Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Помощ за избор на меморикарта
Автор: bestlap   
Дата:   19-02-15 19:28

Приятели търси си 2-ра меморикарта между 16 и 32 гб. Ще снимам предимно видео в 1080 24p
Коя от тези е най-подходяща >

1

2

3

4

5

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-02-15 19:55

Нито една от изброените. Търси SanDisk или Lexar . Цената е по-висока, но сигурността мисля е по-важна.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: realnoncho   
Дата:   19-02-15 20:15

Всички от изброените могат да записват като за такова видео, от там нататък е въпрос на избор цена/качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: bestlap   
Дата:   19-02-15 20:33

Ще се радвам и вие да препоръчате нещо читаво 16 гб ще ми върши чудесна работа ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-02-15 21:24

Samsung PRO серията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-02-15 23:25

Препоръчал съм, ето примерни:
1.
2.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: kiten   
Дата:   21-02-15 01:42

Въобще не се заглеждай по Leksar ! Както и да погледнеш е все менте, обаче важното е да избереш читаво менте! Със сандисака и трансенда също внимавай. За момента най-сигурни са на самсунг, сериите pro и evo.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: peter73   
Дата:   21-02-15 07:45

сравнителен тест на карти

http://www.tomshardware.com/charts/sd-cards-2014/-2-Sequential-Write-MB-s,3473.html


При мемори картитие най-важното е да не попаднеш на менте. Затоаа само от сериозен продавач, на когото можеш да върнеш картата без въпроси (например амазон), ако се окаже менте и не залитай по изключително ниски цени. В немския амазон цените са чувствително по-ниски от българия.



Публикацията е редактирана (21-02-15 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: tvk75   
Дата:   21-02-15 08:36

човека каза СанДиск и после Лексар [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: kvakioh   
Дата:   21-02-15 08:46

Toshiba също напредват и предлагат добри карти.
ЗА Самсунг не мога да кажа много, Сандиск и Лексар наистина гледах едни ментета тук в БГ по разни малки магазинчета. Така че да се внимава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 13:12

Специално за SanDisk има много начини да се познае ментето. Последно купих от Ибей от Англия и още по солидната опаковка се разбира, че е истинска, а вътре има специално картонче за регистрация и сериен номер да си изтеглиш и ползваш година безплатно програмката за възстановяване на снимки RescuePRO.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: mixmike   
Дата:   21-02-15 16:51

Точно за видео си купих А-дата 16GB за 14лв и приключих драмата[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Кат сте захапали лексар - мексар...незнам си кво... 'наиш кога...3 пъти по-скъпи карти.
На другите от евтините марки к'во им е? По-лошо видео ли ще записват, или гаранцията от 8-10 години им е малка?[smilie10]



Публикацията е редактирана (21-02-15 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 17:35

Може да пускаш скоро тема , как се спасяват файловете и с коя програма.[smilie8] Камера за няколко бона с карта за 10 лв. - евала,на такива люде, както се казва.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: rx   
Дата:   21-02-15 17:58

Добре, че си вярваш, че скъпата карта ще те спаси [smilie8] То ако така ставаше...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: mixmike   
Дата:   21-02-15 18:07

Камера за няколко бона...
Аз не видях някъде да пише каква е камерата. Ако съм пропуснал - извинявам се.
Ако е безогледалка за 350лв втора ръка, пак ли да си купи лексар за 100лв? Или пък има 2 слота за карта и записва едно и също и на двете. Т.е. има си бек ъп. За какво са му тогава скъпи карти?
Въобще лексар и сандиск са професионални карти. Защо във всяка тема на всеки аматьор дето ще си снима семейството или съученичките на купон се препоръчват скъпи карти? Човека е дал 5 примера със среден клас карти и още в първото мнение - "хвърляй ги, само лексар..."
Аз снимам професионално от 10 год и досега нямам нито една счупена или изгоряла карта. Не съм ги подменял - все още си ползвам и 1-2ГБ стари карти.
Преди време пак имаше една тема за карти, в която се обясняваше как само професионалния лексар ще ти направи 60MB/с...
Е...аз си правя 80МБ/с трансфер с А-дата за 14лв, както писах по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: rx   
Дата:   21-02-15 18:20

Лъжеш! Щом форумните професори казват, че не може, значи не може! Картите ти са счупени и снимките са ти изгубени. Просто ти още не знаеш! [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 18:29

Моите са CF SanDisk , едната 4ГБ Ултра я изпрах в пералнята, като изсъхна всичко си работеше и още снимам с нея вече 5 година. И не са по-скъпи - предложените от мен са даже по-евтини.
Всеки сам си избира, дали да е евтин на брашното...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: rx   
Дата:   21-02-15 18:30

Е, и аз съм си изпирал моите и двете заедно - А-Дата, по 16гб, на 5 години и двете :) За 22лв парчето. Бъди сигурен, че дръпнатите оризоядци ги сглобяват на едно и също място и после само лепенката е различна, приятелю [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 18:41

rx, искаш ли един опит - слагаш например една Адата, Кингстон, Трансцент с трансфер 30МБ/с и започваш да снимаш в серия RAW+JIPEG и броиш, колко кадъра ще направи апрата преди да спре, защото буфера се е препълнил и същата процедура с една стара SanDisk Ultra която също е 30Мб/с. Разликата обикновено е1.5:1 до 2:1 в полза на SanDisk. И защо е така, когато уж само по етикета се различават? Пробвал съм го с 5ДМарк2 и на 7Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: rx   
Дата:   22-02-15 02:32

Не, благодаря ти - аз не правя опити с техниката си, аз снимам. [beer] Но ако теб твоята карта те кара да се чувстваш щастлив и сигурен - твоя воля, само не я налагай, нал тъй :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: peter73   
Дата:   22-02-15 11:43

Gospodin, точно затова постнал линка по-горе - за да може всеки да види кои са бързите карти при "Sequential Write" (което се случва при прехвърлянето на снимки от буфера към картата). Тестовете показват, че най-бързите карти са Самсунг Про, а Трансценд са по-бързи от Лексар, което не е голяма изненада, като се има предвид опита им от компютърната памет. Аз не бих робувал на фотографски клишета, като "СанДиск и Лексар - други няма".

И между другото Трансценд, Кингстън и Самсунг, например, съвсем не са по-евтини от аналогичните модели на СанДиск и Лексар, така че по логиката от горните постове, че най-скъпото е най-хубаво, Лексар и СанДиск не са безспорните фаворити. Заблудата ви за цената се дължи на пазаруването от специализирани фотографски магазини, където именно заради такива клишета се предлагат точно тези карти на доста по-висока цена. Ако ги купите от нефотографски магазин, ще откриете една съвсем различна реалност.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: rx   
Дата:   22-02-15 12:18

Мемори карта от фотографски павильон ще си купя когато бих си купил качествен колбас от компютърен магазин [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-02-15 17:26

rx а от железарии ли си ги купуваш картите ???
Аман от селски разбирачи. Дискусията тук бих я сравнил като такава в провинциален автосервиз - "Я тука колко коли съм ремонтирал, ти на мене нема да ми говориш, я че си го оправим, че го вържес тел и че ти спестим много пари"...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: rx   
Дата:   22-02-15 17:44

metodiev_martin с такива като тебе е под нивото ми да общувам [smile] Това, че си самотен и озлобен спамер(видно от общата ти активност по темите) не е мой проблем.



Публикацията е редактирана (22-02-15 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-02-15 18:17

Има някаква цикличност, през няколко години да се появяват тук подобни анонимни субекти-разбирачи, но като цяло, в повечето случай от тях се четат само високопарни измишльотини, с които да си повдигат самочувствието... Явно Силистра се е превърнала в Сан Франциско, иначе друго обяснение за това самочувствие не намирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: langel   
Дата:   22-02-15 20:52

Аз си купувам тези карти от този търговец:

http://www.mymemory.co.uk/SDXC/Transcend/Transcend-64GB-U3-UHS-1-SDXC-Card---95MB_s

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: tvk75   
Дата:   22-02-15 22:22

явно админите спят

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: tvk75   
Дата:   23-02-15 00:36

langel,как ги купуваш оттам,те не искат да пращат до България

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: peter73   
Дата:   23-02-15 08:14

много лесно се купува от UK с 1.50 лв. доставка. Бих ти казал как, но пак ще кажеш, че админите спят :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: langel   
Дата:   23-02-15 11:51

Потърси същия търговец в ebay.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-02-15 22:40

peter73 , написах всичко от личен опит, а не от измислени тестове. Ай вземи си Трансценда и да видим как ще издържи теста със серийните кадри. Никакви нет тестове не ме интересуват, когато виждам разликата със собствените си очи. Казах, че не са непременно по-скъпи, а по-надеждни.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: k7   
Дата:   24-02-15 09:19

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=19&cat=28&product=13943&show=additional



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на меморикарта
Автор: langel   
Дата:   24-02-15 10:37

Gospodin,

Transcend U3 поддържа гарантиран трансфер от минимум 30MB/s и sequential от 60MB/s.
Имат и вариант с над 80MB/s sequential.
Посоченият от теб Lexar U1 просто няма как да се докосне до тези скорости.
SanDiska, който показваш има гарантиран трансфер от 30MB/s, но отстъпва в sequential.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »