Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: Hrisida   
Дата:   25-02-15 12:17

Здравейте,
Ако някой може да помогне с инфо за телефон на "Продажби" във Фотосинтезис, благодарна ще бъда :)


Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: Hrisida   
Дата:   25-02-15 12:28

Благодарско, но това е телефон в магазина.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: sohk   
Дата:   25-02-15 12:31

Този телефон би трябвало да те свърже с хората отговарящи за онлайн магазина(те обикновено са хора от реалния магазин).

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 12:48

Другата къщичка е по-точна....
Тоя зеления магазин, съм леко разочарован. Иначе има готино кафе и галерия.Но до там.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 13:13

Явно си много на зор. [shtrak]
Ходи на место...



Публикацията е редактирана (25-02-15 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: Hrisida   
Дата:   25-02-15 13:39

В моя случай се оказа, че не поискаха да ми вземат едни 3000 лв. Изгубиха ме като клиент - живи и здрави да са :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: sayman   
Дата:   25-02-15 14:14

Скоро тук във форума имаше една тема за обслужването в тая къща, но явно нещата изобщо не са се подобрили от тогава до сега.
Моето мнение е същото ... на тема обслужване зелената къща е на светлинни години назад от другата къща [smilie23]

Много е клиентскиОриентирано да влезеш в къщата зелена, а там консултантката да си яде сандвич на компютъра а другия младеж да се оплаква на гаджето си по телефона колко му е зле в момента и как зверски го боли гърлото ... та само не знам що трябва да ме интересуват битувизмите на продавачите.

... дайте им бонуси на тез хора бе ... стимулирайте ги поне да поздравяват [smilie7]



Публикацията е редактирана (25-02-15 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-15 14:21

Аз стигнах до извода ,че 99% от оплакванията от тези магазини се дължи на неразбирането на клиента какво точно се случва. Или липсата на вербални умения на продавачите в магазините.

И двата магазина са много коректни! Останалото са часни случаи в определени магазини и продавачи.

Аз имам приятели и в Павилион и в Синтезис Варна и мога да кажа само хубави неща.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: nyamago   
Дата:   25-02-15 15:20

Предния път, когато темата по оплакване от Синтезиса доста набъбна - се намеси началник оттам и обяви, че по въпроса се вземат мерки. За което го поздравих.

Може би тази тук тема още не е станала достатъчно голяма, шумна и ядосана, за да предизвика отново намеса на ръководството?

Пишете и пищете - да видим ще се обадят ли?

= = = =

П.П. Като видях оправданието с ревизии тая седмица - може на началството да не му е до репутация и ПР. знаете ли какво е да ти дойде ревизия [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: compur   
Дата:   25-02-15 15:36

"керванът си върви..."

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 15:44

Ся ще се появи някой и ще обясни как шефа им бил много пекан, как било некво недоразумение.И бла бла бла....

Ами организирайте си нещата. В ония другите от вратата те посрещат и са готови да ти вземат и последната стотинка. А тия в био магазина, влизаш... Всеки си говори, никой не те отразява.... И на Витошка като бяха, обслужването бе критично, и на Васил Левски , пак е същото....

Стегнете се бе, вдигнете заплатите на служителите. Карайте ги да се чувстват добре. Или сте просто перачи на кинти и ви е все тая. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-02-15 16:01

Те и отдели ли имат вече ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 16:01

Ти да нема да купуваш Лейка бе Фрак? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: nyamago   
Дата:   25-02-15 16:02

Бързия отговор на запитването: И нищо не им струва - два реда, наисани за секунди. А каква разлика прави!



Публикацията е редактирана (25-02-15 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: gbdesign   
Дата:   25-02-15 16:23

Много са лагави Синтезиса. След поръчка минават по 2-3 дни, до като някой се сети да се обадят за потвърждението и. На фона на някои други онлайн търговци, които звънят в рамките на минути и често доставят поръчката още същият ден, при това безплатно, Синтезиса има много още какво да направи по въпроса....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 16:33

Фракти... в Мага нема ли го? Уте ще ти го доставят... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: victory13   
Дата:   25-02-15 16:39

Няма консултант, дето да ме накара да си купя или да не си купя нещо, дето съм си намислил, та ако ще да е Памела на младини, или Нели [cool] ... поне докато работеше Нели в единия от тях[smilie18]

Там са си и двата магазина, приятно е, разходете се, ще ви падне напрежението в пръстите и клавиатурата, дето огъвате сега [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   25-02-15 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: kosmodisk   
Дата:   25-02-15 16:50

О..
И аз имам случка, как отварям сайта им. гледам една промоция, която чакам от доста време, веднага поръчвам онлайн...
Само дето не знаех, че онлайн поръчка означава да се прати някакъв мейл,на който изобщо не получих и отговор.
Промоцията си свърши, а аз пих студена вода и така.
Оттогава не пазарувам оттам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: iliyanb   
Дата:   25-02-15 16:51

Отдавна съм спрял да се занимавам с въпросния магазин. В предишната тема споделих мой опит. Консултант-продавачите го раздават важно-важно. Съживяват се само, когато дойде някое познато име от фотографския бранш. Лично съм присъствал и нямам против човека, точно обратното и затова няма да го споменавам кой е. Имам против отношението. Явно отдавна продажбите на масовия потребител не са им приоритет. Други фотографски дейности им носят повече приходи и въпросният физически магазин е по-скоро за парлама и някакво присъствие.
Конкурентите им са класи отгоре по отношение обслужване на клиента, въпреки огромната липса на стоки в наличност.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: chovecheto   
Дата:   25-02-15 23:49

Добре замислен магазин, но като всичко голямо, отношението към клиентите е под всякаква критика. Отделно от това такъв лигав персонал на много малко места можеш да срещнеш. На мен разните чупки, превземки, говорене на ти, ми идват в повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: kukumichin   
Дата:   26-02-15 21:05

Та да споделя за Синтесиса:
Ще купувам безогледалка за 3к. Давам капаро, следя в сайта. Идва стоката след 3 седмици и се питам защо не ми се обаждат.....
Звъня на 3 ден и питам ,стоката е дошла имам дадено капаро,.
Отговор ,всъщност вие искате ли стоката?,.

Загубих ума и дума ,ъъъъъъъъ,.

Втора случка от преди седмица:
,може ли да пробвам обектива за 2к?,
,Може, - и ми дава фото с обектива, хващам го, но виждам, че няма заряд в батерията - ептен..?..
,да обърна внимание, му казвам апарата няма заряд на батерията....?
Без дума взема апарата и го прибира за изложба...
Загубих дума ,ъъъъъъъ,

Та Pd приятели хубаво, ма...?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: rx   
Дата:   26-02-15 21:30

Аз не бих пазарувал физически в магазина от чисто законова гледна точка - като си поръчаш онлайн, можеш до 2 седмици да го пратиш обратно без да дължиш никакви обяснения никому, в случай, че не ми хареса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: xm_style   
Дата:   26-02-15 23:14

Абе и вие сте едни купувачи ... продавачите ви пречат!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: georgivelev   
Дата:   27-02-15 00:14

Да ви кажа честно, трудно бих се решил да купувам нещо, което не е в наличност, от който и да е от 2та магазина. Сега ми трябва обектив за Никон 1 (32мм 1.2), но нашите го нямат. От Амазон струва 300лв по-скъпо и със сигурност пристига след 1 седмица, а нашите трябва да ги чакам цял месец. Това, което чета в темата, не ме окуражава да ползвам услугите им.

И на 2та магазина съм им брал ядове, то е хвани единия, та удари другия. Единствено Амазон работят безотказно, вече не е на далавера да се купува от английския заради скъпия паунд, но може от немския. Бе тъпо бе колеги, имаме едни пари за харчене, а родните ни 2 гранда не умеят да спечелят бизнеса ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: nyamago   
Дата:   27-02-15 00:36

^ Явно не са в тая игра заради парите [smilie3] Поне не за парите от продажби на фототехника, сигурно от нещо друго [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: satansho   
Дата:   27-02-15 11:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: nyamago   
Дата:   27-02-15 14:03

> "На вниманието на консултант - продавачите.."

Абе те "консултант"(?!) продавачите надали четат тук, а и да го видят им е през оная работа да го използват. На ръководството им - явно още по-малко.

Но на много потребители може да е полезно - добре си го споделил! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   27-02-15 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: sayman   
Дата:   27-02-15 16:31

fraction ... ами да ти е честито [cool] и на другия магазин честито [cool] а на зелената къща да им е "честита" поредната обеца на ухото [smilie7]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   27-02-15 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: dak_evil   
Дата:   27-02-15 18:02

Фотосинтезис са много, ама много зле!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: compur   
Дата:   28-02-15 15:47

и к'во от т'ва?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-15 01:38

Е като нямат нещо налично поръчваш и до месец идва......

Иначе и аз екзотиките от Европа пазаря. А а в БГ цените често са по-добри а гара цвята по-дълга....


Това за брояча на Сони и аз не го знаех до скоро



Публикацията е редактирана (01-03-15 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: IsoIv   
Дата:   01-03-15 09:53

Досега съм пазарувал само в Павилиона и съм много доволен,а от другия магазин реших да поръчам един обектив онлайн,който пишеше,че е наличен.На другия ден ми звъннаха да ми кажат,че го нямат на склад и трябва да изчакам месец и цената ще бъде с 300 лв отгоре.Не благодаря-беше моя отговор и повече никога не съм отварял даже сайта им.А за обслужване най-доволен съм от Динафос-постоянна комуникация по телефон,имейли за наличност и много коректни във всяко едно отношение [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: satansho   
Дата:   01-03-15 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-15 15:46

Един дол дренки са. Аз съм разочарован от павилиона за някои непрофесионални изказвания и за това че все още се опитват на купи и сакато да набутат техниката дето те мислят за хубава или от която взимат най-много печалба и е супер грозно....синтеза поне се отказаха да спорят и да ти пробутват това дето те са си решили

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-03-15 00:43

Автор: prisonbreak
Дата: 25-02-15 12:48

Другата къщичка е по-точна....
Тоя зеления магазин, съм леко разочарован. Иначе има готино кафе и галерия.Но до там


Напълно те подкрепям!
На мен ми омръзна във въпросния магазин, да ми се правят на интересни и приятно разсеяни. Като клиент, въобще не одобрявам надменното поведение на част от персонала и неуместните "шегички", които иронично подмятат (досега ми се е случвало да си излизам разочарован заради обслужването им, точно 5 пъти за две години).
Последните ми неприятни преживявания от там са от преди две седмици. Минавах от там и реших да видя, що за чудо са силиконовите "опаковки" за DSLR-и (Easy Cover), защото отдавна исках да си купя. Беше към 11 без нещо и в магазина нямаше клиенти. Поразгледах витрините, но не ги открих. В дъното, намусен младеж си цъкаше по компютъра и ме гледаше все едно съм му изял закуската. Попитах къде мога да видя въпросните силиконови протектори и дали мога да ги изпробвам. Обяснено ми беше, че няма как да стане - има изнесена мостра. Мострата обаче (патешко жълта на цвят за никон д3100), беше "облечена" на парче стиропор, чиито размери са 3 пъти по-малки от моя апарат. Казах, че по този начин не мога да добия представа и че не мога да купя нещо, което ще ми стои в шкафа, защото не ми е удобно или не ми върши работа. Отговорът на "продавача" беше - "аз тая грозна глупост на моя апарат няма да си я сложа" е продължи да си клика с мишката - аз си излязох. Да предположим, че поради ниската цена на стоката (около 60лв), въпросният нямаше никаква мотивация за ми даде нужната информация и да ми обърне внимание. Но имах и случай (август), в който отидох да си купя (подчертавам купя) апарат за 3 000, но продавачите даже не пожелаха да ми отварят витрината за да ползвам техен обектив за тест на апарата, които исках да купя. След като разбраха, че наистина искам да купя въпросния КАНОН, започнаха едни увещавания и обяснения, че си давам парите на вятъра, че не съм запознат и компетентен, затова ще направя грешен избор, защото "НИКОН СМАЧКВАТ" конкуренцията с по високо исо и автофокус... не им дочаках края на одата и разбира се, окончателно ме изгубиха като клиент. След това ЛОГИЧНО, отидох при конкуренцията... Ако продаваха чорапи на женския пазар, може би щях да ги разбера, но в случая ги мързи, та ги боли!
Не искам за започвам с другите истории с тях, защото философите ще започнат с обвиненията, че нарочно ги насаждаме, а в случая сами си режат клона, на който стоят.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: georgivelev   
Дата:   02-03-15 10:12

Леле-леле, аз вече си мисля, че това, което на мен ми се е случило в тези магазини, е "мека Мария". Всъщност, моите единствени оплаквания са, че в будката се опитаха да ме накарат да подпиша запис на заповед на стойност, по-голяма от цената на наеманите от мен изделия. А цветенцата ми продадоха цееф карта от 2гигабайта за 21лв, когато 4гигабайтовата струваше 23. В последна сметка си купих от амазон 8гб и магазинът загуби от мен 50лв затова, че си спестиха 2.

Като клиенти имаме право да сме взискателни към продавачите. Работя във фирма, където изискванията към сейлсовете са доста високи, защото работим на международния пазар. Ако някой от тях каже нещо от рода на

такава грозна глупост на апарата си няма да сложа,

ще изхвърчи като бомба от Втората световна война. Наистина, като чета какво пишете в тази тема, заставам твърдо на убеждението, че на шефчетата не им пука, а магазините са просто за парлама. Нещо, каквото беше навремето ПроСофт за Юлиян, ако ме разбирате накъде бия.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: xm_style   
Дата:   02-03-15 12:32

Много е странно мисленето, че на собственик който е вложил стотици хиляди в една фирма не му пука за това как тя се развива.

Собствениците ако прочетат това тук ще им се доплаче, но какво могат да направят?! Вие търсили ли сте хора за някаква работа?!

Тоя форум си е хубава извадка - професори разбирачи бол ама на теория или през компютъра - на практика кръгли нули.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: nyamago   
Дата:   02-03-15 13:01

^ Собствениците (понякога) се случва да четат тук. В неотдавнашна подобна тема с оплаквания срещу същата търговска верига, след известно закъснение се появи собствееник (или поне високопоставен ръководител). Без да пропусне да обясни как клиентът никога не е прав, той все пак декларира загриженост и обеща, че такива случаи ще се разгледат сериозно и ще се вземат мерки повече да не се случват.

Звучеше добре. Тогава изказах искрена надежда, че това обещание не е просто ПР и подобрението ще се случи. Дори разменихме кратка лична кореспонденция, в която им пожелах успех.

Днес няма никакви признаци да е имало някакво разглеждане и да са взимани каквито и да било мерки, камо ли - сериозни. Новата тема е доказателство за продължаващи критични недостатъци в работата с клиентите. Неотдавна и аз направих опит да стана клиент и да похарча малко пари с фирмата - и срещнах пълна незаинтересованост. А ръководителят не се появява в тази тема (поне до 3-тата и страница) дори за ПР. Дори да не чете лично, изключено е да не е чул от хора около себе си, че отново се води такава дискусия. (А ако не е чул, това никак, ама никак, не е добре).

И 'професори разбирачи' тук няма (освен мене, но не се обиждам - просто с това си изкарвам хляба). Повечето други, които писаха по-горе не се правят на професори, а просто споделят реален личен опит. И той не е прекрасен. :(



Публикацията е редактирана (02-03-15 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: victory13   
Дата:   02-03-15 19:04

Малку опит и от мен, от миналата седмица [cool]

Влязох в прочут магазин на най-старата фотографска фирма на света, на партера в ЦУМ-а [smilie18] . Имах нездравото желание просто да пипна тяло от най-прочутата серия 7 на въпросната фирма. Желанието ми се изпари след като във витрината имаше прилежно надписани етикети и празни поставки, без нито един апарат от въпросната серия [smilie18] .
На въпроса ми дали е възможно да се видят тези апарати ми беше отговорено, че те са "в склада" [smilie5] . Не изявих желание да ходя там, а и понеже консултиращия нямаше желание за нищо, не ми остана полезен ход, освен да им пожелая крепко здраве и успех [smilie18] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: nyamago   
Дата:   02-03-15 19:11

Трагедия! И после сигурно пишат в докладите до задграничната си централа: "Няма продажби, защото марката е твърде луксозна и в бедния български пазар никой не се интересува"... Едва ли докладват "Нищо не се продаде защото ние сме мърлячи и ни мързи да продаваме и да обслужваме клиенти" [smilie11]



Публикацията е редактирана (02-03-15 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: iliyanb   
Дата:   02-03-15 19:29

xm_style, търсили сме хора за някаква работа, и то по-сложна от продавач в магазин. Търсенето и намирането не е трудно. Трудно е после за мързеливците да осъществяват контрол как същите тези хора я вършат тая работа. Ако им пука за собствения им бизнес. Ако не им пука, все тая... Ако само с намирането на персонал работата е свършена, щеше да е много лесно. Животът е хубав в света на илюзиите.

То контрола на персонала не е като да боднеш на бързо банер за предстоящ курс по филмова фотография. Лошо е когато персоналът си верва, че е по-по-най, даже и от клиента. Демек персонал от баровци един вид...



Публикацията е редактирана (02-03-15 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: kasad   
Дата:   02-03-15 22:01

То както е тръгнало и аз да се обадя. Доста пари съм оставил в "...синтезиса" та напоследък мога твърдо да кажа, че персонала е станал от кол и въже. Последното ми ходене там беше миналата година в края на октомври. Въртя се там с жена ми и разглеждаме витрините с леекичката надежда да ни обърнат внимание. И какво...юнаците от синтезиса шумно си спретнаха канадска борба. Като втрещени погледахме с жена ми невероятната гледка как младежите пъшкат на масичката в стедата на магазина и си мерят мускулите. Гледахме, спогледахме се па си тръгнахме. А се сещайте къде вече ходя...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-15 21:24

Автор: nyamago
Дата: 02-03-15 19:11

Трагедия! И после сигурно пишат в докладите до задграничната си централа: "Няма продажби, защото марката е твърде луксозна и в бедния български пазар никой не се интересува"... [smilie11]

Точно в десетката!!! Някъде през ноември-декември, от чисто любопитство попитах, дали предлагат "ICE LIGHT". Ответният отговор беше - "И ако продавахме, ти щеше да си вторият, който да си купи? В България за тия неща няма кой да даде пари"...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: ZENON   
Дата:   03-03-15 22:18

Така и така си казваме кой каквото има за казване... Окртомври бях се наточил да купувам за около 7к левчета техника произведена от фотограската сирма Сори и по-специално от серията 7 с няколко стъкла към тялото.
Идеята беша да се закупи от организираното по това време събитие в Централната баня (сега нямам представа какво е). Още на входя трябваше да декларирам какво нося, да го опиша на някакви бланки и тогава да влезна и да разгледам каквото има за разглеждане и да купя евентуално. Така унижен не съм се чувствал никога през живота си. Третират те като потенциален крадец, при все, че на входа на залата бяха организирали КПП от 2-3 момчета, чиято задача беше да всяват респект.
Те мои пари няма да видят [smilie7] Неприятноро е, че така или иначе се очертава такава покупка и така или иначе ще платя в БГ, а парите ми ще отидат пак у тях... по дяволите!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-03-15 22:38

Синтезиса по обслужване ми напомнят на един друг византийски фалирал магазин - "Мултирама". Преди години отивам там за една обикновена PCI карта 1394 за да свалям видеото от една Mini DV камера, а те ме гледат , като изкопаемо,защото 2-те момчета си нямаха и идея за интерфейс 1394 или FireWire, та трябваше да дойде някакъв отговорник, за да ми намерят карта за 12 лв.

В "Павилиона " преди 10 дена отивам за една налична в сайта батерия, но се оказа, че е току що запазена онлайн и няма друга. Викам , че аз идвам с парите си и понеже беше спешно моля да направят нещо. След 10 минути ми носят батерията. Свързали се с другия клиент и се разбрали, че ще му я изпратят от друг магазин с куриерска фирма. Какво може да се иска повече![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: D.S   
Дата:   04-03-15 10:10

Ами че то това да е само в Синтезиса да спим спокойно. Според мен като цяло всеки бизнес в България си е така, като изключим баровете. Там поне е забавно [cool] Аз от синтезиса съм доволен, но си пазарувам онлайн. Проблеми никакви. Виж преди месец, два опитах да сканирам едни филмчета в едно фото. Отивам след ден два и почват да ми обясняват как не са проявени правилно и т.н. и един вид ме изкараха виновен, че не знаят как се сканира. Видях един, два кадъра, направо се уплаших. Друг е въпроса, че всичко беше надрано и с пръсти. Както и да, взеха ми пари даже и си трътнах. Впоследствие всичко се сканира без проблеми. Та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: rx   
Дата:   04-03-15 10:42

Абе... гледайки отношението на повечето хора тук, дето се занимават с фотография - отношението по между си и към хора начинаещи, или несъгласни с гледната ВИ точка, ебавките, цинизмите и злобата в тоя форум, бих направил обосновано предположение, че ако повечето хора във форума ги сложим на мястото на продавачите, ще се държат по абсолютно същия начин с клиента, ако дойде и пита въодушевено за нещо, чиято марка, цвят, модел или идея не са по вкуса на въпросния "консултант". Честно, стана ми много смешно когато точно тук се говори за надменност и надутост. [smilie8] Инак, досега и в двата магазина проблеми не съм срещал. Вярно - не им личи заинтересоваността да върви бизнеса на работодателя им, но да ми се правят на интересни досега май не се е случвало. Дори мога да кажа, че оставам с приятно впечатление, че в Синтезиса като платя нещо, ми казват по някоя добра дума - честито, благодарим, да си го ползвате със здраве. Докато в будката, докато броих няколко бона кешовица, мацката дори не ме погледна в очите, а като казах благодаря, довиждане, беше твърде заета да пише някакво мейлче и да отговори нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fraction   
Дата:   04-03-15 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-03-15 10:57

Аз съм съм с добри впечатления и от двата магазина. В Синтезиса миналата година лятото ходих да си избирам обектив. И тъй като се колебаех, помолих да пробвам 4 различни обектива от три производителя. Оказаха ми съдействие, с придружител от магазина си поснимах пред магазина, после вътре ми опънаха един статив и продължих с тестовете, надълго и нашироко сравнявах кадри от различните обективи, харесах си един от обективите, но помолих да ми го запазят, докато си разгледам още веднъж кадрите в RAW на домашния компютър. И накрая си купих обектива, разбира се.
А в Павилиона през есента отидох да пробвам един скъпичък обектив, помолих да изляза с придружител отпред да поснимам, а продавачът ми вика - няма проблем, излизайте самичък... Впоследствие и него си го купих.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: iliyanb   
Дата:   04-03-15 11:05

rx, искаме обслужване срещу пари. Какви сме ние или продавачите в свободното си време е без значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: rx   
Дата:   04-03-15 11:14

Нали сме съгласни с твърдението, че невъзпитания човек, дори да му платят, няма да стане възпитан - дори да се опита, ще му личи? Иначе никой не спори, че в магазини, които държат цени над средните европейски такива, би трябвало да предложат нещо за разликата, но това е страната в която живеем. Като отидеш в Техномаркет да питаш "консултантите" за нещо по-сложно от "колку инчъ'й тъз плазмъ?", да не би да ти изнасят научна дисертация? :) За да има добро обслужване, трябва да има добре платени, мотивирани кадри, чиито доходи/бонуси да зависят под някаква форма от интеракцията им с клиентите. Така, че може да държите сметка на шефовете им - в Павилиона имаше май книга с оплаквания - писахте ли там?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: hristov2256   
Дата:   04-03-15 11:55

Подкрепям prisonbreak
Малко дълъг пост ще е, ама нали сме почнали.

Да разкажа и аз накратко моя личен "престой" в Синтезиса.
Даже, ако трябва да съм честен - мислех да пускам тема миналата седмица ама се отказах, та да не лая много.

Обслужването е под всякаква критика, язък за готиното местенце.
Колкото и пъти да вляза в този магазин, толкова пъти се чувствам все едно съм сам в него.
Ей го на, онзи ден ходих с приятелката ми да си изкараме по едно копие на снимчица, нали сега им е месеца на принта. Та, седя аз и си чакам реда, никой не ме отразява. След 20минути почвам да се нервя вече и малко се понабутах. При въпрос, коя хартия могат да ни препоръчат, че не сме запознати особено, двама от персонала ни казват "Ето това е албума, разгледайте го, каквото ви харесва - всичко става". Викам, ми да де, ама по тая логика можеше да ида и във Фуджито. Как да е, след като никой не ни обърна внимание - защото явно сме явните нуубове в принта, с моя скромен опит си избрахме 2 хартиики и дадохме файловете да се принтят.
Пича ни вика "Готово, сега може да си ходите, като станат ще ви пратим смс да дойдете да си ги вземете" . При въпрос, колко време отнема тази процедура въпросните пичове започнаха да ни се нервират зверски и с меко казано тегав тон казаха "Ми пич, тия неща се правят като се понатрупат малко бройки, не мога да ви кажа колко време, колкото толкова".
-Принципно съм мега учтив и спокоен, но тези двамата ми бъркаха много в здравето. Тъй като не бързахме, приятелката ми съвсем спокойно ме изведе от магазина, защото мислех да им обясня как трябва да си вършат работата.

Друга случка:
Преди няколко месеца тъкмо си обзавеждам студиото и минавам да взема 50ка 1.4 Канонска и WACOM таблет за 1600лв общо.
Някакъв друг мъж от персонала му беше много крив деня, първо, че го чаках 25мин да изнамери канонския обектив, а сега да ви кажа как се опаковат нещата.
Отваря ми таблетчето да ми го покаже, всичко наред. Тръгва да го затваря, изпуска химикалката на земята, изпсува едно "Д'ти е*а майката" и ми я метна в кутията с прилична засилка. Пак си затраях.

Друга случка:
Отивам с колега в магазина, беше си харесал някакъв Никонски обектив за 4 хилки. След въпрос към персонала на магазина дали го имат наличен, продавача ни завежда до въпросния обектив и вика ето го. Колегата ми реши да го купува и продавача го взе от витрината, сложи го в няква кутия и тогава моят колега се намеси и го попита учтиво "Тези обективи се пробват и от други хора, нали? Възможно ли е да ми донесе чисто нов от склада, все пак давам 4,000лв" - Продавача каза, че няма смисъл да му носи чисто нов, този бил същия, няколко човека са поснимали с него само и то в магазина. След това изречение, колегата ми като цяло е доста голям бизнесмен и умее да си изкарва парите... искате ли да ви кажа дали си взе обектива? Чак се обиди, а аз се засрамих.

Защо ходя в Синтезиса? Защото в оная колибка, както я наричате въпросните продукти ги нямаше. Преди време Павильона също беше много куц, но напоследък нещата са се променили мноооого коренно. Вярно, оставил съм около 16,000лв в Павильона и като ме видят отношението може и да се променя спрямо другите им клиенти, но поне го има.

В Синтезиса също сме оставили една шапка пари, но дотам, не ги боли фара, пълни куци коне, поне по-голяма част от тях.

И да не се изразявам по-грубо, спирам до тук.
Сами си правете изводите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: compur   
Дата:   04-03-15 13:21

"Най-големия проблем на нашата страна е липсата на квалифицирани кадри" - надпис на стената... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: georgivelev   
Дата:   04-03-15 13:48

"Най-големияТ проблем на нашата страна е недостигът на квалифицирани кадри" - моля, моля, да си имаме уважението.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: compur   
Дата:   04-03-15 14:04

Master C8<]



Публикацията е редактирана (04-03-15 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: MikeDimit   
Дата:   04-03-15 14:05

Много бъркате! Най-големия проблем е " Те се шегуват че ми плащат, аз се шегувам че работя." или казано просто с трици маймуни не се ловят.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: ZENON   
Дата:   04-03-15 14:09

Предлагам да се преборим с вродената си "учтивост" и да говорим с имена. На фирми и на "консултанти". Някой, нещо против?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: satansho   
Дата:   04-03-15 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: антивик   
Дата:   28-06-15 11:35





Публикацията е редактирана (28-06-15 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: Bumerang   
Дата:   28-06-15 12:06

Все още няма по добри точни от Павилиона[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-06-15 14:29

Синтезиса откриха нов магазин на пъпа на Варна. На два етажа. Явно бизнеса върви. [smilie5]

Иначе, кофти тръпка за всички споделени случки. Като цяло услугите в България са на ниво- магазинерка на 300 лв заплата, която отбива номера, че си върши работата, отегчена е, че е вързана цял ден и мотивацията и да обслужва клиенти е на нивото на поп да работи без пари за вярата...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: Chipsy   
Дата:   28-06-15 14:44


> [smilie11] дъл не гризнах здраво
> дръвцето и какво ще стане, ще го
> видим утре, ма нещо бая почвам да
> си мисля, че ЯКО СЕ ПРЕКАРАХ....


Страшно си се прецакал, пич, ходи да ти леят куршум и да ти баят, ГОЛЯМА ПРЕЦАКВАЦИЯ!!!
Станала е грешка, случват се дори и на най-добрите - Амазон, Адорама, Б&Х са ми обърквали поръчки, случва се. Действията след това определят кой магазин е добър и кой не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-06-15 14:57

В Адорама са ми обърквали поръчка,при което ми направиха 15% отстъпка и ми пратиха правилния артикул с хиляди извинения на мейла.Без да съм си искал компенсация. Една светкавица купувах.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: антивик   
Дата:   28-06-15 20:06

Срам не срам ма и аз май гризнах дръвцето от този онлайн магазин[smilie2] ....
Във вторник си правя геройски поръчка за 1 обективче и адаптерче /и за двете им пише в асортимента, че са налични/[smilie3] . В другия /павилиона/ още след поръчката последва обаждане и обяснение на ситуацията(не били налични, трябвало да чакам 1-2 месеца). Обаче тука - дръвце - цял преди обед Ни дума, Ни вопъл, Ни стон, Ни съобщение или потвърждение някакво.
Свързвам се значи аз по поща и съобщения за да бъда попитан за каква поръчка става въпрос и след като им посочвам поръчката с номера, получавам потвърждение и да чакам изпращане на следващия ден и получаване на по следващия /пращане сряда, получаване четвъртък/.
И моя милост зачаква геройски и със скрита радост, че ще получа нещо ново и ще пробвам нова техника[smile]. Чакането го изчаках, довтаса четвъртъка и къде 13,05 часа получавам пратката. Прибирам се, отварям и....https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_085322.gif
- адаптера точен, обаче обектива съвсем друг чешит/огледален/ де не ми върши работа.
Веднага се започва търсене на връзка със съответния магазин, обаче онлайна не отговаря[smilie2] , свързвам се с касата, но от тях нищо не зависело[smilie22] .... накрая от онлайна ми дига някакъв момък и ми обяснява, че колежката му в момента била в разход, да съм върнел обектива, а в понеделник работата ще се оправи[smilie3] , пробвам да подпитам с лека надежда за петъка, но ме срязва, че колежката я нямало и ....
Петъка преминава в пращане на няколко съобщения, какъв е резултата се сещате сами[smilie5] и днеска /събота/ случайно проверявам списъка с продуктите на магазина и .... [smilie10] за поръчаното обективче вместо в наличност - "Наличност: Очаквайте скоро" .... а те така - "На ти булка Спасов ден"....
Кога аджиба успя да свърши след като се води, че са в почивни дни...[smilie11] дъл не гризнах здраво дръвцето и какво ще стане, ще го видим утре, ма нещо бая почвам да си мисля, че ЯКО СЕ ПРЕКАРАХ....


Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: антивик   
Дата:   28-06-15 20:08

Чак до леене няма да се стигне, ма ще му търся колая, а другия път ще си правя по-добре сметката....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: антивик   
Дата:   01-07-15 06:42

Излезнах късметлия, след няколко дневно чакане и почти без никакви комуникации, все пак си получих поръчаното обективче.
Все пак за следващия път ще имам 1 на ум и доста по-подробно ще поровя какво, къде и как....[smilie3]
Еле па и това, че този синтезис работел само със спидито за доставки, а там па е една(поне тук де)....[smilie10] , но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: megan   
Дата:   04-07-15 11:09

Мислих и аз нещо да поръчам от тях, но направо ги игнорирам...Чао!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: антивик   
Дата:   04-07-15 11:12

Амиии...може де се пробва, но трябват яки нерви и човек да е готов да очаква какво ли не....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: penco   
Дата:   04-07-15 19:46

Глупости на търкалета!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: webborisov   
Дата:   30-06-16 15:35

Никога, ама никога не си правете труда да поръчвате от този сайт. Никакво обслужване, да не говоря. Тези телефони са ги сложили за ей така, 20 позвънявания никой не вдига, на имйели не отговарят, така че хора просто не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: roburt48   
Дата:   30-06-16 16:48

Да си пратят малко персонала в Турция да го пообучат как се вадят мангизи от джоба на клиента [smilie5] Там и един долар да имаш ще ти го изкарат от джоба и то с финес, хиляди салтанати, и ще те накарат да се чувстваш бог !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: lamerko   
Дата:   30-06-16 16:50

Доброто обслужване и малките жестове продават. Твърде много търговци не могат да разберат тази простичка формула за успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся телефон на отдел "Продажби" на Фотосинтезис
Автор: idivanov   
Дата:   03-07-16 23:14

Тези "ужасни истории" явно не се отнасят за варненските Синтезис и Павилион. Тук хората са любезни и отзивчиви. Лично впечатление.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »