Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 19:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 19:39

Още един плюс на турбото - матрицата не се цапа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-02-15 19:48

Taквиз адаптори с лещички, да са за 200-300лв, ако да са най-читави не дават ли някакви отклонения?
САмо безогледалки за ръчнофокусни. И адаптори.
С Канон биват, но най-вече например ако иска да се снима с Никон 14-24 или нещо, което няма алтернатива при Канон.
При Сонита има всичко- брой адаптори според байонет, пийкинг, врътки и удобство дори с 200 и нагоре мм. ЗА алфите им имат яки адаптори и пасват велики и интересни обективи, даващи перфектни резултати откъм оптика и острота. Некс 6 вече е даден като главен пример, Некс 7 също влиза там.
Нещата си зависят все пак главно от ЗАУ.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 19:59

Ленс турбото дава отклонение, до някаква степен променя и характера на някои обективи, но последната му версия както казах е много добър компромис за парите си. Да не говорим че сложено на някой малък некс или фуджи няма алтернатива като габарити при фул фрейм камерите. Некс 6 е по-комапктен от А7... Адаптера с лещите е по-къс от стандартния с не малко и това прави още по-компактна системата.

Отделно за некса си взех и АФ адаптер към канон и канонския 10-18, който е перфектен за парите си. АФ няма(предполагам от конкретния адаптер е проблема), но това не ми пречи на подобен обектив... стабилизацията му работи, блендата работи, има екзиф... страхотен пейзажен комплект за половината пари на сонешкия 10-18.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: marves   
Дата:   17-02-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 20:47

Ехееее съвсем са го свалили, аз на 560 го взех ама беше от първите партиди още. Нямаше промоции...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   17-02-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 22:22

Искам да те видя с пентакса как снимаш на лайфвю с обективи като 200мм или 300мм от ръка и дали стабилизацията ще те спаси. Пентакса отдавна го хвърлих, никона и той седи в раницата... снимам с некса само не знам що [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-15 11:18

ДСЛР за ръчно НЕ стаа, при положение, че има безогледалки с пиикинг под ръка. Не виждам що човек трябва да се мъчи (освен ако не го влече) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   18-02-15 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: radomarinov   
Дата:   18-02-15 12:24

"Автор: Simbon4o
Дата: 17-02-15 19:59

Ленс турбото дава отклонение, до някаква степен променя и характера на някои обективи..."

Как е турбото на най- отворено?
Пробвал съм преходник с оптичен елемент за Никон, от 2.8 нагоре се познава какво си снимал ;)


Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-15 12:58

Турбото няма общо с онези преходници с оптичен елемент където една леща коригира раб. отсечка... тук има лещова група от 4 лещи и дори 1.2 обективи са си супер.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   18-02-15 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: RazorJack   
Дата:   18-02-15 13:13

абе от чисто любопитство има ли някоя безогледалка, която има индикатор за потвърждение на фокуса? не говоря за всякакви вюта и зумове дето ти помагат да фокусираш на око, говоря за онази зелена точица долу дето я имат никоните, която спира да мига когато си на фокус, без значение с какъв буркан си отпред? това доста ми липсва на моята олимпус система сега и ми е интересно някоя друга система безогледалки имат ли такова нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   18-02-15 13:22

Moята има нещо подобно...една чертичка , дето като еквалайзерче се движи горе-долу , като е най-горе уж има фокус , но не го намирам за удачно. За самсунг NX100 говоря..

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: PiToMeN   
Дата:   18-02-15 14:43

При NEX 5T: Focus Peeking
https://www.youtube.com/watch?v=mFjVfH_zG40


Не е зелена точка, но може да са бели, червени, черни, жълти точки къде се намира фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-02-15 15:25

написа:

> При NEX 5T: Focus Peeking
> https://www.youtube.com/watch?v=mFjVfH_zG40

>
> Не е зелена точка, но може да са
> бели, червени, черни, жълти точки
> къде се намира фокуса.


То голяма играчка...Не е за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-02-15 16:15

Да попитам, че е в темата. Сменяем екран с клинче имаше за 50D. За 5D дали има?

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-15 18:49

За всичките канони и не само се продават афтърмаркет екрани, но са скъпи. И предвид, че 5Д марк 1 има по-слаба матрица от съвременните кропки не знам струва ли си такова мъчение.

Относно зеленото мигало и фокуса... по-неточно нещо от това или пискането при потвърждение не знам да има(снимам с 1.8-1.2 обективи само и предимно на отворени бленди) и не винаги има фокусна зона където искам. Ползвал съм я екстрата на канони, пентакси и никони и винаги спирах да я ползвам [smilie5] С некса даже не гледам пиикинга във визьора, като стане на фокус се появява едно моаре дето потвърждава по-ясно фокуса и почти не зуумвам. Преди имах проблеми с визьорите понеже след продължително ползване или ако са ми уморени очите не хващах фокуса съвсем като хората докато с некса няма такива положения. Да не говорим на тъмно като стане тъмно във визьора на ДСЛР-а колко е неизползваем, а електронния си свети като ден. Виждам как ще ми се експонира кадъра, виждам хистограма(ако искам), зумвам си при нужда, бокето се вижда как ще си стане на кадъра реално... За мен оптичния визьор е отживелица и с подобряването на скороста и резолюцията на електронните мисля че старата технология ще отпадне тотално.

ПС за качеството на ленс турбо 2 - на предната страница пуснах примери.



Публикацията е редактирана (18-02-15 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: georgioiv   
Дата:   18-02-15 20:33

За всичко правилно казва Симо, само дето за лайвюто на Канона - малко не е взимал хубав Канон в ръка..:) По-добре се вижда от некса, особено пък с межик лантерна, който се слага на Канона за ... 10 мин. :)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-15 20:59

Дали слагаш вълшебен фенер или не е все тая, когато снимаш с ДСЛР като със сапунерка. Малко слънце и си вън от играта, без да споменавам 3 опорни точки, ала-бала и това че с изпънати ръце не е най големия кеф да държиш половин кило (да е ракия ще се прежаля).
Има си фотоапарати дет са по-пригодни и такива дет не са. Няма смисъл да правим от трабанта Ф1, щот просто не е за това тоя кашон.
Преди и аз снимах с ръчни с Пентакса. Зех си Некс, после още един и толкоз. Няма драма.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: satansho   
Дата:   18-02-15 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   18-02-15 21:22

satansho ти снимал ли си с ръчнофокусни обективи на безогледалка особено NEX да изразиш обективно мнение щом на всички други мненията са субективни?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »