Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: FREE саниране
Автор: Nazarov   
Дата:   16-02-15 23:15

Че договорите са пълни с простотии и недомислици и че има какво да се поправя - сигурно, ми то нали юристи са ги писали! Но, че ЕС и правителството правят конспирация да ни вземат панелките... ?!@*€$%# Абе, елате си узмете и панелот и шопот!!! [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoyanivanov   
Дата:   17-02-15 01:31

Егати простотиите... щели били да им вземели жилищата. Няма да ви давам линкове, намерете си ги сами и четете. Ще разберете защо това са пълни простотии!
За неразбралите все пак (такива винаги ще има, те трудно осмислят текст или каквато и да е свързана мисъл)... Има лесно - НЕ санирайте! Тед, Вие наистина ли сте юрист, или само така обявявате? Ако е първото, бихте ли си написали истинското име, за да посъветвам всички мои познати никога да не Ви наемат?

Прочее, отдавна е време да пратим червените чугуни в доменна пещ. И тук налазиха троловете им с тролове безполезни. И Картаген трябва да бъде разрушен! [smilie7]



Публикацията е редактирана (17-02-15 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   17-02-15 11:55

Слуховете против санирането по последната държавна програма се разпространяват под контрола на БСП. В момента Мая Манолова прави това от трибуната на НС. Старателно наизустете опорните точки.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   17-02-15 12:28

Понеже тук е ФотоФорум все пак, архиважно е да се установи с какво снимат червените чугуни - Canon или Nikon. Другото са алабализми. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   17-02-15 12:37

Автор: stoyanivanov
Ако сте водопроводчик, или имате друга професия ми кажете...за да кажа на всички, че не ставате.
Трябват ми твоите познати...тцтцт...
Освен преценка на бумагите получавам и информация, до която нямаш достъп.
Викайте си по тротоара и не ме занимавай с глупости.
Тъпизми и идиотизми на килограми. Чугуни, доменна пещ и какво ли не...
Латернаджии много. Щял да топи, ела ме стопи.

Който иска поема риск / аз пък да съм писал някъде, че ще му вземат апартамента...[smilie11] /?
Подписва и поема. Нека да е наясно какъв е РИСКЪТ, а че риск има, има ... и то не малък, но не да му вземат апартамента.
А че предстои като цяло филма "Топло" с нови епизоди ...въобще не се съмнявайте.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 13:06

Нямам панелка, но гледайки състоянието на повечето, в мене назрява една чуденка, която по-скоро клони към негативизъм спрямо идеята... в предпоследния апартамент, в който живях, по стечение на обстоятелствата протече покрива. Семейството на последния етаж веднага говориха с домоуправителя, като се оказа, че последния ремонт на покрива е бил само на хартия и съвсем естествено се свика 1..2..3 пъти събрание на входа, в които всеки си правеше оглушки само и само да не стане въпрос за събиране на пари за поддръжка на сградата. Понеже алпинизма и планинарството ми е хоби, познавам доста хора, които изкарват пари с височинно строителство и обещах да разпитам. Намерих доверени хора с <нормална> цена, чието условие беше да ми направят евтина оферта, но понеже си държат на труда - държаха материалите да са качествени.
Съвсем логично, беше ми скочено от всички тарикати, че съм искал "да уредя моите хора, а пък Киро от Перник бил познавал един майстор, който щял да го направи за половината пари". И без туй съм под наем(за малко съм и не съм оттука), теглих една звучна майна и си тръгнах. Дойде време за ремонт(края на ноември, с дъжд, студ и сняг!!!), гледам пред входа разтоварват пелети с покривна изолация. Изглеждаше като втора употреба, някакъв "краден" битум дето още с разопаковането се цепеше от студа. Как щяха да го редят и уплътняват не знам. В крайна сметка сметката излезе крива, 5 пъти майсторите обновяваха офертата - ама повече време се оказало, ама по-голям бил покрива отколкото си мислели(!!)... цената стигна почти тази, която бях дал аз като оферта.

Защо казвам всичко това - защото българина е просто стиснато говедо и буквално докато не почнат да падат масово панели, или цели блокове с хората вътре, всеки се стиска като сфинктер на диария когато стане въпрос за поддръжка на собствения си апартамент, да не говорим пък на "общите части", а на сградата пък е съвсем немислимо.

Оттам на сетне тази иначе хубава програма, според мен изисква преди това да се мине проверка и да се направят основни ремонти на въпросните сгради, защото поне по мое разбиране, ако само се налепи фибран по фасадите, ще се случи едно или повече от следните лоши неща:
- Ако случайно се инициира реновиране на сградата, то съществуващата вече изолация трябва да бъде свалена и направена наново.
- Сериозни дефекти по сградата може да бъдат прикрити - както просто защото фибрана ги скрива, така и умишлено по време на "ремонта" да се запълват фуги с гипс и вестници и да се боядисва с блажна боя гола арматура. Оттам нататък фибрана ще крие цепнатини, фуги, ръжда.
- Освен, че крие, фибрана и облицовката отгоре, ако пропусне влага, или още по-зле(виж горе) - ако се направи във влажно, студено време и се напука - всяка фуга, цепнатина и дупка става един голям кондензатор на влага. Вън от политиката, чисто логически оставям на вас да се сетите какво се случва с една заварка, изложена на постоянна влага и вода, носеща сол и други корозиви, стичайки се по вътрешната страна на фибрана.
- В дадена година, в даден ден, все повече хора ще излизат от входа си с ключа за кола в ръка, с намерението да отидат на работа и ще видят колата си пресована в сандвич от паднал панел.

Не намесвам партии, политици, проруски, проамерикански и други помисли(лично аз съм привърженик на партията, която инициира програмата). НО не мога да си затворя очите за негативния ефект ако програмата се извърши през пръсти. Българина дори собствената си къща държи кочина, за него е под достойството да излезе с лопата за сняг и да рине на паркинга - той ще предпочете да гази в преспи, да ходи на тъмно във входа, и да рискува да се свлече блока(той няма да е той, няма да му се случи на него - ще е на съседа!).

... та се присетих за сегашната санировка на блока, в който съм. Кога беше миналата година голямата градушка дето изпочупи колите? Е те тогава топките нацепиха мазилката върху фибрана и оголиха фугите между плоскостите. Още тогава казах на домоуправителката, че трябва ремонт. Още няма, и само хората, на които вече им е избила влага в стаите през известно време напомнят.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   17-02-15 13:47

Не трябва да се плашат хората с опасности, слухове, че ще им взимат апартаментите и прочие.
Но това става - предизборни кампании, политически партии и какво ли не. Чудя се как някой ще отдели време да гледа ТВ и то НС и то Мая Манолова.
Опитват се да разделят хората отново - на такива и онакива...
Тоз човек /който гледа Мая Манолова..освен, че няма вкус/ или е: 1/безработен - няма нищо какво да прави 2/ или е сеирджия 3/ има нужда от адреналин 4/ има психическо разстройство - склонен да гледа скандали по ТВ, щото му прави удоволствие'

Има проблем - оправете си документите. Още няколко кантори - СФ и ПЛд призовават, че документите са плашещи.

Знаете ли каква е разликата м/у вас и чужденците в тази ситуация?
Чужденецът благодари, че си го предупредил - работата ти е с бумаги, за него значи ти си забелязал нередности.
Дори да не си прав - за него е важно, че си го алармирал и той на свой ред е прочел твоите писания и е анализирал.

А не тука да се опитват да пикаят в/у главата ма този, който работи с документи, защото пикаещият има мислене на Б.Ганя, всичко знае и може, нищо не може да му промени мнението - само лекар или поп на гробищата
и всички останали са зелета по полето. Той е готов да раздава правосъдие, да гори в пещи, да ти иска сметка, че безплатно е прочел твое мнение, да ти прави оценка и да те сочи с пръст... За него няма опасности - Мая Манолова е ТВ звезда, някой друг казал нещо си ..и той вече така е убеден в правотата си, че може да пикае вече от 18 етаж.
Е, ама извинявайте....затова сме и в това състояние.

Нека този дето ще гори в пещите да подпише документите, ако са го одобрили, да му опаковат сградата с всички строителни детайли и подробности, които въобще не са му казали и не знае /а някой вече знаят...но не казват/, да се моли някой от собствениците да не полудее междувременно и развали нещата, да се снима за спомен с БГ знаме и...... ДА СЕ УСМИХНЕ, КОГАТО някой от ДЪРЖАВАТА има стотинки в Държавния бюджет да плати сметките в някой слънчев неясен във времето момент.
Тогава ще настъпи душевния оргазъм и хепиенда.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-15 18:00

Споко,де,не си на пледоария!Чухме доводите ти,лично аз ги оцених,въпреки,че съм на друго мнение и ето- удовлетворявам нуждата ти от полезност.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   17-02-15 22:10

Маяма Нолова се чува и от националното радио, да уточня.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-15 22:57

Тя е младоженка сега,простено й е.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: pmartinov   
Дата:   20-02-15 12:59

За пореден път се убедих,че колкото по-прост е един народ толкова по-лесно се управлява (манипулира)

Ще споделя моя опит.

Къщата в която живея нямаше никаква термоизолация.

Тъй като имах данните за потреблението на ток от преди години сега след като термоизолирана мога да направя сравнение.

Консумацията е намаляла в пъти!

Не съжалявам за вложените пари и усилия.

Всеки има право сам да избира условията в които да живее.

Ако човек сам не помогне на себе си едва ли някой друг ще го направи .



Публикацията е редактирана (20-02-15 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoyanivanov   
Дата:   20-02-15 16:21

Тед, това ми хареса:
Освен преценка на бумагите получавам и информация, до която нямаш достъп.
Викайте си по тротоара и не ме занимавай с глупости.

Още повече ми хареса смяната на тезата Ви след това. Почти съм готов да се подпиша под новата теза - рискове има, но те не са в отнемането на жилището. Впрочем и конструктивното укрепване на сградата (ако е необходимо) ще се прави с пари по въпросната програма... но не и вътрешни ремонти на жилището, ако решите да правите такъв след укрепването. Има и едни други моменти, свързани с едностранното прекратяване на договора и т.н. Но "оправете си документите и ползвайте юристи" е добър съвет, подкрепям!
Що се отнася до водопроводите и моята тротоарна липса на информация, за разлика от Вашия достъп до (подразбира се) недостъпна такава за простолюдие като мен... Ех, Тед, Тед, не съм водопроводчик. И поради характера на работата ми сто на сто имам не по-малък, а вероятно доста по-голям достъп до повече и по-разнообразна информация, но това е друга тема.
Успех при консултациите на клиенти относно санирането. С променената и изяснена позиция вече бих Ви наел! Но все пак ще се включа в програмата за саниране, всъщност вече се разбрахме с комшиите. [smilie5]

***Отделно има и едни рискове от друг характер - за източване на средства чрез "наши фирми", обаче те са съвсем, ама съвсем трета тема! [smilie7]



Публикацията е редактирана (20-02-15 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: zotto   
Дата:   20-02-15 17:13

Аз пък че се чудя как да спася Батман и братовчедите му и не се шегувам.Без значение как и кой проектите за саниране ще се реализират в един момент, няма начин, а моят Батман живее във фугите на панела и не е сам а са цяла колония ръждиви вечерни прилепи.Освен тях в моята панелка има и още един вид такива животинки, но не съм установила точно кои са, просто са по-дребни и тъмни, освен това са прелетни, идват с лястовичките и си отива с тях.Батман зимува тук и той е бил прелетен, но в последно време неговият вид заспива във фугите за цалата зима. Срещнах го преди време на земята посред бял ден, взех го и след известни манипулации във ветеринарната клиника го пуснахме обратно при братовчедите му.Така научих, че фугите на старата панелка са се превърнали в местообитание, не само на ръждивият вечерник, но и на няколко други видове от това полезно животинче, което е поредният застрашен от изчезване вид. Също така се оказа, че доста често когато хората си правят изолация зазиждат прилепите и тяхното потомство.Денем те спят, а малките започват да летят в края на август.Вчера се подписах за това ми ти саниране и сега седя и се чудя какво да измисля за да спасим Батман и братовчедите му, някой някакви идеи има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   20-02-15 17:22

Остави си фугата отворена.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: zotto   
Дата:   20-02-15 17:28

То не е само моята фуга, а за нея спориме вече със съседа отдолу, според него му духа от там и трябва да се затвори, дано да се направят по-разумни проекти:(

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: rx   
Дата:   20-02-15 18:01

Извинявам се ама б*х таз фуга дето духа от нея... в какво живеете вие бе?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: konstantinov   
Дата:   20-02-15 18:35

Каквото и саниране да направите ,ако съседите си сменят радиаторите няма да се плаща малко, защото плащате и тяхната сметка.
Ако не сложите троен стъклопакет ще имате конденз и мухъл.
Санирането се почва със изолация навсякъде по вътрешните стени ,ако нямате изолация вътре, отвън е излишна.
Това саниране няма да намали, а ще увеличи сметките -двойния стъклопакет изолира по зле от най-калпавата дървена дограма и затова дава конденз, защото не изолира , стъклата са ледени отвътре и тече вода и сметките хвърчат и се купуват и препарати за мухъл.
За да ползваш външната изолация трябва стените да са топли , а кога ще се стоплят стените като парното се пуска за 5 часа на ден. С външната изолация ще си стоите на студено ,защото стените са студени и няма никога да ги стоплите.Ако изолацията е отвътре ,топлите само въздуха а не стените.
Никъде не съм сложил външна изолация ,но сметките са ми наполовина на съседите,без да сменям радиаторите. Имам вътрешна изолация ,тройни стъклопакети,остъклени балкони и двойни врати на входа за спиране на течението.
Ако все пак вече сте сложили двоен стъклопакет,залепете пластмасово фолио от вътрешната страна, има прозрачни фолия и в ютуб как се лепят фолия на 3М като прозореца и фолиото се пръскат с вода.Фолиото допълнително изолира и спира конденза.



Публикацията е редактирана (20-02-15 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: zotto   
Дата:   20-02-15 19:26

rh и аз така [smilie10] , ама то простотията нали знаеш, че ходи по хората не по животинките.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: baytosho   
Дата:   22-02-15 21:32

Konstantinov извинявай, обаче големи простотии си наговорил! повечето от нещата който си написал не са верни.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   22-02-15 22:24


Бях му написал отговор до половината, но размислих и не го постнах...

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: GNikolov   
Дата:   22-02-15 22:35

И аз така........
Проблемът не е че е написал пълни глупости , а че някой който не разбира може и да му повярва.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-02-15 02:13

"Никъде не съм сложил външна изолация ,но сметките са ми наполовина на съседите,без да сменям радиаторите. Имам вътрешна изолация ,тройни стъклопакети,остъклени балкони и двойни врати на входа за спиране на течението.
Ако все пак вече сте сложили двоен стъклопакет,залепете пластмасово фолио от вътрешната страна, има прозрачни фолия и в ютуб как се лепят фолия на 3М като прозореца и фолиото се пръскат с вода.Фолиото допълнително изолира и спира конденза."

Освен това,асфалтирайте пода, наръсете ъглите с хималайска сол,преседяла на лунна светлина в първа фаза на луната,докато Марс доминира,окадете с каспичански тамян вътрешната страна на външната врата, напръскайте с вода тройния стъклопакет,в която поне три дни е киснат очиболец, бран от девойка от езиковата в Благоевград,така ще придобие свойствата на поне петорен стъклопакет и всяка трета неделя от постите през годината пейте парчето на Лили Иванова "Ветрове" за да прогоните завинаги течението от соцпанелния апартамент. :)



Публикацията е редактирана (23-02-15 02:15)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   23-02-15 09:34

Сетих се нещо - де го това фолио 3М, че искам да си залепя на огледалото в банята да не се изпотява?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   23-02-15 10:56

Не се занимавай с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   23-02-15 11:06

Константинов, толкова си далеч от топлотехниката колкото и от генното инженерство. Късмет имаш, че живееш в относително топла страна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »