча по 414 лева за телефония и интернет, а преди харчех 648. Разликата е 234 лева.


Благодаря, че оправихте заглавието.

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: rumensh   
Дата:   25-03-15 16:46

Приятел отива в офис на Мен.....тел,може ли да си сменя настоящия договор с нов ....нали тече промоция....не може казали служителите от по висок към по нисък не става ,започнаха едни псувни иначе е лоялен клиент ядосано обобщи че всички са маскари тъй че...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: toc   
Дата:   25-03-15 22:00

Чакай сега - то е пределно ясно в условията кога може да се ползва промоцията - ако остават по-малко от 3 месеца до края на текущия договор на клиента. Ако са повече - само ако тарифната цена е същата или по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: Блясък   
Дата:   26-03-15 09:11

Именно - за едни може, за други-не. И по-точно за лоялните не може, за другите-да. По-горе питах нещо подобно и аз. Не може ли да се подпише анекс, в който не сменям "плана", а само го заменям за същия план, с новите условия, и съответно стартиране наново 1 (2)-те години срок на договора? В случая не искам друг план, а същия, с обновени условия. Оператора се облажва от удължаването на срока на договора, а аз - от новите,по-ниските такси.

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-15 09:27

Сменяш ги и да го ду..ндуркат. Това е смисълът на конкуренцията и възможността за преносимост на номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: gpi72   
Дата:   26-03-15 10:30

Снощи получих един SMS от МенТел на примата дето я държа като резерв на служебната карта. Сега ако не зареждаш на всеки 3 месеца примата си набутан. Тъпо, защото веднага сменям примата дето съм я сложил в алармената система и я зареждам веднъж годишно а и за тази в телефона се замислям.

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-03-15 11:21

И ментел ли прецакаха предплатените карти, като ония скандинавски боклуци? Сега да чакаме и другите да последват това безумие. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: ogi100   
Дата:   26-03-15 13:54

Това с промоциите е така навсякъде. Преди месец си купих фотоапарат. Сега гледам, че в магазина в който пазарувам е 200лв по-евтин...честно казано и през акъла не ми е минало да ходя да се пазаря да ми върнат пари, въпреки че съм лоялен клиент там и ползвам отстъпки. И съм сигурен, че само при операторите го има това мрънкане, но не разбирам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kosmodisk   
Дата:   26-03-15 14:35

"1. Чувам доста мнения, че "изгодата била само първите 2 години, после цените щели да се вдигнат"... Който си прави сериозни планове да седи със същия мобилен оператор много повече от 2 години (или със същия телефон, лаптоп и - като за този форум - със същия фотоапарат) - трябва да се върне в 20 век! Днес няма доживотни взаимоотношения с никого, за нищо [smilie21]"

Ако "хората на 21 век" имат дни за губене, постоянно да подписват-преподписват , било за телефон, телевизия, интернет и т.н.
къде са компаниите на 21 век, които те ценят като клиент и се опитват да те задържат, без да се налага да ги плашиш, че ще преминеш към конкуренцията, или да губиш дни в разправии и някакви елементарни бюрократични простотии?

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   26-03-15 19:04

> Ако "хората на 21 век" имат дни за губене, постоянно да
> подписват-преподписват , било за телефон, телевизия, интернет и т.н...

В 21 век не отнема дни, само минути. И (пак в 21 век) не се пише много и преподписва: нещата са онлайн или на самия ти телефон. хартиените формуляри и договори останаха в 20 век. 'Договорът' се състои да си дадеш картата и да се съгласиш от нея да се теглят месечни суми. В повечето случаи (вече второ десетилетие на 21 век преполовяваме) не се иска дори и картата ти, защото я има в някоя система някъде и веднъж лог-нат и удостовеерил, че си ти, само казваш 'Съгласен'.

Виж, може наистина да ти отнеме повече време решението към кого да се прехвърлиш: става с проучване на офертите им и на мненията и личния опит на други потребители (каквито има във все по-голмо изобилие). Но и това подготвително време не е дни, а по-скоро часове и то не много. За мен лично е 3-4 часа, разхвърляни на малки порции през едноседмичен период на 'чудене'.

> къде са компаниите на 21 век, които те ценят като клиент и се опитват
> да те задържат, без да се налага да ги плашиш...

Има ги, но наистина не са много. Многократно споменаваният по-горе принцип на Парето работи и тук: читавите компании (телефонни оператори, авиолинии, супермаркети, банки и пр.) винаги са малцинство. Не са тайна и 'се виждат' отдалече. Който цени тази страна (дългосрочното взаимно уважение и взаимна полза), а не тича като луд към най-ниската (за момента) цена - лесно ще ги открие.

Извън България мога да дам примери, но чуждите мобилни оператори, които сега действат в страната, за съжаление НЕ СА измежду тези примери. Лош късмет [smilie8] При което остава тактиката на заплахите, че отиваме при конкуренцията и всички други хитрини, с които потребителският гений наказва безхаберните и арогантни компании.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: compur   
Дата:   27-03-15 10:24

че в страната има ли български мобилен оператор?

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: kosmodisk   
Дата:   27-03-15 12:03

> В 21 век не отнема дни, само минути.

По-нагоре разказах, че се опитах да преподпиша, което става само на място в офис.
И като отидох на място ми казаха да дойда пак след 15 дена, или да платя две допълнителни такси.
Не е ли малко глупаво, да не могат да си организират процесите като хората, така че да ти е най-удобно за теб(клиента) а не за лошо гледащите малоумни студентчета (с гръмката длъжност търговски представители), дето не могат да съберат две дати?

3-4 часа в период на една седмица, като умножиш по всички услуги, които ползваш: -телефон, ТВ, Интернет, застраховки, наеми, кредити и т.н и т.н.
изведниж се превръщаш в счетоводител на пълно работно време.

Нищо против счетоводителите, но аз лично съм се захванал с друга дейност [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ликуй народе, цените се сгромолясаха!
Автор: nyamago   
Дата:   27-03-15 13:47

Плачевна история (изпитах я и аз веднъж, при опит да си взема най-проста предплатена СИМ-карта в дюкян на някакъв оператор в подлеза пред ЦУМ). Само показва, че страната още не е в 21 век... [smilie2]

Но няма страшно - миналата година работих с водещ оператор в Саудитска Арабия: и там е така, не сме само ние. А в Северна Корея може да е и по-зле [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »