Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: uri64   
Дата:   26-02-15 01:19

от седмиците бих взел S-ката или 7 МК2 и бих я ползвал с М обективи, по възможност - 28, 35/2, 50/2, 90...и по възможност със скъпия преходник на Войтландер...[beer]



Публикацията е редактирана (26-02-15 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-02-15 03:36

rx,
"chrisnoch, след първото ти полезно включване по темата, за което благодаря, ще те помоля да спреш да пишеш в този тон в тази тема."

За какъв тон говориш?! Да съм обидил някого? Или внимателният намек, че някой е неподготвен, а напористо пише по темата, вече е нарушение на добрия тон? Хайде да не бъдем толкова чувствителни, а?

jivkojj,
"И да, най-неприятното при сони са феновете и. В частност и като цяло [smilie23] Едва ли има друга система с такива."

Подобни обобщения са най-малкото елементарни и нямат нищо общо с многоликия свят, в който живеем!

fraction,
"мда, като свързвам сони с фенове като chrisnoch, също остава неприятен вкус ...
тоя човек специално, нормално може ли да пише изобщо ?
комплекси ли избива тук? асоциален ми се види, дано да не съм прав. но, все пак виртуалното ни поведение, е отражение на реалното ..."


Нямах представа, че тази тема е посветена на моята скромна личност! Лошо няма, де! По-добре на хората в устата, отколкото на хората в краката!
Не ставаш за психоаналитик, не се напъвай!
Колкото до "нормалното писане" ... Моите изречения поне започват с главна буква и запетайките са поставени на местата им.

simbon4o,
"Пробвал съм да експортвам AVCHD с много програми с по-голям битрейт и някъде след 30мбита се троши, четох не помня къде точно че имало проблем със самия кодек и затова си е до толкова ограничен. Явно става много тежък нагоре."

Очевидно си чел аматьорски източници. Обработката на видео не е лъжица за всяка уста. Всякакви проблеми могат да те споходят, когато не знаеш какво правиш.

"Относно резултатите с H265 хич не е зле кодека като за първи версии ..."

И как точно направи това заключение? Анализирал си сигнала с вектроскоп? Или поне си го гледал на професионален монитор за видео?
Питам, защото домашният ти компютърен монитор изобщо не се брои, разбира се - колкото и качествен да е той!

"Кой кодек ще се наложи и колко широко ще се ползва зависи само от девелоперите на софтуер - до каква степен ще оптимизират програмите си за определени кодеци."

Грешиш. Значимите тенденции се определят от големите играчи на пазара. Сони и Панасоник са законодателите в дигиталното видео/кино. Самсунг не произвеждат професионално оборудване и никой няма да играе по тяхната свирка, колкото и да се напъват.

"Та мисля, че в случая не съм аз неподготвения."

Така си мислиш, защото за видеото знаеш малко и нямаш професионален опит. Лошо няма, всеки се учи!

"Не съм учуден от това, че се караш с всички, учуден съм че изобщо писа нещо по темата(която се обсъжда) предвид това че по-комплексиран и крив човек от теб надали ще се намери из целия форум."

Учудвай се колкото искаш! Безплатно е! [smilie5]
Не мисля, че си квалифициран да оценяваш комплексите и кривотата ми! Пък и защо реши, че имаш някакво право да съдиш за личните ми качества? Аз може и да имам остър език (характер, няма да се променя на 50 години!), но понякога нервите ми не издържат, когато се сблъскам челно с нечия глупост! Никога, обаче, не съм си позволявал да коментирам личности, а само техните действия/писания. За разлика от теб и много други в този форум!

"Преди това обаче бих искал да осветля потребителите с какъв човек си имат работа в твое лице :), предполагам много от тях ще бъдат точно като мен изненадани."

Глупав коментар и още по-глупава постъпка! Ей-сега ще си накривя шапката, че Симо (?) от Варна си е направил труда да се поразрови из нета, за да "разкрие" моята самоличност, която не е тайна за никого!

"Аз лично не мога да си обясня как може човек с подобно положение да се държи като пълен ..."

Пълен какво? И не се напъвай с обяснения, че ще вземеш да се пренапънеш, та ... [smilie5]

"Фото-форум май остана единственото място без подобна цензура, тука може да си се псуват хората на воля щом става дума за любимата марка [smilie18] поне ако изкажеш собствено мнение няма да те баннат или редактират."

Вярно ли? Мен бая народ ме е блокирал в този форум - това ако не е цензура! Те си пишат дивотии, а аз нямам право да им отговоря ... Тази недомислица само тук я има. Защо?

kvakioh,
"Веселяк, който гълчи, че другите били неуки, пък не ни учи."

Напротив! Опитвам се, ама то насила хубост не става! [smilie6]

iliyanb,
Глупаво е да мериш всички със собствения си аршин!
Аз снимам за удоволствие, нямам амбиции във фотографията, не искам на никого да се доказвам и не търся ничие одобрение!
Та защо ТРЯБВА да публикувам снимки тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: localhost   
Дата:   26-02-15 06:08

Криско пак се оплаква, че са го блокирали. Ама защо ли? Всичките черни само той бял [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: fraction   
Дата:   26-02-15 08:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: iliyanb   
Дата:   26-02-15 15:17

chrisnoch,

Амбиции във фотографията може и да нямаш, но имаш прекомерни амбиции да налагаш мнението си във фотографски теми и фотографски форум с език и тон, които никой не е длъжен да търпи. И едва ли би търпял в нормалния живот. Ако се опиташ да се държиш що годе човешки, едва ли ще те блокират толкова често. А дали ще публикуваш снимки тук е твой проблем. Единствено би помогнало на другите да те възприемат малко по-сериозно.
Защото обяснения с назидателен високомерен тон, неподплатени с нищо друго освен суха теория, не ти правят услуга.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: rx   
Дата:   26-02-15 16:36

Да уточня, че не блокирам никой :) Аз самия съм рязък в изказванията си понякога, така, че би било двулично да блокирам - за мен това е една от крайно-тъпите функции в даден форум - ако сме очи в очи на масата какво значи да блокираш - да му залепиш с тиксо устата ли?? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: simbon4o   
Дата:   26-02-15 20:06

Както казах на г-н Ночев и на лични [smilie5] много е хубаво човек да има знания и опит, но изказвайки мнение в публичното пространство неподплатено с нищо освен арогантност и липса на възпитание при пълна анонимност... хората няма как да знаят кой си, какво си, защо ги казваш тези неща. Сега след като се знае кой кой е поне е ясно, че наистина познания по видео частта има, опит също. Фотографската част няма сведения до колко я познава, но... Аз приключих с него.

Автор: satansho
Дата: 26-02-15 15:08

моето мнение за А7;

- визьор с една идея по добър от пълния майтап на сапунерите. особено забевен ми е този сензор за хоризонт, който прилича на прицела в изтребителите :) и изобщо който се захласва по визьора, да погледне през някой Пентакс, Никон, или ако иска през който и да стар огледално рефлексен [smilie3]


А7 има опция за подобряване на резолюцията на предаване образа във визьора и подобрението е малко, но го има. А7р фабрично е включена тази опция. Определено няма нищо общо със сапунерските визьори този понеже е от най-висок клас ел. визьор който се слага във фотокамери - XGA 2.36милиона пиксела 1024х768. Лично на мен ми е по-удобен за работа с ръчен фокус от кой да е оптичен визьор, разбира се за спокойна бавна работа каквато е ръчното фокусиране. Имам и филмова камера с 0.95 визьор който е възможно най-големия почти правен такъв и да яко е, но като се смрачи вече не става за фокусиране и не е толкова прецизен, колкото може да е електронния с всичките му асистенти и зуумване. За ръчен фокус от всякъде предпочитам визьора на некс 6цата ми, който е по-зле от на А7 като яснота но пак си е достатъчно информативен. Всеки си има лични предпочитания обаче, моите са такива на база моя опит с всякакви възможни визьори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: simbon4o   
Дата:   26-02-15 21:21

Снега можеш да си го регулираш доста прецизно, колко да е и си личи съвсем добре къде е фокуса. За да има звук трябва да е в избираема точка, може да се направи ама всеки път да се намества точката преди да почнеш да фокусираш... безмислено е за мен поне.

За момента най-смислената светка за безогледалка е nissin i40 или поне аз по-смислена не съм видял. Кофтито и е, че е слабичка. Реално обаче безогледалките за сериозна работа все още са компромис и сериозна светкавица защо ти е... Отделно можеш да слагаш всякакви други.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-15 21:55

satansho продават по един апарат на месец и познай.....

За визьора не знам ...Д700 и Д600 са с подобни или по-лоши визьори. Пентакс да са чак толкова хубави дълбоко ме съмнява последния дето гледах К10 беше майтап работа т.е. кропка с визьор шпионка. Не се обиждай А700, Д80, Д90, Д300 са със същия горе долу

ОТ А7 по-добър визьор има на Х-Т1. Със същата резолюция е май но е по-голям и с по-добра оптика.



Публикацията е редактирана (26-02-15 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Сони А7р
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »