Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: FREE саниране
Автор: asahi   
Дата:   15-02-15 14:56

Нещо повече - не стартираме от нулата.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Божидар58   
Дата:   15-02-15 15:29

Заради тези писания вече се появиха такива, които бият контра на всички и саботират цели блокове. От един съседен блок хората искат да изгонят един такъв. Това са хора опаки, които с нищо не се съгласяват и навсякъде виждат дългата ръка на врага. Една особа от една партийка първа подхвана тази тема. И гледам из интернет пространството се хвърлят напосоки разни въдици... Аз виждам нещата така: Това са пари дадени от европейския съюз за тази цел. Ще спечелят някои строителни фирми, които ще извършат тази дейност и някои граждани, чиито блокове ще бъдат оправени. Не искам да съм на мястото на някои единици от някои блокове, които ще попречат на своите съкооператори да направят опит да се доберат до тази програма. Може би животът им в тези блокове ще стане по-труден. Нашия блок не отговаря на условията и няма да участваме...


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: imitev   
Дата:   15-02-15 15:48

Ако пътувам по перфектна магистрала съм съгласен да плащам.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: SameButDifferent   
Дата:   15-02-15 19:18

Kreti, ти специално заради тази тема ли си се регистрирал? [smilie3]
Или за да гласуваш само на един автор? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kote   
Дата:   15-02-15 20:00

съгласен съм да има тол такса но само и единствено за тирове автобуси и бусове
личните автомобили да не ги закачат

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: kreti   
Дата:   15-02-15 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 20:49

Aldygreen,би ли казал,какви са негативите и кой ги поема?Всъщност сдружението не упълномощава кмета да тегли пари от името на сдружението, а го упълномощава да ги изхарчи за съответния ремонт.Наистина процедурите са тегави и овъртяни.Нещата се изясняват едва,когато започнеш подготовка на процедурата за кандидатстване.Поне на мен тогава ми се изясниха.Сдруженията принципно отговарят с вноска на членовете си,сиреч,нещо ако стане,тия влогове са гаранцията.Обаче конкретно тия дружества се регистрират и получават булстат без такива вноски.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   15-02-15 21:12

@fast_eyebrow, чети оригиналните документи, но ПРЕДИ мандалото да е хлопнало. Животът ме е научил да чета със собствените си очи всеки документ, който трябва да подпиша. Навремето главен счетоводител и юрисконсулт щяха да ме набутат да плащам една глоба от 20 каймета, ако не си отварях очите. Ако бях постъпил като 4/5 от българите, изгърмявах не само с глоба, но и с други последици. Та на стрелян заек тия номера с "доверие", "безплатно" и "после ще стане ясно" просто не минават. Още повече, че това "безплатно" саниране пряко не ме засяга. Но МЕ ЗАСЯГА КОСВЕНО. Не желая да плащам за обогатяването на достатъчно богати хора. Не желая да плащам гяволъците на пишман управляващите, които впоследствие ще прехвърлят всичко на данъкоплатеца. Включително и готиния нов държавен дълг от 16 милиарда левчета.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 23:08

Тоя пост ма кара да се уверя окончателно,че хал хабер си нямаш от тия неща.Документите са пред мен,по-"оригинални" от това няма накъде.Горе съм ти казал конкретно,как стоят нещата.В две прости изречения!От твоите локуми няма смисъл[smile]



Публикацията е редактирана (15-02-15 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-02-15 23:13

С уговорката,че не харесвам герб,само да кажа,че тоя "нов" дълг от 16 милиарда всъщност е стар.Не виждам нищо лошо да рефинансираш стар дълг,който е бил с лихва 8% с такъв,който покрива старата сума,но вече ще е 2% лихва.Сиреч стария дълг го изплащаш с 6% лихва по-малко.Или и така не е ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: gardner   
Дата:   15-02-15 23:53



Автор: Божидар58
Дата: 15-02-15 15:29
"Аз виждам нещата така: Това са пари дадени от европейския съюз за тази цел."

Григор Лилов пише:
"Държавната Българска банка за развитие, която ще финансира санирането, има депозити за 980 млн. средномесечно, вложени в банките у нас, сочат финансовите й отчети и баланси...

Накратко – тя е дала почти милиард на частните банки у нас срещу мизерна лихва за тези нейни влогове. Същите тези частни банки, които си осигуряват ликвидността и спасението си с нейни, а всъщност наши, държавни пари... ще се опрат на държавните депозити, като преоформят депозитите при тях на Държавната банка за развитие в кредит за нея – на много по-висока лихва от влоговете, със съответните такси и разноски за обслужването му.

За тези, които не разбраха – услужили сте на съседа си с 100 лева, а той вместо да ви ги върне, ви ги „връща” обратно като кредит – т.е. като негови пари, които му дължите със съответните такси и лихви към него!"

Къде тук е Европейския съюз???

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-02-15 00:02

Тези милиард е 25% от цялата сума.Останалите 75% ги осигурява ЕБВР,сиреч ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: gardner   
Дата:   16-02-15 12:25


"Тези милиард е 25% от цялата сума.Останалите 75% ги осигурява ЕБВР,сиреч ЕС."


Като още заеми?

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: RazorJack   
Дата:   16-02-15 12:33

добре де някой реално пробвал ли е тва саниране или директно типично по български се почва хранитба кой каква далавера имал от това ... па тая истерия че щели да ти откраднат апартамента откъде тръгна незнам ама май българите нищо не заслужаваме

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   16-02-15 13:40

VI. Срок(на договора)
.....
Член 7. Настоящият договор се сключва за срок до изплащане на всички задължения по договора (8 – 10 год.) за целево (не безвъзмездно!) финансиране...

VII.Прекратяване на договора и специфични условия

Член 8. Настоящият договор се прекратява:

(3) Едностранно (еднолично) от довереника (кмета) в случаите на виновно неизпълнение на задълженията на доверителя (СС) по чл. 5 (кой, как и с какъв документ ще установи виновното неизпълнение на задълженията по чл. 5 – ал.5 достъп (до всяко жилище) в 2 (дву)!? дневен (безумен и неизпълним срок) и ал.7 не осигури склад (колко и какъв никъде не пише - винаги си виновен?) Доверителят(СС) дължи възстановяване на разходите (платени или дължими) по действително извършените дейности по чл. 2 (всички), както и дължимите неустойки по вече сключени договори (могат да напишат всичко) от страна на довереника (кмета)…


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Тед   
Дата:   16-02-15 13:41

За пробване - по тая програма за 100% безвъзм. няма още сграда.
Предишния вариант заплащане на тези 25% от собствениците - няколко
сгради - неуспех.

Сдружението не разполага с апартаментите на собствениците, но е ЮЛ, което поема права и задължения - включително кредити -/справка т.5.1.3 и4 май беше от Споразумението на сдружението/.
А всеки от собствениците отговаря с % ид.части, които притежава за задълж.на сдружението - т.9.4 от Споразуменито.

Пак би било справедливо, това, което се санира да се плати от собствениците при евентуален проблем с финансирането, но кмета договаря всичко. Дали дограмата ще е по 1 лев или 5 лев...сещайте се какво ще подписва и с/у какво...
Т.е. накрая собствениците биха платили и обяда на кмета и държавата, а не реално колко би било самото саниране.

Държавата фигурира в Договора за целево финансиране и навсякъде пише, че парите се плащат ДИРЕКТНО ОТ ДЪРЖАВНИЯ БЮДЖЕТ.
А на всеки е ясно, че такива в този бюджет и бъдещ няма да има. Защото ако има - ще изхвърли дефицита нагоре.
Няма Държавни ценни книжа, няма облигации ... гарант ..без 1 лев осигурен...:) с кредити на100% от самото начало.
Държавата в други договори се персонифицира - Министерски съвет, Народно събрание, МРРБ, Мин.на финансите...
Вижте в Договора за целево финансиране какво пише - Държава ....Държава и накрая ..:) подпис Областния управител...
С други думи това е едно ОБЕЩАНИЕ.

И като всяко обещание може да не се спази, а може и да няма пари...ние сме в разруха и всеки краде докато може да се спаси...
И асахи може и да изтанцуват танц с кметицата, ако е на власт през тези 5-6 години...смени на правителства, убийства, погроми
и всеки от бъдещите управници да се оправдава колко мизерни са били предишните.

Накратко - няма ли пари....мама мия става... Ако искаха да го направят така - щяха да открият сметката на Общината и от там да минава всичко...ама не...Сдружението...
Аз очаквам да направят колкото се може някои сгради и после да стане мермалада, щото ще се навърже голямата опашка.

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Nazarov   
Дата:   16-02-15 13:48

> па тая истерия че щели да ти откраднат апартамента откъде тръгна незнам

От същия източник, както и истерията с КТБ, ПИБ, печатницата с бюлетините и т.н.... Ама прост народ лесно се лъже и манипулира. Да гласуват пак за Орешарски, той хубаво ще им ги опази панелките от ЕС, а ние ще(се) [shtrak] през това време.



Публикацията е редактирана (16-02-15 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: ceco   
Дата:   16-02-15 16:02

FREE ... is only the cheese in the mouse trap!! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: georgioiv   
Дата:   16-02-15 16:22

Малеее.... на българина ако му продаваш нещо - все е скъпо... Ако искаш да му подариш нещо обаче - недай си боже, абсурд... Как ще вземеш подарък, като от него някой си неизвестен ще забогатее.. ужес, не.. аз не искам на мен да ми е добре :)))

Адаш, остай ги тия, ко се `абиш, хората си имат опорни точки.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: Nazarov   
Дата:   16-02-15 16:24

> FREE ... is only the cheese in the mouse trap!!

Много дълбока философия - моето уважение, НО:

Първо България като член плаща годишни вноски към бюджета на ЕС, които идват от нашите данъци. После ЕС разпределя бюджета по програми и за саниране се падат едни пари, които ние можем да усвоим САМО ЗА САНИРАНЕ. Като не щем - лошо няма. Румъния и други членки баламбурници ще ги усвоят вместо нас. Ние ще си останем със срутващи се панелки, но горди, че сме разгадали ЕС конспирацията и сме дали парите си на други по-глупави от нас.

В моя блок с един вход има 140 апартамента (Моят вече е саниран). След 2 общи събрания и много дълбока философия, 67% от собствениците се отказват от саниране. Честито! Вече сме едни панелки напред от румънците!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-02-15 17:47

Продължителността на договора е 5 год.,колкото продължава гаранционният срок по условията.А е 5 год.,защото толкова е минимумът, за който може да е регистрирано сдружението.След 5год.,като закриеш това сдружение,какви 8-10 годишни договори ви гонят,бе.Излишно е упоменат срокът,в който можеш да закриеш сдружението.
Начи,ако горе изказалите се юзъри са юристи,жална му майка,да ги наеме някой,да защитават интересите му![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: aldygreen   
Дата:   16-02-15 18:55

Член 7. Настоящият договор се сключва за срок до изплащане на всички задължения по договора за целево финансиране, сключен с Българската банка за развитие и областния управител или до изтичане на гаранционните срокове за изпълнените дейности, което от двете обстоятелства настъпи по-късно.

@fast_eyebrow, ето заради такива непрекъснати шикалкавения къде по-наедро, къде по-надребно, нямам никакво желание да имам комуникации с такива като тебе.


Отговори на това съобщение
 Re: FREE саниране
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-02-15 19:08

Ще почерпя,ако нямам комуникация с теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »