Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Две притеснителни съобщения на компа
Автор: вальо   
Дата:   11-02-15 01:01

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: вальо   
Дата:   11-02-15 01:02

Вчера - 10.02, в рамките на 15-20 мин. се появиха две съобщения, които преди не съм виждал.
Първо, след включване на лаптопа, постоянно свързан към интернет, се появи съобщение за проверка на устройство.
След 15-20 мин. над статус бара се появи съобщение за възможна външна намеса и следене на действията ми в интернет.
Има ли място за притеснение?


https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/qsqf7554.JPG




https://photo-forum.net/static/forum/2015-02/oypt7539.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: localhost   
Дата:   11-02-15 01:08

Първото е проверка на диска. Тя се пуска при следните случай: неправилен рестарт/краш или твърде дълго време не е пускана.

А второто е опит на Avast да изкрънкат пари от теб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: mihail_radkov   
Дата:   11-02-15 01:22

Illuminati!

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: quazimodo   
Дата:   11-02-15 07:58

За съжаление, при ползване на безжична мрежа из огромните спални помещения( разбирай жилищните комплекси)е напълно възможно да се прихване и ползва чужд достъп до Интернет. Някои по-любознателни младежи с помощта на напътствията от мрежата вършат подобни работи. Та едно такова съобщение като второто е необходимо да се приема с 50% вероятност да отговаря на истината.


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-15 08:16

Кратко и ясно. Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-02-15 08:25

Ако първото съобщение започне да се появява отново и отново, има вероятност да е "тръгнала да си ходи" операционната система и е хубаво да се преинсталира. А също така е добре да се направи дефрагментиране и "почистване" на дисковете /партишъните/.



Публикацията е редактирана (11-02-15 08:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: красис   
Дата:   11-02-15 11:45

Смени си антивирусната [beer] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 11:48

Мини на Linux няма да имаш ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 12:21

sharbit, не говори глупости .. :)

С компютрите и особено ако има ценни данни на тях винаги има повод за притеснение :)


Първия екран е проверка на диска поради най-вероятно неправилно гасене на машината, може и друго да е.
Като гледам може и флаш памет да е .. извадил си я не по правилата :)

Втория екран е модул от аваст.Просто те известява, че връзката ти е "несигурна" и може да бъдеш подслушван, ако не ползваш модула им виртуални частни мрежи /vpn/.Можеш да спреш известието от настройките на антивирусната.

Впрочем за мен аваст не е никаква антивирусна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 12:28

stalker напълно сериозен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 12:54

Кaжи ми тогава защо банкоматите са Windows ? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: Marten   
Дата:   11-02-15 13:10

stalker написа:

> Кaжи ми тогава защо банкоматите са
> Windows ? :D

stalker, не си прав или поне не на 100%. Аз лично използвам Mac OSX, но ще опитам да съм безпристрастен.

Прав си, че доста банкомати използват Windows, но не всички. Например, Banrisul (най-голямата банка в южна Бразилия) използва Linux. Banco do Brasil също използва Linux. Vortex Engineering (производител на ATM устройства) произвежда банкомати, които работят само на Linux. Все пак е истина, че повечето банкомати използват Windows XP, Windows NT, Windows CE и Windows 2000.

До колкото съм се ровил за информация защо е така.. причината, която бях открил е, че интерфейса на банкомата е все едно лицето на банката и ако един банкомат не предлага user-friendly интерфейс, то той няма да бъде използван (особено е важно за хората, които не са технически грамотни). Разбира се, доста по-лесно е да се напише кадърен интерфейс на най-разпространената операционна система. А и има най-много специалисти, които могат да го направят.

Също така искам да обърна внимание, че банкоматът не е една машина, а няколко. Windows се използва само за interface-а - нищо повече. Клавиатурата за пин, четецът на картите и подаващото устройсто за банкноти най-често използват OS/2.

Най-важната част - data processing-a, реално се извършва от банката, чиито сървър няма как да знаем какво ползва, но бих се обзаложил, че не е Windows.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: kireto_a   
Дата:   11-02-15 13:14

най-големия проблем са надписите windows xp и fat32, особено ако има чувствителни данни. xp-to не го поддържат от 1 година вече официално, което значи, че си плаче да бъде нахакано, за fat32 добро или нищо, затова ще замълча.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 13:54

Marten

Въпроса ми бе отправен към sherbit, защото такава констатация като неговата не лежи върху нищо стабилно, още повече пък в случая описан от автора на темата.
Работя в ИТ сферата, системен администратор съм и тези неща, за които пишеш са ми известни.
Но нека не влизаме в излишни спорове.Темата windows vs linux е като Левски/ЦСКА.Няма ползи от нея в повечето случаИ.Просто изцепката на sherbit ме провокира.Нищо повече.Детски приказки са неговите.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-02-15 14:01

Притеснително е , че още влачиш XP :D

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 14:29

Целия интернет е на linux, unix-like и т.н. По-стабилно от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 14:46


Чак пък целия интернет да е на линкус[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 15:26

няма да споря


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 15:43

sherbet..ставаш смешен с последното изречение.Какво означава целия Интернет е на Линукс ? [cool]
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 15:47

Изместваме темата но сървъри, маршрутизатори, всякакви малки дивайси linux, unix-like и някакви техни производни. Няма да коментирам повече това.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 16:09

Ето ..пак не си си прочел урока .. [smile]

И тази статистика за какво я показваш ? Не ми се рови, но с това показваш колко не си наясно с нещата, дето ги подхващаш.От таблицата за публичните сървъри или "целия интернет" дето казваш... [smilie5] голям дял имат Windows базираните такива.Компанията , която обслужва отдела ми изцяло се доверява от дълги години iOS в съчетание TMG на Microsoft.И всичко си работи.Ама ти едва ли знаеш за iOS или TMG..

Като започнете да се изказвате неподготвени, само за да постнете нещо или да се направите на интересни равни нямате.Вземи попрочети малко, поинтересувай се.Такива смели и естествено глупави изказвания засега не ти струват нищо.Но ако попаднеш в подходяща среда в подходящ момент и се "изцепиш" неподготвен както сега ще си гледаш върха на обувките дълго време.Айде със здраве и no offence.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 16:19

Оваряш ми очите направо. Ползвам интернет от 98-ма. От повече от 10 години съм на линукс минах през няколко дистрибуции. Преди това беше някакво смешно надпреварване кавко ще се счупи, кой вирус кога антивирустната ще го хване. Безплатните освен да бавят машината не вършат работа, другите постоянно някаква борба за кодове... мерси.
А да iOS e unix-likе....

Абе според уикипедия е 70 на 30 в моя полза. Ама ти си администратор, аз съм прост инженер. [cool]

Гледам и ФФ е на линукс сървър :)



Публикацията е редактирана (11-02-15 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 17:17

Е, щом си в 70-те процента всичко е ок тогава.Това е "целия интернет".Гледам, че си достатъчно опитен.Цели 16 години го ползваш.
И като се информираш от интернет поне нещо от мен да научиш : Unix-like не е unix.

Аз не искам да те обиждам, но квалификацията сам си я даваш.


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 17:29

33% от сървърите са Windows - направо ги няма баце, някаква си 1/3 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: rx   
Дата:   11-02-15 17:33

Имаше една забавна картинка в интернет по вашия "спор" преди време: Дават паралелно двама пича, които по едно и също време сядат да инсталират - единия - уиндоус, другия - линукс. Първия цъка - некст, некст, некст, некст, некст... финиш. Обажда се на приятели, излизат, напиват се, отиват на клуб, забиват по една мацка, пича се връща в къщи и помпа мацката. И следващата сутрин се събужда до въпросната мацка и се кефи. Другия тъкмо е привършил поредния man-page за компилиране на драйвери за неговата конкретна дистрибуция, с неговия конкретен кернел, с неговия конкретен X, защото в тази комбинация не щяло да му разпознае видеокартата и карал на 256 цвята. Пожелавам приятен ден на "феновете" [beer] За съжаление, 17 години след първия ми досег с Линукс, разстоянието до момента, в който тази система би представлявала дори бегъл интерес за обикновен потребител, така да се каже, който има нужда от workstation, изглежда точно толкова далечно, колкото е въпросния ми първи досег с нея.



Публикацията е редактирана (11-02-15 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 17:36

Няма да ревна за няколкото обиди които направи. Не ме заниавай, сам даде пример който работи в моя полза, пък си с претенции. Лека вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   11-02-15 17:37

rx - не е точно така с дистрибуциите. Има и с некст некст некс...

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 17:48

Докато се точи от торентите и не се дава лев ще е по-лесно с некст, некст, некст. Пък ако почне и да се плаща за офис 365 и други такива [smilie5] би се замислил. Ако се занимавах професионално с фотография отворен код би ме спирало.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: rx   
Дата:   11-02-15 17:49

imitev има, има. Основната разлика - точно както между Андроид и иОС е, че линукс ти дава доста повече механизми да влезеш в калта доволно и безсънно, докато уиндоус е доста по-труден за счупване. Това си има цели и позитиви, но те не са за обикновения човек. Доста мои колеги в младите(келешарските) си години се надпреварваха да слагат Беосове, линукси, бсд-та. Сега май имам само 2ма 3ма познати които са брутално добри админи, които имат един лаптоп с бсд за всеки случай, но не е и домашния им компютър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 17:58

Естествено, че няма да ревнеш.Аз не съм те обиждал, само се бъзикам с теб и го правя, защото говориш много нашироко за неща, които не са ти никак ясни.И примера го даде ти, не аз.Всъщност не ме интересува, защото такива като теб в мрежата са доста.Просто приказки, прикази.Като стане дума за нещо по-сериозно по темата се правите на разсеяни.."Не ме занимавай.." , "в моя полза"..ала-бала.
Като се замислиш примера не работи в твоя полза, но и това не си разбрал.Питай mitev.
rx, остави.. sherbit не е виновен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 18:08

Ти си създателя на мрежите. Навеждам глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: rx   
Дата:   11-02-15 18:21

Винаги се забавлявам много като чета спорове на ИТ-та в мрежата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: Lycan   
Дата:   11-02-15 18:27

if you go cheap, you get fraud, batse [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   11-02-15 18:29

Разсъждавайки така силно се съмнявам sherbit да е ИТ.Зощо се съмнявам ? Днес всичко е възможно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   11-02-15 18:30

Въпроса беше, че автора на темата като повечето потребители браузва, гледа филми и слуша музика. ОС с отворен код би вършила работа и няма нужда от Аваст. Както казах за професионална фотография би имало проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: old_firehand   
Дата:   12-02-15 00:08

вальо това F: да не си забравил флашка в УСБ порта ,за антивирусна от скоро си смених аваста с 360 тотал секюрити,по лека е и за сега съм приятно изненадан .Не че съм имам проблеми с аваста

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: вальо   
Дата:   12-02-15 00:28

F: е външен хард-диск, който винаги е бил свързан


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: old_firehand   
Дата:   12-02-15 07:33

няма да е лошо да го конвертираш в NTFS ,по сигурна е ,и няма да те подканва да го проверява вече .Става лесно - To convert a volume to NTFS from the command prompt
Open Command Prompt. Click Start, point to All Programs, point to Accessories, and then click Command Prompt.
In the command prompt window, type: convert F: /fs:ntfs
ето го и линка https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456984.aspx

спазвай интервалите между знаците

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   12-02-15 11:34

sherbit
Аз не виждам автора на темата да е казал, че само браузва, гледа филми и слуша музика.Tи къде го прочете ?
Не обичам да се заяждам с хората, но ти определено привличаш вниманието ми, караш ме да се смея от сърце :)
Знаеш ли за какво ползва човека машината си, знаеш ли какво има инсталирано ? Знаеш ли дали евентуално Wine ще го подкара или на пича му се дават пари за SrossOver ? Все едни такива травиални въпроси, отговора на които се крие в "Мини на Linux няма да имаш ядове". Не, че няма и други начини, но.. приказки, прикази.Като не може да дадеш съвет, както са направили повечето от участниците в темата , поне не я пълни с глупости.


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   12-02-15 12:01

Ти не спираш обаче. Сървърите на Гугъл, леваците от Сиско и Церн са го решили. Сложи повече рам на 32 битов уин [smilie18] . Моя съвет е да смени тази архаична операционна.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   12-02-15 12:26

В последното ти изречение вече хващам добър, но блед опит за ярка мисловна дейност...което си е напредък от твоя страна имайки и предвид, че вече не препоръчваш на човека да "мине на линукс".


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: rx   
Дата:   12-02-15 12:38

Разбира се, всеки в днешно време ползва 32 битов уиндоус... [smilie18] Когато слабите аргументи свършат, почват абсурдите :)

Гледай сега sherbit, разбираме, че се опитваш да ни впечатлиш с компютърните ти познания - едно време като бях на 15, и аз бях "хакера на блока(всъщност на входа, защото тогава хакерския ни суич не можеше да хвърли до съседния вход)", но сега сме порастнали и би трабвало да се смеем на детските моменти [beer] Да ти го обясня с други думи - един болид на макларън е 10 пъти по-мощен, 10 пъти по пъргав и 2 пъти по-бърз от моята Зафира. Също разполага с електроники, комуникации, вграден пожарогасител, имаш постоянна радиовръзка с кораба майка и безжично можеш да проверяваш всеки параметър на двигателя. Имаш четириточков колан, акселерометри, карбоново-титаниев нос на болида, който би те държал жив при челен удар с над 100км/ч.... и още много екстри, с който болида е много по-"яка" кола от моя Опел.
Но имам едно подозрение, че дори Хамилтън би отишъл на почивка със семейството си по-скоро с Опела отколкото с болида си. Сега разбираш ли защо не си прав или трябва да ти го обясим по-нагледно? [smile]



Публикацията е редактирана (12-02-15 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   12-02-15 12:48


Защо не оставите темата да потъне с всичките абсолютизации и глупости, изписани в нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   12-02-15 13:11

Правите се на Лютви Местан, но на 32 битова архитектура, 32 битов уиндовус адресира макс 4GB RAM, при някой версии 2 :) за разлика от OS X, Linux, BSD. 64 битов уин не работи добре с всякакъв софтуер . Софтуер за видеонаблюдение примерно. Доста софтуерар е писан за XP, не само при видеонаблюдението, имам голеги са споделяли за банков софтуер...

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: Kalimas   
Дата:   12-02-15 13:39

Да се върнем на темата:
- Дефрагментирай ( вече ти го предложиха )
- Изчисти си всички временни файлове и бисквитки ( Disk Cleanup )
- Лаптопа е стар, сканирай харда за лоши сектори. Ако е тръгнал да се разваля, това създава проблеми при гасенето и не затваря както трябва, а от там доста често сканира при старт.

- Махни Аваста. Програмата я скапаха, включително може да ти създаде голям проблем при някой bootscan. Ако я махаш, след деинсталирането, си дръпни и Avast Uninstall Utility от техния сайт. Там е описано как се стартира и маха и остатъците от антивирусната. ( Сега съм с AVG, не е толкова нахална като аваст. Иначе от към защита - ако не си платиш, не очаквай кой знае колко от който и да е безплатен софтуер. )

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: ilcoin   
Дата:   12-02-15 14:34

@sherbit - лоУем си човече, ама ай спри се вечe, че глупостите много станаха ...

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: old_firehand   
Дата:   12-02-15 14:41

До Инджинера и СисАдмина,отворете си отделна тема и там си лайте мажете и т.н. тук омазахте доста ,човека е достатъчно грамотен да си избере операционната система
До Калимас , следиш ли темата ? Диска е външен,там няма фафли и файлове .
А дали си с Аваст,Касперски,БитДефендер е се тая, ако нямаш акъл да се пазиш сам .
До админа на сайта,хубаво за да се запази доброто мнение за форума, да разринете малко темата .

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   12-02-15 14:56

Обидите станаха много. Машината на човека явно е стара, има твърде вероятно млък диск.... мисля че не говоря глупости като му предлагам съвременна операциона система на неговия хардуер. Край от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   12-02-15 14:59

Абе какво се обяснявате - човека пита в първия пост дали да се притеснява...

Няма от какво да се притеснява - да си прави бекъпи и да си кара кефа...

Линкус, Виндовс, иОС - щом върши работа значи е правилната система.

Ако толкова искаш да му смениш ОС - притичай и му преинсталирай лаптопа [smilie23]

Докато работи ХРто - не го пипай. Като се скапе ще му мисли...

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: stalker   
Дата:   12-02-15 15:36

old_firehand, imitev загледайте се, доста от темите вече приличат на тази, да.И за съжаление аз съм една от причините да стане такава.Но не мога да стоя, гледам и мълча само как на хора търсещи помощ или съвет се дава "компетентно" мнение само и само да се "запише" в темата с умопомрачително заключение.В повечето от случаите грешно.И като им направиш забележка се почва..Затова става "бозата".

Вальо, съжелявам за разводнената тема.Надявам се не си хукнал да инсталираш линукс.
Едно от правилните и важни неща в тази тема е да си конвертираш файловата система от fat32 на ntfs.Но имай предвид, че за тази операция ще ти е необходимо и определено празно дисково пространство на f: Ако системата ти каже, че нямаш достатъчно празно пространство може да метнеш нещо някъде /махаш го от f:/ и после да го върнеш на мястото му след конвертирането.

Айде със здраве на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   12-02-15 15:38


Специално FAT32 не е толкова страшно нещо - все пак до преди 6-7 години всичко под уиндоус беше на FAT...

Изобщо не е болка за умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: Kalimas   
Дата:   12-02-15 17:53

>Автор: old_firehand
>Дата: 12-02-15 14:41

>До Калимас , следиш ли темата ? Диска е външен,там няма фафли и >файлове .
>А дали си с Аваст,Касперски,БитДефендер е се тая, ако нямаш акъл >да се пазиш сам .

И като е външен няма как да се скапе и да има лоши сектори ли? Освен това явно в биос е заложено USB като стартов, за да го сканира по този начин, а и доста проблеми в XP се пооправят с дефрагментиране и махане на глупавите временни файлове.
Що се отнася до аваста - предопреждавам, потърси боот проблеми след сканиране с него. Не са малко. Пр: След сканира не ми намери нищо (винаги го настройвам да пита и за най-малкото нещо), но и Win7 спря да се зарежда докато не го възстанових.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: imitev   
Дата:   12-02-15 20:56

Спецално аваст имам сложен поне на 20 компютъра. Досега не е правил проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Две притеснителни съобщения на компа
Автор: sherbit   
Дата:   12-02-15 22:06

и сега кво...кротките се захапахте. [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »