Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос
Автор: RHCP   
Дата:   10-03-15 13:15

и аз това щях да кажа, малко ми звучи като проблем от тялото, ако с 5 различни бройки на един обектив не може да фокусира.

във всеки случай обаче обективът може да се настрои в сервиз спрямо тялото и тогава фокусът ще е добре, а както споменах като качество на картината спрямо парите си тамронът е доста добро предложение.



Публикацията е редактирана (10-03-15 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Thimotty   
Дата:   10-03-15 13:38

мога да кажа какво не му е на китака: няма фиксирана бленда 2.8, няма микроконтраст, остротата е средна работа...

2.8 за какво му е, ако не е тайна, в помещение където задължително ще ползва светкавица? Остротата на тамрона е същата като на китака.

И аз си мислех че ще е по добре с тамрона и затова се понабутах да си го взема. Че съм на Сони не би трябвало да има значение. Няма как да не ползва светкавица човека, а със светкавицата няма никаква разлика дали е на 4-5 или 2.8!

Освен това тия тамрони са божа работа дали ще паснат. Моя специално не се отчита правилно от тялото точно в двата края и трябва да върна по един косъм винаги (а понякога и да рестартирам апарата). Свиква се след като го вземеш, но ако знаех предварително всички недостатъци никога не бих го взел!



Публикацията е редактирана (10-03-15 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Pavlov   
Дата:   10-03-15 13:46

Tamron-ът е по-остър от канонските китаци, с изключение на последната STM версия. Проблемът е дали ще се сработи с тялото. Моята бройка точно на най-ниския клас (1000D) беше перфектна, но като го сложих на 550D, почна да не ми харесва.
И не знам къде ги гледате тези Tamron-и по 400 лв. Винаги е държал цена 500-550 лв. за читава бройка. В момента в базара има само някакъв за 470 лв, с лепени гуми, кой знае на колко години. А това е модел, който се поразхлопва при употреба.
Смятам, че за целта една светкавица и стабилизация ще свършат по-добра работа за общите сцени, отколкото 1-2 стопа по-отворена бленда.
А ако ръчният фокус е толкова голям проблем - един EF-S 55-250 IS спокойно може да се ползва и за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-15 14:11

В случая, който дадох единствено 1100/1200Д нови, работеха зле и не можеше да се фокусира като хората само и единствено с Тамроните 17-50, с първата бройка на Сигма заспа. С други обективи- без проблеми.
При условие, че колкото и хвален да е, има проблеми още от началото един обектив, явно не става да се занимава чак толкова човек. Ето, че и вече чисто елементарни проблеми- гуми разлепени и др. се показват. Явно е до чист късмет или много, ама много нерви да се занимава човек с това. Всъщност е ясно защо се купува- евтин и достъпен е. Това компенсира нервите в последствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: imitev   
Дата:   10-03-15 14:16

Навремето го пробвах - не ме впечатли дотолкова, че да го купя.

Което, не може да се каже за канонския EF-S 17-55 2.8[smitten]

Той си е работен кон и работи без проблеми...

А колежката има 50 1.8 на 1100Д - снима и фокусира без проблеми.



Публикацията е редактирана (10-03-15 14:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »