Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 09:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 09:59

Аз бих препоръчал безогледалка, заради удобното фокусиране в live view. Ако искаш ФФ, нещата се свеждат до Сони а7, който там подмодел си избереш. :) Освен всичко на а7-цата с адаптери можеш да закачиш практически всеки обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   17-02-15 10:01

Aко има пари Sony A7 е перфектния избор за целта, ако няма пари-някой NEX ще върши същата работа с разликата, че е с кроп сензор.



Публикацията е редактирана (17-02-15 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: marves   
Дата:   17-02-15 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 10:15

Забавно е как се сравняват круши и ябълки :) Санким ДСЛРите нямат лайв вю и не можеш да фокусираш оттам... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 10:19

DSLR-ите имат live view, но като цяло не са оптимизирани за работа в този режим, откровена мъка си е с моя Nikon D5200, вероятно други модели са по-добре, но едва ли драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   17-02-15 10:19

С безогледалка е в пъти по-лесно и приятно да снимаш с ръчнофокусни, само който е пробвал може да потвърди.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: tbby   
Дата:   17-02-15 10:22

Отделно че някои модели безогледалки имат focus peaking или picture in picture, което значително улеснява фокусирането с ръчни.

п.п.
В базара има панасоници за по 200 лв, които са идеални за целта.



Публикацията е редактирана (17-02-15 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 10:23

Безогледалка и ръчен фокус е като ракия със салата, Джакче с кола, бира и цаца. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pavlov   
Дата:   17-02-15 10:24

Flange focal distance .

Принципно, всяка система може да ползва обективите на тези, разположени под нея, с преходник, и да има фокус в безкрайността. Ако искаш да ползваш обективи от другите системи, ще ти трябва преходник с оптичен елемент. Затова се препоръчват безогледалки, техните работни отсечки са къси, и дават съвместимост с повече други системи.
Това е единственото предимство. С DSLR с добър визьор и малко практика може да се фокусира достатъчно точно и с ръчнофокусни. А с помощта на Live View - още по-точно. Да не говорим, че за много модели на Canon има Magic Lantern, който практически изравнява възможностите им в това отношение с безогледалните апарати, че даже дава и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 10:25

Снимам изцяло с ръчнофокусни обективи и с дслр от над 10 години. Не съм усетил неудобство. Може би сте прекалено чувствителни, знам ли... [smilie8]

Не си представям обаче 300 2.8 закачен на някакво телефонообразно блокче шоколад дето е по-малко от тапата на обектива. Някак си не виждам как може да е удобно даже за захват...

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: tbby   
Дата:   17-02-15 10:29

rx, трябва някой път да пробваш, а не да гадаеш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 10:32

tbby защо реши, че не съм :) Един от апаратите, който ми е на сърце е сони а7р - страшна картинка. Но да кажа, че ми е удобен колкото хубав тежък дслр - няма как да излъжа [smile] Единствения ергономичен плюс е, че уж заема по-малко място в раницата, НО когато носиш и адаптера за другите обективи и това отпада :)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rimohit   
Дата:   17-02-15 10:36

Aми ако е канон , трябва да поддържа "фенера" , но струва ли си да се мъкне тяло с огледало , след като не трябва някаква бързина .Според мен някоя безогледалка с пикчър ин пикчър е най-доброто решение. Предпочитам го пред разните му пийкинги . ДОри смехурията от към размер GM -1 има прекрасни възможности за това.
А по въпроса с удобството... никога не ми е било неудобно , хем фащам баскетболна седмица с една ръка . Хващаш обектива за ринга , въртиш а с другата ръка просто запъваш тялото да не се върти с обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18] Пробвано многкратно с цайс 180/2.8[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-02-15 10:40

Sony, те за това ги правят телата, според колкото могат адаптори и китайчета да навържат да им правят адапторите. "Цпецовете" ще обяснят защо, как и др.
Ползвам Фуджи и Никонски и други адаптори, доволен съм.
Ползвах Нексове и адаптори- доволен съм.
Ползвах Никон и М42 адаптори, доволен съм.
Ползвам Канон и М42 и други адаптори- доволен съм.
Най-гадното е, че малко адаптори има за Канонски байонети с управление на блендата за други марки апарати. Или са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 10:46

a7 и едно такова http://www.bhphotovideo.com/c/product/1072733-REG/mitakon_mtk50mf095bk_50mm_for_0_95_lens.html
:)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: juslen   
Дата:   17-02-15 10:49

На безогледалка можеш да сложиш всякакъв обектив, на Canon само M42 и още няколко байонета а на Никон и M42 не може като хората. Отделно на ниските класове визьорите са малки и тъмни, трябва фокусен екран с клин, live view-то помага където го има но трябва и дисплея да е с много висока резолюция за да се вижда добре какво фокусираш.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: okoto   
Дата:   17-02-15 11:14

Физиката не е силната ми страна, но максималната светлосила на обектив не е ли 1? Това 0,95 ми е странно, не че не ми харесва.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 11:21

Номерчето е равно на реалното фокусно разстояние върху ефективната апертура на оптичната система. Няма проблем да е под 1.

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: Pac   
Дата:   17-02-15 11:23

Има и f/0.7 за протокола: http://petapixel.com/2013/08/05/zeiss-f0-7-you-can-now-rent-two-of-the-largest-aperture-lenses-ever-made/



Публикацията е редактирана (17-02-15 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: най подходящо тяло за ръчно-фокусни ?
Автор: fraction   
Дата:   17-02-15 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »