Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-15 00:18

ок на мен ми харесва онова с двете прозорчета на Т1 дето във визьора отстрани ти увеличава снимката в малко прозорче. Може да не е кой знае какво щото май хората с фуджи не го ползват много ама мен много ме радва и ме е яд на Сони че не го слагат., На панасоник GX7 също я има тая екстричка..... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   21-02-15 23:25

Въпрос към спецовете по Канон:
За ръчно-фокусни 5D Mk1 или 50D??
В момента се намират горе-долу на една цена. Кадри в секунда не ме интересуват, но като снимам от статив лайв-вю ми е по-удобно.
Не съм ползвал Канон досега, преди да мина на Олимпус, бях на другия бряг (Никон), но освен дигитално снимам и на филм. Имам EOS30 ( Elan7) и като си купих преходници за ръчно-фокусни се оказа, че точно този модел не се разбира с такива обективи[smilie9]
http://photonotes.org/articles/eos-manual-lenses/

Та сега се оглеждам за тяло, с което хем да си ползвам Канонските обективи ( 40/2.8 и 28-105) хем да мога да закача някое по светло стъкло. Не съм пиксел пийпър, но ме притеснява дали на екрана на 5д се виждат достатъчно детайли. Иначе нямаше да питам[smilie11]
Ще се ползва за портрети и пейзажи, за другото си имам E-M5[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-15 23:30

Вземи си фуджи или Сони. Какъв е смисъла от канона, освен че ти ограничава избора на ръчни обективи?

За Канонски обективи има адаптери със контрол на бленда и стабилизация. Фокуса е на ръка ама ....виж в съседната тема.

Което и да е Сони или фуджи безогледални ще вади по добра карта от тия два канона по всички показатели дето можеш да се сетиш

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   21-02-15 23:57

Кириле[beer] [smilie25]
Бях сигурен, че ще вкараш Сони в схемата[smilie3], но след това , което Иван пусна, не смятам като Илиян да минавам на Фуджи[smilie5]
Питам за Канон, и понеже няма да го ползвам редовно, дали пък не е по добре едно 40D за 200-250 лв, така че когато се убедя че си прав да не боли много ??
А иначе всички ръчно-фокусни си ги ползвам на Олито[shtrak]



Публикацията е редактирана (22-02-15 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-15 00:19

Радо не виждам и ред критика за фуджи или Сони . Човека си има собствени преференции, според мен често подплатени с рекламни бюджети. Лятото Сони бяха номер едно, когато излезе Х-Т1 познай кое му беше фаворит, сега Олимпус е на ред.....след месец деа пак ще е Сони или Фуджи

Това дето аз виждам е че всички тия безогледални вадят невероятни снимки. Има си особености, но точно с Иван ги дискутирахме че разликите от А7 до м1 до А6000 или Х-Т1 за 95% от снимките са пренебрежими. Картинката от олимпуса ти е със точно същите цветове като сонито (странно ми беше ама да така е РОУ файловете им са идентични, различни са от Никон например.)

За Дофа със старите стъкла или за широкото си струва може би едно А7 да си има човек и другото каквото си избере. Аз съм с А6000 заради АФ-а. Ти си с Олимпус зарад обективите или ергономията...щ

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   22-02-15 00:36

Ок, благодаря за съвета, няма да бързам да купувам Канон. Сетих се, че един приятел има 650D, ще го пробвам и сам ще преценя доколко е удобно.
Лека
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 20:22

Пробвах 650Д, той пък не харесва преходника[smilie9]
Май Канон ще отпаднат от списъка- хич не се кефят, ако някой не им ползва пластмасите и иска да закачи нещо по- читаво[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: simbon4o   
Дата:   23-02-15 20:24

Би трябвало да работи, но без потвърждение на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: iliyanb   
Дата:   23-02-15 20:31

radomarinov,

ревютата в интернет са последното, което трябва да гледаш[smilie5] . Steve Huff или който и да е. Steve Huff не задълбава много в опити да изкара най-доброто от една камера, той просто закача обективите за много $$$$ на някоя leica или FF-Sony, и после те оставя сам да решиш [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-02-15 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-02-15 20:34

Автор: radomarinov
Дата: 23-02-15 20:22
Май Канон ще отпаднат от списъка- хич не се кефят, ако някой не им ползва пластмасите и иска да закачи нещо по- читаво[smilie23]

Не е така, аз спокойно си ползвам ръчнофокусни обективи на Canon, в момента съм с 1100D с Magic Lantern.
Проблемът е в преходника ти.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   23-02-15 20:36

И Canon и Nikon си харесват само собствените AF обективи, като им сложиш стар ръчнофокусен почват да се мръщят, да не мерят и да те саботират всячески та пак да им върнеш пластмасата обратно [smilie5]

Затова не се чуди и не търси под вола теле а взимай евтин НЕКС на старо да видиш как се снима с кеф с всякакви стари обективи. Пък после ще почерпиш айде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 20:41

Не, дава ми грешка или ъпдейт на фърмъуера и др. глупости[smilie23]
Като го развъртя назад и контактите не съвпадат работи, ама няма потвърждение на фокуса, както казваш и трябва да снимам на лайв вю с увеличение, което нещо не ме кефи, а и не знам кога обективът ще се откачи и падне. Абе няма пълно щастие...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   23-02-15 20:44

Друг вариант е да лепнеш едно тиксо върху контактите на преходника и така да стане обикновен преходник без чип. Няма да имаш потвърждение, но иначе ще е стабилно. И ще разчиташ само на зрението си за да фокусираш точно, малко е гадно ама пак става.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 21:00

Явно проблемът е в 650Д. Има го дискутирано тук, ама кой да чете[smilie11]
Нещо са бутнали пак да пречат, гадовете [smilie3]
Благодаря на всички за съветите и коментарите[beer]
Засега се ориентирам към буустер за м43, но нещо не намирам за Minolta MD или за C/Y, а те са ми най-хубавите стъкла..
Ако взема нещо ново- Сони или Фуджи, няма да остана само с тялото, ще почнат обективи, аксесоари и накрая ще ме изгонят от къщи[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 21:05

Илияне, това беше закачка[smilie3]
Надявам се, че доволен от новата система- това е най-важно.
Както се казва- Кеф цена няма!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-02-15 21:14

Автор: radomarinov
Дата: 23-02-15 20:41
Не, дава ми грешка или ъпдейт на фърмъуера и др. глупости[smilie23]

Да беше казал, че ползваш преходник с чип. Явно той не се сработва с тялото.
Моят е най-обикновен. С Magic Lantern имам Focus Peaking, имам и зуумване на фокусната зона с полунатискане на спусъка. Не ми трябва потвърждение. Работи си и меренето. Това е директно от апарата, без обработка. Белият баланс се е ошашавил малко, но това е поправимо:


http://picbg.net/u/29353/59817/790037.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   23-02-15 21:27

Да с чип е. Потвърждението на фокуса работи на ЕОС 30 (филмов)- там пък меренето се побърква. Канонска им работа[smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »