Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: ludiakolio   
Дата:   21-02-15 18:39

Кофти случка,странна работа до къде я докараха.Надявам се скоро да се осъзнаят хората...

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: aldygreen   
Дата:   21-02-15 19:03

Лоша работа. В "демокрациите с г&за нагоре" е така.
Дано не си напсувал бандита, че ще те осъди като едното нищо.


Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: dimidumi   
Дата:   21-02-15 22:59

Малко странна ми изглежда тази работа, ограбения Omnia пусна тема, а не е написал и една дума след многото отговорили му форумци. Поне да напише серийните номера на техниката, да каже какво е станало и какво е предприел след като се е обадил в полицията. Нека да разкаже по-подробно как се е развила ситуацията пред входа на този "Атанас", в каква чанта или раница е носена техниката, заплашен ли е с огнестрелно оръжие, защото аз примерно дори при такава заплаха и с риск за живота си, бих се съпротивлявал доста сериозно и ако грабителя се представи леко аматьорски е много вероятно да си събира зъбите по земята и други такива въпроси си задавам...

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: pepi34   
Дата:   22-02-15 03:35

Би било добре автора на темата да даде още малко подробности, но иначе това е добре изпробвана схема в Русия. Там такива и още 10тина разновидности на въпросната схема са добре известни. Аз само бих добавил, че всичко е добре подготвено, вкл самия обир. Предполагам даже, че са го следили и съвсем добре са знаели какво точно носи, как изглежда раницата и как се сваля най-бързо. То е ясно, че няма никакъв Атанас, нито живее на този адрес. По телефона няма да го открият, защото ще се окаже предплатена карта регистрирана на някои мангал без постоянен адрес или наркоман. От такива карти звънят и правят проверки дали си в къщи, за да те тупнат докато те няма. Наскоро ми звъняха на мен с награда от Технополис,и тъй като не се вързах, се отказаха. После питах в Технополис, оказа се че номера е да те изкарат от къщи да отидеш да си получиш наградата и през това време да ти дойдат на гости :)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: landstar   
Дата:   22-02-15 09:04

Според мен си направи списък на ангажиментите поне за 3 месеца назад. Много е възможно извършителят да е участник в някакво мероприятие. Дори бих се фокусирал върху последния месец.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: ghostbuster   
Дата:   22-02-15 09:21

Тъй като авторът не пише повече ще кажа, че според фейсбук страницата му има развитие по въпроса:

https://www.facebook.com/ycMuBko


Мартин Иванов Задействани са нещата, даже единият се знае кой е, въпрос на време е за развръзка
February 20 at 11:35pm


Мартин Иванов Единият е охрана, ще се разбере скоро всичко
February 20 at 11:54pm




Публикацията е редактирана (22-02-15 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   22-02-15 11:18

Ужасно... [smilie10]

Регистрирайте си техниката в lenstag.com . Не коства нищо- освен по 2-3 минути на апарат/обектив. Дано на никого не му се случи подобно нещо и нещата на Omnia да се намерят. Но ленстаг все пак е някакъв вид сигурност. Ако ти откраднат нещо- цъкаш бутона, че е откраднато и те почват да търсят, дали някъде ще се появи снимка от твоят апарат или някой ще го пусне за продажба, написал номера.
Техниката се регистрира най- лесно през приложението за телефони, защото сайта иска и снимка, а с телефона директно я правиш. :)

Дано всичко се оправи! [beer]



Публикацията е редактирана (22-02-15 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Omnia   
Дата:   22-02-15 17:44

Аз се отказвам към този момент да снимам в България, схемата е ясна, някой ме е поръчал. Все едно аз да си купя болид.. ами сори ама не мога да извлека максимума от него или да го карам из кваратала няма смисъл. Скоро заминавам за германия, ще слагам изолация. Колкото и нелепо да звучи, не виждам смисъл да наливам в изгубена кауза в тази пропаднала държава. Телефона ми беше намерен, копелетата са го захвърлили в кофа за боклук в близост до случката. Искам да информирам колкото се може повече хора, за да не ги последва съдбата ми. Старите "ФОТОграфи" не са за подценяване. Злобата и това да не си кадърен в занаята си, те кара да злобееш и да стигаш до крайности. 11 000 лв. назад, жив съм, здрав съм, млад съм.. Следващият път ще си купя Nikon, хаха от самото начало исках Nikon.. :Д (Шегата на страна!) Хора пазете се, помагайте си, застраховайте по-скъпите неща! Стреса който изживях не го пожелавам и на най-сакатите в бранша (старите фотаджий, тия злобните). Аз ще пия една студена вода за техниката, защото не вярвам нито в МВР, нито в законодателството ни.. Пазете се и си вземете нещо за предпазно средство. На мен ми дойде като гръм, някакъв се засили и започна да ме налага.. Сигурен съм, че никой не би си го помислил.. ПРосто не е човешко, адреса който ме бяха накарали да посетя беше в близост до дома ми, на 5 минути пеш. Просто бяха избрали блок, удобен на тях за нападение (изненада) и бягство. Бъдете нащрек![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Omnia   
Дата:   22-02-15 17:51

Сега прочетох последните ви постове, извинявам се, че не съм писал до сега в темата. Просто няколко дни ходя по мъките, по разказите на един свидетел се разпознаха две коли, шофьора на една кола го задържаха за 24 часа. В понеделник ще видя какво е развитието по случая. От полицията ми обясниха, че към момента това е главният заподозрян. По-късно ще кача серийните номера на апарата и обектива и светката. "ЗАПОДОЗРЕНИЯТ" дойде с адокавата си в полицията, известен градски "охранител"..

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: marves   
Дата:   22-02-15 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: And   
Дата:   22-02-15 18:20

Би било хубаво да отговориш на въпроси които интересуват съфорумци, например как и на dimidumi на мен ми интересно: "Нека да разкаже по-подробно как се е развила ситуацията пред входа на този "Атанас", в каква чанта или раница е носена техниката, заплашен ли е с огнестрелно оръжие"

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: mmjm   
Дата:   22-02-15 18:31

Какво по-подробно от това - "някакъв се засили и започна да ме налага". Повярвайте, шокът е толкова голям, че не помниш друго. Изобщо, към всички по-горе писали храбреци, трай бабо, да те не среща мечка. На никого не пожелавам да стане жертва на подобно посегателство.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Петрос   
Дата:   22-02-15 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: mmjm   
Дата:   22-02-15 18:54

Както и да е, дано след като има заподозрени, цялата история да има добър край.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: MikeDimit   
Дата:   22-02-15 19:13

Щом не са използвали ударни средства ( бухалка, палка, нож за сплашване) значи ни познават законите. Така описана ситуацията е дума срещу дума осврн ако не намерят техниката в дома на заподозрения. А това е химера. Знам за случаи когато казваш къде точно е в момента е откраднатия мобилен и полицая ти обяснява, че няма как да влязат в жилището. Слава богу, че не са си пуснали ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: ecobo   
Дата:   22-02-15 19:17

Не обвинявайте Omnia, че не пише в темата. Човека не знае сигурно на кой свят е, казвам го от личен опит. Шока от подобен обир е голям, а при него е не просто обир, а грабеж - още по-лошо.
За тези, които се чудят как така някой може да те нападне и да ти вземе нещо, без да му се опънеш - това може да го каже само някой, който никога не е попадал в уличен бой. Всичко се развива толкова бързо (дори и да го очаквате), че това дето го гледате по филмите, нямате време дори да си го спомните, камоли да го прилагате. Така че, не винете човека, най-нормалното при такова изненадващо нападение е да се шашне. Хората, които могат да реагират адекватно в такава ситуация са сигурно не повече от един на десет хиляди. Дано не ви се налага да се уверявате в думите ми по трудния начин!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Omnia   
Дата:   22-02-15 20:37

Както обясних и на приятелката ми, видях го за две секунди, в първата докато си обяснявах сам пред себе си, че този човек е странен и следващият в който ме нападна с юмруци. Докато изкарам ръцете от джоба.. имаше 4-5 удара в главата и корема, всичко става за миг..

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: nyamago   
Дата:   22-02-15 20:42

Как бе, тука във форума до един са яки юначаги, асове на бойните изкуства, по пет бандита наведнъж пребиват с една ръка...

И видни теоретици на криминалното разследване, обстоятелтвата искат да знаят, та да разрешат случая...

Моите съболезнования, Omnia - всяко зло за добро: какво са някакви си пари, щастлив си, че си жив. И здрав (може би с някоя синина, но не инвалид - има го често). И също си щастлив, че станалото ще те накара на решителна крачка да отидеш на по-уреден и спокоен живот, вероятно и материално по-добър. Гледай на тези положителни неща, забрави за загубите (съдействай на властите, разбира се, ако се открият нещата - беркет, но не се самоизяждай ако не става). Желая сполука в Германия!

А на всички останали - да бъдат умни.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: raffito   
Дата:   22-02-15 21:00

""КАК МЕ ОГРАБИХА!""-

това ограбване е чиста ПОСТАНОВКА.
Ако чакаш милицията да ти вьрне апарата....забрави...


Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: h_bio   
Дата:   22-02-15 21:00

Момчета, наистина не си заслужава за каквато и да е техника да се правиш на Джеки Чан (дори и да си - един нож например няма да те познае, че си каратист). Самоотбрана и героизъм само за да защитиш друг човек.

Омниа, случката е изключително гадна и подла, но както ти си писал - млад си, здрави си, не те мързи да работиш и те бива като фотограф. Пари се печелят и рано или късно ще имаш и по-добра техника. Приеми го като знак от съдбата за да те отклони временно или за по-дълго в по-добра посока!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: Omnia   
Дата:   22-02-15 21:19

Искам да благодаря на всички, мразя да ме съжаляват и т.н просто бъдете мнителни и си премисляйте нещата, нека да се говори за повече такива теми. Аз от фото-форума от колеги знам, че техника в кола не се оставя.. Заминавам ще поработя известно време и ще им затворя шибаните фото алетиенца на всички палячовци.. и ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЗАСТРАХОВКА!

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: da.fo   
Дата:   22-02-15 23:20

" ... и ще им затворя шибаните фото алетиенца на всички палячовци.."

Ей с това ми падна в очите - [smilie23] Не трябваше да го казваш !!!


Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-02-15 23:37

Заминавам ще поработя известно време и ще им затворя шибаните фото алетиенца на всички палячовци..

Доста сериозно звучи! Наистина ли го мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: pepi34   
Дата:   22-02-15 23:43

Според мен това си е добре известна схема за грабеж, практикувана и в недалечното минало, но за други неща - пари, ценности и т.н. Няма връзка със старите фотографи, както се изказва автора или каквото и да било там.Просто те набелязват, проследяват и ....... гориш.

Отговори на това съобщение
 Re: КАК МЕ ОГРАБИХА!
Автор: asahi   
Дата:   23-02-15 11:04

В тази случка не виждам фотографска конкуренция. Едва ли нашето момче застрашава нечий бизнес чак пък толкова. От друга страна набавянето на открадната фототехника не решава никой проблем в бизнеса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »