Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-15 22:02

Явно доста назад съм, че имало функции по апаратите, които да не използвам. Или техниката ми не е най-новата. Така си е.

Добре, поправям се, специализирана литература и специализирани филтрирани мнения от форуми се четат. ЗА да се научи човек. Това е по-правилното от упътванията.
За 500лв може да се вземе подходящ апарат, но няма да е достатъчно като леснота.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-03-15 22:35

Гледах в базара ,един сони некс ф3 за 470 лева с китовия обектив,с този апарат може да се направят много добри снимки и само с китовия обектив, който покрива 8-9 мегапиксела,апарат е 16.За да се виждат хубаво снимките ви на монитор под 500 лева трябва да се сложи компресията на динамиката LV на 4.Другите неща ще си прочетете ,има подробно ръководство и на български от сони.За оставащите 30 лева си вземете статив.Апарата има самоснимачка ,свястно видео ,3д панорами, хдр ,исото му е 1114 и стават прилични снимки на тъмно изобщо за тези пари е най-доброто.Продават много ф3 и в ибей на подобни цени.Има и вградена светкавица която може да се държи насочена към тавана докато снимате и да не осветява директно като на разпит.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-03-15 00:00

И друг път съм го писал, но ще се повторя:
Трябва да се мине по трудния път, иначе не става. А трудният път е: купуваш си сапунерка за колкото пари имаш. Снимаш с нея. Ако резултатите не ти харесат, започваш да четеш и разбираш какво ти липсва. Тук има два варианта: купуваш сапунерка с ръчни настройки или купуваш огледално-рефлексен фотоапарат. В по-честия случай се избира първото, заради по-ниската цена. Продължаваш да снимаш и пак нещо не ти стига. Продължаваш да четеш. И тогава разбираш що е то огледално-рефлексен апарат, както и осмисляш онези четири важни настройки, за които се спомена по-горе.
По това време вече си доста напред с теоретичния материал, така че, без да питаш по форумите, си избираш ДСЛР по твой вкус и възможности с някакъв обектив. После пак четеш. После си купуваш допълнителни обективи. Пак четеш. После купуваш осветление. И те така. 3-4 хиляди лева по-късно разбираш, дали туй нящо фонографията е за теб или телефонът ти върши работа.
Няма по-кратък курс, повярвай ми, ако искаш да снимаш наистина, а не да щракаш.
Ако само ще щракаш, процесът завършва в първата точка: купуваш си сапунерка за колкото пари имаш.

П.П. Горе забравих, че все в някой етап от процеса е добре да разбереш, ча какъвто и да е апарата, изображенията трябва да се обработват. Тоест, трябва да си избереш обработваща програма и да попрочетеш как работи.
Изобщо, много четене трябва. Ама сериозно четене. Не в нета, а книги. Много и не много тънки.
Ако не ти се чете, направо си снимай с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   07-03-15 00:07

Има 2 вида хора, които обработват снимки:

- Едните ги обработват, за да добавят черешката на тортата, имайки вече направена хубава торта;

- Другите ги обработват, за да накарат гостите да вярват, че под крема няма да забележат загорелите блатове;

С други думи — обработката не е задължителна за хубава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-03-15 00:42

Горе-доле си прав, даже много си прав, но също така не би могъл да отречеш, че абсолютно всяка снимка, даже най-добрата, иска мъъъъничко обработка. Без нея не става. Това е положението.
Иначе, пак опираме до спора за JPEG против RAW. Ако няма да обработваме, то RAW файла е абсолютно ненужен и трябва да си купим апарат, де не го предлага, ем е по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   07-03-15 13:54

Не знам дали полу-професионалният апарат прави полу-професионални снимки, че горе някой питаше, но знам, че това дали е полу- или професионален го казва производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: D.S   
Дата:   08-03-15 12:38

Защо направо не и кажете на момичето, че за 300-500 лв. няма как да си купи нещо ново със изискванията си? [smile] Няма как просто. Пък и тя си мисли, че като го купи и ще прави "полу-профисионални" снимки ... нищо лично и не се заяждам, но по-добре не си давай парите на вятъра. Вземи прочети малко, събери още парички и ако наистина ти се занимава купувай. То само един свестен обектив струва толсова. Пък и да правиш фото сесии със светкавица ... no coment



Публикацията е редактирана (08-03-15 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   08-03-15 14:11

Госпожице, щом задавате такива въпроси за всички е ясно, че не ви е необходим "полупрофесионален" апарат.Снимайте си със сапунерката , докато прочете някоя и друга книжка и поне станете наясно с ОСНОВНИ понятия.В противен случай ще гледате врътките и копчетата на апарата като... абе ще се чудите какво да ги правите.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: iavorianev   
Дата:   10-03-15 18:11

strawmerry ,за 500 лева можеш да си вземеш хубав апарат....просто тук има един тънък момент.Когато питаш тук за мнение за апарат до 500 лева е все едно да питаш пилоти на Формула 1 за хубава кола бегачка до 2000 лева....Не се сърди на никой,просто найстина те очаква един дълъг за вървене път и той е осеян с принципа проба-грешка! Нали осъзнаваш че в даден момент всеки един от тук присъстващите си е задавал този въпрос,включая и мен. Купих първия си безогледален Панасоник със сменяем обектив с идеята какви страхотни снимки ще станат. Идея си нямаш като излязах за първи път да снимам с него,прибрах се и не можех да повярвам какви шитни съм сътворил. После последва смяна,после още една,после едно обективче,после още едно,после още 3....повярвай спирка няма,голяма краста е. Но това което колегите искат да ти обяснят е че трябва да извървиш този път сама....дори и с техника за 10000 сега ти ще правиш същите снимки като с техника за 500.Просто е...докато вървиш,падаш,стъпваш накриво,но най- важното - ПРАВИШ ИЗВОДИ И РАЗСЪЖДАВАШ!!!! И след всяка следваща крачка ще си по наясно със себе си. И тогава пак ще задаваш въпроси,просто вече въпросите ти ще са по стегнати и насочени!

АМИН


П.С Просто за проба,започни да разучаваш фотообработващите програми,като за начало пробвай някоя лека и безплатна и се пробвай със свой кадри

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   10-03-15 18:36

Преди да се хвърля на никон 5100 се бях загледал по този: Sony
След консултация с професионалисти разбрах, че трябва да си купя друг според джоба. И така постъпих.
НО... тук говорим за начинаещ фотограф от женски пол.
За нея този вариант е чудесно начало, да не кажа и среда на развитие като фотограф. Така, че нека разгледа представянията на този модел.
Компромисът качество/цена мисля, че тук е спазен. Под 500 лв НОВ с достатъчно голяма резолюция и лесна употреба.
Няма нужда от постоянна смяна на обективи и има уникален зум.
Sony
и клип: Sony
Предишният модел има по-приятно представяне за да се види приближението:
Sony
Успех!



Публикацията е редактирана (10-03-15 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   10-03-15 19:31

Sony HX300 не е "предишния" модел на H400. Различна класове се като HX е по-високия.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   10-03-15 19:55

Полупрофесионален фотоапарат няма.
Всичко е компромис за възможности/цена и най-важното - колко знания и умения се изискват за съответният апарат.
Както един твой колега ме посъветва за Сонито:
"Пробвах го. Хубав е. Но аз такъв малък не бих си взел."
Послушах го и не съжалявам. Сега се уча. Пробвам различни обективи и различни програми за обработка. Мнооого време и нерви се губят в такова хоби. Много знания са нужни, а те се трупат бавно.
При мен е за хоби. Не ми се мисли един "профи" колко знания има, какви умения е постигнал. За един "полупрофи" не знам, но сигурно е доста по-високо от един "хоби".
Благодаря за урока h_bio![beer]



Публикацията е редактирана (10-03-15 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivailo_radev   
Дата:   11-03-15 15:00

С ръка на сърцето мога да ти препоръчам Самсунг ЕХ2Ф. Купих такъв на приятелката ми и прави наистина невероятни неща за цената си (около 450 лева беше). И както те посъветваха колегите, много четене след това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: spotter84   
Дата:   11-03-15 15:28

Гореща препоръка за Sony A58 за тези пари. Много добра матрица и съответно гарантирано ефективно шумоподтискане до ISO 3200, хубав визьор и възможност отново да се ползват голям набор от обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivailo_radev   
Дата:   11-03-15 15:42

Това със Сонито и мен ме заинтригува. Може ли да споделиш къде го има на тази цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: spotter84   
Дата:   11-03-15 15:46

Иво, ако визираш А58, досега поне в Синтезиса на база комбанция с обективи излизаше толкова при комбина. Втора ръка (но разбирай неползван почт, с гаранция) пак го продават около 450, 500 лв мисля. Ето един пример: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=52314

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivailo_radev   
Дата:   11-03-15 15:50

Мерси, сега гледах, но в синтезиса са го повдигнали нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: spotter84   
Дата:   11-03-15 16:16

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000217.html По-скоро да се намери човек за комбина с теле обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: kevi53   
Дата:   12-03-15 14:40

Вариант 5 на h bio по сензор преборва профи модели според ТЕСТОВЕТЕ - някой има ли реална представа толкова ли е добър с китака тоя модел?


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   12-03-15 15:07

Тук има снимки от A3000 с китака, можеш сам да се убедиш колко е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-03-15 23:13

kevi53,
Ами наистина толкова е добър този сензор! Именно сензор, защото оценката на DxO е само за сензора. В комбинация с китовия обектив резултатите не се променят, но те и нищо не говорят за качествата на "стъклото". В Интернет има доста ревюта на обективи - потърсете ги! Китовите за А3000 са поне 3, така че не знам за кой именно питате.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »