Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 15:45

Здравейте.
Оборудвах се с едно 10D, колкото да се понауча поне как да държа фотоапарат и да разпускам в свободното си време.
На апарата е монтиран 50/1,8 II - чисто нов. Самото тяло е видяло доста "травми", но си работи.
След като 10тина дни снимах всичко у дома и около блока, реших да се пробвам със ръчните настройки.
И каква изненада. Завъртя ли ринга на M, Av, Tv, P - просто не се случва нищо. Ама нищо. Натискам и нищо. Докато въртя из тия позиции, се чува звук като на автофокуса, но по слаб.
а всяка друга позиция работи.
Дали има нещо, което аз не знам, не правя, изпускам и т.н или това е проблем?
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: вальо   
Дата:   18-02-15 15:55

имаш ли ръчнофокусен обектив на М42 без чип + преходник за Канон?
постави го и пробвай на положение P
да видим дали проблемът е в предаването на информация между обектив и тяло

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: marves   
Дата:   18-02-15 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 16:04

Нямам ръчнофокусен обектив.
Само 50ката, който е лично мой и 28-801:3,5-5,6 с който дойде апарата при мен.
Кака така, какво очаквам да се случи?!? Ами очаквам да снима, евентуално. Примерно искам да снимам рибките си, и да не са размазани, в режим Tv. Заставам пред аквариума, завъртам ринга на Tv, избирам някаква скорост..каквато и да избера, след натискане на копчето за снимане..не снима.
Сменяйки режимите, стойностите, които се показват на горният дисплей се сменят, да.
Заставайки на режим M, като въртя колелцето до копчето за снимане се сменя скоростта, а въртейки колелцето до цветният екран се сменя блендата. В момента апарата е с 28-80 и блендата в режим М се сменя от 4 до 27
Това за серивиза е неизбежно, знам, най-малкото заради годинките.
Аз съм от Кърджали, често пътувам. Към кой сервиз да се обърна? Според скромните ми впечатления от четене във форума, разбирам че Зентакс са от читавите?
Някаква цена на профилактика?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: вальо   
Дата:   18-02-15 16:32

aroot написа:

> След като 10тина дни снимах всичко у дома и около блока, реших да се пробвам със ръчните настройки.<

на какво положение на селектора за режим снима през тези 10 дни и имаше ли някакви забележки към снимките и към апарата при снимането?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 16:43

@вальо: Снимах основно в режима в който пристигна - автоматичен, със светкавица (между иконката P и портрет). Понякога без светкавица.. Избирал съм и другите режими (без ръчните). Добре си е. Нарочно избягвах ръчните, исках малко да посвикна с апарата.
Забележки към снимането..направи ми впечатление, че когато светва точка отAF (червеното квадратче във визьора), уж е на фокус, а после като ги гледам на компа или не са на фокус, или фокуса е отишъл някъде в страни. Но това го отдавам на ЗКУ.то
Не разбрах на какъв принцип светва това квадратче - ту свети централното, ту странично някое. Предполагам е въпрос на настройка, още не съм го докарал до там.
Е, не мога да отрека, че имам и кадри от които направо се влюбвам в тия машинки и разбирам каква е разликата между DSLR И сапунерките.aroot написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: вальо   
Дата:   18-02-15 18:17

прещракай без насилие 10-15 пъти селектора от край до край и обратно
пробвай една снимка на положение А
след това пробвай на всички останали положения на селектора, да видим какво ще стане
накрая пак на А
може и без да фокусираш през визьора, насочваш към по-осветен обект на няколко метра, изчакваш 1-2 сек. и снимаш
пиши има ли разлика във функционирането при различните положения нра селектора


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 18:22

A=Av?
или
А=М?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 18:31

Превъртях.
Вкл и изкл автофокуса на обектива. На 2 пъти щракна в Tv. Апарата беше насочен към осветена стена.
И толкова.
Явно годинките си казват думата..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: вальо   
Дата:   18-02-15 18:38

не разбрах
включва и изключва автофокуса преди да е снимал или кога?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: HP   
Дата:   18-02-15 18:42

Винаги се изумявам как някой е готов да попита целия свят за нещо, което трябва да свърши сам.
Човек, ти явно си нямаш хал хабер от фотография, фотоапарати и каквото и да е , свързано с това.
В това няма нищо лошо, никой не се е родил научен. Но представи си Фернандо Алонсо /пилот от формула 1/ да се качи в болид от формула 1, без никога да не е сядал зад волан и да направи каквото и да е с него.
Не казвам, че апарата ти е болид от Ф1 или , че ти си Фернандо Алонсо/ опазил ме бог/, НО ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ НЕ ПРОЧЕТЕШ МАЛКО ИЗ ИНТЕРНЕТ КОЕ КАКВО Е И ЗА КАКВО СЛУЖИ В ТОЯ ШИБАН АПАРАТ???????

Не ви ли е срам питащите за такива неща от собствената си неграмотност и собствения си мързел да пишете такива неща?
Какво ти пречи да прочетеш тия точки за какво са , тоя обектив какъв е, преди въобще да включиш апарата???
Нямам думи направо , от толкова посредственост...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-15 18:44

Явно не може да намери фокус и затова не сработва... пробвай следното - сложи програматора на M и изключи автофокуса на обектива (на самия обектив отстрани има един превключвател). Дай блендата на 1.8 и пробвай да направиш снимка - дори да не е на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 18:45

Не не..
Докато превъртах 15 пъти, нищо не стана.
После пробвах и изключих АФ направо от обектива. Ринга беше на Tv. И щракна, направи снимка.
На другите режими не искаше. После пак превъртях ринга 2 пъти и пак на Tv щракна. При изключен Аф.
И до там.
Пробвах, превъртах, пипапх Аф на обектива, включяах изклччвах.
Нищо. Даже му свтрши батерията та сега зарежда

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: вальо   
Дата:   18-02-15 18:51

HP написа:

> Винаги се изумявам как някой е
> готов да попита целия свят за нещо,
> което трябва да свърши сам.
> Човек, ти явно си нямаш хал хабер
> от фотография, фотоапарати и
> каквото и да е , свързано с това.
> В това няма нищо лошо, никой не се е
> родил научен. Но представи си
> Фернандо Алонсо /пилот от формула
> 1/ да се качи в болид от формула 1,
> без никога да не е сядал зад волан
> и да направи каквото и да е с него.
> Не казвам, че апарата ти е болид от
> Ф1 или , че ти си Фернандо Алонсо/
> опазил ме бог/, НО ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ
> НЕ ПРОЧЕТЕШ МАЛКО ИЗ ИНТЕРНЕТ КОЕ
> КАКВО Е И ЗА КАКВО СЛУЖИ В ТОЯ
> ШИБАН АПАРАТ???????
>
> Не ви ли е срам питащите за такива
> неща от собствената си
> неграмотност и собствения си
> мързел да пишете такива неща?
> Какво ти пречи да прочетеш тия
> точки за какво са , тоя обектив
> какъв е, преди въобще да включиш
> апарата???
> Нямам думи направо , от толкова
> посредственост...


за разлика от такива като тебе, има и отзивчиви съфорумци, които искат просто да помогнат на питащия, който има някакъв нежелан проблем
на това се е надявал човекът, когато е пуснал темата
ако всички бяха контри като тебе, нямаше да има смисъл от форум


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-15 18:51

Спомена, че имаш още един обектив - с него имаш ли проблеми?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 18:53

Колега НР, благодаря за типичният БГ форум отговор.
Не съм Алонсо. Мисля, че още от 2то ми изречение става ясно, че съм гол и бос.
Четох. И упътването на английски и теми в чижди сайтове.
След като не ми стана ясно питам.
Не знам защо се заяждаш. Като не ти харесва темата защонси правиш труда да пишеш? Да си вдигнеш самочуствието?
Колега lamerko, само да зареди и ще пробвам..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: HP   
Дата:   18-02-15 18:56

Ако всички бяха като мене, щяха да поразчетат малко от нета, щяха да си купят някоя книжка, щяха да прочетат упътването на апарата. Ей това щяха да направят, драги ми Вальо.Други наставления и въпроси към ако имаш-на лични, остави и телефон ако искаш, та да ми дадеш малко наставления и да ми разкажеш за смисъла на форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 18:56

И с двата обектива апарата не работи в гореописаните режими.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: вальо   
Дата:   18-02-15 18:56

смисълът на превъртането беше, евентуално да се разкарат наслоявания или замърсявания по контактите на селектора при различните режими

аз също бих препоръчал проба с друг автофокусен обектив
с ръчнофокусен също (когато намериш, без чип)


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 19:10

Господин НР.
Вижте второ изречение от 1ят пост. Там съм подсказал колко разбирам от фотография.
Свалил съм си упътването и съм го минал. Колко добре? Колкото да се запозная.
Четох малко или много.
И срещнахпроблем. Собственика на апарата не можа да помогне. Питах познати и те неможаха. Звъннах на Зентекс - и там нищо. Но защо трябва да обеснявам на дълго и на широко това??? Какво спечели?
И накрая писах във форума, просто исках да разбера аз дали правя нещо погрешно или е хардуарен проблем.
Но ако ти харесва да се ежиш, продължавай.
,..............
Това с включването и изкючването на автофокуса директно от обектива го направих. Веднъж щракна, повече не.
По-горе го писах но май нещо се разминават постовете..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: victory13   
Дата:   18-02-15 19:12

Посочения проблем е типичен, ако е зададен приоритет на фокус при снимането. Не познавам тялото, и дали има друга възможност, т.е. приоритет на спусъка.
Отделен е въпросът кога и колко има фокус.
Друг момент е смяната на различни фокусни точки, което е явно на някой от автоматичните режими.

Съвет към питащия... Която и да е снимка в автоматичен режим има настройки, които можете да разберете и наподобите в друг режим, с подмяна само на един параметър може да установите как се променя процеса на снимане... и ръководството да е нон стоп отворено.
Не смятам, че в сервиз ще ви покажат как да си настройвате апарата, но опитайте...

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 21:05

Автор: lamerko
Дата: 18-02-15 18:44

Явно не може да намери фокус и затова не сработва... пробвай следното - сложи програматора на M и изключи автофокуса на обектива (на самия обектив отстрани има един превключвател). Дай блендата на 1.8 и пробвай да направиш снимка - дори да не е на фокус.ектива, ръчните контроли работят.


Поставям в режим М. Изключен фокус на обектив. Натискам за снимка - не става нищо. Изключвам апарата и включвам (не съм пипал нищо) и изведнъж проработва в режим М и прави снимка. Въртя към другите - Av, Tv, P; снима. Връщам отново на М - не снима. Рестарт на апарата и пак тръгва.

При включен фокус на обектива, описаните контроли не работят.

Това какво значи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: h_bio   
Дата:   18-02-15 21:12

Виж в някое фото в Кърджали да го погледнат или някой форумец ако има наоколо да ти каже дали тялото е ОК или е за ремонт. Това е най-краткия път до решението на проблема. Ето този юзър мисля е в Кърджали. Не вярвам да ти откаже помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: pmartinov   
Дата:   18-02-15 21:15

Замърсено е това тяло.

Контактите са зацапани и затова не сработват.

Има нужда от профилактика-почисване на контактите които са пълни с прах.

aroot на колко кадъра е това тяло ?

Колко собственика е сменило ?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 10D
Автор: aroot   
Дата:   18-02-15 21:16

@h_bio: Точно това ще направя, още утре рано рано. Явно е, че така с писане няма да стане.[shtrak]
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »