Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-15 21:42

Мдам и рекламираме без мярка [smilie5] всеки има право да се кьори как си иска с фокуса. Важни са крайните резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   18-02-15 22:23

Като пипнеш безогледалка и поснимаш с ръчнофокусни на нея пак ела да пишеш. Щото сега само чешеш клавиатурата.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-15 23:12

сатанчо... начи ако искаш да те разбират хората какво пишеш, поне пиши правилно. Ясно е че пишеш глупости иначе [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   18-02-15 23:42

Нещо не намирам lens turbo C/Y към м43 ( или Minolta MD), някой ще подскаже ли или направо да вземам Nex[smilie3]



Публикацията е редактирана (18-02-15 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   19-02-15 00:27

Аз съм се мъчил със зелената точка на моя Никон D5200 доста... и в приблизително половината случаи ме е прецаквала. Единственият начин да съм сигурен в снимка с ръчен фокус е live view, което е доста, ама доста тромаво. Поради липсата на фокус пиикинг, се налага да зуумвам доста в желаната зона.
Предимствата на безогледа с фокус пиикинг за рачно фокусиране са толкова очевидни, че целия спор ми се струва безмислен.
А и в крайна сметка зелената точка, доколкото ми е известно, работи само на обективи с чип за потвърджаване на фокуса. Фокус пиикинга работи с всички. Някой да ме поправи, ако греша.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   19-02-15 08:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   19-02-15 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   19-02-15 10:40

Интересно, защо тогава изобщо имам зелена точка като снимам с моя Voigtlander (води се AIS). Ето конкретния модел: http://www.bhphotovideo.com/c/product/534438-REG/Voigtlander_BA239BN_Nokton_58mm_f_1_4_SL_II.html

Според табилицата не би трябвало да имам.



Публикацията е редактирана (19-02-15 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   19-02-15 10:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   19-02-15 10:49

Ами значи да не се чудя, че не работи коректно. Странно е, че все пак в част от случаите ми е вършела работа, както споменах около 50% успеваемост да нацеля фокуса с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-02-15 21:30

Косината(войтлендър 58 1.4) има мерене и т.н. понеже има чип. Реално се държи като всеки D обектив - само няма АФ. Ако обектива е без чип, но АI/AIS и тялото е ниския клас камерата ще снима с него но няма да мери светлината и ще трябва на принципа проба грешка да се снима. Не съм сигурен лайфвюто помага ли в тази работа и не помня АФ потвърждение има ли... просто за ръчките ползвам сонито и никона е АФ машината ми.

Не помня каква беше разликата между AI и AIS май едното можеше и да сменяш бленда от тялото... но да работят на макс само на тела от д7000 нагоре.

Проблемите с фазовия фокус са много и МФ само ги задълбочава. Точен и прецизен фокус с обективи на по-отворени бленди не е работа за камерата, трябва си зрение и техника.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: tbby   
Дата:   19-02-15 21:47

Има тела с focus peaking, Които значително улесняват процеса.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   19-02-15 22:06

Човека е пуснал обява, че търси Некс или Фуджи с визьор. Явно се е ориентирал вече. Ако някой предлага... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-15 08:05

marves продаваше супер изгоден Х-Т1 ама не знам продаде ли се. Х-Е1 фуджистите се оплакват че визьора бил бавен, не знам как е спрямо некс 6... Аз съм доволен от 6цата. 7ците също са хубави ама много пари им искат обикновенно, а освен на 100исо нямат никакво предимство пред 6ците...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 08:39

Fuji x-t1 е готин за ръчни. Другите фуджита са трудни за работа с ръчни обективи, явно не е било приоритет. Не казвам че са лоши просто работата с ръчни обективи не е била приоритет

А6000 е много готин за ръчни обективи. То и като цяло просто е най-добрата безогледалка с много пред другите. От тая гледна точка фуджитата са набутване. 1089 лева нов май го дават

От А7 всичките стават. Аз съм с чист А7. Мисля си, че А7s или А7ii са най-приятнте опции. Единия го предлагам заради уникалния сензор (неземно добър) и тихия затвор(фуджито го има също), а другия заради стабилизацията и малко по-удобното тяло и малкото по-добри настройки на машинката като цяло. Тия апарати имат и АФ

С хора с психичнни проблеми няма какво да се коментира

ПП продавам некс-7 апаратчето си за 700 лева. Има някои работи над некс-6 една врътка повече, вход за микрофонче, 10к/с, метален корпус, тонове повече настроики (вероятно повече от необходимото)



Публикацията е редактирана (20-02-15 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-15 09:30

Киро 6цата е също с две врътки но едната е колело за режимите. Кадрите в сек на 6цата са 11, а за настройки не съм забелязал да са повече от на 6... иначе на ниско исо има много малко по добро видео и снимките са доста по добри, но само на ниско исо. Няма фазов аф и е по бавен от 6цата като аф. Микрофон входа е екстра да, но обратната обувка за светкавица на мен би ми била трън в гз :). 7цата е и с малко по голям захват, малко по удобна е, но малко. За мен са равни като модели понеже имам специфични нужди, но цената на 7 винаги е по висока освен един дето марвес го продаваше :) и затова съм с 6ца сигурно.

А за а6000 за мен е по зле от 6 и 7 за ръчен фокус, визьора е по малко треперещ и по чист от аберации ама се усеща че е по малък и аз лично предпочитам 6цата. Това само за ръчнофокусни заигравки... ако ще се купува ново задължително, да сони нямат по добра кропка в момента. Ама в случая се търси секънд хенд и мф.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: marves   
Дата:   20-02-15 09:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 22:53

Simbon4o с 3 врътки е некс 7.

6-цата е по-лесна за научаване - прилича на никонче малко. 7-цата е малко по-сложен и странен апарат.



Публикацията е редактирана (20-02-15 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-15 23:15

Иначе за материалите - да 7цата и първото 5 са много по-солидни от следващите модели.

A за 7цата - не съм я разцъквал толкова сериозно, само в магазина. Ако управлението е от 3те колелета... не мога да си представя колко извратено е управлението му :).

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 23:33

ми имаш колелце за бленда, скорост и исо в М режим. В А режим имаш бленда, компенсация и исо. В S режим -скорост, компенсация и исо.

А7 е подобно но е с 4 врътки и имаш М режим с авто исо и компенсация на меренето....на А7 хубавото е че колелцата не си сменят много много функциите и лесно се помни кое какво прави.

Фуджитата са по същия начин горе долу.....само че няма нужда да гледаш екрана или визьора - всички врътки са с индикация

А некс-6 и А6000 е като ДСЛР-че малко орязано все едно Д4-ка или 1Дх [beer] [beer] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-02-15 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: victory13   
Дата:   20-02-15 23:41

X-E1 и X-E2 работят перфекттно с ръчно-фокусни обективи, ползвайки снимка в снимка, пийкинг и дигитален клин /клинът само за Е2/.
Не знам какво не им е мислено за работа с такива обективи, освен че някои тук не мислят [smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-02-15 23:49

виктори от опит не е толкова лесна работата с ръчни обективи и старите фуджита....вземи си Х-Т1 или А7 и виж сам за какво иде реч.Особено пък Х-Т1 ще те изкефи много

Да става но е по-трудно. Например пийкинга не знам защо е по-гадничък. Не мисля че е защото инженерите от фуджи са глупави и не са могли да направят по-хубав



Публикацията е редактирана (20-02-15 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: victory13   
Дата:   20-02-15 23:57

Не знам какво да ти отговоря [smilie8]
Взимал съм си Т1 точно за 3 дни... и го върнах. Оставих си "старите" и двете. Работата с ръчно-фокусни в Т1 изобщо не бих я посочвал като предимство в сравнение помежду тези камери.
Но щом казваш ти, да преценява питащия. Аз моят опит си го знам.

Здрав ръчен фокус на всички [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »