Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-02-15 17:37

Директно скачай колежке на D810. Това е майбаха просто. Задължително нещата ще се получат по-добре! Не ги слушай обективи и такива глупости. Още малко, ще ти кажат, че и трябва да композираш правилно [smilie18]

Hook, line and sinker.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 00:03

Нее въпроса с това какво мога щом с първото тяло бях начинаещ и би трябвало до съм по добре от тогава ! Просто има страшна разлика между двете тела ! Даже между трите ! Които имах ! И нее работата в обектива защото снимах и с канон и с никон с 50 на 1.8 на кропка и пак я виждах тази огромна разлика ! Исках само съвет за тяло и ми дадоха съвети ! Смятам че как то беше казано по горе че по добре по нова кропка от колкото стар фф
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-15 00:20

Ако сравнението ти е на базата на директния JPEG - Никон като цяло вкарват малко по-топли тонове, докато при Канон са по-реалистични цветовете и затова изглеждат малко по-"сиви".
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 00:33

Не снимам в jpeg а в raw! Имам заьележка и в фоткуса на отворена бленда , в шум на затворено пр ниско исо на портрети !
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 00:39

Пределно ми е ясно че не става с просто ауто и на искане на копче ! Но как така с никона композирах толкова лесно снимките си а с канона всее нещо ми куца ! И то в много неща ! И не мисля че моето не композиране е прияина за всичко ! Най добрите ми кадри са от първите 2 месеца до като се учихс никон !откак то взехканона все нещо нее ок в снимките ми
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: alext   
Дата:   26-02-15 00:50

Бихте ли дали няколко примера, за да покажете какво имате предвид [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-02-15 00:52)
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-02-15 01:06

Понякога няколко кадъра спестяват много думи и обяснения. Качете пример за най-добрите кадъра и от двете системи (без обработка и с exif) и ще получите много по-смислени и конкретни отговори. Тук има много хора, от които може да се научи много, дори от един конкретен отговор, а понякога очевидни неща ни убягват и е хубаво да се покаже нагледно за какво иде реч. Ключа от бараката може да се окаже не там където го търсите...сиреч тялото.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: ivjordan   
Дата:   26-02-15 01:44

Имаше една графика за развитието на фатаграфа... Вероятно колежката е точно в онзи пад, преди откриването на ХДР-то...
Което не решава проблема, че всяка съвременна (и не толкова съвременна, но да кажем след Д7000) кропка на Никон размазва допотопното 5Д на Канон.
Изобщо, т.нар. "фул фрейм визия" е тотална форумна измишльотина, без никакви реални аргументи. То, ако беше така, всички още щяхме да снимаме със Зенити на филм - нали са ФФ, тоталната визия... Смех!!!
Всяко тяло на Никон (и на Канон), произведено след 2010-12 г. ще размаже по всички показатели 5Д-то, така че, немай ядове. Квото и да вземеш за тия пари, все е по-добре.
5Д е античен по съвременните стандарти апарат, който си може и предлага точно толкова, колкото е можела да предложи техниката преди десет години. Това е положението.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 10:23

ако някой ми обесни как да кача снимки с удоволствие ще го направя =)[smile] [smile]
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-15 11:05

picbg.net си ги качвате по 4бр наведнъж, без оразмеряване, като всеки файл трябва да е по-малък от 2.5Мб, Jpeg стават също.
Пускате ги тук като копирате адреса, който е в полето Директен линк, след като ги качите.
Ако е RAW файл, някой друг да каже.
Иначе, ако сте в София и имате време, готов съм да ви предоставя да снимате колкото искате с голям набор от обективи на 5Д, да ви се променят малко представите. Допускам, макар и че не го мисля сериозно или да го пожелавам, че има и малко и кратковременно четене на инструкциите на апарата, за което няма вина никой.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 11:17

[http://picbg.net/img.php?file=d14afe9b9d44a828.jpg]
[http://picbg.net/img.php?file=17a970606754a267.jpg]
[http://picbg.net/img.php?file=9cceb16a48db0f44.JPG]
сниката на момчето по голямото е от никон 3100с 50 мм.
снимката на малкото момче е от канон 1100 с 50 мм
снимката на момчинцето с от 5д с 50 мм
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 11:17

не знам колко правилно съм ги качила чесно казано.
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-15 11:50

Ми виждат се снимките. ДА ги изпробвате все пак ако можете и искате тия обективи, за които говорех?
ЗА кадрите дайте поне стойност на бленда, ИСО и скорост.
ЗА мен първата е доста парцалеста, не знам с какво точно като настройки е снимано.
Като цяло, без да се обиждате или мислите, че казвам нещо негативно, не само четенето на упътванията на апарата липсват. По-скоро не липсва нищо, ами изисква време за четене и повече, повече и повече кадри.
Дори и с 50/1.8 обектива за Канон, който колкото и да го хвалят, няма да се подобри като картинка. Казвам го като за обектив, не за техника на снимане и апарат.
В добавка и корекция, да добавя, че не снимам или по-скоро не искам да снимам хора. Да се пробва кадри на 2.2 бленда или 2.8, 4, дори 6.3 на този пластмасов 50/1.8 обективче.



Публикацията е редактирана (26-02-15 11:53)
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: Angelinaboeva   
Дата:   26-02-15 11:59

ще го обмисля още малко . Благодаря все пак[cool]
 Re: какво Nikon тяло да избера?
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-15 12:28

Нямах предвид снимане "просто ауто и на искане на копче", а типа на изходния файл. За проблеми с композицията не виждам как може да ти е виновна техниката.

За снимките - имат exif, което ме учуди. Според него обаче само снимката на момиченцето е с Канон, а двете момченца са с Nikon D3100. Снимката на мъника е видимо размазана - явно заради бавната скорост 1/50. При голямото е вкаран доста шум (ISO3200) - не знам дали е нарочно, губи се малко детайл, но изглежда добре. За момиченцето - не знам какво очаквате при скорост 1/30 без стабилизация и с този обектив :)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.