Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   24-02-15 10:07

Здравейте , ще се обърна към вас но не с цел да ме критикувате. Снимах с никон след това преминах към канон 5д и не съм доволна .продължава да ми се иска да си взема никон . Бихте ли дали съвет какво никон тяло на ФФ да избера ще дам и орентировъчна цена за втора ръка 800 лв.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 10:12

Ако ФФ значи фул фрейм, не се сещам за Никон в тая ценова рамка. Под 1500 лв не съм виждал никонски фул фрейм (D700). Другите са по-скъпи, поне 1800. И да, говоря за втора ръка цени.
За твоя бюджет моят отговор е D7000.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   24-02-15 10:18

Аз за нейго се замислих като цяло . опитвам се да го сравня с моята 5д канон първа серия. [smile]
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 10:30

Сравнението е трудно, защото са много различни, всеки има своите предимства и недостатъци.
Важният върпос е какво искаш да снимаш?
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   24-02-15 10:36

за момента снимам основно природа и от време на време портрети. не някак си наистина не ми харесва много това 5д. а уж е много нахвалвано тяло.това ми е втори канон и просто дори с евтиното ми тяло на никон и китака виждам огромна разлика
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-02-15 11:08

Нещата не са само до тялото, ами до обективите. ДАже повече.
ЗА Никонски тела, под 1500 наистина няма такова да се намери.
И после трябват и обективи за това тяло. А и те не са толкова евтини.
5д и 1-2 обектива като хората и ще има доволност.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 11:21

Абсолютно! Обективите са много по-съществени от тялото.
Ти какви имаш за твоя 5д?
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: realnoncho   
Дата:   24-02-15 11:25

Видяхте ли сега като препоръчвате стари фулфрейми на хора свикнали с новите кропки [smilie25]
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   24-02-15 11:37

за сега имам само 50 на 1.8 трябва да си зимам широк скоро и за това много се чудя какво да правя. но нали ви казвам че имах и никон с 50 на 1.8 и имаше коренна разлиза между двете тела.Макар че и аз винаги съм знаела че не тялото е важно.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: marves   
Дата:   24-02-15 11:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: uri64   
Дата:   24-02-15 12:10

...Канон 50/1.8 закачен на фулфрейм е "toy lens"
Nikon 50/1.8 закачен на кропка, си е обектив та дрънка

От там разликата. ......


не е баш така...50-ка, закачена на ФФ си е 50-ка , закачена на ФФ
50 закачена на кропка си е 50ка закачена на кропка...и с двете комбинации може да се снима или пък и с двете комбинации може да не може да се снима...колкото до предпочитанието към Канон или Никон или друга марка, това си е реално съществуващ фактор и не бива да се пренебрегва...който иска - да мези, който иска - да вечеря....
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: jey6   
Дата:   24-02-15 12:11

Pac, какво му е трудно сравнението?
Д700 отвява 5д...
между д700 и 5д2 е друга работа
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   24-02-15 12:15

имах и каноно който не беше фф и пак с 50 цата имаша огромна разлика между кропка канон и кропка никон.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: rx   
Дата:   24-02-15 12:20

Темата е добра ебавка... да видим колко шаранчета ще лапнат [smilie18]
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Pac   
Дата:   24-02-15 15:04

jey6, говорех за сравнение между 5д и д7000.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: TheOne   
Дата:   24-02-15 15:18

И къде е разликата я да чуем че ми стана интересно...
Май като си видиш екранчето, на никонската кропка е по добро нали(по цветничко е, с по добра резолюция на дисплея) май от там ти идва проблема... А и на кропката 50-ката си става за портрети...на 5д трябва много да се вреш в модела...вземи си един 851.8 и ще видиш разликата между.......и преди да купиш, взе да поснимаш от някой колега, различни тела и си реши какво да си вземеш....ай успех[beer] [shtrak]
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   24-02-15 19:12

Разликата нее в мониторчето ! А в снимката на компа!!!!! Все пак не съм чак толкова зле че да не видя разлика в фокуса бокето и като цяло
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: TheOne   
Дата:   24-02-15 19:20

Няма какво толкова хубаво боке да изкараш с 50мм-най евтиния...опитай и с други обективи ще видиш разликата.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: alext   
Дата:   24-02-15 20:10

Разликата е в това, че 50мм на фул фрейм, не е същото като 50мм на кроп. Закачи 85мм 1.8 на фул фрейм и ще докараш това, което искаш. Ето снимки с точно тази конфигурация цък
Предимно портрети нали [smile]?? И боке си има и всичкo..
Сега премести горе от менюто на твоя обектив 50мм и ще видиш, че не е същото нали. Просто смени обектива. Най- доброто, което може да докараш с 800лв при система никон е d7000, но няма да е стъпка напред (е ако имаш обективи за никон като 85mm 1.8g или 50mm 1.8g си струва) [shtrak]



Публикацията е редактирана (24-02-15 20:10)
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Петрос   
Дата:   25-02-15 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-15 14:35

85/1.8 и 70 Сигма макро или само единия на 5д и ще се забрави, че има друго.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-02-15 14:52

И аз на времето се чудех подобно,това 5д незнам какво му хвалят толкова освен,че става за самозащита и има ФФ сензор с лого канон отгоре.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Петрос   
Дата:   25-02-15 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-15 15:51

Щом още може хората да вадят прилични пари с такъв апарат, дали още е за отписване?
Има си държеливост, работи добре, изкарва прилично добра картинка.
Идеята тук е, че авторката на темата е видяла малко от възможностите на 5Д, пък иска Никонско тяло, все едно това ще подобри визията. ЩЕ се сложи вярно някой 50/1.8G, дори 1.8D версията, та ще се цъфне и върже.
Стъклата правят нещата, има вече масово варианти само тела и дори марки да се сменят без проблеми.
Тяло Д700 наистина има в повече от 5д, но накъде след това? Тоест, с колко $$$ и възможности, при условие, че 5д и някакъв супер нисък клас обектив пластмасов е направил лошо впечатление? Явно толкова може.
Авторката на темата бих й предоставил малко за ползване някои обективи, да си види възможностите на 5д-то. Единствено на високо ИСО не ми харесва, но е достатъчно добро тяло, дори в сегашно време.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-02-15 17:10

И аз съм за смяна на обектива с 85/1.8, особено щом е въпрос на финанси. Излишни гимнастики не са нужни. Продължи темата си, ако не видиш отново разлика след смяната на обектива!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.