Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Потенциално некоректен потребител
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 23:15

Аз какво имам не се грижи, моето момче [smile] Иначе за предложението ти за Витоша - ами защо не, но към момента държанието ти не прилича на човек, който иска да научи - напротив - чудя се дали илюстрираш синдрома на букова или дъбова глава. По-горе съм ти дал дума - в момента в който се извиниш на всички засегнати страни за държанието си, ще ти обясня къде точно ти е грешката и защо фотографията на нощно небе не ти спори в случая. Пък и нали познаваш "много добри фотографи" - защо не са те научили? Па и дори в гугъл да напишеш как се фокусират звезди, ще ти излезе подробно обяснение защо не ти се получва.

Значи така - идваш тук, ръсиш клевети наред, обвиняваш и тропаш с краче, а после аз, задето ти обясних подробно и си изгубих 10 минути от живота да ти кажа какво не ти е наред, съм високомерен [smilie8] Браво. Аз ще имам ли троянец за награда? [smilie7]

Между другото - не, нямам сайт. Както е казал народът - обущяря е бос [smilie5]

100!



Публикацията е редактирана (17-02-15 23:22)
 Re: Потенциално некоректен потребител
Автор: extremalen   
Дата:   17-02-15 23:24

Както се казва в учтива форма за*бете :) Купувайте си перфектните неща щом мислите, че в мене е проблема, така да бъде. След като минахме сто поста и аз съм кривия и клеветящия, така да бъде - ламерко да ме прощава, че в моите очи е бил некоректен. Относно гаранцията за щатите всеки който си е купувал от там знае колко важи и по колко се чака (в крайна сметка командировките са по седмица-две макс), хайде да не го играем дръж ми шапката. Та както и да е. ИЗВИНЯВАЙ ЛАМЕРКО че ти опетних светлото име. Ще хвърчат бонбони, рози и цветя посока Шумен. Слагаме край и дано докато е при тези майстори не се изпари наистина този обектив че ВЪХ тяхната кожа. Лека и мерси за хубавия разговор - в спора се раждала истината...тука бих допълнил понякога тъй като изключая rx и може би още един двама никой не ме убеди че иска да вникне в това което пиша.
 Re: Потенциално некоректен потребител
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-02-15 23:26

Не знам защо всички реват покрай бушона без да имат досег (не и в последните години) но да не стане да се ухапе някой отзад ако утре ми го върнат и със същите настройки пред блока изкара по-добра острота...джъст сейинг.

Абе ревящия си ти в случая. Другото което е, един обектив, отварян веднъж от "специалист", не го хвали повече. Както написа в началото, сам ще си сърбаш попарата, но в случая продължаваш да си я дробиш.
На всички отговори нагледно, ама на мен не иска.
Защо след като има 3 години гаранция в USA, не го прати на твоя човек там, щом имаш съмнения че обектива е дефектен?
 Re: Потенциално некоректен потребител
Автор: kireto_a   
Дата:   18-02-15 00:01

камъните от пред на 2135 са прекалено много на фокус... за сметка на църквата и звездите.

и аз си мисля, че сервиза е било огромна грешка, не знам колко са кадърни но отварянето на обектив, не е като смяна на крушка в банята. един път си правих експеримент след 3 дни гледане на снимки, видео и четене на pdf-и как се прави и много внимаване и време никога не заработи след това като що требе, не че преди това работеше де.

според мен ако беше врътнал фокуса съвсем малко повече към безкрайност и беше ползвал истински статив(такъв дето би понесъл 30с експозиция, въпреки че той има малко вина тук) снимката щеше да си стане. също така фокусиране на liveview в тъмното си е зор и то голям - не мога да си представя какво се е виждало при положение, че снимка на исо3200 и 30с експозиция е тъмна - бой на афроафриканци в тъмна нощ и много много шум.

сигмата е по-добре поради ред причини най-важните от които са:

1. ф1.8 е с 1 и 1/3 стопа по светло от 2.8 - и liveview-то ще работи по добре, и статива няма да има такова значение, и звездите нямаше да се размажат толкова(10с експозиция), защото въртенето на земята(доста е бързо) и трептенето на атмосфрета няма да имат такова значение(ок последното си важи и в двата случая, но все пак)

2. минималното фокусно разтстоняние е 18мм, което си е значително повече от 11мм на токината - много ясно, че ще снима повече детайли по каквото и да е и в liveview "фокуса" ще се вижда по добре.

3. самия обектив си е по-добър и съответно по-скъп.

http://www.dofmaster.com/dofjs.html
казва, че ако беше турил фокуса на 2-та метра на скалата и беше направил няколко кадъра след това въртейки леко към безкрайност, щеше да купуваш бира на ламерко, щото ти е продал хубав обектив за без пари. да предните камънаци, нямаше да са съвсем на фокус, ама всичко след това, щеше да е - все пак 2.8 бленда си е 2.8 дори и на 11мм.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.