Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 FREE саниране
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-02-15 00:30

Вярно ли така ще ни окъпят с тази далавера?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: localhost   
Дата:   11-02-15 00:32

Вярно ли тая тема е за тука?

Аве стойков като ме блокираш можеш ли да спреш да си редактирам постовете?

Аман от тъпи парчета [smilie23]



Публикацията е редактирана (11-02-15 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Rand   
Дата:   11-02-15 00:36

ФФ в момента:

Казармата София - не ходете. Санирани са. [cool]



Публикацията е редактирана (11-02-15 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-02-15 00:36

Чета и се чудя истина ли е това

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 01:08

Дрън дрън.75% от тези пари се отпускат от европейски фонд.Нещата стоят така,че тези пари или трябва да се ползват за саниране или въобще да не се усвояват.Не могат да се ползват нито за здравеопазване,нито за пенсии,нито за нещо друго.Останалите 25%,които трябваше да се осигурят от собствениците сега ги осигурява държавата.Дали това е добре или не,не мога да кажа.Може би,като данъкоплатци,тези които живеят в тухлени постройки или малки панелни кооперации,неотговарящи на условията за саниране имат основание да мрънкат.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 01:10

Тоя па[smilie18]
Пука им на англосаксонците за миризливата ти панелка.Ходи виж хората в какви къщи живет в ..англосаксония,стига дрънка глупости.Искали били да го изгонят баш па некви англосаксонци[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 01:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-15 07:37

Ми вместо бат бойко да ги свие тия пари по-добре да си оправим соц-статуса на блоковете, че сме почти като Припят на външен вид ...
То е ясно , че безплатен обяд няма... ама поне ние да го ядем тоя обяд хахах

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Saxon   
Дата:   11-02-15 09:16

Компартията, Атака и всички други лизачи на Путиновския задник имат сметка програмата за енергийна ефективност да се провали. И ще изкарат от 9 кладенеца вода, за да го направят.
Защото ако се изпълни тая програма ще падне драстично потреблението на енергия в държавата. Толкова драстично, че ще се види как един цял АЕЦ е думкал за теча от фугите на панелките и ще лъсне истината как не ни трябва строеж на нови мощности. А онея искат да строят нови мощности, защото далаверата там е огромна.
За протокола - живея в стара тухлена кооперация на 80 години.Винаги сме се отоплявали на ток.
Въпреки че беше солидна, се събрахме всички 10 семейства и санирахме цялата сграда - дохрами, изолация и т.н. В момента консумацията ми е точно 50% по-ниска, че даже и над 50%. Правете сметка в глобален план.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 09:30

Мойто момче,Петрос,остави ти моята култура, ами ти кажи,как си успял да си напълниш кратуната с толкова глупости,щото от няколко теми насам,гледам все едни смешни теории праскаш.Явно черепната ти кутия е голяма.
Не ми разправяй, в кои дебри ми е меродавно мнението,защото тая процедура вече съм я стартирал.И юрист съм си наел,който има опит в тия дебри. И то без да хващам нищо от цялата програма,че тоя апартамент отдавна е саниран и остъклен по изисквания,доста надвишаващи изискуемите по тая конкретна програма.В тоя блок живее баба ми и други възрастни хора,които иначе нямат средства да се санират и нямат възможност сами да си оправят процедурата.
А твоят опит в това какъв е? От телевизия Алфа или вестник дума?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: val_pi   
Дата:   11-02-15 09:36

saxon е абсолютно прав

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: axlastro   
Дата:   11-02-15 09:37

Атакистите и комунетата подхранват страховете на недотам образованите люде и отт адм и проблемите. Аз мисля, че ще има достатъчно блокове, за да се изпълни програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kvakioh   
Дата:   11-02-15 09:38

ДАно да стане добре и чисто и ясно финансово.
Иначе е доста добра идея. Само има някои пропуски в самото представяне и планово.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 09:43

Пропуски няма,има неразбиране от страна на общинските структури,които ще отговарят за тези процедури.И то защото и там има доста "умни" люде,дето ще се занимават с това.Там е рисковото,да пропадне тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: victory13   
Дата:   11-02-15 10:39

Интересно наистина... защо хора, дето "това изобщо не ги засяга", се напъват да мислят и заради другите, дето ги засяга [smilie8] .
Може би "пътеводната звезда" ги води в "мисленето" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: axlastro   
Дата:   11-02-15 10:55

Мен ме засяга, не само като собственик, но и като проектант. Факт е, че това е предизборна кампания и е факт, че ще се облажат много фирми близки до властта. Факт е обаче, че хората могат да извлекат полза от това ако се напънат малко. Безплатно няма да бъде - разходи все някакви ще има, нерви и разправии - също. Но като цяло трябва да се търси и нещо положително. В момента посещавам курс по немски по програма безплатно и засега нямам кой-знае какви оплаквания. Има някои скрити уловки, но ако човек се заеме сериозно няма да има проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 11:04

Наскоро направих правен анализ на цялата им документация - от Постановление 18 от 02.02.2015г. до последната Декларация.
Накратко - обърка ли се нещо с финансирането - Сдружението отговаря.
Ако някой член се откаже впоследствие - разходи, дори неустойки по договори, които е подписал кмета от името на Сдружението плащат собствениците.
Имуществената отговорност на Сдружението започва още от образеца на Споразумението. На практика дори и да искаш да си направиш твоя редакция - общината не приема твои текстове.
Последват текстове в Договора с общината и Договора за целево финансиране.
Никъде не пише, че Обл.управител /Държавата разбирайте/ се задължава да осигури безвъзмездно финансиране.
Пише "осигурява", отговорност ако не осигури...плащат хората.
Общината не носи никаква отговорност - а подписва от името на Сдружението всякакви договори и се разпорежда с парите по сметка, открита на името на Сдружението.
Те казват, че може или прозорци и стени само, без ВИК, но на практика кмета подписва с общината. Откаже ли Сдружението /понеже някои са си вградили тръбите и не искат да им ги къртят/ ... плаща Сдружението, при отказ.

Има проблем - при конструктивен проблем сградата - ремонта е много скъп и най-вероятно Сдружението го поема. А това значи масово къртене из жилищата, което за мен значи да живеете под наем.
Ако откажете конструктивно оздравяване - плащате всички разходи + неустойки.

На практика Държавата няма и грам лев за това фиаско. Банката за развитие кредитира начинанието, като ще тегли кредити от др. банки. Има и лихви. Ако държавата не погаси тези суми ....разбирайте банките, строители и всички ще дойдат при Сдружението и всеки плаща съобразно % ид.части.
Държавата е обявила единствено една хартия, че поема държавна гаранция пред банка...Ако няма пари или политиката се смени...никаква гаранция няма.
Най-вероятно Държавата ще чака 1 блокове, за да вземе $ от еврофонда и да започне да плаща на Банката за развитие. Повтарям заделени пари от бюджета няма.
Има и проблем, ако БЕЗВЪЗМЕЗДНОТО финансиране е недостатъчно за даден блок - защо, защото държавата има таван на лимита за държавна помощ съгласно Регламент от Европа...ще се доплаща или вместо бетон ще слагат брашно.

Схеми за корупция - 20 до 25% рушвет за Обществена поръчка на строителя.
15% за кмета на общината като трябва да се изкарат разрешения и надзор и др.
Около 40% от парите ще бъдат инкасирани за рушвети.

Сигурно ще има санирани блокове, но поне знайте риска какъв е.
Стане ли проблем с финансирането ...ще тропат на вратата на Сдружението. Другите не носят никаква отговорност по документи.


И съм против ЗОНАТА се завръща.
Админите да вземат решение. На практика Зоната отново се възроди.
Ако трябва теми за политика, секс, религия да бъдат забранени.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 11:38

Тед,сдружението не поема нищо,то и юридически няма как да поеме,защото при регистрирането му още обявявя,че няма НИКАКВО имущество.То не притежава като юридическо лице имотите на физическите лица,притежаващи апартаментите за саниране и при провал никой не търси материално обезщетение от собствениците.Дори такси не се събират за тези сдружения,единствената им цел е да опълномощят общината да сключва договор вместо тях с фирмите и да ги контролира при процеса на саниране.Ако от ЕС наложат санкция за неправилно усвояване на парите,държавата трябва да плати.В най-лошия случай може да ги глоби,като отреже 25% от отпуснатите пари.Гарант на държавата в случая е ЕБВР.
Стига писахте глупости !

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: 3DF   
Дата:   11-02-15 12:07

Тед,

Това дето си го писал за правен анализ можеш ли да го докажеш и защитиш, че е така. Защото нета е свободна територия и всеки може да пише, каквото си иска. Не се заяждам. Само питам.

Братята румънци по тъпи ли са от нас, че санират безплатно от 5 години. Когато ги питах ама верно ли е викат - да. Европа плаща. И досега продължават да го правят. Ама като гледам те не са по тъпи от нас, а по умни.
Не ми харесва само , че санирането го правят с обикновен стереопор
Иначе слагат хубава дограма. А щтранговете за топла вода и парно ги правят с медни тръби.
У нас ние закъсняхме със санирането защото искаха хората да платят 50% после клекнаха на 25% Ама хората нямат пари и не им верват. Та клекнаха на 100% плащане.

Другото лошо е че като се санира сметките няма да паднат. Нито за ток нито за парно. Ще се усетят, че намалява потреблението. От там и приходите и ще вдигнат цените.



Публикацията е редактирана (11-02-15 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   11-02-15 12:54

stoikovv666 написа:

> Чета и се чудя истина ли е
> това

А ти как мислиш?
В останалите постове пак наскачаха да трепят "червените прашки", врагове на мира и прогреса. [smilie18]

А ето някои поучителни видео кадри, показващи последствията от лакомията на производители и строители. Казано накратко, намаляване на разходи не само че няма, но и значително се увеличават, за ликвидиране на последствията от прилаганата технология. Стига се до там, че искат да отопляват (!!) изолацията, за да се избегне кондензът и мухлясването под стИропора.

ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ-ТЕХНОЛОГИЯТА ПОДВЕЖДА

ЕНЕРГИЙНО САНИРАНЕ -ФАКТИТЕ

НИСКОЕНЕРГИЙНО СТРОИТЕЛСТВО-КАКВО СТРУВА?

Далече от мисълта съм, че дебелите глави могат да уврат някога или заинтересованите да приберат големите пари, ще се откажат така лесно.

Моят съвет е:
ЧЕТЕТЕ ДОКУМЕНТИТЕ ВНИМАТЕЛНО.
Не приемайте НИЩО НА ДОВЕРИЕ.
СЪВЕТВАЙТЕ СЕ С ЧИТАВИ АДВОКАТИ.

Нашите политически паразити не заслужават никакво доверие дори само поради факта, че ни докараха до опашката на Европа, вече и зад Румъния.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 14:38

Автор: fast_eyebrow , Автор: 3DF
Разбирам рекламната кампания "всичко е безплатно" и т.н. Нормално е, за да предизвика интерес.
Аз не съм хейтър и не съм прочел нито За нито Против в медии, вестници или прочие.

Извадих всички документи от методическите указания+постановленията на МС и седнах като юрист да ги анализирам.


Това са кьорфишеци, че Сдружението на собствениците не отговаря ..нямало имущество и т.н...

Да, ама прочетете образеца на Споразумение на сдружението от методическите указания и по-конкретно т9.4.
"„9.4. Членовете на сдружението са длъжни да заплащат съобразно идеалните си части и решенията на общото събрание всички разходи на сдружението по изпълнение на предмета на дейност по т. 2.1. „"


Предмета по т.2.1 е безвъзм.саниране и т.н..
Опитайте да я промените и да видите какво става в Общината...те са ги инструктирали...
Отговорността е на база % ид. части, които притежават в блока или кооперацията.
Да не цитирам, и другите /не е редно/ с конкретни текстове и по Декларации и Договори от методическите указания със същата насоченост.

Вижте, така с едно ГОЛО Постановление не става и мнима държавна гаранция.
Ако искаха да тръгне - Държавата трябваше да обезпечи милиарда с държавни облигации и да фиансира проекта...
Сега имате едно голо обещание, което при следващ кабинет или правителство се отменя за 1 час и оставате голи и боси пред банки, строители, фирми за надзор, техн.обследване и куп други... Сигурно и затова пишете, че Л.Павлова е казала "ами гласувайте за Г."...какво да каже....тя е боса и гола без един лев...
Разберете пари няма...за безвъзмедно саниране.
Ползват кредит от банка с неясен сценарий /банката тегли пари от други банки, после прехвърля тези вземания, лихви и прочие да не говорим/ как държавата ще го погаси, а държавата няма никаква отговорност по документите, които подписва....никаква.
Това е към настоящия момент.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-02-15 15:50

Тед
Един здрав разум!

На мене простия, да ми обясни някой, като как ще функционира това сдружение без да има счетоводно водене, заверки и всчики хубости на икономическата дейност? Не може да има сдружение с икономическа/ стопанска дейност пък да не минава през фиска дори и транзит. Ами ДДС-то? Кой и как ще го тегли/плаща? Та това са си 20%! Сега преди да ме праснете со лопатата и да ми кажете, че програмата е голеем килипир, обяснете ми като как прагчето за задължителна регистрация по ДДС от 25'000лв ще го избегнете? И кой ще е тоя балък търговец да ви продаде материалите тънко-тънко и да знае, че понеже не сте регистрирани по това проклето ДДС не може да си го възстанови.[smilie7]
Личното ми мнение - програмата е голям батак, в стил ГЕРБ с тенденция да стане гроб на мечтите за келепир.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 15:57

"След учредяване на СС, в 14-дневен срок от провеждането на учредителното събрание, по реда, предвиден в закона, се извършва регистрацията на СС в общината. Общинските власти вписват СС в публичен регистър и издават на сдружението Удостоверение за регистрация, копие от което се прилага към ЗИФП.
СС се вписва в регистър БУЛСТАТ (чл. 25 ал. 5 от ЗУЕС). Копие от регистрацията по БУЛСТАТ се прилага към ЗИФП.
При необходимост и поискване от етажната собственост, общината оказва подкрепа за учредяване и регистриране на сдружение, и оформяне юридическите аспекти на взаимоотношения между собствениците.
ВАЖНО!
Споразумението за създаване на СС не поражда други права и задължения за членовете на Сдружението, освен конкретния предмет на дейност – получаване на безвъзмездна финансова помощ по програмата."

от: Национална програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради
Методически указания

Тед,понеже и аз като теб не разбирам,затова си наех читав юрист,дето ги разбира тези неща.
Не ми е приятно,някой да ме обвинява,че рекламирам нещо.Герб не ги понасям,още повече пък тимаджийската министърка,имам си причини.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 16:08

Не знам дали вече съм здрав, но повтарям - стане ли проблем с парите - панаирът ще е голям.
Не са малко пари, при този финансов колапс, който не е никаква криза...направо е трагедия.

За имуществото и парите - открива се индивидуална сметка на всяко Сдружение.
тя се управлява от Кмета/Общината с Договора, който сте сключили с нея.
Не е ясно дали Общината няма да сключи Договор за кредит от името на Сдружението с Банката за развитие, за да дойдат тези парички.
Тука няма документация....но трябва да има ---- как се открива, колко се превежда и
знаете банката не превежда пари без кредит поне.... ще е договор за кредитиране, по който Сдружението ще е задължено лице, а държавата - гарант.../поне така предполагам, нямат такъв документ/
Освен това Кмета/Общината могат да си правят каквото си искат с тези пари, а те са на Сдружението, без да може да я контролирате.
А накрая Сдружението отговаря...нито Държава, нито Община.
За ДДС ...до тук не съм опрял. Но от тази сметка на Сдружението се плаща на строителя. А Сдружението е ЮЛ..сигурно трябва и счетоводство...знам ли...какви гнили ябълки ще изкарват...

Имат и останали стари бланки, на които пише "съфинансиране" ...какво съфинансиране..нали уж е безвъзмездно. Били стари...ами оправете си ги...

Има и много детайли по самото саниране - вид, начин, обем, отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-02-15 16:08

"Споразумението за създаване на СС не поражда други права и задължения за членовете на Сдружението, освен конкретния предмет на дейност – получаване на безвъзмездна финансова помощ по програмата."

Това е ясно. За членовете на сдружението. Но! Сдружението какви права има и какви задължения спрямо фиска? Юридическа отговорност приравнена на какво? На сдружение с нестопанска цел? Финансова отчетност - как? И пред кого?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 16:10

Повтарям, не гледайте и не копирайте програми, лозунги и прочие...

фаст, поне разбирам, щото ми е работа. Четете учредителните документи, така както са ги дали за попълване.
те могат да ви кажат 1000 неща, а на документи да е друго...

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 16:15

Всичко си,четем,спокойно.В крайна сметка кандитатстването не е насила,по желание е .Като не си сигурен,че можеш да се справиш или те е страх-не участваш.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 16:18

Напълно съм съгласен. Всеки поема риска.
Но следва да е наясно какъв е той и откъде идва!
Съгласен ли си? А не да му дават мед и масло и безплатни сънища с обещания за ново бъдеще...а отзад да му кроят друга риза.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-02-15 16:21

В БГ има две неща, които човек винаги трябва да помни - кой носи последен отговорност и на кой се отчиташ. Всеки данъчен ще ви каже, че едно може да си пише нейде си, ама официално, черно на бяло, с печат и входящ номер, подпис и надпис вярно с оригинала няма ли - над'пен си !

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   11-02-15 19:03

Когато държавата не направи нещо - Държавата нищо не прави!
Когато държавата прави нещо - Защо държавата го прави!
Е ми решила е - прави го. Упълномощили сме ги тези хора с вота си. Специално ГЕРБ го имат в предизборната програма. Тези, които традиционно гласуват за БСП, ДПС и Атака, нека се сетят дали техните любимци бяха обещавали Пеевски за шеф на ДАНС, спиране на еврофондовете, обграждане на Парламента с железа и фалит на КТБ.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 19:03

Тед,мисля,че просто по-обстойно трябва да се запознаеш с методиката,и как точно се учредяват тия сдружения и какви отговорности им.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: deerstalker   
Дата:   11-02-15 19:15

[smilie23]



Публикацията е редактирана (11-02-15 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   11-02-15 19:26

asahi написа:

> и фалит на КТБ.

Ето тук се изтакова на метеното. Но тази тема (за КТБ, пък и за санирането) въобще не е за ФотоФорум и е много дълга и още по-поучителна. Източниците, които ползвам, категорично сочат КОЙ кум, КОЙ сват. Толкоз от мене.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 19:40

фаст, не ми говори с този тон и един вид, че методиката ти е много ясна.
Наясно съм, че във форума всеки знае всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-02-15 23:11

Да,ти си живото доказателство.Освен това имаш дарба да познаваш "тон" по написано.[smile]
Казвам ти, с най-добронамерения тон, да провериш пак, с какво участват тия сдружения.Ще ти дам жокер- те не са ЕТ.И могат ли да бъдат с членски внос или могат и без [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: axlastro   
Дата:   13-02-15 00:12

Санирането не е безплатно - плащаме го всички ние, данъкоплатците. След време ще има още такива програми и не само за панелките. Но лошото е, че някои хора са твърде глупави за да го разберат и се вързват на разни теории на конспирацията.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-15 01:22

Разбира се,че ние го плащаме.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   14-02-15 18:34

Никакво саниране! Назад към кирпича.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: SameButDifferent   
Дата:   14-02-15 21:33

Има една притеснителна част в договора между сдружението на собствениците и общината - ако сдружението не изпълни задължението си по договора (всички собственици да осигурят достъп до апартаментите си), тогава общината може да прекрати договора, а сдружението да изплати всички направени разходи заедно с неустойки по договора. При нас от общо 5 входа има един апартамент, чиито собственици не са съгласни да участват в програмата, и това обезсмисля всякакви действия. За сметка на това колко нерви и време се похабиха - не е за разправяне.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: J0R0   
Дата:   14-02-15 21:51

В никакъв случай не си санирайте сградите, все едно дали безплатно ила платено.
Фирмите, които санират са до една от ЦРУ.
Поставят в топлоизолацията записващи устройства и започват да следят всяка крачка на обитателите на жилището, данните се изпращат направо в Пентагона.
Освен това в изолацията се вграждат чипове, специална нанотехнология, които излъчват психотронни вълни.
По тоя начин могат да ви внушават мисли от разстояние, да влияят на емоциите и на ерекцията ви.
Могат така да ви хипнотизират с тия нискочестотни наногенератори, че да ви накарат да си изтеглите всичките спестявания и да ги дарите на Американската евангелистка църка, която е подразделение на ЦРУ.

Така че внимавайте много и си отваряйте очите на 4.
Не само със санирането, но и с всички отоплителни уреди.
Най-добре е да ги изключите от захранването.

Но можете с помощта на обикновено махало да познавате в кой уред има вградена нанотехнология, предназначена да ви облъчва.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Svetul4o   
Дата:   15-02-15 00:35

"Когато държавата не направи нещо - Държавата нищо не прави!
Когато държавата прави нещо - Защо държавата го прави!"

Ако държавата правеше нещо смислено и с мисъл за хората може би нямаше да го има всичкото мрънкане и недоверие. Като погледнем назад във времето статистиката е доста негативна. В тон с положителните настроения за светли бъднини и качествено санирани сгради, някой може ли да ми каже колко щети и убити имаше от последните наводнения.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: gardner   
Дата:   15-02-15 03:39

"Държавната Българска банка за развитие, което ще финансира санирането, има депозити за 980 млн. средномесечно, вложени в банките у нас, сочат финансовите й отчети и баланси. Ще запитате – тогава защо й е необходимо да тегли заем за милиард, след като си го има този милиард? Че дори и повече, понеже държи няколкостотин милиона и на влог в БНБ, които са част от фискалния резерв на държавата! Има и допълнително стотици милиони в държавни ценни книжа.

Накратко – тя е дала почти милиард на частните банки у нас срещу мизерна лихва за тези нейни влогове. Същите тези частни банки, които си осигуряват ликвидността и спасението си с нейни, а всъщност наши, държавни пари (това са спасителните операции на кабинета за банковата система, за които говореше премиерът), ще се опрат на държавните депозити, като преоформят депозитите при тях на Държавната банка за развитие в кредит за нея – на много по-висока лихва от влоговете, със съответните такси и разноски за обслужването му.

Смисълът на операцията: понеже милиардната помощ като евтини депозити явно не стига, сега този милиард допълнително ще трябва се развърти и превърти, за да осигури лесни печалби за банките.

На практика се отпуска кредит на държавната Банка за развитие с нейните собствени пари. Схемата е изпробвана – по същия начин навремето фалиралата Корпоративна банка даваше заеми на БЕХ и НЕК с техните им пари, понеже те си ги държаха именно при нея.

При това самите държавни депозити ще останат в частните финансови институции като обезпечение по кредита наред с правителствената гаранция по него.

За тези, които не разбраха – услужили сте на съседа си с 100 лева, а той вместо да ви ги върне, ви ги „връща” обратно като кредит – т.е. като негови пари, които му дължите със съответните такси и лихви към него!"



"В програмата е записано двойно счетоводство. Как се извършва то?

Заемът се взима от държавната Българска банка за развитие. Затова и тя отпуска парите за саниране, като се подписва договор за кредит ( именно кредит, както ще обясня с документите по-надолу) между нея, Сдружението на собствениците, представлявано от съответния кмет и областния управител.

Същевременно, понеже санирането е обявено като безплатно, в банката се открива предварително сметка на всяко Сдружение на собствениците. В тази сметка се превеждат необходимите пари, от които после да се разплатят строително-монтажните работи.

Въпросът е кой плаща тези пари, които са влезли авансово по сметката?
За моя изненада не се оказа Банката за развитие, която е взела кредита, за да финансира програмата за развитие и с която се подписва договора от Сдружението на собствениците.

Парите се дават от държавата. Т.е. от националния бюджет. Накратко – имаме милиард от заем в Банката, която тя ви дава и още милиард, който ще се запише в бюджета. Защо тогава се взима въобще заемът от банката?"



"от 5 лева 1 лев отива за такива цели. Предвидена е възможност дори повече пари да отидат за експертизи при наличие на допълнителен финансов ресурс.

В страната вероятно има не повече от стотина фирми, които имат тази компетенция, която задължително трябва да е призната от държавните органи. Практически почти всички са част от обръчите. Практически почти всички в крайна сметка се свеждат чрез свързаните лица в тях до една „гилдия” от 6 групировки.
Освен експертната оценка самото проектиране на обновяването и инвеститорския контрол също ще глътне пари – доста повече, като съдя по разценките.
Разчетите сочат, че към ПОЛОВИН МИЛИАРД ЛЕВА ще се изразходят за оценки, направа на проектите и инвеститорски контрол. От този експертен половин милиард поне 80% ще бъдат подкупите – за кметовете, областните управители и чрез тях нагоре по веригата. Затова схемата е толкова усложнена и те също са превърнати в страни по договорите, от които зависи и хляба, и маслото върху него.
Това е втората основна цел на безплатната програма за енергийна ефективност и саниране. Узаконяване на кражбата!
Ще остане САМО ПОЛОВИН МИЛИАРД – за самото саниране.

Естествено ще се краде и при изпълнението:

• от некачествени материали
• от калкулиране в стойността на извършените ремонти на вече направеното от самите собственици саниране и закупена от тях дограма и т.н. Вероятно поне 30% от така наречените СМР ще бъдат фалшиво отчетени. Понеже вече са били извършени, макар и не от държавата и наетите фирми по програмата, а от самите собственици.
Тази ситуация се знае, но за нея няма разписан прецизно ред как да не се дублира като стойност онова, което вече е вложено от самите граждани. В комплекта документи няма да намерите убедителна обосновка как се проследява какво е вече извършеното и какво – не. Дума няма как да не се отчита всичко заедно и в един кюп – и действителната работа, и наследеното саниране, направено от собственици.

Т.е. разчетът на операция саниране е за СМР (строително-монтажни работи) да се изразходят едни около 300-350 млн., като обаче се отчете и фактурира за тях половин милиард. Ясно е къде ще отиде разликата – от джоба на фирмите-изпълнители в джоба на одобрилите ги държавни чиновници за санирането
В резюме – от прочутия милиард за действителната работа остават една трета. С тях ще могат на практика да се санират (съдейки по досегашните разценки от 8 000 – 9 000 на жилище) около 40 000 апартамента (към 1000 или по-малко блока)"


"Значи действително саниране няма да има, защото подобен процес е невъзможен без изнасяне на живущите навън за времето на ремонта.
Няма начин да се проверят връзките между панелите, без да се разбива замазката, да се къртят маси цимент и бетон.
Няма начин как да стане иначе. Всеки архитект ще ви го каже, всеки инженер, всеки строител. Опитът на другите страни сочи същото. Вижте Германия – там например изнасяха в оборотни жилища за около 3-6 месеца живущите, докато им санират блоковете.

Накратко – лъжат ви, че ще санират. Ако сградата ще пада, само тогава ще го направят. Както ви обещават – безплатно. Ама вие трябва да си намерите за този срок жилище под наем. И да си заплащате наема и пренос-превоза на мебелировката. А после и да се бръкнете за ремонта на разкъртения ви апартамент.
Реално става дума за една топлоизолация – по фасадите и дограмата, евентуално В и К, а по-нататък кой как се уреди с връзки или подкупи.

ФАКТ Е – РЕАЛНО СРОКЪТ НА ЖИВОТ НА ПАНЕЛКИТЕ НЯМА ДА СЕ УДЪЛЖАВА."


"Ставаме съучастници в поредното безумие – целта на всяка подобна програма освен спестяване на енергия е и удължаване на живота на сградите. А тук това не се предвижда, което превръща цялата одисея в харчене на едни пари, понеже може щедро да се „вземе” от тях за своите фирмени обръчи.
И ще ви посоча едно интересна препоръка от държавния секретар на област Берлин проф. Барбара Киселер (в ГДР санираха 270 000 сгради): „ Освен това трябва да се помисли дали сградите в тежко състояние да не се съборят, защото мярката е много по-икономична от санирането, което и без това в тези случаи няма да помогне.“
Права е, но тук се прави родна далавера, а не се копира немски и признат световен опит в санирането."
Григор Лилов


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 11:18

Сдружението не сключва никакви договори с банката

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   15-02-15 11:50

Не пиши глупости. Сдружението упълномощава кмета да действа от негово име, да тегли кредит, да определя фирмите изпълнителки и ДА ГИ КОНТРОЛИРА,но пасивите не ги поема кметът. А КОЙ, познайте от един път. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   15-02-15 12:51

Аз имам доверие на моята кметица. Вие живейте в страх и подозрение да не настинете и да не се минете.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   15-02-15 13:23

Ами ако участваш в далаверите с нея, защо не?

@asahi, Ще перифразирам едно твое любимо твърдение:

"Десет години ходене по мъките спестяват десет минути четене на договори и документи". [smilie7]



Публикацията е редактирана (15-02-15 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: ksuhorukov   
Дата:   15-02-15 14:49

Да дам и аз моите 5 стотинки по темата.
На първо място никой никого не задължава да прави нищо. Който желае и успее да се организира – ще участва. За тези, които по някаква причина не желаят, не се чувстват достатъчно убедени в смисъла на упражнението или срещат обективни пречки – никой няма да им опре пистолет в главите.

Тед е прав, че нещата около Сдружението на собствениците (СС) не стоят толкова просто. Сдружението си носи отговорност за доста неща, респективно неговите собственици. В договора, който се сключва с общината, ясно е записано какво се случва, ако по вина на СС проектът се провали. Затова и от самото начало трябва да се действа изключително внимателно и най-вече добросъвестно.

Вярно е, че общините няма да толерират промяна в съдържанието на документите, които с предложили по програмата. Причината за това обаче не е някаква дълбока конспирация, а чисто прагматичен подход – 265 общини и техните администрации ще трябва да движат всички процедури. Съгласете се, че съществуват десетки по-малки общини, в които нито разполагат с необходимия персонал, нито той пък от своя страна с капацитета и професионалната подготовка да изследва и да взима самостоятелно решения дали всеки индивидуално изготвен документ не противоречи на закона или на целите на програмата. Българинът е дявол и само да му се отвори възможност да шавне и е готов злоупотребил.

Регистрацията на СС е ясна, интересно е какво се случва от там нататък. Прави се обследване на сградата, включващо два компонента, извършвани от различни лица. Това са техническото обследване и обследване за енергийна ефективност. При техническото обследване се извършват всички необходими процедури за издаването на технически паспорт на сградата, който между другото е задължителен и срокът за снабдяване с него, отнасящ се за всички големи сгради (3-та категория, над 15 м кота корниз.) изтича в края на тази година. В този паспорт има два типа предписания – задължителни и препоръчителни. Всички, които са задължителни се поемат от програмата. Конструктивното укрепване на сградата НЕ Е за сметка на СС, а се финансира. Нито една сграда няма да бъде „облицована“, ако преди това не е ясно, че конструктивно отговаря на всички стандарти. Съобразно доклада и задължителните предписания в него се преценява как да се действа по-нататък и тези препоръки се включват при изготвянето на самия технически проект. Препоръчителните дейности в доклада не се поемат от програмата и СС няма задължение да ги изпълнява. В крайна сметка затова са препоръчителни. Абсолютно същото се отнася и за отида за енергийна ефективност. При него се проверява какви енергийни показатели има сградата, които при изготвянето на проекта се взимат предвид, за да може да се достигне до минимално изискуемото ниво на енергийна ефективност. Т.е. никой не може да каже предварително на коя сграда колко изолация ще се слага, от какъв вид и къде. Където е необходимо, колкото е необходимо, каквото е необходимо. Няма ограничения.

По отношение на лимита на безвъзмездно финансиране, абсурдно е да се мисли, че дори хипотетично той би могъл да бъде надвишен. От една страна той се отнася само за лица, които осъществяват икономическа дейност (т.е. фирми собственици на самостоятелни обекти в жилищната сграда и много рядко други изключения), а от друга, размерът му от 200 000 евро на глава е достатъчно над цената и на най-луксозно изпълнения задължително предписан и поет по програмата ремонт на общи части в панелка.

В закона за управление на етажната собственост изрично е посочено, че СС, регистрирано за целите на програмата не прилага Закона за счетоводството. Отделно, общините няма да могат да се разпореждат с пари. Те са само посредници между СС и ББР и това си личи от документите, които се подписват.

По въпроса със злоупотребите, да такива са възможни, особено ако заинтересованите лица си затварят очите. Това включва и бенефициента, т.е. СС и по-конкретно всеки един от собствениците. При енергийното обследване, във вече споменатия доклад се правят точни предписания къде какво е нужно да се замени. Т.е. жилищата, чиято дограма отговаря на изискванията няма да се подменя. Където има монтирана качествена топлоизолация – няма да се прави наново. Т.е. тези неща още преди фазата на проектиране ще са известни и няма как проектът да не се съобрази с тях. Още повече количествената сметка, която се прилага към него. Нека все пак не забравяме, че проектът за саниране по нищо не се различава от всеки един друг строителен проект, необходимо е да бъде окомплектован съгласно закона и единствено ако отговаря на всички условия, той ще бъде одобрен и за него ще бъде издадено разрешение за строеж от общинската администрация. Същото се отнася и за надзора – технически, инвеститорски и авторски. От всички най-активни трябва да бъдат собствениците на жилища и те да следят какво се прави, как се прави и с какво се прави. Невъзможно е при този обем работа навсякъде да има служители на общините, но при извършени нарушения те са длъжни да ги констатират и да съдействат за тяхното отстраняване. Т.е. и тук ще е необходимо полагането на усилия от страна на хората.

Предполагам ясно е, че ремонти в отделните жилища няма да се правят, но това не означава, че всеки собственик на такова в санирана сграда ще трябва да прави ремонт след „ремонта“. При подмяната на дограма или при къртенето за обследване или извършване на укрепващи конструкцията елементи, всички следи се отстраняват за сметка на програмата. Т.е. никой няма да остави дограмата на монтажна пяна или сградата надупчена като швейцарско сирене. Всичко това ще се извършва до степен възстановяване на годността на помещението за обитаване. Сега ако някой е слагал облицовка от скъпо тиково дърво, ще трябва да си я възстанови за собствена сметка.

Интересен е въпросът какво ще се прави, ако действително сградата е в лошо конструктивно състояние и се нуждае от основен ремонт на конструкцията (ако такъв е приложим). Хипотетично е напълно възможно да се наложи поетапно етажите да бъдат опразвани, за да се извърши укрепването. Това със сигурност ще създаде неудобства на живущите и ще ги вкара в разходи, но нека не забравяме каква е алтернативата, когато се установи сграда с компрометирана конструктивна устойчивост. Съответните органи са длъжни да предприемат мерки, сред които или да задължат собствениците да извършат необходимите укрепителни дейности (отнася се за всякакъв тип сгради, без значение има или няма програми за саниране) или да ги опразнят и да прекратят експлоатацията на такава сграда, вкл. да я съборят. На този фон… ми се струва, че дори няколко месеца наем са бял кахър, пред възможността да останеш на улицата трайно.

Много европейски държави са минали по този път, други прилагат подобна стратегия и в момента. Сигурно и там е имало проблеми, недоизпипани процедури и т.н., но резултатът е налице. И хората, които са отговорни за този резултат са тези, консултирали и участвали в изработването на методологията у нас чуждестранни специалисти. Т.е. не откриваме топлата вода.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   15-02-15 14:56

Нещо повече - не стартираме от нулата.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Божидар58   
Дата:   15-02-15 15:29

Заради тези писания вече се появиха такива, които бият контра на всички и саботират цели блокове. От един съседен блок хората искат да изгонят един такъв. Това са хора опаки, които с нищо не се съгласяват и навсякъде виждат дългата ръка на врага. Една особа от една партийка първа подхвана тази тема. И гледам из интернет пространството се хвърлят напосоки разни въдици... Аз виждам нещата така: Това са пари дадени от европейския съюз за тази цел. Ще спечелят някои строителни фирми, които ще извършат тази дейност и някои граждани, чиито блокове ще бъдат оправени. Не искам да съм на мястото на някои единици от някои блокове, които ще попречат на своите съкооператори да направят опит да се доберат до тази програма. Може би животът им в тези блокове ще стане по-труден. Нашия блок не отговаря на условията и няма да участваме...


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   15-02-15 15:48

Ако пътувам по перфектна магистрала съм съгласен да плащам.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-02-15 19:18

Kreti, ти специално заради тази тема ли си се регистрирал? [smilie3]
Или за да гласуваш само на един автор? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kote   
Дата:   15-02-15 20:00

съгласен съм да има тол такса но само и единствено за тирове автобуси и бусове
личните автомобили да не ги закачат

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 20:49

Aldygreen,би ли казал,какви са негативите и кой ги поема?Всъщност сдружението не упълномощава кмета да тегли пари от името на сдружението, а го упълномощава да ги изхарчи за съответния ремонт.Наистина процедурите са тегави и овъртяни.Нещата се изясняват едва,когато започнеш подготовка на процедурата за кандидатстване.Поне на мен тогава ми се изясниха.Сдруженията принципно отговарят с вноска на членовете си,сиреч,нещо ако стане,тия влогове са гаранцията.Обаче конкретно тия дружества се регистрират и получават булстат без такива вноски.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   15-02-15 21:12

@fast_eyebrow, чети оригиналните документи, но ПРЕДИ мандалото да е хлопнало. Животът ме е научил да чета със собствените си очи всеки документ, който трябва да подпиша. Навремето главен счетоводител и юрисконсулт щяха да ме набутат да плащам една глоба от 20 каймета, ако не си отварях очите. Ако бях постъпил като 4/5 от българите, изгърмявах не само с глоба, но и с други последици. Та на стрелян заек тия номера с "доверие", "безплатно" и "после ще стане ясно" просто не минават. Още повече, че това "безплатно" саниране пряко не ме засяга. Но МЕ ЗАСЯГА КОСВЕНО. Не желая да плащам за обогатяването на достатъчно богати хора. Не желая да плащам гяволъците на пишман управляващите, които впоследствие ще прехвърлят всичко на данъкоплатеца. Включително и готиния нов държавен дълг от 16 милиарда левчета.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 23:08

Тоя пост ма кара да се уверя окончателно,че хал хабер си нямаш от тия неща.Документите са пред мен,по-"оригинални" от това няма накъде.Горе съм ти казал конкретно,как стоят нещата.В две прости изречения!От твоите локуми няма смисъл[smile]



Публикацията е редактирана (15-02-15 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 23:13

С уговорката,че не харесвам герб,само да кажа,че тоя "нов" дълг от 16 милиарда всъщност е стар.Не виждам нищо лошо да рефинансираш стар дълг,който е бил с лихва 8% с такъв,който покрива старата сума,но вече ще е 2% лихва.Сиреч стария дълг го изплащаш с 6% лихва по-малко.Или и така не е ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: gardner   
Дата:   15-02-15 23:53



Автор: Божидар58
Дата: 15-02-15 15:29
"Аз виждам нещата така: Това са пари дадени от европейския съюз за тази цел."

Григор Лилов пише:
"Държавната Българска банка за развитие, която ще финансира санирането, има депозити за 980 млн. средномесечно, вложени в банките у нас, сочат финансовите й отчети и баланси...

Накратко – тя е дала почти милиард на частните банки у нас срещу мизерна лихва за тези нейни влогове. Същите тези частни банки, които си осигуряват ликвидността и спасението си с нейни, а всъщност наши, държавни пари... ще се опрат на държавните депозити, като преоформят депозитите при тях на Държавната банка за развитие в кредит за нея – на много по-висока лихва от влоговете, със съответните такси и разноски за обслужването му.

За тези, които не разбраха – услужили сте на съседа си с 100 лева, а той вместо да ви ги върне, ви ги „връща” обратно като кредит – т.е. като негови пари, които му дължите със съответните такси и лихви към него!"

Къде тук е Европейския съюз???

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-02-15 00:02

Тези милиард е 25% от цялата сума.Останалите 75% ги осигурява ЕБВР,сиреч ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: gardner   
Дата:   16-02-15 12:25


"Тези милиард е 25% от цялата сума.Останалите 75% ги осигурява ЕБВР,сиреч ЕС."


Като още заеми?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: RazorJack   
Дата:   16-02-15 12:33

добре де някой реално пробвал ли е тва саниране или директно типично по български се почва хранитба кой каква далавера имал от това ... па тая истерия че щели да ти откраднат апартамента откъде тръгна незнам ама май българите нищо не заслужаваме

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   16-02-15 13:40

VI. Срок(на договора)
.....
Член 7. Настоящият договор се сключва за срок до изплащане на всички задължения по договора (8 – 10 год.) за целево (не безвъзмездно!) финансиране...

VII.Прекратяване на договора и специфични условия

Член 8. Настоящият договор се прекратява:

(3) Едностранно (еднолично) от довереника (кмета) в случаите на виновно неизпълнение на задълженията на доверителя (СС) по чл. 5 (кой, как и с какъв документ ще установи виновното неизпълнение на задълженията по чл. 5 – ал.5 достъп (до всяко жилище) в 2 (дву)!? дневен (безумен и неизпълним срок) и ал.7 не осигури склад (колко и какъв никъде не пише - винаги си виновен?) Доверителят(СС) дължи възстановяване на разходите (платени или дължими) по действително извършените дейности по чл. 2 (всички), както и дължимите неустойки по вече сключени договори (могат да напишат всичко) от страна на довереника (кмета)…


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   16-02-15 13:41

За пробване - по тая програма за 100% безвъзм. няма още сграда.
Предишния вариант заплащане на тези 25% от собствениците - няколко
сгради - неуспех.

Сдружението не разполага с апартаментите на собствениците, но е ЮЛ, което поема права и задължения - включително кредити -/справка т.5.1.3 и4 май беше от Споразумението на сдружението/.
А всеки от собствениците отговаря с % ид.части, които притежава за задълж.на сдружението - т.9.4 от Споразуменито.

Пак би било справедливо, това, което се санира да се плати от собствениците при евентуален проблем с финансирането, но кмета договаря всичко. Дали дограмата ще е по 1 лев или 5 лев...сещайте се какво ще подписва и с/у какво...
Т.е. накрая собствениците биха платили и обяда на кмета и държавата, а не реално колко би било самото саниране.

Държавата фигурира в Договора за целево финансиране и навсякъде пише, че парите се плащат ДИРЕКТНО ОТ ДЪРЖАВНИЯ БЮДЖЕТ.
А на всеки е ясно, че такива в този бюджет и бъдещ няма да има. Защото ако има - ще изхвърли дефицита нагоре.
Няма Държавни ценни книжа, няма облигации ... гарант ..без 1 лев осигурен...:) с кредити на100% от самото начало.
Държавата в други договори се персонифицира - Министерски съвет, Народно събрание, МРРБ, Мин.на финансите...
Вижте в Договора за целево финансиране какво пише - Държава ....Държава и накрая ..:) подпис Областния управител...
С други думи това е едно ОБЕЩАНИЕ.

И като всяко обещание може да не се спази, а може и да няма пари...ние сме в разруха и всеки краде докато може да се спаси...
И асахи може и да изтанцуват танц с кметицата, ако е на власт през тези 5-6 години...смени на правителства, убийства, погроми
и всеки от бъдещите управници да се оправдава колко мизерни са били предишните.

Накратко - няма ли пари....мама мия става... Ако искаха да го направят така - щяха да открият сметката на Общината и от там да минава всичко...ама не...Сдружението...
Аз очаквам да направят колкото се може някои сгради и после да стане мермалада, щото ще се навърже голямата опашка.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Nazarov   
Дата:   16-02-15 13:48

> па тая истерия че щели да ти откраднат апартамента откъде тръгна незнам

От същия източник, както и истерията с КТБ, ПИБ, печатницата с бюлетините и т.н.... Ама прост народ лесно се лъже и манипулира. Да гласуват пак за Орешарски, той хубаво ще им ги опази панелките от ЕС, а ние ще(се) [shtrak] през това време.



Публикацията е редактирана (16-02-15 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: ceco   
Дата:   16-02-15 16:02

FREE ... is only the cheese in the mouse trap!! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: georgioiv   
Дата:   16-02-15 16:22

Малеее.... на българина ако му продаваш нещо - все е скъпо... Ако искаш да му подариш нещо обаче - недай си боже, абсурд... Как ще вземеш подарък, като от него някой си неизвестен ще забогатее.. ужес, не.. аз не искам на мен да ми е добре :)))

Адаш, остай ги тия, ко се `абиш, хората си имат опорни точки.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Nazarov   
Дата:   16-02-15 16:24

> FREE ... is only the cheese in the mouse trap!!

Много дълбока философия - моето уважение, НО:

Първо България като член плаща годишни вноски към бюджета на ЕС, които идват от нашите данъци. После ЕС разпределя бюджета по програми и за саниране се падат едни пари, които ние можем да усвоим САМО ЗА САНИРАНЕ. Като не щем - лошо няма. Румъния и други членки баламбурници ще ги усвоят вместо нас. Ние ще си останем със срутващи се панелки, но горди, че сме разгадали ЕС конспирацията и сме дали парите си на други по-глупави от нас.

В моя блок с един вход има 140 апартамента (Моят вече е саниран). След 2 общи събрания и много дълбока философия, 67% от собствениците се отказват от саниране. Честито! Вече сме едни панелки напред от румънците!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-02-15 17:47

Продължителността на договора е 5 год.,колкото продължава гаранционният срок по условията.А е 5 год.,защото толкова е минимумът, за който може да е регистрирано сдружението.След 5год.,като закриеш това сдружение,какви 8-10 годишни договори ви гонят,бе.Излишно е упоменат срокът,в който можеш да закриеш сдружението.
Начи,ако горе изказалите се юзъри са юристи,жална му майка,да ги наеме някой,да защитават интересите му![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   16-02-15 18:55

Член 7. Настоящият договор се сключва за срок до изплащане на всички задължения по договора за целево финансиране, сключен с Българската банка за развитие и областния управител или до изтичане на гаранционните срокове за изпълнените дейности, което от двете обстоятелства настъпи по-късно.

@fast_eyebrow, ето заради такива непрекъснати шикалкавения къде по-наедро, къде по-надребно, нямам никакво желание да имам комуникации с такива като тебе.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-02-15 19:08

Ще почерпя,ако нямам комуникация с теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Nazarov   
Дата:   16-02-15 23:15

Че договорите са пълни с простотии и недомислици и че има какво да се поправя - сигурно, ми то нали юристи са ги писали! Но, че ЕС и правителството правят конспирация да ни вземат панелките... ?!@*€$%# Абе, елате си узмете и панелот и шопот!!! [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoyanivanov   
Дата:   17-02-15 01:31

Егати простотиите... щели били да им вземели жилищата. Няма да ви давам линкове, намерете си ги сами и четете. Ще разберете защо това са пълни простотии!
За неразбралите все пак (такива винаги ще има, те трудно осмислят текст или каквато и да е свързана мисъл)... Има лесно - НЕ санирайте! Тед, Вие наистина ли сте юрист, или само така обявявате? Ако е първото, бихте ли си написали истинското име, за да посъветвам всички мои познати никога да не Ви наемат?

Прочее, отдавна е време да пратим червените чугуни в доменна пещ. И тук налазиха троловете им с тролове безполезни. И Картаген трябва да бъде разрушен! [smilie7]



Публикацията е редактирана (17-02-15 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   17-02-15 11:55

Слуховете против санирането по последната държавна програма се разпространяват под контрола на БСП. В момента Мая Манолова прави това от трибуната на НС. Старателно наизустете опорните точки.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   17-02-15 12:28

Понеже тук е ФотоФорум все пак, архиважно е да се установи с какво снимат червените чугуни - Canon или Nikon. Другото са алабализми. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   17-02-15 12:37

Автор: stoyanivanov
Ако сте водопроводчик, или имате друга професия ми кажете...за да кажа на всички, че не ставате.
Трябват ми твоите познати...тцтцт...
Освен преценка на бумагите получавам и информация, до която нямаш достъп.
Викайте си по тротоара и не ме занимавай с глупости.
Тъпизми и идиотизми на килограми. Чугуни, доменна пещ и какво ли не...
Латернаджии много. Щял да топи, ела ме стопи.

Който иска поема риск / аз пък да съм писал някъде, че ще му вземат апартамента...[smilie11] /?
Подписва и поема. Нека да е наясно какъв е РИСКЪТ, а че риск има, има ... и то не малък, но не да му вземат апартамента.
А че предстои като цяло филма "Топло" с нови епизоди ...въобще не се съмнявайте.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: rx   
Дата:   17-02-15 13:06

Нямам панелка, но гледайки състоянието на повечето, в мене назрява една чуденка, която по-скоро клони към негативизъм спрямо идеята... в предпоследния апартамент, в който живях, по стечение на обстоятелствата протече покрива. Семейството на последния етаж веднага говориха с домоуправителя, като се оказа, че последния ремонт на покрива е бил само на хартия и съвсем естествено се свика 1..2..3 пъти събрание на входа, в които всеки си правеше оглушки само и само да не стане въпрос за събиране на пари за поддръжка на сградата. Понеже алпинизма и планинарството ми е хоби, познавам доста хора, които изкарват пари с височинно строителство и обещах да разпитам. Намерих доверени хора с <нормална> цена, чието условие беше да ми направят евтина оферта, но понеже си държат на труда - държаха материалите да са качествени.
Съвсем логично, беше ми скочено от всички тарикати, че съм искал "да уредя моите хора, а пък Киро от Перник бил познавал един майстор, който щял да го направи за половината пари". И без туй съм под наем(за малко съм и не съм оттука), теглих една звучна майна и си тръгнах. Дойде време за ремонт(края на ноември, с дъжд, студ и сняг!!!), гледам пред входа разтоварват пелети с покривна изолация. Изглеждаше като втора употреба, някакъв "краден" битум дето още с разопаковането се цепеше от студа. Как щяха да го редят и уплътняват не знам. В крайна сметка сметката излезе крива, 5 пъти майсторите обновяваха офертата - ама повече време се оказало, ама по-голям бил покрива отколкото си мислели(!!)... цената стигна почти тази, която бях дал аз като оферта.

Защо казвам всичко това - защото българина е просто стиснато говедо и буквално докато не почнат да падат масово панели, или цели блокове с хората вътре, всеки се стиска като сфинктер на диария когато стане въпрос за поддръжка на собствения си апартамент, да не говорим пък на "общите части", а на сградата пък е съвсем немислимо.

Оттам на сетне тази иначе хубава програма, според мен изисква преди това да се мине проверка и да се направят основни ремонти на въпросните сгради, защото поне по мое разбиране, ако само се налепи фибран по фасадите, ще се случи едно или повече от следните лоши неща:
- Ако случайно се инициира реновиране на сградата, то съществуващата вече изолация трябва да бъде свалена и направена наново.
- Сериозни дефекти по сградата може да бъдат прикрити - както просто защото фибрана ги скрива, така и умишлено по време на "ремонта" да се запълват фуги с гипс и вестници и да се боядисва с блажна боя гола арматура. Оттам нататък фибрана ще крие цепнатини, фуги, ръжда.
- Освен, че крие, фибрана и облицовката отгоре, ако пропусне влага, или още по-зле(виж горе) - ако се направи във влажно, студено време и се напука - всяка фуга, цепнатина и дупка става един голям кондензатор на влага. Вън от политиката, чисто логически оставям на вас да се сетите какво се случва с една заварка, изложена на постоянна влага и вода, носеща сол и други корозиви, стичайки се по вътрешната страна на фибрана.
- В дадена година, в даден ден, все повече хора ще излизат от входа си с ключа за кола в ръка, с намерението да отидат на работа и ще видят колата си пресована в сандвич от паднал панел.

Не намесвам партии, политици, проруски, проамерикански и други помисли(лично аз съм привърженик на партията, която инициира програмата). НО не мога да си затворя очите за негативния ефект ако програмата се извърши през пръсти. Българина дори собствената си къща държи кочина, за него е под достойството да излезе с лопата за сняг и да рине на паркинга - той ще предпочете да гази в преспи, да ходи на тъмно във входа, и да рискува да се свлече блока(той няма да е той, няма да му се случи на него - ще е на съседа!).

... та се присетих за сегашната санировка на блока, в който съм. Кога беше миналата година голямата градушка дето изпочупи колите? Е те тогава топките нацепиха мазилката върху фибрана и оголиха фугите между плоскостите. Още тогава казах на домоуправителката, че трябва ремонт. Още няма, и само хората, на които вече им е избила влага в стаите през известно време напомнят.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   17-02-15 13:47

Не трябва да се плашат хората с опасности, слухове, че ще им взимат апартаментите и прочие.
Но това става - предизборни кампании, политически партии и какво ли не. Чудя се как някой ще отдели време да гледа ТВ и то НС и то Мая Манолова.
Опитват се да разделят хората отново - на такива и онакива...
Тоз човек /който гледа Мая Манолова..освен, че няма вкус/ или е: 1/безработен - няма нищо какво да прави 2/ или е сеирджия 3/ има нужда от адреналин 4/ има психическо разстройство - склонен да гледа скандали по ТВ, щото му прави удоволствие'

Има проблем - оправете си документите. Още няколко кантори - СФ и ПЛд призовават, че документите са плашещи.

Знаете ли каква е разликата м/у вас и чужденците в тази ситуация?
Чужденецът благодари, че си го предупредил - работата ти е с бумаги, за него значи ти си забелязал нередности.
Дори да не си прав - за него е важно, че си го алармирал и той на свой ред е прочел твоите писания и е анализирал.

А не тука да се опитват да пикаят в/у главата ма този, който работи с документи, защото пикаещият има мислене на Б.Ганя, всичко знае и може, нищо не може да му промени мнението - само лекар или поп на гробищата
и всички останали са зелета по полето. Той е готов да раздава правосъдие, да гори в пещи, да ти иска сметка, че безплатно е прочел твое мнение, да ти прави оценка и да те сочи с пръст... За него няма опасности - Мая Манолова е ТВ звезда, някой друг казал нещо си ..и той вече така е убеден в правотата си, че може да пикае вече от 18 етаж.
Е, ама извинявайте....затова сме и в това състояние.

Нека този дето ще гори в пещите да подпише документите, ако са го одобрили, да му опаковат сградата с всички строителни детайли и подробности, които въобще не са му казали и не знае /а някой вече знаят...но не казват/, да се моли някой от собствениците да не полудее междувременно и развали нещата, да се снима за спомен с БГ знаме и...... ДА СЕ УСМИХНЕ, КОГАТО някой от ДЪРЖАВАТА има стотинки в Държавния бюджет да плати сметките в някой слънчев неясен във времето момент.
Тогава ще настъпи душевния оргазъм и хепиенда.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-15 18:00

Споко,де,не си на пледоария!Чухме доводите ти,лично аз ги оцених,въпреки,че съм на друго мнение и ето- удовлетворявам нуждата ти от полезност.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   17-02-15 22:10

Маяма Нолова се чува и от националното радио, да уточня.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-15 22:57

Тя е младоженка сега,простено й е.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: pmartinov   
Дата:   20-02-15 12:59

За пореден път се убедих,че колкото по-прост е един народ толкова по-лесно се управлява (манипулира)

Ще споделя моя опит.

Къщата в която живея нямаше никаква термоизолация.

Тъй като имах данните за потреблението на ток от преди години сега след като термоизолирана мога да направя сравнение.

Консумацията е намаляла в пъти!

Не съжалявам за вложените пари и усилия.

Всеки има право сам да избира условията в които да живее.

Ако човек сам не помогне на себе си едва ли някой друг ще го направи .



Публикацията е редактирана (20-02-15 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoyanivanov   
Дата:   20-02-15 16:21

Тед, това ми хареса:
Освен преценка на бумагите получавам и информация, до която нямаш достъп.
Викайте си по тротоара и не ме занимавай с глупости.

Още повече ми хареса смяната на тезата Ви след това. Почти съм готов да се подпиша под новата теза - рискове има, но те не са в отнемането на жилището. Впрочем и конструктивното укрепване на сградата (ако е необходимо) ще се прави с пари по въпросната програма... но не и вътрешни ремонти на жилището, ако решите да правите такъв след укрепването. Има и едни други моменти, свързани с едностранното прекратяване на договора и т.н. Но "оправете си документите и ползвайте юристи" е добър съвет, подкрепям!
Що се отнася до водопроводите и моята тротоарна липса на информация, за разлика от Вашия достъп до (подразбира се) недостъпна такава за простолюдие като мен... Ех, Тед, Тед, не съм водопроводчик. И поради характера на работата ми сто на сто имам не по-малък, а вероятно доста по-голям достъп до повече и по-разнообразна информация, но това е друга тема.
Успех при консултациите на клиенти относно санирането. С променената и изяснена позиция вече бих Ви наел! Но все пак ще се включа в програмата за саниране, всъщност вече се разбрахме с комшиите. [smilie5]

***Отделно има и едни рискове от друг характер - за източване на средства чрез "наши фирми", обаче те са съвсем, ама съвсем трета тема! [smilie7]



Публикацията е редактирана (20-02-15 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: zotto   
Дата:   20-02-15 17:13

Аз пък че се чудя как да спася Батман и братовчедите му и не се шегувам.Без значение как и кой проектите за саниране ще се реализират в един момент, няма начин, а моят Батман живее във фугите на панела и не е сам а са цяла колония ръждиви вечерни прилепи.Освен тях в моята панелка има и още един вид такива животинки, но не съм установила точно кои са, просто са по-дребни и тъмни, освен това са прелетни, идват с лястовичките и си отива с тях.Батман зимува тук и той е бил прелетен, но в последно време неговият вид заспива във фугите за цалата зима. Срещнах го преди време на земята посред бял ден, взех го и след известни манипулации във ветеринарната клиника го пуснахме обратно при братовчедите му.Така научих, че фугите на старата панелка са се превърнали в местообитание, не само на ръждивият вечерник, но и на няколко други видове от това полезно животинче, което е поредният застрашен от изчезване вид. Също така се оказа, че доста често когато хората си правят изолация зазиждат прилепите и тяхното потомство.Денем те спят, а малките започват да летят в края на август.Вчера се подписах за това ми ти саниране и сега седя и се чудя какво да измисля за да спасим Батман и братовчедите му, някой някакви идеи има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   20-02-15 17:22

Остави си фугата отворена.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: zotto   
Дата:   20-02-15 17:28

То не е само моята фуга, а за нея спориме вече със съседа отдолу, според него му духа от там и трябва да се затвори, дано да се направят по-разумни проекти:(

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: rx   
Дата:   20-02-15 18:01

Извинявам се ама б*х таз фуга дето духа от нея... в какво живеете вие бе?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: konstantinov   
Дата:   20-02-15 18:35

Каквото и саниране да направите ,ако съседите си сменят радиаторите няма да се плаща малко, защото плащате и тяхната сметка.
Ако не сложите троен стъклопакет ще имате конденз и мухъл.
Санирането се почва със изолация навсякъде по вътрешните стени ,ако нямате изолация вътре, отвън е излишна.
Това саниране няма да намали, а ще увеличи сметките -двойния стъклопакет изолира по зле от най-калпавата дървена дограма и затова дава конденз, защото не изолира , стъклата са ледени отвътре и тече вода и сметките хвърчат и се купуват и препарати за мухъл.
За да ползваш външната изолация трябва стените да са топли , а кога ще се стоплят стените като парното се пуска за 5 часа на ден. С външната изолация ще си стоите на студено ,защото стените са студени и няма никога да ги стоплите.Ако изолацията е отвътре ,топлите само въздуха а не стените.
Никъде не съм сложил външна изолация ,но сметките са ми наполовина на съседите,без да сменям радиаторите. Имам вътрешна изолация ,тройни стъклопакети,остъклени балкони и двойни врати на входа за спиране на течението.
Ако все пак вече сте сложили двоен стъклопакет,залепете пластмасово фолио от вътрешната страна, има прозрачни фолия и в ютуб как се лепят фолия на 3М като прозореца и фолиото се пръскат с вода.Фолиото допълнително изолира и спира конденза.



Публикацията е редактирана (20-02-15 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: zotto   
Дата:   20-02-15 19:26

rh и аз така [smilie10] , ама то простотията нали знаеш, че ходи по хората не по животинките.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: baytosho   
Дата:   22-02-15 21:32

Konstantinov извинявай, обаче големи простотии си наговорил! повечето от нещата който си написал не са верни.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   22-02-15 22:24


Бях му написал отговор до половината, но размислих и не го постнах...

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: GNikolov   
Дата:   22-02-15 22:35

И аз така........
Проблемът не е че е написал пълни глупости , а че някой който не разбира може и да му повярва.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-02-15 02:13

"Никъде не съм сложил външна изолация ,но сметките са ми наполовина на съседите,без да сменям радиаторите. Имам вътрешна изолация ,тройни стъклопакети,остъклени балкони и двойни врати на входа за спиране на течението.
Ако все пак вече сте сложили двоен стъклопакет,залепете пластмасово фолио от вътрешната страна, има прозрачни фолия и в ютуб как се лепят фолия на 3М като прозореца и фолиото се пръскат с вода.Фолиото допълнително изолира и спира конденза."

Освен това,асфалтирайте пода, наръсете ъглите с хималайска сол,преседяла на лунна светлина в първа фаза на луната,докато Марс доминира,окадете с каспичански тамян вътрешната страна на външната врата, напръскайте с вода тройния стъклопакет,в която поне три дни е киснат очиболец, бран от девойка от езиковата в Благоевград,така ще придобие свойствата на поне петорен стъклопакет и всяка трета неделя от постите през годината пейте парчето на Лили Иванова "Ветрове" за да прогоните завинаги течението от соцпанелния апартамент. :)



Публикацията е редактирана (23-02-15 02:15)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   23-02-15 09:34

Сетих се нещо - де го това фолио 3М, че искам да си залепя на огледалото в банята да не се изпотява?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   23-02-15 10:56

Не се занимавай с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   23-02-15 11:06

Константинов, толкова си далеч от топлотехниката колкото и от генното инженерство. Късмет имаш, че живееш в относително топла страна.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   28-02-15 09:06


Ето го разковничето:

Възстановяваме съборените носещи стени заради санирането
Собственици на жилища, които са избили носещи стени, ще трябва да ги вдигнат отново за своя сметка, ако сградата ще се санира.
Това заяви министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова в отговор на въпрос как ще се санират блоковете, където има избити носещи стени от собствениците. „Трябва да се възстановят. Който е нарушил умишлено вътрешната конструкция на сградата, трябва да плати за укрепването. Програмата за енергийна ефективност на многофамилни сгради няма да финансира възстановяване и укрепване на умишлено избити стени", каза още министърът..


Хайде намерете 1 блок, в който няма избити носещи стени[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Или собствениците ше искат да ги възстановят...

Големи рушвети виждам на хоризонта...

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: something   
Дата:   28-02-15 14:45

Събарянето на носещи стени е хем незаконно, хем опасно. Който го е направил трябва да възстанови старото положение, а подлежи и на глоба. И това няма общо със санирането. Това е законово положение.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   28-02-15 17:35

Докато славеите пеят врабчетата изядоха черешите.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-02-15 23:33

Аз пък се питам,кой идиот избива носеща стена!!

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   01-03-15 01:03

Във всеки вход има поне един такъв тъпан...

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: stoikovv666   
Дата:   01-03-15 01:13

Тази история ще излезе без край... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: satansho   
Дата:   01-03-15 04:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »